Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Ropiejące oko  (Przeczytany 2595 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Olka1992

  • Gość
Ropiejące oko
« : 2004-06-13, 21:45 »
Jednej z naszych kotek zaczęło delikatnie ropieć oko. Wydzielina jest bezbarwna. Co to może być?
Zapisane

Yzalbe

  • Gość
Ropiejące oko
« Odpowiedź #1 : 2004-06-13, 22:33 »
Jeżeli "ropieć" to jest to ropa :P  Jeżeli "wydzielina jest bezbarwna", to znaczy że oczko może poprostu łzawić, a wynikiem tego może być zatarcie czy podrażnienie. Proponuję przemywać oczko solą fozjologiczną. Jeżeli nie będzie widać efektów w najbliższym czasie, to udać się do weta. Czy są jakieś inne niepokojące objawy (ciepły, suchy nos, osowiałośc etc)??
Zapisane

Karla

  • Gość
Ropiejące oko
« Odpowiedź #2 : 2004-06-13, 22:36 »
a nie zadrapala sobie podczas zabawy...?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ropiejące oko
« Odpowiedz #2 : 2004-06-13, 22:36 »

otto

  • Gość
Ropiejące oko
« Odpowiedź #3 : 2004-06-14, 16:00 »
najlepiej zrób posiew tego co jej z oczka leci, koszt niewielki a jeżeli to jest infekcja to bedzie wiadomo co ją powoduje i czym to zwalczyć.
Zapisane

Blanka

  • Gość
Ropiejące oko
« Odpowiedź #4 : 2004-06-30, 07:23 »
Wiem, że temat  troszkę stary ale mam pytanie i bez sensu jest zaczynać nowy.
Mojemu kitkowi też ropieje oczko, tylko jedno- trochę łzawini kicio mruga nienaturalnie .
Powiedzcie jak to jest z tą solą fizlologiczną, czy można w 100% bezpiecznie ją stosować. Wiem, że naśladuje płyny ustrojowe, ale ludzkie. Generalnie zasada jest taka, że kotom ludzkich leków nie podajemy... Może MYSZKA pomoże  w tym temacie :)


*poczytałam stare posty i już wiem, że sól fizjologiczna jest bezpieczna ... :oops: nie zawracam głowy
Zapisane

Sal

  • Gość
Ropiejące oko
« Odpowiedź #5 : 2004-06-30, 08:31 »
Dodam jedno zdanie nt. soli fizjologicznej: jest neutralna.
Dlatego na pewno kotu nie zaszkodzi.  :wink:
Zapisane

klarcz

  • Gość
Ropiejące oko
« Odpowiedź #6 : 2004-07-13, 20:58 »
mozesz przemywac jej przez jakis czas oczko wacikiem z letnia goszka herbata powinno pomóc jezeli natomiast nie to lepiej skieruj sie z nia do weta !
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.066 sekund z 26 zapytaniami.