Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Zaropiałe oczka  (Przeczytany 2879 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Czajkosia

  • Gość
Zaropiałe oczka
« : 2004-09-20, 16:09 »
Kotkowi mojej koleżanki strasznie ropieją oczka :( Dlaczego tak się dzieje i co można na to poradzić?? Czym ma je przemywać?? Czy potrzebne są jakieś dodatkowe witaminy??
Zapisane

Eli

  • Gość
Zaropiałe oczka
« Odpowiedź #1 : 2004-09-20, 16:58 »
Niech przemywa wacikiem nasączonym rumienkiem lub solą fizjologiczną
Zapisane

Ax

  • Gość
Zaropiałe oczka
« Odpowiedź #2 : 2004-09-20, 19:54 »
Może też ewentualnie zakroplić Dicortineffem...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Zaropiałe oczka
« Odpowiedz #2 : 2004-09-20, 19:54 »

Sal

  • Gość
Zaropiałe oczka
« Odpowiedź #3 : 2004-09-21, 10:59 »
Ale jeśli bardzo ropieją, to nie radziłabym samemu przy nich majstrować. :? Przemywac to można profilaktycznie, ale jak dzieje się coś niepokojącego, lepiej kota pokazać wetowi. Może mnieć nawet koci katar, a tę chorobę same kropelki do oczu nie pomoga.
Zapisane

mała

  • Gość
Zaropiałe oczka
« Odpowiedź #4 : 2004-09-21, 14:29 »
Cytat: Sal
Ale jeśli bardzo ropieją, to nie radziłabym samemu przy nich majstrować. :? Przemywac to można profilaktycznie, ale jak dzieje się coś niepokojącego, lepiej kota pokazać wetowi. Może mnieć nawet koci katar, a tę chorobę same kropelki do oczu nie pomoga.


Zgadza się Sal ma rację.  :)
Kiedy ja wzięłam moją kotkę z ulicy miała strasznie zaropiałe oczka , myślałam że przemywanie oczek rumiankiem pomoże , ale nie pomogło. Poszłam do weta okazało się że ma katar koci. Wet przepisał leki i po jakimś czasie kotka już była zdrowa. Gdy moim młodszym kotkom ropiały oczka to przemyłam rumiankiem kilka razy i to minęło . Ale w ich wypadku wiedziałam ,że nie mogą mieć kataru kociego bo to koty domowe , niewychodzące.  :)
Zapisane

Alexis

  • Gość
Zaropiałe oczka
« Odpowiedź #5 : 2004-09-21, 15:08 »
Lepiej zasięgnąć porady weterynarza.
Jak wzięłam swojego Alexa z "dzikiej" hodowli też ropiały mu oczki. Jeden wet zapisał Dicortineff. Nie pomogło. Po paru dniach dostał temperatury. Poszłam do innego weta i okazało, że ma zapalenie gardła. Dostawał zastrzyki przez 3 dni i wszystko minęło.
Zapisane

danuta

  • Gość
Zaropiałe oczka
« Odpowiedź #6 : 2004-09-21, 18:58 »
Ropiejące oczka to jest zakażenie bakteryjne i trzeba leczyć antybiotykiem.Koleżanka powinna zgłosić się do wet.-bo nieleczone oczka -grożą ślepotą.Po podaniu leków juz po 3 dniach jest poprawa. :roll:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.083 sekund z 26 zapytaniami.