Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Wiejska kotka w mieszkaniu  (Przeczytany 2429 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

maniut

  • Gość
Wiejska kotka w mieszkaniu
« : 2004-09-02, 22:20 »
Moja znjaoma ma kotke ktora przygarnela ze wsi. Okazalo sie ze kotka jest w ciazy, a po przywiezieniu do mieszkania kotka ubsikuje caly dom i kupka gdzie popadnie a w kuwecie spi. Co na to poradzic??

Pozdrawiam Maniut
Zapisane

Sal

  • Gość
Wiejska kotka w mieszkaniu
« Odpowiedź #1 : 2004-09-03, 08:01 »
Kotka skoro jest w ciąży, nie jest sterylizowana. Niesterylizowane kotki znaczą teren (rzadziej niż kocury, ale jednak się to zdarza). Pojawiła się w nowym miejscu i "oswaja" to miejsce, podkreśla, że to jej teren. Jak temu zaradzić, podpowiedzą ci pewnie inni forumowicze. Ja pojecia nie mam, bo jak mój kocur zaczął znaczyć umówiłam go na zabieg kastracji i było po problemie.
Jak kotka urodzi i przestanie karmić, na pewno trzeba ją wysterylizowac! Problem już się wtedy nie powtórzy.

Skoro nie załatwia się do kuwety, w której jest pewnie sklepowy żwirek, trzeba jej tam nasypać piasku z pola. Potem sukcesywnie do tego piasku dodawac po trochę żwirku, aż kotka zrozumie, że taki żwirek to jest piasek, a nie legowisko.  ;)
Leży w nim, bo jest czysty i pachnący, a skoro zawsze mieszkała na polu, to takie czyste miejsce jej pasuje. Trzeba zebrać siuśki z miejsca, gdzie narobiła i przenieść do kuwety. Jak w kuwecie pojawią się "właściwe" zapachy, kotka zrozumie, że tu jest toaleta.

Cierpliwości i powodzenia życz znajomej  :wink:  I powiedz o sterylce!
Zapisane

maniut

  • Gość
Wiejska kotka w mieszkaniu
« Odpowiedź #2 : 2004-09-03, 16:42 »
okm mniej wiecej to poradzilam :) dzieki Ci bardzo
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wiejska kotka w mieszkaniu
« Odpowiedz #2 : 2004-09-03, 16:42 »

Yzalbe

  • Gość
Wiejska kotka w mieszkaniu
« Odpowiedź #3 : 2004-09-04, 00:36 »
Jeśli kotka nie jest w zaawansowanej ciąży, to lepiej od razu ją wysterylizować zanim kocięta przyjdą na świat. Lepsze to niż późniejsze uśpienie :?
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Wiejska kotka w mieszkaniu
« Odpowiedź #4 : 2004-09-04, 09:09 »
Gdyby kocica miala problem z akceptacja kuwety mimo pakowania tam jej odchodow, pomyslcie nad piaskiem lub ziemia na poczatek. Przeciez do tej pory sikala wlasnie w takie rzeczy ;)
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.108 sekund z 27 zapytaniami.