Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 4   Do dołu

Autor Wątek: Jaka smycz ??  (Przeczytany 14832 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

yashima00

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2702
Jaka smycz ??
« : 2004-06-15, 12:55 »
Hej :wink: !
Mam do Was pytanie, ponieważ jak wiecie mam pieska, który ma siedem i pół miesiąca. Jest porywczy, niegrzeczy i niusłuchany :(. Umie tylko "Siad!" i "Leżeć!" :(. Kiedy wychodzę na spacer ciągnie... strasznie... :( Kilka razy wypadła dorosłemu człowiekowi smycz z psem :cry:. Ale wiem jaki popełniłam błąd :roll:. Rocky zawsze chodził na "rozciągniętej" smyczy... rwał, ciągał itp., teraz, kiedy jest starszy chcę go podłuczyć trochę... żeby nie ciągnął. Pies to Mieszaniec - Boxer % Pittbul/Amstaff ... to znaczy ... to ten na emblemacie :kocham: :hyh:.
Jaka smycz będzie najlepsza dla takiego psa ?
pozdrawiam :).
Zapisane
-

Nicka

  • Gość
Jaka smycz ??
« Odpowiedź #1 : 2004-06-15, 13:38 »
Moim zdaniem, najlepsza by była smycz taka zwykla, np skórzana. Jezeli pies ciagnie, to dobre są szelki, zamiast obrozy. Naprawde wyprobowalam, i...SUPER :wink:
Zapisane

olc!a

  • Gość
Jaka smycz ??
« Odpowiedź #2 : 2004-06-15, 14:24 »
Trzeba było od początku psa uczyć, no ale skoro już...
Problem nie polega na rodzaju smyczy, tylko na tym, że pies nie umie na niej chodzić. Po pierwsze - zacznij wychodzić z nim na długie spacery z ćwiczeniami, może aportowaniem, tak, żeby się wyszalał. Po drugie - jak najszybciej weź się za szkolenie. Dopóki jest jeszcze szczeniakiem.
Smycz proponuję nylonową, bo jest o wiele tańsza od skórzanej. Jak przerwie, to za niewielkie pieniądze kupisz nową. Obrożę też zwykłą, nylonową. Szelek nie polecam. Są dobre dla mniejszych psów, ale taka mieszanka ma trochę siły, więc w szelkach będzie jeszcze bardziej ciągnął.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jaka smycz ??
« Odpowiedz #2 : 2004-06-15, 14:24 »

Puppy

  • Gość
Jaka smycz ??
« Odpowiedź #3 : 2004-06-15, 14:26 »
Cytuj

Jezeli pies ciagnie, to dobre są szelki, zamiast obrozy. Naprawde wyprobowalam, i...SUPER

Tzn dobre dla psa, czy właściciela?
Szelki jeszcze bardziej pobudzają psa do ciągnięcia(własne doświadczenie i opinia znajomych).
Jestem przeciwniczka jakichkolwiek kolczatek (tymbardziej w tym wieku), dlatego jeśli już nie wytrzymasz na zwykłej obroży, too ewentualnie możesz kupić taki łańcuszek zaciskowy lub półzaciskowy (my mamy). No i konsekwencja...

Wiem, łatwo mi gadać, mój psiuńcio też nie jest genialny na spacerach (jak jest na smyczy) ale nie jest tragicznie.
Smycz ine ma tu nic do rzeczy (no może tylko tyle czy jest flexi, czy nie.) ale z tego co mówisz sama, że flexi nie chcesz, więc zostaje tylko zwykła, a czy ze skóry, czy plecionki, to psu żadnej różnicy nie robi, bynajmniej nie będzie bardziej usłuchany...(ale lepiej kup tańszą... jak przegryzie, mniejsza będzie strata)
Zapisane

yashima00

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2702
Jaka smycz ??
« Odpowiedź #4 : 2004-06-15, 14:31 »
Ahhh... Olc!u, wiem, za późno :(.
Ale jeśli np. skórzana, to o jakiej długości, bo o ile wiem to są różne...
Zapisane
-

olc!a

  • Gość
Jaka smycz ??
« Odpowiedź #5 : 2004-06-15, 14:36 »
Naprawdę nie ma znaczenia, jakiej dlugości kupisz smycz. To nie pomoże w wychowaniu psa. Ja polecam regulowaną (na 2 karabinczyki). Ma długość ok. 2,5 metra, ale możesz ją o połowę skrócić, tak, że ma 1m z hakiem. Taka smyczka jest dobra jak wychodzisz z psem, żeby się załatwił, a nie możesz go spuścić :)
Zapisane

yashima00

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2702
Jaka smycz ??
« Odpowiedź #6 : 2004-06-15, 14:41 »
:cmokkk:
Narazie Rockyś ma smycz rozciąganą... ale chyba mu się kupi jakąś taką... yy... jak Olc!a podała :mysli:
Zapisane
-

olc!a

  • Gość
Jaka smycz ??
« Odpowiedź #7 : 2004-06-15, 14:52 »
Wygląda to tak:
Zapisane

d ela

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 676
Jaka smycz ??
« Odpowiedź #8 : 2004-06-15, 14:54 »
niezły patent;
ale mój pies jest posłuszny i często go spuszczam ze smyczy - mieszkamy niedaleko łąk :)
Zapisane
pozdrawiają: ela & Max & Wiktor

Forum Zwierzaki

Jaka smycz ??
« Odpowiedz #8 : 2004-06-15, 14:54 »

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Jaka smycz ??
« Odpowiedź #9 : 2004-06-15, 17:45 »
moim daniem najlepsze są skórzane bo się na pewno nie porwą
te długie są droższe ale myślę że warto zainwestować nie trzeba wtedy z psem po trawnikach latać :lol:
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Jaka smycz ??
« Odpowiedź #10 : 2004-06-15, 17:52 »
Cytat: Puppy

Tzn dobre dla psa, czy właściciela?
Szelki jeszcze bardziej pobudzają psa do ciągnięcia(własne doświadczenie i opinia znajomych).

Zgadzam sie!!! Też to próbowałam - koszmar, ale dal mojego Reksia to lepsze ;)

Maciejko, a jesli chodzi o smycz dla Rokckiego, to wybór zależy od tego czy chcesz go nauczyć jeszcze chodzić przy nodze czy "dac już spokój". W pierwszym wypadku dobra bedzie krótka (1-1,5 metra), skórzana. W drugim przypadku natomiat mozesz kupić dłuuuuugą, wciaganą linko-taśme ( ja tak zrobiłam  ;) )
Zapisane

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Jaka smycz ??
« Odpowiedź #11 : 2004-06-15, 18:00 »
Cytat: emyla
moim daniem najlepsze są skórzane bo się na pewno nie porwą


Emyla...To ty jesz smycze dla psów? :shock:
Zapisane

Nicka

  • Gość
Jaka smycz ??
« Odpowiedź #12 : 2004-06-15, 18:20 »
Szelki? Dobre i dla psa i dla właściciela. właściciel ma mniejsze problemy, a jak o pieska chodzi, to nawet jak ciągnie, nie poddusza się na obroży. Pewnego razu moja psinka tak się zagalopowala na ślizkim korytarzu, że spadła w dół, tzn nie spadła, tylko własnie zawisła na szelkach. Boją się myśleć, co by było, gdyby miała obrożę. A ile razy pies kaszle, jak mocniej pociągnie? No włsnie, oszczędź mu męk...
Ale może i to zależy także od rsy. Mam pekińczyka więc nie wiem jak to w przypadku większych psów. Wiem tylko, że w Puni przypadku sprawdzają się znakomicie! A jak chodzi o ciągnięcie, to jeśli wg niektórych pies bardziej ciągnie w szelkach, to niech se qpią kolczatki. Nie chcę wyjśc na jakąś zaciekłą obrończynię szelek, no ale taka prawda... :roll:
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Jaka smycz ??
« Odpowiedź #13 : 2004-06-15, 18:24 »
Oczywiście że szelki są dobre dla psa, ale one nie zniechecają go do ciagniecia. Jesli piesek nie ma żadnego "powstrzymywacza" to nie nauczy sie chodzić na luźnej smyczy
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Jaka smycz ??
« Odpowiedź #14 : 2004-06-15, 18:38 »
ja mam taką z regulacją na dwa karabinki tylko że jest nylonowa...kupiam we Wrocawiu na bazarku jak blam u cioci za 16zeta i jest świetna !! a czasami dla jaj jak idę z kolezanką to zapinamy dwa pieski i nie ciągną bo zasze temu drugiemu się nie chce  :P
---
możesz także zastanowić się nad halti... w karusku jest  takie fajne za ponad 100 a moja koleżanka zrobia identyczne i to za...2,50 :wink:  wystarczya jedna wizyta w pasmanterii... a Felek n prawdę porządnie ciągnąl !!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jaka smycz ??
« Odpowiedz #14 : 2004-06-15, 18:38 »

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Jaka smycz ??
« Odpowiedź #15 : 2004-06-15, 18:50 »
Ananas, co to jest halti??
Zapisane

ilia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1017
  • ...
Jaka smycz ??
« Odpowiedź #16 : 2004-06-15, 19:04 »
ja uważam ze najlepsza smycz to albo  skórzana, albo pleciona. Ja mam plecioną i nawet jak pies gryzł ją i bawił się jest cała i zdrowa :P
Zapisane
Now sacrifice your apples to Ryuuk!

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Jaka smycz ??
« Odpowiedź #17 : 2004-06-15, 19:53 »
konilka smaczne są spróbuj
najlepsze w sosie własnym
Zapisane

Nicka

  • Gość
Jaka smycz ??
« Odpowiedź #18 : 2004-06-15, 20:14 »
Ehh...no to tez sa fajne te sqrzane;]
Zapisane

Scorpio

  • Gość
Jaka smycz ??
« Odpowiedź #19 : 2004-06-15, 22:14 »
jak myślicie od jakiej smyczy trzeba zacząć? ja uważam że takiej zwykłej, nie rozciąganej uważam tak ponieważ myślę że pies się wtedy troche chyba przyzwyczai do chodzenia blisko właściciela, a potem to może kupić mu rozciąganą ale nie tak prętko aby mógł się nauczyć chodzić blisko. NIe jestem tego taka pewna ale tak myślę. Nie znam się na tym bo nie mam psa :cry: .
Zapisane

NaNcY

  • Gość
Jaka smycz ??
« Odpowiedź #20 : 2004-06-15, 22:21 »
mój od początku na skórzanej chodzi a teraz przymierzamy sie do zakupu flexi
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jaka smycz ??
« Odpowiedz #20 : 2004-06-15, 22:21 »

Scorpio

  • Gość
Jaka smycz ??
« Odpowiedź #21 : 2004-06-15, 22:24 »
Nancy czy twój psiak nie rwie się??
Zapisane

NaNcY

  • Gość
Jaka smycz ??
« Odpowiedź #22 : 2004-06-15, 22:27 »
no wiesz na początku wogóle nie chciał chodzić na smyczy... póżniej niegrzecznie chodził.. troszke ponosił kolczatke i się opanował i jest sii... noi zamieżamy qpić automatyczna...
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Jaka smycz ??
« Odpowiedź #23 : 2004-06-15, 23:07 »
Ja swojego uczyłam na zwykłej z kolorowej taśmy.
Zapisane

Aszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3553
  • klient w krawacie jest mniej awanturujacy sie.. :P
Jaka smycz ??
« Odpowiedź #24 : 2004-06-15, 23:13 »
Moj od poczatku nosi flexi(8m),ma duzo luzu,ale kiedy chce zeby szedl przy nodze to nie ma problemu.Calkiem skrocona smycz wisi miedzy nami.Trzeba pieska nauczyc zeby chodzil przy nodze,a wtedy rodzaj smyczy jest obojetny. :) Na ogol ciagna psy uwazajace sie za przewodnikow,a wtedy zwykla krotka czy flexi-nie ma znaczenia.Lata sie po krzakach i juz :lol:
Zapisane
w przeciwienstwie do Megi ( Szlachetnej Cholery) pozdrawiam...tylko nie wiem kogo...tzn. wiem, ze pozdrawiam Szlachetna Stara Karton i Szlachetna Kluche oraz Szlachetnego Milczacego z Wilkami. Podpisano: Szlachetna Jedza

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Jaka smycz ??
« Odpowiedź #25 : 2004-06-15, 23:42 »
Najlepiej by było jakbyś poszła z psem na szkolenie przynajmniej na stopień podstawowy. Jak pies podrośnie wogule sobie z nim nie poradzisz.  :?
Mieszanka tych ras jest dość ryzykowna.  :?
Zapisane

NaNcY

  • Gość
Jaka smycz ??
« Odpowiedź #26 : 2004-06-16, 09:43 »
dokładnie lepiej psiaka teraz nauczyć... na pocieszenie później bedzie coraz gorzej bo po pierwsze bedziesz musiała go oduczyć złych nawyków noi nauczyć podpożądkowywania się...
Zapisane

yashima00

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2702
Jaka smycz ??
« Odpowiedź #27 : 2004-06-16, 10:53 »
Wiem :wink: od hm... przyszłego miesiąca ? idę na szkolenie ...to było wcześniej zaplanowane i teraz to zrealizujemy...
Zapisane
-

Forum Zwierzaki

Jaka smycz ??
« Odpowiedz #27 : 2004-06-16, 10:53 »

NaNcY

  • Gość
Jaka smycz ??
« Odpowiedź #28 : 2004-06-16, 11:27 »
no to powodzenia :P  i dużo dużo cierpliwości ;)
Zapisane

yashima00

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2702
Jaka smycz ??
« Odpowiedź #29 : 2004-06-16, 11:31 »
Cytat: Nancy
no to powodzenia :P  i dużo dużo cierpliwości ;)

dziękujemy :cmok:
Zapisane
-
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.137 sekund z 31 zapytaniami.