Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: czy kotka może zabić młode?  (Przeczytany 21417 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
czy kotka może zabić młode?
« : 2004-10-04, 21:55 »
Mam do was pytanie (zawarte w temacie).
Moja kumpela Martyna ma kotkę,która się okociła.Na świat przyszły 3 maluszki(z dwa-trzy tygodnie temu).Dwa dni temu kumpeli brat po powrocie ze szkoly znalazł małego kotka-martwego w innym pokoju.Kociak miał rankę na brzuszku.W domu jest młody piesek,ale raczej on tego nie zrobił bo w tym czasie był w innej częsci domu(zamykany na czas wyjścia właścicieli ze względu wlaśnie na kotkę).Sąsiadka (kociara ;) )powiedziała,że być może kotka ma za mało mleka i chcąc ratować pozostałe zabiła jednego kociaka.Jakie jest wasze zdanie,bo kumpela chciałaby wiedzieć co kierowało jej kotką i czy należy teraz dokarmiać pozostałe kotki,żeby przypadek się nie powtórzył.
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

Yzalbe

  • Gość
czy kotka może zabić młode?
« Odpowiedź #1 : 2004-10-05, 02:50 »
Kotka moze porzucac mlode w przypadku malej ilosci pokarmu... Nie slyszalam, aby kotki zabijaly... Czy to pierwszy miot tej kotki??
Zapisane

Johny

  • Gość
czy kotka może zabić młode?
« Odpowiedź #2 : 2004-10-05, 09:11 »
Może takie coś być,gdy jeden urodzi się słaby,albo kotka ma za mało pokarmu,trzeba o tym poczytać,np u chomika syryjskiego,gdy samica nie będzie miała spokoju może zjeść młode,zależy to od wielu czynników,tak samo z odrzucaniem,już nawet hodowcom psów są znane przypadki,że suka odrzuca jakiegoś szczeniaka z miotu,po oddaniu innej suce,szczeniak i tak nie przeżywa
Zapisane

Forum Zwierzaki

czy kotka może zabić młode?
« Odpowiedz #2 : 2004-10-05, 09:11 »

Karka

  • Gość
czy kotka może zabić młode?
« Odpowiedź #3 : 2004-10-05, 13:03 »
Kocice nie zabijają młodych.Chomiki syryjskie to inna bajka.Może odrzucić tzn.nie karmić.
Obcym kocurom to się zdarza.
Zapisane

Eli

  • Gość
Re: czy kotka może zabić młode?
« Odpowiedź #4 : 2004-10-05, 14:53 »
Cytat: malutka
Dwa dni temu kumpeli brat po powrocie ze szkoly znalazł małego kotka-martwego w innym pokoju.Kociak miał rankę na brzuszku.


a jaka to była ranka? czy ona rzeczywiscie wyglądała na ugryzienie? możliwe że kociak zrobił sobie sam krzywde, np sie na coś nadział
Zapisane

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
czy kotka może zabić młode?
« Odpowiedź #5 : 2004-10-05, 15:26 »
To było (jest) pierwsze potomstwo tej kotki.
Z tego co opisywała kumpela to kotek miał na brzuszku ranę od zębów i kaweł skórki zdartu na udzie (tak do mięsa).

PS.chyba zmyliłam was co do wieku kociąt.Kumpela mówi,że one nawet nie odchodzą jeszcze od matki (mają około 1,5 tygodnia)a poza tym miejsce spanka jest zabezpieczone aby kotki nie wypadły itp.
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

iwa

  • Gość
czy kotka może zabić młode?
« Odpowiedź #6 : 2004-10-06, 16:51 »
:roll: może to miejsce na brzuszku jest po pempowinie :roll: może tam ktoś napsocił,może coś się wdało w to miejsce,kotka gryzła,a potem "stwierdziła",że kotek chory :roll: ale to na nodze ranke? moze to rzeczywiscie pies nabroil???
ja tylko wiem od kolezanke,kotra ma yorki,ze jej suczka zagryzla malego pieska swojego,bo byl bardzo słaby. pieski preriowe tez tak robia.ale nie wiem,czy koty :roll: ponoc kocur jest zdolny zagryzc malekotki,ale to takie,co sie rodza,bo czuje krew
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
czy kotka może zabić młode?
« Odpowiedź #7 : 2004-10-07, 09:22 »
Iwa, nie rob z kota wampira :lol:


A na powaznie. Kocury czasem morduja kocieta, bynajmniej nie z powodu zapachu krwi. Robia to, by pozbawic kotke mlodych a tym samym przyspieszyc ruje. I pokryc ja ponownie przekazujac wlasny material genetyczny.
Kotki tez czasem morduja wlasne kocieta. Ale tu nie znaleziono konkretnych przyczyn. Na razie sa to dywagacje na temat. Byc moze, kotki morduja kocieta gdy jest ich zbyt duzo do wykarmienia? Byc moze zamordowane kocieta byly "wadliwe"? Ciezko okreslic. Czasem jest to stres spowodowany ciaglym niepokojeniem kotki i czestym zagladaniem do gniazda.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

iwa

  • Gość
czy kotka może zabić młode?
« Odpowiedź #8 : 2004-10-07, 09:27 »
moze kotecek byl niegrzeczny  i kotka go za mocno skarciła? moze miala szok poporodowy :roll: hyh...
Zapisane

Forum Zwierzaki

czy kotka może zabić młode?
« Odpowiedz #8 : 2004-10-07, 09:27 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
czy kotka może zabić młode?
« Odpowiedź #9 : 2004-10-07, 10:25 »
Cytat: iwa
moze kotecek byl niegrzeczny  i kotka go za mocno skarciła? moze miala szok poporodowy :roll: hyh...


Watpie, tym bardziej, ze na szok poporodowy troche za pozno  :P
Ale na powaznie - skarcony lezalby w gniezdzie. A kotki maja wyczucie co do karcenia.
Wydaje mi sie, ze nie ma co dywagowac. Tylko owa kolezanka bedzie wiedziala, co sie moglo stac. Bo nie wykluczam i tego (z racji obrazen) ze kociaka jednak zaataowal pies.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

malpkaw

  • Gość
czy kotka może zabić młode?
« Odpowiedź #10 : 2004-10-07, 16:45 »
to jest mozliwe bo u mojej babci kotka jak sie okociła to zaraz zagryzła swoje małe to były jej pierwsze małe a niedawno znowu sie okociła i kotki sa zdrowe i rosna sobie zdrowo  :roll:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.059 sekund z 28 zapytaniami.