Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Grzybica  (Przeczytany 2721 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Elwira

  • Gość
Grzybica
« : 2004-05-05, 21:27 »
Mam ogromną prośbę o jakieś dobre rady na ten temat.A sytuacja wygląda tak.Moja kotka ma 4 m-ce długo brała antybiotyki i niestety efektem ubocznym tego jest grzybica:-( Głównie na grzbiecie ma takie czerwone place, i tam też wypada sierść.Wet zalecił kąpiele w Imaverolu, zgodnie z zaleceniem roztwór 1:50 co trzy dni. Niestety nie mogę zasięgnąc opini innego weta bo takiego w poblizu nie ma:-( A najgorsze w tym wszystkim jest to, że grzybek atakuje też nas.Co prawda smarujemy się jakimiś smarowidłami zapisanymi przez dermatologa ale to jest takie tylko podleczone, bo przypuszczam że póki u kotki się nie wyleczy to i my nie będziemy mieli spokoju. Czy ten Imaverol to skuteczny? Czy można oprócz tego stosować coś jeszcze?Będę wdzięczna za wszelkie porady i mądre słowa:-)
Zapisane

Abakus

  • Gość
Grzybica
« Odpowiedź #1 : 2004-05-06, 10:00 »
Witaj
Podam Twuj post na rec weterynaria. tam moze ktos mial podobna sytuacje.
nie wiem czy masz dostep do grup dyskusyjnych jesli nie to daj znac bede relacjonowal jak ktos odpowie.
a skad Ty jestes?
Zapisane

Elwira

  • Gość
Grzybica
« Odpowiedź #2 : 2004-05-06, 10:20 »
Mieszkam w małej miejscowości koło Zgorzelca a miejscowośc nosi nazwę Lubań.Niestety jest u nas tylko dwóch wetów, przy czym jeden zupełnie odpada bo to facet który sprawia wrażenie niezupełnie zrównoważonej osoby, drugi generalnie jest ok ale zawsze to fajnie byłoby skonsultowac taki przypadek z kims innym, stąd ten wpis tutaj.Szczerze mówiąc jestem tutaj nowa więc nie bardzo wiem o co chodzi z tym forum dyskusyjnym;-)Generalnie kotka nie wygląda jakby jej coś dolegało, boi się troche dotykania w tych miescach, ale poza tym wszystko jest ok.Wet twierdzi że kapiel w tym Imavrolu powinna pomóc, była kąpana już dwókrotnie zostały wedle zaleceń jeszcze dwie kapiele, ale nie wiem czy to wystarczy?Na razie po prostu robię jak ma byc i zobaczę, co wet powie w przyszłym tygodniu, bo w środę wypada ostatnia kąpiel.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Grzybica
« Odpowiedz #2 : 2004-05-06, 10:20 »

Abakus

  • Gość
Grzybica
« Odpowiedź #3 : 2004-05-06, 15:42 »
witaj:)
juz cytuje wypowiedz jednej z tamtych osob ktore wiedza co o leczeniu grzybicy;
Imaverol jest bardzo skuteczny.
Ale skoro ta grzybica taka zaawansowana, to ja bym jednoczesnie stosowała na
te "placki" maść zawierająca środek przeciwgrzybiczy + ewentualnie środek
przeciwgrzybiczy doustnie w tabletkach. Grzybica b.długo się leczy,
niestety. Dziewczyna musi się uzbroić w cierpliwość.
Do mnie ostatnio przychodzi taki shar-pei, cały w grzybie :-( Najgorsze jest
to że on ma grzybka z rodzaju Trichophyton, a nie Microsporum. Trichophyton
dużo gorzej sie leczy :-(  I dopiero teraz, po 3 tygodniach widzę że na tych
jego łysych plackach pojawił się deliktany meszek, co mnie cieszy :-)

Pozdrawiam, ANia
Zapisane

koniula

  • Gość
ehhh
« Odpowiedź #4 : 2004-05-07, 14:34 »
Nie no wiesz ja dokładniej nic o grzybicy nie wiem. Współczuje twojemu kotkowi. Jak naprawde jej sie pogorszy i ten wet od ciebie z miasta nie bedzie mógł jej pomóc to radze ci pojechac poza miasto do innego weta. Dlategojedna rada;) POjdz na studia weterynaryjne i w t5ym malym miasteczku zostan weterynarzem zeby wiecej takich przypadkow sie nie zdazralo :wink:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.057 sekund z 26 zapytaniami.