Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: Pies i rower.  (Przeczytany 14187 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aagata

  • Gość
Pies i rower.
« : 2004-04-27, 16:01 »
Jazda z psem rowerem- świetna sprawa, ale teraz tak, jak psa nauczyć, żeby nie ciągnął na wszystkie strony, po której stronie roweru pies powinien być? I jeszcze czy jeździcie z psami na smyczy czy na springerze? A jak ktoś z Was go ma to proszę mi napisać ile i gdzie :wink:
Na takie rowerowe wycieczki jeździmy od niedawna, idzie nam bardzo dobrze, ale w najbliższym czasie mam zamiar kupić springer, bo ułatwi nam to jazdę i pozbędziemy się probloemów ze skręcaniem:)
Zapisane

olc!a

  • Gość
Pies i rower.
« Odpowiedź #1 : 2004-04-27, 16:05 »
Bela i rower? :hahaha: :hahaha: Ostatniojak chciałam się z nią troche przebiec i była bez smyczy, zamiast pobiec ze mną - usiadła i się na mnie gapila :lol: A co dopiero bieg przy rowerze :lol:

No ale gdyby była bardziej aktywna, to na pewno jeździłaby ze mną :)

Myślę, że jeśli nauczysz psa chodzenia przy nodze bez smyczy, to z ciągnięciem podczas jazdy na rowerze nie będzie problemu :)
Zapisane

Aagata

  • Gość
Pies i rower.
« Odpowiedź #2 : 2004-04-27, 16:08 »
Cytat: olc!a
to z ciągnięciem podczas jazdy na rowerze nie będzie problemu :)


akurat z tym nie mam problemu, Gaja biegnie równo przy rowerze i nie wyprzedza przedniego koła, ale gorzej jest ze skręcaniem w lewo, bo po tej właśnie stronie biegnie :?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pies i rower.
« Odpowiedz #2 : 2004-04-27, 16:08 »

yashima00

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2702
Pies i rower.
« Odpowiedź #3 : 2004-04-27, 16:11 »
Cytat: olc!a
Myślę, że jeśli nauczysz psa chodzenia przy nodze bez smyczy, to z ciągnięciem podczas jazdy na rowerze nie będzie problemu :)

Tak też właśnie myślę. Mój pies kiedy jestem na rolkach biegnie za mną, więc myślę, że z rowerem będzie tak samo - szczególnie, że w te lato cała nasza rodzinka kupuje sobie lowelki ;)
Zapisane
-

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Pies i rower.
« Odpowiedź #4 : 2004-04-27, 16:14 »
mój pies boi się rowerów jak ognia, jak jakiś jedzie koło nas to zwiewa z podkulonym ogonem najdalej jak się tylko da, jakbym jej kazała biec koło jakiegoś, to chyba by umarła ze strachu :roll: :roll:. No i inną sprawą jest to że ona jest straaasznie, ale to strasznie leniwa...
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Pies i rower.
« Odpowiedź #5 : 2004-04-27, 16:22 »
Ja z Vigą na rowerku jeżdże tylko po lesie bez smyczy i sprawia jej to dziką przyjemność :wink:  Nawet męczy się później ode mnie, wstyd normalnie :oops:
Zapisane

yashima00

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2702
Pies i rower.
« Odpowiedź #6 : 2004-04-27, 16:34 »
Cytat: Skarb
Nawet męczy się później ode mnie, wstyd normalnie :oops:

Eee... no co Ty, Skarbku  :wink: ... jest przecież od Ciebie młodsza :lol:
Zapisane
-

Puppy

  • Gość
Pies i rower.
« Odpowiedź #7 : 2004-04-27, 17:29 »
Cytuj

Gaja biegnie równo przy rowerze i nie wyprzedza przedniego koła, ale gorzej jest ze skręcaniem w lewo, bo po tej właśnie stronie biegnie

To skręcaj 270stopni w prawo :D na to samo wyjdzie :lol:

Ja na rowrku nie jeżdże z maluchembo jest za maly :/ i gdzieś czytałam, że sznaucie mini nie powinny. Ale na rolkach to ze mną znośnie jeździ :]
Zapisane

magia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 853
Pies i rower.
« Odpowiedź #8 : 2004-04-27, 17:42 »
hmm chciałam z Giha iśc na rower ale w sumie nie pomyślałam o skręcaniu.
Ale muszę kupić sobie jeszcze dentke do koła :)
Zapisane
sorki za błędy...
www.gangolsena.za.pl

Forum Zwierzaki

Pies i rower.
« Odpowiedz #8 : 2004-04-27, 17:42 »

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Pies i rower.
« Odpowiedź #9 : 2004-04-27, 17:44 »
ja juz ci mówiłam co nieco na ten temat ;)
z maoim nie ma problemów :)
Zapisane

pola

  • Gość
Pies i rower.
« Odpowiedź #10 : 2004-04-27, 18:07 »
heh ja tam mało na rowerze jeżdże ale za to mój tatuś tak :] i własnie często sunię zabiera. przy rowerku chodzi świetnie :wink: /wiem to bo czasem jak z nią jeździłam to biegała wzorowo :D/ . A za rolkami samymi w sobie nie przepada :roll: a szkoda bo mogłabym ja zabierać na każde moje wyjście w rolkami :wink:
hmm o springerze nie słyszałam ;) Tina biega bez smyczy itp. :P na początku myślałam że będzie sie przejmowała wszystkim wokół a nie biegiem za rowerkiem ale okazało sie inaczej :wink: jak już zaczeliśmy jechać to Tinuś tylko zwracała uwagę na rowerek i żeby nie zostać w tyle ;);)
pozdrówka i miłego uprawiania sportu z pieskiem :D
Zapisane

Flaś

  • Gość
Pies i rower.
« Odpowiedź #11 : 2004-04-27, 18:42 »
A w jakim wieku musi być psiak, żeby mógł jeździć przy rowerku ???

Też myslałam nad springerem, bo puścić go wolno- oj nieee.... :roll:
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Pies i rower.
« Odpowiedź #12 : 2004-04-27, 19:27 »
Cytuj
A w jakim wieku musi być psiak, żeby mógł jeździć przy rowerku

musi być zakończony w 100% okres wzrostu
Zapisane

magia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 853
Pies i rower.
« Odpowiedź #13 : 2004-04-27, 19:59 »
a jak wyglada ten springer i gdize takie cos mozna kupic?
Zapisane
sorki za błędy...
www.gangolsena.za.pl

golden

  • Gość
Pies i rower.
« Odpowiedź #14 : 2004-04-27, 20:31 »
ja sporadycznie wyjezdzam na rower z Lobą ;) Jesli jezdzimy wobrebie miasta, to biore springera (ta pomocna rzecz skads zalatwil moj tata, wiec nie wiem w jakiej cenie byl i w jakim sklepie).
Obydwa moje psy nauczyly sie juz chodzic przy nodze bez smyczy, wiec biegnac przy rowerku tez duzo by pewnie nie ciagnely ;) Springer tylko w obrebie miasta, jesli wyjnezdzamy gdzie np w las, biegaja luzem.

Magia, springer to w zasadzie metalowa rurka przyczepiona do ramy roweru. Trzyma psa z prawej strony w takiej odleglosci, aby biegnac nie zahaczal o pedaly. Mocna sprezyna, ktora jest na koncu twardej rurki amortyzuje ciagniecia i szarpniecia. Gdy zwierze obiega drzewo, hydrant lub jakis inny przedmiot natychmiast oswobodzi psa puszczajac linke. Pasuje do kazdego typu rowerow. ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pies i rower.
« Odpowiedz #14 : 2004-04-27, 20:31 »

hexe

  • Gość
Pies i rower.
« Odpowiedź #15 : 2004-04-27, 21:23 »
u mnie to rzecz nierealna-jakos takos nie potrafie nauczyc mojej suni ladnie lazic przy nodze a co dopiero przy rowerze :roll:
Zapisane

Flaś

  • Gość
Pies i rower.
« Odpowiedź #16 : 2004-04-27, 21:24 »
Cytat: norris
Cytuj
A w jakim wieku musi być psiak, żeby mógł jeździć przy rowerku

musi być zakończony w 100% okres wzrostu


To my jescu nie ... :mrgreen:
Zapisane

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
Pies i rower.
« Odpowiedź #17 : 2004-04-27, 21:46 »
maks i rower o nie hehe
Zapisane
To piekło nie raj :)

Weronyka

  • Gość
Pies i rower.
« Odpowiedź #18 : 2004-04-27, 23:14 »
Cytuj
Jazda z psem rowerem- świetna sprawa, ale teraz tak, jak psa nauczyć, żeby nie ciągnął na wszystkie strony, po której stronie roweru pies powinien być? I jeszcze czy jeździcie z psami na smyczy czy na springerze? A jak ktoś z Was go ma to proszę mi napisać ile i gdzie  

Jakiego masz psa???
Zapisane

Aagata

  • Gość
Pies i rower.
« Odpowiedź #19 : 2004-04-27, 23:32 »
Weronyka dalmatynkę, jej 'kawałek' mam w emblemacie :)
Zapisane

magia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 853
Pies i rower.
« Odpowiedź #20 : 2004-04-28, 17:36 »
a co sądzicie  o nauczeniu amstafa komend (kierunkowych i tak dalej...) założyć szelki i CIĄGNIJ MNIE :)
Zapisane
sorki za błędy...
www.gangolsena.za.pl

Forum Zwierzaki

Pies i rower.
« Odpowiedz #20 : 2004-04-28, 17:36 »

aleb

  • Gość
Pies i rower.
« Odpowiedź #21 : 2004-04-28, 18:26 »
Moja suczka to co godzinkę chciała wychodzić na dwór i pobiegać sobie za rowerkiem  :)
Zapisane

Weronyka

  • Gość
Pies i rower.
« Odpowiedź #22 : 2004-04-28, 19:27 »
Cytuj
a co sądzicie o nauczeniu amstafa komend (kierunkowych i tak dalej...) założyć szelki i CIĄGNIJ MNIE

Na ten temat możesz poczytać sobie tu:
http://www.[....]ania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=10683&postdays=0&postorder=asc&start=0
Cytuj
Weronyka dalmatynkę, jej 'kawałek' mam w emblemacie

Poczytaj sobie to:
http://www.[....]ania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=11903
A może zachcesz żeby pies ciągnął rower, a nie biegł, koło niego?
Zapisane

Aagata

  • Gość
Pies i rower.
« Odpowiedź #23 : 2004-04-29, 15:45 »
Cytat: Weronyka

A może zachcesz żeby pies ciągnął rower, a nie biegł, koło niego?


...nie dziękuję, jazda z psem, ma być zarówno treningiem i frajdą dla psa, a nie dodatkowym rozkazem :? szczególnie jak jest to rasa kompletnie do tego nieprzystosowana.
Zapisane

Abakus

  • Gość
Pies i rower.
« Odpowiedź #24 : 2004-04-30, 13:28 »
Witajcie:)
Moze ktos sie orietuje jak juz jest ten temat czy mozna z psem jechac na rowerze oczywiscie pies biegnie po prawej stronie po ulicy. Jak to jest z przepisami??? Czasami biore mojego Amanta w gory na taka wyciecze i jedzie sie niestety jezdnia czy policja moze sie doczepic??
Zapisane

golden

  • Gość
Pies i rower.
« Odpowiedź #25 : 2004-04-30, 13:39 »
Z psem nie powinno sie jezdzic po ulicach. Jest to niebezpieczne i dla psa, i dla kierujacego rowerem. Pies moze przestraszyc sie samochodow - lepiej jest jezdzic po sciezkach rowerowych i alejkach.
Jesli juz sie ktos wybierze z psem na ulice miasta, to nie wiem jak to bedzie z policja :roll: moze wypowie sie ktos bardziej obeznany w tych sprawach...
Zapisane

Abakus

  • Gość
Pies i rower.
« Odpowiedź #26 : 2004-04-30, 13:46 »
NIkt nie mowi zeby jezdzic po miescie i po ruchliwych drogach. Nie odwarzl bym sie z przyczyn jakie wymienilas, ale czasami nieruchliwa droga tak jak wspomnialem w gory podjechac kila kilometrow a jedyna mozliwa trasa jest niestety droga to potrzeba podjechac. Mozna oczywiscie podejsc:) Ciekawy jestem jka to wlasnie jest z prawem w Moim Psie czytale ale to stare wydanie ze mozna i sa wskazowki jak to robic. ale czy cos sie zmienilo w prawe.
Najlepiej napisze do policji i tam sie dowiem:)
Zapisane

alexandra

  • Gość
Pies i rower.
« Odpowiedź #27 : 2004-05-01, 17:58 »
Apropos springera, to fajna rzecz ale niestety cena mówiąc delikatnie zaporowa, zresztą zobaczcie sami  www.karusek.com.pl  jest obecnie teraz na pierwszej stronie w tym sklepie internetowym
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pies i rower.
« Odpowiedz #27 : 2004-05-01, 17:58 »

Aagata

  • Gość
Pies i rower.
« Odpowiedź #28 : 2004-05-02, 00:49 »
w warszawskim KAKADU- 149 ;) jak za kawałek metalu trochę zawyżona, ale opłaca się :wink: do Polski to dopiero wchodzi, może jak zrobi się większy szum, to będzie taniej, w kązdym bądź razie my się w niego zaopatrujemy ;)
Zapisane

Ndal

  • Gość
Pies i rower.
« Odpowiedź #29 : 2004-05-12, 14:26 »
Powinien biec po prawej stronie - na wypadek jakby się zdarzyło jechać drogą publiczną to żeby był od BEZPIECZNIEJSZEJ strony. Ja nauczyłam swoja skręcać na komendę "w lewo" ' w prawo" - najpierw na piechotę później rowerem I ZAWSZE na smyczy - oczywiście to jest możliwe tylko dla posłusznego psa bo w przeciwnym wypadku pies za kotem a my zębami po glebie :P
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.067 sekund z 31 zapytaniami.