Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 24   Do dołu

Autor Wątek: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)  (Przeczytany 88016 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Chow Baby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 258
    • WWW
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #480 : 2006-05-17, 20:01 »
czyżbym widziała gdzieś tego chowa na club-chow ? :D witam serdecznie :P
Owszem ale tu pod innym nikiem :) Miło mi poznać :)

alaska

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 461
  • I love my dog Daisy
    • WWW
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #481 : 2006-05-20, 12:02 »
ja  mialam jechać ale nie jade niestety :( brak transportu
za  to bede   na wystawach w gorzowie szczecinie koszalinie sopocie i  prawdopodobnie  toruń ;)
Zapisane
"Zycie jest jak psi zaprzęg jesli jesteś na przedzie widok nigdy się nie zmienia"

Fredziaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 385
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #482 : 2006-05-20, 19:20 »
TO JUŻ JUTRO :> :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedz #482 : 2006-05-20, 19:20 »

Fredziaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 385
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #483 : 2006-05-22, 19:44 »
Eris: Najlepszy Pies Rasy; CWC; ocena doskonała :D
Zapisane

Fredziaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 385
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #484 : 2006-05-24, 14:01 »
Czy juz nikt tu nie zagląda?!?! :( alaska, gdzie się podziałaś? fatty, chow baby, asiuczek, zakla gdzie jestescie?

MOJE I ERISA FOTECZKI Z WYSTAWY:

postawa..

postawa cz.2

i cz.3 :D
Zapisane

Chow Baby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 258
    • WWW
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #485 : 2006-05-24, 14:18 »
No Ja zaglądam cały czas :) Wielkie Gratulacje dla Erisa  :jupi2: i dla Arleny za Super hodowlę Chowów i Samojedów :wink: Nasz sezon wystawowy dopiero będzie się zaczynał. :) Będzie nas można zobaczyć w: Raciborzu, Ustroniu, Będzinie, Świętochłowicach, Rybniku i Zabrzu :) Mam nadzieję że uda nam się zaliczyć wszystkie te wystawy :)

Fredziaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 385
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #486 : 2006-05-24, 15:45 »
no to dobrze dobrze :D :D Ja jeszcze nie wiem gdzie mnie można będzie zobaczyć, ale jak będę wiedziała to powiadomie ;D
Zapisane

asiuczek

  • *
  • Wiadomości: 194
  • moje maleństwo ;]
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #487 : 2006-05-25, 22:06 »
Hej! Teraz to ja! Extra !!! Ja mam chwa a on bardzo podobny do twojej rasy pasa :D:D:D
Taż bym se na wystawe pojechała no ale to tak nie zabardzo mam warunki! Szogi jest naprawde ładny! MAm nadzieje że wy (Fredziaa) widzieliście jego foto..... A twój psiak jest cudowny. Ogólnie lubie tego typu psiaki :p
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #488 : 2006-05-25, 22:26 »
Fredziaa wielkie gratulacje :)
Jeśli o 'warunki' na wystawy  typu rodowód, to mój Czarucha ma ,ale zdecydowanie na ring, szczegónie teraz by się nie nadawał -obskubany i lekko podpasiony bułeczkami na śniadanko. Uwielbiam jego mordę, ale całą resztę to ma on raczej przeciętną.

Dzisiaj nastąpił kataklizm -psa dzielnie walczacego o to,aby dostać się do bezpiecznego azylu, pod stół, wciągnięto na smyczy do łazienki, bezpardonowo wsadzono do wanny i bezlitośnie wyszorowano do czysta :P
Jako,ze ostatni raz był kąpany bodajże w listopadzie to z Czarka leciało istne błotko.
Nastepnie urażoną dumę wysuszyłam,wyczesałam.. i teraz z wielka przyjemnością patrzę na..jego zadek :lol: Bo porteczki zrobiły mu się jaśniutkie i puchate.
Tylko jak zwykle, nie odpowiada mi jego sierśćzaraz  po kąpieli. Jest miękka,milutka a wolę gdy ma ją nieco sztywniejsza.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Forum Zwierzaki

Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedz #488 : 2006-05-25, 22:26 »

alaska

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 461
  • I love my dog Daisy
    • WWW
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #489 : 2006-05-26, 10:30 »
a moi rodzice 24 maja wrocili z zagranicznej wycieczki ;) nie  bylo ich tydzien psica malo nie wyskoczyla z balkonu z radości
żebyście widzieli jak ona sie cieszyla
bardziej niz ja :)
wkrotce nowe zdjecia ;)))
Zapisane
"Zycie jest jak psi zaprzęg jesli jesteś na przedzie widok nigdy się nie zmienia"

Chow Baby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 258
    • WWW
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #490 : 2006-05-26, 11:57 »
Co do wystaw, to wklejam zdjęcie Fjony z wystawy miedzynarodowej w Katowicach. Może nie jest wybitną sunią ale z wywalczonego brązu ( choć zasłużyła na srebro z tego co widziałam, ale cóż czasem tak bywa) bardzo się ucieszyliśmy zwłaszcza że oceniał znawca tej rasy i dosć ostry sędzia Janusz Opara. Fjonka jest drobną suką ale przez ostatnie 2 miesiące pracowalismy nad nią i muszę przyznać że widać efekt. No i szelki muszę poszerzyć bo są za ciasne :)


P.S Fatty co z twoim Chowkiem i jego problemami ze skórą ?

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #491 : 2006-05-26, 13:23 »
Nie za ciekawie. Ma kika maści(m .in tę o której wspominałaś :) )ale jako niepełnoletnia bez funduszy, wiele w sprawie wizyty psa u weterynarza zdziałać nie mogę...

Ogonek wyglada nieco lepiej, tzn wyłysienie jest i to spore, ale Charlie przestał ogon gryzc, widać,ze już go nie swędzi, drobne ranki właściwie już się zagoiły, w niektórych miejscach futo juz pomalutku odrasta. :)
Stan ogona się poprawia ale znowuż zaczyna się dziać cos z okolicami szyi. Głaszcząc go ostatnio,zauwazyłam u niego sączącą się egzemę. Czyli znów jakaś reakcja alergiczna, nie ma pcheł,więc reakcja alergiczna na ich ukąszenie jest wykluczona. Zauwazyłam to  przed kąpielą, wiec ewentualna alergia na szampon(delikatny dla szczeniąt-po innych się drapie) równez wykluczona. Pomysłów mi brak.

Chow Baby tak patrzę na Twoją Fjonke i staram się oszacować jak bardzo mój niedzwiedz jest gruby ;) Jako,ze innych chowków nie widuję wcale,to nie mam porównania, a pewne podejrzenia,że z mojego rudasa,grubasek jest tylko,ze nie jestem pewna... Kusi mnie aby zrobić fotke jego sylwetki,aby wreszcie ktoś mi jasno powiedział,czy mam się wziąć za odchudzanie zwierza czy nie, bo mając go na codzień to sama nie wiem. Głupia sprawa,ale taka jest prawda. No ale niestety,aparatu nie mam więc pewnie dalej będę żyć w niepewnosci pt "za gruby,czy w sam raz? " ;)
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Chow Baby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 258
    • WWW
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #492 : 2006-05-26, 14:10 »
Mama napewno Ci pomoże z pieniędzmi :) Ten płyn Novoscabin jest bardzo dobry. Smaruj nim kilka razy dziennie. Jeżeli nim smarowałaś i w tę okolicy skóry się nie gryzie to znaczy ze działa 8). Co do szyji, to przemyj mu to wodą utlenioną lub nalej do szklanki trochę szamponu z wodą i przemyj mu to i smaruj tym płynem tak jak przedtem. Podaję ci pare specyfików sprawdzonych przeze mnie:
maść aksoderm z wit A - kosztuje ok 3 złotych, jest doskonała na drobne ranki, zmiekcza strupy, szybko goi rany.
płyn Novoscabin- kosztuje ok 13 złotych, działa przeciewświądowo. gdu pupila swędzi i gryzie jakieś miejsce smarować w zależności od problemu
Calcium w tabletkach na uczulenie - kupować tylko Gluconicum kosztuje ok 4 złotych, 50 tabletek, gdy nasz pies ma pchły lub podgryza się należy mu dać np jedną lub 2 tabletki dziennie
Puder w płynie - kosztuje ok 5 złotych, wysusza rany ale należy cieńko smarować. Nie smarować gdy są sączące sie ranki bo będzie jeszcze gorzej
Nizoxin lub Nizoral - próbki kosztują ok 3 złotych, starcza na kilka razy. Dobre są na saczące sie ranki, podobne do ropnych. Bierzemy kilka kropel szamponu i myjemy tę okolicę skóry. Dobrze spłukujemy i suszymy suszarką. Skóra musi byc sucha ! Inaczej sierść się zlepi i bedzie to samo. Po wysuszeniu można posmarować maścią

Grunt to częste sprawdzanie skóry naszych pupili.
Gryzienie się jest też spowodowane czasami złą dietą. Czym ty karmisz swojego Chowa ? Napisz a napiszę Ci czy nic mu nie szkodzi z jedzenia. Przeczytaj sobie moja wiadomosć o Chowach. Napisałam tam jak karmie Fjonę i jaki szampon jest dobry.

P.S Co do wagi to Fjonie brakuje tylko paru kilo ale jezeli chodzi o psa to musisz go zważyć. Chow nie może ważyc więcej niz 30 kilo ! Pies jest zawsze potężniejszy, większy i okazalszy od suki.

asiuczek

  • *
  • Wiadomości: 194
  • moje maleństwo ;]
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #493 : 2006-05-26, 17:29 »
Hej! Tak patrzę ja debatujecie o psach.... No widzisz fatters mamy ten sam problem z pasmi. Mój Szogi też wygryze sobie sierść tylko że na łapce... Skurczybyk ołysił cały przud i teraz brzydko mu widać paznokietki :[ Zrobie mu kiedy na podwórku foto to wam pokarze tylko jak wy je wstawiacie tak odrazu pod tekstem? Życze powodzenia w leczeniu Czruchy. Ja otrzymałam od weterynarza maść detromecyna 2% /20mg
Narazie pomaga bo sierść już rośnie jak dżungla :o Polecam
Zapisane

Marlam

  • Gość
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #494 : 2006-05-26, 18:17 »
Facior Mei Lan znajduje się w Świebodzicach. To niedaleko Wałbrzycha ;) dolnośląskie.Osobiście polecam hodowlę, znam hodowczynię, bardzo sympatyczna, przemiła pani, pracuje w naszym związku.
Ludzie stanowczo odradzam hodowlę Mei Lan - to zwykli "rozmnażacze"!!!!!
Od niespełna 2 lat, borykam się z problemem chorego psa. Otóż,
korzystając z ogłoszenia w gazecie "Przyjaciel pies" skontaktowałam
się z hodowlą psów rasowych MEI LAN w Świebodzicach. Hodowcy ogłaszają
się oferując do sprzedaży pieski west highland white terrier. Rasa ta
jest u nich jako rasa dodatkowa ,ponieważ gł. zajmują się handlem(!!!)
Chow-chow. Jednak nie zmienia to faktu, iż w ogłoszniach oferują też
inne rasy. Zapytałam czy mają do sprzedania szczeniaka westie.
Oczywiście był taki szczeniak. Pan z którym rozmawiałam zapewniał
mnie że piesek jest okazem zdrowia po pieknych i zdrowych rodzicach.
Pojechałam (400 km. w jedną stronę) i kupiłam. Dwa tygodnie póżniej
okazało się że szczeniak cierpi na osteopatię żuchwowo-
czaszkową. Sunia miała ona wówczas 10 tygodni!!! Chorobę zdiagnozował dr.
Gawor z lecznicy Arka w Krakowie. Po rozmowie mojej w wieloma specjalistami
z dzieciny chorób genetycznych wynikało że choroba ta jest
przekazywana jesli oboje rodzice na nią cierpią. Bardzo małe
prawdopodobieństwo dziedziczenia jest wtedy kiedy jeden z rodziców
jest chory. Choroba nie występuje u potomstwa jeśli oboje rodzice sa
zdrowi. Zadzwoniłam do sprzedawcy, a ten poinformował mnie że jego to
nie obchodzi i to ja histeryzuje bo nie potrafię sobie z psem
poradzić. Poinformował mnie rózwież, że psa nie przyjmie z
powrotem,ani nie odda pieniędzy i jeśli juz tak bardzo chcę to
on może sprzedać mi psa z następnego krycia tych samych piesków za
połowę ceny. O zgrozo!!!!
Dziś zakupiona wówczas sunia ma 1,5 roku. Mimo iż choroba ustała ,to
zostawiła trwałe zmiany w budowie kości czaszki . Ponad rok stosowania sterydoterapi
doprowadził do choroby wątroby i nerek.Nikt z tych ludzi nie zadzwonił i nie zapytał o losy pieska! TO OKROPNI LUDZIE!!!!!!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedz #494 : 2006-05-26, 18:17 »

Chow Baby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 258
    • WWW
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #495 : 2006-05-26, 19:05 »
Droga Marlam!
Po pierwsze nie ładnie jest się logować, obrażać kogoś i nie podawać swoich danych. Rozumiem że jesteś zdenerwowana z powodu choroby twojego psa. Znam osobiście hodowczynie z hodowli Mei Lan i dziwię się co Ty tu wypisujesz. Hodowla ta ma Chowy, Labradory i Westy. Jak jest z tymi ostatnimi rasami to nie wiem bo na ich stronie internetowej nic na ich temat nie ma. Jak możesz pisać ze oni zajmują sie ,,handlem" chowów ? Czy Ty wiesz co napisałaś ? Znam ich Chowy i nie są traktowane jak rzeczy, są kochane i zadbane. A ,,handlują " ludzie dla pieniędzy, tzw pseudohodowcy a oni do nich nie należą.
Choroby genetyczne zdażaja się. Nie wiem jak to wygląda u Westów bo nie znam się na tej rasie. Ale wady genetyczne sa już przenoszone w dalszym pokoleniu, nie tylko przez rodziców. Przykro mi z powodu Twojego pieska, naprawdę. Ale czy masz pewność że to własnie hodowla zawiniła i jest warta tylu oszczerstw. Nie dziwię się że nie chcieli ci zwrócić pieniędzy bo hodowle raczej tak nie robią. Gdyby każdy kupił psa i potem znalazł np. błachy powód i by oddawał do hodowli z powrotem hodowle byłyby stratne. Hodowla zdrowia psu nie zwróci ale to rozwiazanie było według mnie nawet dobre, chociaż Ty uważasz inaczej.
Nie pisz też że to okropni ludzie. Przemyśl troszkę swoją wiadomość.
Czy osoba która działa w zwiazku, hoduje i kocha psy, walczy z nieuczciwymi hodowlami zasługuje na złą opinię? Wydaje mi się że nie.

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #496 : 2006-05-26, 19:13 »
Nie znam hodowli, ale jesli jest prawda to co pisze Marlam, to hodowla jest nieodpowiedzialna, delikatnie mowiac.
Jesli wystapila choroba genetyczna szczeniaka po danych rodzicach, to jak mozna dopuszczac do rozrodu takie psy poraz kolejny? Przeciez istnieje bardzo duze prawdopodobienstwo, ze nastepny miot rowniez bedzie chory. Gdzie tu jakas logika i milosc do psow?
Po drugie DOBRY hodowca zawsze powinien byc w stanie przyjac swojego szczeniaka. Nie wazne, czy jest gluchy, slepy czy przebywa obecnie w schronisku.
Po trzecie, jesli byla to faktycznie choroba genetyczna, a wlasciciel zglosil to, do hodowcy po kilku dniach, tygodniach, to hodowca POWINIEN sie chociaz zainteresowac psiakiem, a nie zostawic wlasciciela samemu sobie.
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Chow Baby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 258
    • WWW
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #497 : 2006-05-26, 19:22 »
Nie znam hodowli, ale jesli jest prawda to co pisze Marlam, to hodowla jest nieodpowiedzialna, delikatnie mowiac.
Jesli wystapila choroba genetyczna szczeniaka po danych rodzicach, to jak mozna dopuszczac do rozrodu takie psy poraz kolejny?
Zgodzę się z Tobą. Jeżeli hodowcy wiedzieli o tych wadach to bardzo żle postąpili. Znam Kasię i poprostu nie umię w to uwieżyć . Przy okazji skontaktuję się z nią i wyjaśnię tę sytuację. :|

Fredziaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 385
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #498 : 2006-05-27, 12:15 »
Czytam to co piszeie i chce wiedziec co dalej... Skontaktuj sie Chow Baby, i napisz co i jak...
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #499 : 2006-05-27, 15:05 »
Chow Baby dziękuję za rady :)
 
 
Cytuj
Gryzienie się jest też spowodowane czasami złą dietą. Czym ty karmisz swojego Chowa ?
Kiedyś wygryzał łapki często,ale , zmieniliśmy mu karmę z nie pamiętam jakiej,na purinę i problem ustał. Do karmy ma dodawane:ryż,marchewkę,gotowane mięso.
 
 
Cytuj
Chow nie może ważyc więcej niz 30 kilo ! Pies jest zawsze potężniejszy, większy i okazalszy od suki.
on na pewno waży więcej -jest dosyć rozbudowany i szeroki, o ile pamiętam w wadze 32 kg wyglądał bardzo dobrze( w sensie szczupło ;) ), podczas choroby , 2 lata temu zszedł do 28 kg(a nawet trochę niżej)  i co by tu wiele gadać-wyglądał okropnie(zapadnięte boki,wychodzaca sierść -gdy szłam z nim na spacer miałam wrazenie,że 'wypadnie' z szelek )
 Tylko teraz się tak miotam..bo do mnie dotarło,że nie mając porównania to ja mogę żyć w błogiej nieświadomości poczas gdy z mojego Czarka pulpet sie zrobi.
 W każdym razie ma sporo ruchu, bardzo lubi biegać. Tylko obecnie przeszkadza nam temperatura ale i na to jest rada :) Jestem tzw 'rannym ptaszkiem' więc wstanie o 5 gdy jest jeszcze chłodno i pójście wtedy z psem do lasu aby poszalał bez ryzyka przegrzania, problemem dla mnie nie jest.
 Swoją droga, w lesie on dostaje jakiegoś zastrzyku energii ;) Najbardziej lubi zbiegać ze stromych zboczy i w ten sposób rozwijać niesamowite prędkości.. tylko wtedy trzeba uważać,zeby nie stać mu na drodze, bo jak już raz się przekonałam -psina nie wyhamuje :lol:
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Chow Baby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 258
    • WWW
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #500 : 2006-05-27, 20:51 »
Czytam to co piszeie i chce wiedziec co dalej... Skontaktuj sie Chow Baby, i napisz co i jak...
Skontaktowałam sie jeszcze wczoraj :) No cóż. Nie wszystko jest tak jak napisała Marlam. Ona wcale nie wzięła szczeniaka z hodowli Mei Lan a od teścia hodowczyni. Gdy Kasi został szczeniak podarowała go swojemu teściowi. Ten mimo sprzeciwów rozmnożył tę suczkę. Oczywiście szczeniaki były bez papierów. Owa Marlam kupiła sobie suczkę. Po jakimś czasie zadzwoniła do hodowli Mei Lan z pretensjami. Kasia kazała teściowi wziąść szczeniaka spowrotem i oddać pieniądze ale Marlam powiedziała że nie bedzie tak daleko już jezdzić. Proponowała jej szczeniaka ze swojej hodowli ale ta nie chciała. Powiedziała ze odda psa do jakiegos instytutu i bedzie królikiem doswiadczalnym :shock:.Niech więc nie pisze że szczeniak był z hodowli Mei Lan jak to nie prawda. Kupiła psa bez papierów a tak najczęściej kończą się takie historie. Niech to bedzie ostrzeżenie  dla tych którzy twierdzą że rodowód to tylko głupi papierek. Dostała nauczkę.
A w hodowli Mei Lan jak dotąd nie urodzil sie żaden piesek z chorobami genetycznymi.
To tyle ode mnie na ten temat. Uważam sprawę za zakończoną.

Forum Zwierzaki

Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedz #500 : 2006-05-27, 20:51 »

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #501 : 2006-05-27, 23:20 »
Hihi, to dobrze, ze sie wyjaśniło :) Juz nie wspomne o tym, ze jesli chce sie kogos obrazac, to trzeba podac swoje dane...
No coz bez rodowodu, to nigdy nic pewnego... ;)

Mam pytanie do właścicieli chowków. Czy wszystkie psy tej rasy sa takie poooowolne. Spotykam ich bardzo duzo na spacerach, ale wszystkie ledwo co sie ruszaja ;)
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

asiuczek

  • *
  • Wiadomości: 194
  • moje maleństwo ;]
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #502 : 2006-05-28, 13:19 »
Ja hoduje chow-chowa. Wcale nie są powolnymi pieskami. Jak pisałam wcześniej fatters potrafią rozpedzić się do ogromnej prędkości (i jak ja też się przekonałam nie wyhamują) 'zkaszając nogi' . Ja osobiście to przeżyłam poczułam uderzenie i leżałam już na trawie z bolącymi kolanami  :lol: Na chodniku zachowują sie dość powoli bo mogą być już wybiegane, albo w podeszłym wieku, albo poprostu nie mają ochoty się ruszać (szogi tez tak ma). Ja osobiście gdy wychdze z moim psem na ulicę to sama nie pozwalam mu iść na tzw. 'szczudłach' tylko wolno.

 A co do tej sprawy z hodowlą t o jak widac na przykładzie nie zawsze można ufać ludziom :/. Jak ktoś przeczytał te oszczerstwa był oburzony hodowlą Mei Lan a tu się okazuje że jest wogule inaczej... Dobrze że chow Baby t o wyjaśniła!  :D :D
Zapisane

Iwa-R

  • Gość
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #503 : 2006-05-28, 13:56 »
A mi jest przykro, że są takie osoby, które oczerniają ludzi nie podając jakichkolwiek danych czy dowodów. I pomyśleć, że każdy mógłby zarejestrować się pod jakimkolwiek nickiem i oczerniać ludzi czy hodowle bez powodu. A najgorsze jest to, że naprwno znajdą się ludzie, co w to uwierzą.

Znam Kasię osobiście, i wiem, że nie zrobiłaby czegoś takiego, ponieważ po pierwsze, jest wielką miłośniczką psów i już nie raz borykała się z różnymi problemami związanymi z hodowlą, i jakoś znajdowała rozwiązanie, ale nie takie jak opisane jest wyżej. Po drugie, i chyba dość ważne... Kasia jest członkiem Związku Kynologicznego, wiąc nie sądze, aby była zdolna do czegoś takiego.

Historia z teściem (który notabene nie jest włascicielem hodowli) jest dla mnie dużo bardziej wiarygodna.
Wychodzi na to, że trzeba uważac komu sie pieska sprzedaje, czy wydaje, bo można odpowiedziec i za jego błedy. Uważam, ze to nie jest ok. Kasia, pomimo, ze nie miala  obowiązku (nie jej szczeniaki), chciała zrobić wszystko aby sprawę wyjasnic. I co ma z tego? Jedno wielkie nic, same zle slowa i problemy.
Uważam ze powinny byc nie tylko rankingi złych hodowli, ale i złych włascicieli, aby zarówno hodowcy jak i właściciele mieli większą pewność od kogo kupują/komu sprzedają szczeniaka.

Dodam jeszcze, ze miłosnikowi psów (jak siebie nazywa Marlam), zależy na dobru rasy, i nie kupuje psa bez papierow.

Pozdrawiam
Wlascicielka Chow-Chow En-Chou von Mien-Shan, bardzo bliska znajoma Kasi Woźniak oraz hodowli Mei-Lan
Iwona Ratajczak
www.en-chou.prv.pl
Poznan

Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #504 : 2006-05-28, 16:43 »
Cytuj
Czy wszystkie psy tej rasy sa takie poooowolne. Spotykam ich bardzo duzo na spacerach, ale wszystkie ledwo co sie ruszaja
mój zwykle sprawia takie wrażenie,szczególnie gdy jest gorąco.. ale niech no tylko zobaczy na horyzoncie jakiegoś psa, wtedy to się dzieje.. ;)
Ale jak już pisałam: biegać i szaleć lubi bardzo, tylko hrabia musi mieć wenę i sprzyjające do tego warunki :P
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #505 : 2006-05-28, 18:45 »
łojejku ale żeście sie rozpisali :P Ja miałam chwilową przerwę w odwiedzaniu FZ ale wróciłąm i musiałam nadrobić całą stronę czytania :P Mnóstwo właścicieli chowów tu sie zebrało :P A ja niedawno odkryłam w mikołowie chowa albo psa w typie chowa (jechałam busem) oraz chowa u mnie w w mieście. :P Taka słodka morda to była :P Ale niestety nie mogłam mu się przyjżeć bo niosłam z kumpelą klatkę dla szczura a na ramieniu siedziała mi mieszkanka klatki a  nie wiadomo jak szczur mógł zareagować (bo bądź co bądź terroryzował moje koty przez kilka dni kiedy przyjaciólka była na wyjeździe hehe :P )
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

Chow Baby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 258
    • WWW
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #506 : 2006-05-28, 20:37 »
Chowy nie są powolne tylko chodzą dumnie jak lwy :) Potrafią dostać kręćka i biegać jak szalone. Trudno je wtedy powstrzymać :) Wbrew pozorom to bardzo ruchliwe i radosne psy. :)
Asiuczek, jak ty możesz hodować Chow Chowa ? :) Troszke złe okreslenie napisałas ale nie szkodzi.

P.S Marlam zalogowała się też na forum Chowa i usiłowała zrobić to samo co tutaj. Nie udało sie jej to i cała ta bezsensowna dyskusja została usunięta. 8)

asiuczek

  • *
  • Wiadomości: 194
  • moje maleństwo ;]
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #507 : 2006-05-28, 21:29 »
Przepraszm za to określenie! Wypadek przy pracy.... Po prostu jestem włascicielką takiego psiaka :D :D

PS. A ludzie to tez są. Chodzi taka sobie osoba po necie. Ma jakiś nick. Nic o niej nie widomo a oczernia pewną hodowlę.... Jak ktoś wchodzi pierwszy raz przeczyta i myśli sobie nie wiadomo co. wyobrażam sobie co musi czuć ta pani Kasia. To potworne! :/ :/ :/
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedz #507 : 2006-05-28, 21:29 »

Iwa-R

  • Gość
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #508 : 2006-05-30, 11:57 »
Ale niestety udaje jej się na klubie Westi. Brak dowodów, ale większość jej wierzy... niestety.

Zapisane

asiuczek

  • *
  • Wiadomości: 194
  • moje maleństwo ;]
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #509 : 2006-05-30, 17:14 »
Ale niech ktoś mi wytłumaczy jak tak można? O co tej dziewczynie chodzi? Aby kogoś oczernic? Wspólczuje tylko tej hodowli. Przez taką (piiii...) może ona stracić swoją renomę i wogule... Uwielbiam patrzeć na te pieski :kocham:(na str. internetowej). I nigdy nie pomyslałabym że mogą byc chore! Nie rozumiem tego, nie rozumiem............***
Zapisane
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 24   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.1 sekund z 32 zapytaniami.