Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: kotek sika na posciel  (Przeczytany 4277 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Czanga

  • Gość
kotek sika na posciel
« : 2004-10-01, 13:25 »
mam 7 miesiecznego kotka,moze troche starszy ale nie wiejcej jak 8 m-cy......kupowalam " kota w worku "

i mam ogoromny problem od niedawna.otoz pieknie wszystkie swoje sprawy zalatwia do kuwety,badz na dworze,wychodzi do ogordu kiedy chce..i do tej pory nie bylo problemu,,raz moze dwa zdarzylo mu sie posikac na tapczanie syna ( i tylko tam) pozniej byl dlugo spokoj, i dzis po raz drugi w ktorkim czasie uwalil sie na posciel i nasikal.... dlaczego??
Lada dzien wybieram sie z nim rowniez do weta na zabieg....kastracji [czywiscie,czy ) poradzcie czy to dobry opkres i co zrobic z tym sikanime...nie ma reguly kiedy o dlaczego...
Zapisane

Eli

  • Gość
kotek sika na posciel
« Odpowiedź #1 : 2004-10-01, 13:57 »
ja mam podobny problem ..  chciałam zalozyc nowy temat ale widze że już nie musze. Podpytam sie reszty z tąd.
Oli 10 października bedzie miał 5 miesiecy. Jest jeszcze za młody na sterylke..
Nigdy mu sie nie zdażyło narobić na pościel, w ogole, gdziekolwiek poza kuwetą.. a dziś rano.. nasikał na pościel mojej siostrze... strasznie mnie zatkało ...  
Zastanawia mnie czemu to zrobił?? przecież jeszcze nie czas na sterylke :(
Zapisane

Czanga

  • Gość
kotek sika na posciel
« Odpowiedź #2 : 2004-10-01, 14:06 »
czyli sikanie jednak wiazesz ze sterylka??
Zapisane

Forum Zwierzaki

kotek sika na posciel
« Odpowiedz #2 : 2004-10-01, 14:06 »

Eli

  • Gość
kotek sika na posciel
« Odpowiedź #3 : 2004-10-01, 14:44 »
tzn kocurka musze wysterylizować.. to jest normalne.. ale nie wiem czy TO nasikanie na lozko wiaze ze sterylka bo jeszcze za wczesnie na to ..
Zapisane

Tika

  • Gość
kotek sika na posciel
« Odpowiedź #4 : 2004-10-01, 18:39 »
Są dwie możliwości: albo kocurek zaczął znaczyć teren, albo jest chory. Tak czy inaczej wizyta u weta jest wskazana.
A może widziałaś jak to robił?
Zapisane

iwa

  • Gość
kotek sika na posciel
« Odpowiedź #5 : 2004-10-01, 20:07 »
kotek moze siusiac na posciel-lozko,bo:
-ma chory uklad siusiania ;)
-z nerwów
-po prostu lubi obsiusiac-zaznaczyc nowa,swieza rzecz (moj karol siusia tylko na swieza posciel :roll: )


sterylka najlepiej jak kotek ma 6 miesiecy. moj dutus dzisiaj mial :wink: kocurek teren znaczy troche jak strazak ;) na sciane...to takie pryskanie..ma bardziej ostry zapach niz siuski normalne
Zapisane

Eli

  • Gość
kotek sika na posciel
« Odpowiedź #6 : 2004-10-02, 13:15 »
Ratunku  :cry:  znowu to zrobił :cry: tym razem do łożka mamy .....
15 minut krecił sie koło kuwety aż wreszcie zrobił siusiu mamie na kołdre.......
mama była wściekła :(
jeżeli to sie powtorzy Oli bedzie spał w łazience...
Eh i co ja mam zrobić? :( nie wiem czemu sie tak zachowuje :(
Zapisane

Czanga

  • Gość
kotek sika na posciel
« Odpowiedź #7 : 2004-10-02, 13:45 »
http://www.vetserwis.pl/kot_mocz.html...polecam ten adres mnie zawarte w nim informacje wiele pomogly..dzis rano pojechalam z Kitka do weta...zapalenie gardla,powiekszone wezly chlonne,migdly..po prostu kot sie przeziebil...goraczka wysoka 40.3,wiec sikal gdzie byl ...dostal zastzyyk,cos tam jeszcze i po paru godzinach wrocil na tyle do sil ze zjadl obiadek...wiec przeczytajcie sobie te stronke...adres zreszta ktos na forum polecal..dzieki za rady
Zapisane

Kira

  • Gość
kotek sika na posciel
« Odpowiedź #8 : 2004-10-03, 01:28 »
esli posikuje po trochub to mozezaczał znaczyć teren tak kolo 5-8 miesiacto sie zdarza... ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

kotek sika na posciel
« Odpowiedz #8 : 2004-10-03, 01:28 »

Czanga

  • Gość
kotek sika na posciel
« Odpowiedź #9 : 2004-10-03, 07:45 »
angevelinko przeczytaj  strone do ktorej odsylam w swoim poscie powyzej..jest ROZNICA ogromna miedzy sikaniem a znaczeniem terenu
http://www.vetserwis.pl/kot_mocz.html    wejdz tu i sama zobacz  ale dzieki za zainteresowanie :)
Zapisane

Sal

  • Gość
kotek sika na posciel
« Odpowiedź #10 : 2004-10-04, 09:00 »
Mój dorosły Dyzio przed kastracją znaczył sikając (nie pryskając). Tzn. orientowałam się po zapachu  :? i małej ilości siuśków, że to znaczenie. Nigdy nie zauwazyłam, zeby podnosił ogon i sikał na pionowe powierzchnie. Po kastracji minęło jak ręką odjął.

Słuszną decyzję podjęłaś idąc do weta.  :wink: Po raz kolejny okazało się, że sikając kot informuje o chorobie.
Zapisane

Czanga

  • Gość
kotek sika na posciel
« Odpowiedź #11 : 2004-10-04, 09:37 »
Sal ale u mnie to nie sa male ilosci tylko kuca i sika az skonczy,jak go ostatnio zlapalam gdy robil to w mojej poscieli to sikal dalej pomimo ze go wyrzucilam na korytarz,tam po prostu nie przerywajac dokonczyl.:0  mam jednak nadzieje zo to ma zwiazek z dojrzewaniem bo nic innego sie nie stalo.tzn stres itp co moglo by to spowodowac..ale termin juz wyznaczony 23-go rano..dam znac jak poszlo..poko co mam troche czasu
Zapisane

Eli

  • Gość
kotek sika na posciel
« Odpowiedź #12 : 2004-10-04, 11:02 »
no własnie ja mam podobnie..
Oli nasikał w posciel, nie w małej ilości .. tylko w bardzo dużej .. normalnej ..
A przedwczoraj.. bawił sie żwirkiem, tzn  wkładał łapy do paczki ze żwirkiem, głowe, aż w końcu osikał cały worek z wierzchu, szafke na której stał i kawałek podłogi ...
Od wczoraj nic niepokojącego sie nie wydazyło, wszystko trafia do kuwety więc jeszcze nie ide do weta.. poobserwuje go jeszcze pare dni, jesli sie to powtorzy to lece
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.143 sekund z 26 zapytaniami.