Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Bezpieczny balkon  (Przeczytany 5677 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tika

  • Gość
Bezpieczny balkon
« : 2004-09-10, 08:49 »
Zabezpieczenie balkonu jest BAAAAAAAARDZO WAŻNE - to często kwestia życia Twojego ciekawskiego kociaka. Tyle się dzieje na dworze - a to przeleci ptaszek, a to wstętna mucha gdzieś zaburczy - naokoło tyle pokus!
Jedynym rozwiązaniem, które sprawia, że Twój kot może bezpiecznie przebywać na balkonie jest jego odpowiednie zabezpieczenie.

Pamiętaj - życie i bezpieczeństwo Twojego kociaka spoczywa w Twoich rękach!!!

W końcu zrobiłam zdjęcia i chciałam się pochwalić moim balkonem:

http://upload.miau.pl/23047.jpg
http://upload.miau.pl/23048.jpg
http://upload.miau.pl/23049.jpg
http://upload.miau.pl/23050.jpg

Góra - siatka rybacka - chyba 6 zł za metr. Przyczepiona haczykami co ok 20 cm.

Dół - przezroczysta (dlatego na zdjęciu niewidoczna  ) płyta z plexi - 350 zł za całość. Płyta do balkonu przyczepiona śrubami do dachu, ale teraz z doświadczenia wiem, że lepiej to robić takimi plastikowymi zaciskanymi obejmami - mój balkon jest półokrągły i jak się za mocno ściśnie śrubą, to płyta pęka.

Zabezpieczenia prawie nie widać! Zrobiliśmy je sami z moim TŻ-tem i dlatego taka jestem z niego dumna
Zapisane

Sal

  • Gość
Bezpieczny balkon
« Odpowiedź #1 : 2004-09-10, 09:38 »
Ten pomysł z przeźroczystą płyta kupuję!!!!!! :wink:
Ona się jakoś nazywa? Czy tylko "plexi"? :mysli:

Gora marzy mi się rozsuwana... ale jeszcze nie wykombinowałam, jak to zrobić. Jak nie wykombinuje, tez założe siatke. Gdzie się kupuje rybacką siatkę?
Zapisane

Emilka

  • Gość
Bezpieczny balkon
« Odpowiedź #2 : 2004-09-10, 09:44 »
przynajmniej macie normalny balkon  :roll:  my mamy taki rogowy i bardzo trudno zalozyc siatke dlatego pozostalo nam tylko zamocowac w drzwiach siatke aby moglo sie bezpiecznie wietrzyc.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Bezpieczny balkon
« Odpowiedz #2 : 2004-09-10, 09:44 »

Tika

  • Gość
Bezpieczny balkon
« Odpowiedź #3 : 2004-09-10, 09:44 »
Cytuj

Ten pomysł z przeźroczystą płyta kupuję!!!!!!  
Ona się jakoś nazywa? Czy tylko "plexi"?

Nie wiem :? , chyba nie ma innej nazwy. Poszłam do takiej hurtowni i powiedziałam o co mi chodzi - płyta miała wymiary 3x2 m, więc prosiłam o przecięcie na pół - tyle akurat potrzebowałam. Kiedy przyszłam ją odebrać było na nie napisane: "koteczeK" :) .

Siatkę zamówiłam w Kórniku - jesttam pan, który się w tym specjalizuje, nawet ma różne kolory tych siatek i robi je na wymiar. Wysyłką chyba też się zajmuje. W tej chwili nie mam adresu, ale jak będziesz zainteresowana, to go znajdę :P .
Zapisane

Sal

  • Gość
Bezpieczny balkon
« Odpowiedź #4 : 2004-09-10, 10:11 »
Dzięki.
Najpierw postaram się rozejrzeć u nas.
Jakbym nic nie ustaliła, odezwę się po prośbie...  ;)
Zapisane

absencja

  • Gość
Bezpieczny balkon
« Odpowiedź #5 : 2004-09-10, 23:01 »
hmmm...jak napisałaś o tej siatce, to przyszedł mi do głowy taki popmysł: dosyć gęsta siatka w jakimś naturalnym kolorze(szary, brązowy) zwisająca lekko poza balkon i wplątane w nią dużo kwiatków-jakis bluszcz może, czy coś takiego. moze kiedyś coś takiego będę miała:)
Zapisane

malpkaw

  • Gość
Bezpieczny balkon
« Odpowiedź #6 : 2004-09-11, 20:33 »
masz ładny blok hehe ale fajnie zrobione ja nie mam balkonu mój kot siedzi sobie na parapecie ale spokojna głowa on jak go obserwuje zachwouje zasady zdrowego rozsądku :))) :wink:
Zapisane

Kira

  • Gość
Bezpieczny balkon
« Odpowiedź #7 : 2004-09-12, 00:09 »
:) moja kotka  jak miala niecaly rok robila numery..byla malutka wiec przecisna c sie z uchylonego okna z krata nie bylo problemu na parapet a potem bylo tylkoslizg i zaraz zwariowane  mialczenie malej rudo bialej kulki raz tata zeskoczyl z balkonu bo kociawka po raz pierwszy sspadla  potem  to juz po schodach na duł i kicia nie zwiwwala dwa razy po nia schdzilamtak mi sie pod skóre pazurami wbila ze nie wiem...  chodzla   pokrawedzi balkonu itp  po doiczkach balkonowych i ostatni raz spadla o ile panietam jak mila 3 latka czyli 7 lat temu... :)
Zapisane

weronika

  • Gość
Bezpieczny balkon
« Odpowiedź #8 : 2004-09-12, 21:39 »
Cytat: Sal
Ten pomysł z przeźroczystą płyta kupuję!!!!!! :wink:
Ona się jakoś nazywa? Czy tylko "plexi"? :mysli:

Gora marzy mi się rozsuwana... ale jeszcze nie wykombinowałam, jak to zrobić. Jak nie wykombinuje, tez założe siatke. Gdzie się kupuje rybacką siatkę?

Sal, ja mam siatke na dole barierki, gora jest rozsuwana,taki ploteczek.Kiedys,dosyc dawno  probowalam  ci przeslac zdjecia , ale chyba nie doszly? Moze przeslalam cos nie tak :oops:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Bezpieczny balkon
« Odpowiedz #8 : 2004-09-12, 21:39 »

Sal

  • Gość
Bezpieczny balkon
« Odpowiedź #9 : 2004-09-13, 09:31 »
Nie dostałam... Może jeszcze raz spróbuj.  :)

Namierzyłam firmę, która robie ładne zabezpieczenia. Żeby tylko cena mnie z nóg nie zwaliła...  :?
Zapisane

Eli

  • Gość
Bezpieczny balkon
« Odpowiedź #10 : 2004-09-13, 10:21 »
u mnie jest niemożliwe zabezpieczenie balkonu :( dlatego mama wie że jak otwiera balkon, np. żeby powiesić pranie to oczy ma z tyłu głowy i obserwuje kota, bo ten chętnie na balkon wychodzi.
Ale ogolnie otwarty jest tylko uchył w drzwiach balkonowych a Oli nie zwraca na to najmniejszej uwagi.
Natomiast kiedy jest balkon otwearty, ja zamykam kota u siebie w pokoju, dla bezpieczeństwa :-)
Oli uwielbia przesiadywać na parapecie u mnie w pokoju i patrzeć przez okno :-) mama nazywa go romantycznym kociaczkiem :)) uwielbia tez wygrzewać się w słooońcu  :)
Zapisane

iwa

  • Gość
Bezpieczny balkon
« Odpowiedź #11 : 2004-09-13, 11:33 »
u mnie balkon nie ma zabezpieczenia :( a juz prosilam mame :( frania kilka razy lazila po barierce...ja zawalu o malo nie dostałam. normalnie to czesto siedziala na balkonie i nic nie robila,ale zaczela łazic po barierce. a mieszkam na 2 pietrze :? maciek dynda tez na sznurkach :roll: ale to jest jak juz mam nadzieje,ze kotek tylko powdycha powietrza...ale gdzie tam...jak sie wkurze to sama cos zmajstruje!
Zapisane

Tika

  • Gość
Bezpieczny balkon
« Odpowiedź #12 : 2004-09-13, 11:41 »
Kiedy mieszkałam z rodzicami, też nie miałam zabezpieczenia balkonu i mój kocio Neko parę razy spadł z II piętra :( , więc w moim mieszkaniu postanowiłam zrobić je od razu. Tym bardziej, że mieszkam na III piętrze. Teraz mogę mieć cały dzień balkon otwarty i nie muszę się denerwować :)
Zapisane

Sal

  • Gość
Bezpieczny balkon
« Odpowiedź #13 : 2004-09-13, 12:01 »
II, III piętro...
Ja mam mieszkanie na X.  :?
Wkrótce przeprowadzka i pierwszy wydatek na balkon.
Napiszę wam o cenach, jak już będe je znała.
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Bezpieczny balkon
« Odpowiedź #14 : 2004-09-13, 13:16 »
U Piotrka jedna z pierwszych rzeczy, jaka zrobiono po przyniesieniu kotki do domu bylo zabezpieczenie balkonu. Calosc jest zabezpieczona siatka.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Bezpieczny balkon
« Odpowiedz #14 : 2004-09-13, 13:16 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 27 zapytaniami.