Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 4   Do dołu

Autor Wątek: Jak przekonać rodziców do psa w domu? ? ? ?  (Przeczytany 16376 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bagsiks

  • Gość
:) Mam pytanko bardzo chcę mieć psa ale mam w domu rybki , królika i szczurka nieweim jak ich przekonać. Może wy wiecie jak to zrobić ? ? ? : :?:
Zapisane

Moniaa

  • Gość
Jak przekonać rodziców do psa w domu? ? ? ?
« Odpowiedź #1 : 2004-12-05, 14:12 »
Hm.., a jakie argumenty podaja rodzice przeciw? Czy wlasciwie sprawujesz opieke nad obecnymi zwierzakami?
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Jak przekonać rodziców do psa w domu? ? ? ?
« Odpowiedź #2 : 2004-12-05, 14:22 »
nie bardzo wiem czego od nas oczekujesz. nie znamy twoich rodzicow, twojej sytuacji i zachowania.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jak przekonać rodziców do psa w domu? ? ? ?
« Odpowiedz #2 : 2004-12-05, 14:22 »

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Jak przekonać rodziców do psa w domu? ? ? ?
« Odpowiedź #3 : 2004-12-05, 14:25 »
Ale  musisz powiedziec  jacy sa twoi rodzice??
Niewiem błagaj

olc!a

  • Gość
Jak przekonać rodziców do psa w domu? ? ? ?
« Odpowiedź #4 : 2004-12-05, 14:38 »
NIGDY nie bierz psa bez zgody rodziców :roll: Najpierw z nimi uzgodnij, a potem ewentualnie idź z nimi po psa, NIGDY sam tego nie załatwiaj.
Zapisane

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Jak przekonać rodziców do psa w domu? ? ? ?
« Odpowiedź #5 : 2004-12-05, 14:45 »
Bo jak sam to zalatwic rodzice mogą wywalic psa

Jaśka

  • Gość
Jak przekonać rodziców do psa w domu? ? ? ?
« Odpowiedź #6 : 2004-12-05, 16:43 »
Wiecie ja mam podobny problem, niedawno stracilam psa i nie mam do kogo przelac tej psiej milosci, no wiecie czuje sie bardzo samotna bez psiaka... Moi rodzice mowia ze musza doi tego,,dojrzec'' bo ja za 3 lata wyjade na studia i psa im zostawie... Ale wiecie ostatnio mam takiego pecha...kazdy mowi o psach, co chwile natrafiam na fotki mojego psiaka(tzn sama je porozwieszalam na tablicy korkowej, ale jak przgladam inne zdjecia to jest pelno jej zdjec). A jeszcze do tego w horoskopie mi pisze ze dostane psa na gwiazdke(nawet moi rodzice mowia ze mam pecha, ale psa mi raczej narazie nie kupia :cry: )
Zapisane

Moniaa

  • Gość
Jak przekonać rodziców do psa w domu? ? ? ?
« Odpowiedź #7 : 2004-12-05, 21:11 »
Jesli rodzice uwazaja, ze np. na wasze warunki mieszkalne i finansowe i tak jest duzo zwierzakow to niestety trzeba sie z tym pogodzic.
Zapisane

Aszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3553
  • klient w krawacie jest mniej awanturujacy sie.. :P
Jak przekonać rodziców do psa w domu? ? ? ?
« Odpowiedź #8 : 2004-12-05, 21:16 »
Cytuj

A jeszcze do tego w horoskopie mi pisze ze dostane psa na gwiazdke(nawet moi rodzice mowia ze mam pecha, ale psa mi raczej narazie nie kupia :cry:   )

a moze wlasnie dostaniesz na gwiazdke?mowia,ze nie,bo chca Ci niespodzianke zrobic ;)
Zapisane
w przeciwienstwie do Megi ( Szlachetnej Cholery) pozdrawiam...tylko nie wiem kogo...tzn. wiem, ze pozdrawiam Szlachetna Stara Karton i Szlachetna Kluche oraz Szlachetnego Milczacego z Wilkami. Podpisano: Szlachetna Jedza

Forum Zwierzaki

Jak przekonać rodziców do psa w domu? ? ? ?
« Odpowiedz #8 : 2004-12-05, 21:16 »

joan-na

  • Gość
Jak przekonać rodziców do psa w domu? ? ? ?
« Odpowiedź #9 : 2004-12-06, 08:49 »
Witaj - może na Gwiazdkę, ale niekoniecznie tą i niekoniecznie od rodziców.  ;)
Jestem za uproszeniem rodziców i udowodnieniem, że będziesz dobrym opiekunem.  :prosze: Rodzice muszą wiedzieć, że za psiaka będziesz odpowiadać w pełni. No wiesz: spacery, czesanie, karmienie, sprzątanie po psie itp. :tak:
Jak mieszkałam z rodzicami miałam taki sam problem, ale w końcu ich uprosiłam właśnie w/w argumentami. Poskutkowało chociaż to trochę trwało. Nie zawiedli się na mnie - ani oni ani mój wymarzony pies.  :slonko:
Nie zrażaj się, słuchaj co mówią rodzice i rób wszystko żeby udowodnić swoje racje, ale nic na siłę raczej sprytem. :diabel:
Zapisane

Florencja

  • Gość
Jak przekonać rodziców do psa w domu? ? ? ?
« Odpowiedź #10 : 2004-12-06, 17:21 »
Lepiej nie rozbudzajcie nadziei Jaśki, rozczarowanie bedzie jeszcze gorsze, a i w razie czego radość większa.
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Jak przekonać rodziców do psa w domu? ? ? ?
« Odpowiedź #11 : 2004-12-06, 18:42 »
Nie wiem jak jest u Ciebie, i na ile 'mięccy' :P są Twoi rodzice, ale na ich wzięłam na chorobę. Nie uczyłam się (choć tego nie polecam), nie jadłam...itd :) podziałało
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Jak przekonać rodziców do psa w domu? ? ? ?
« Odpowiedź #12 : 2004-12-06, 19:07 »
Cytat: Malka
Nie wiem jak jest u Ciebie, i na ile 'mięccy' :P są Twoi rodzice, ale na ich wzięłam na chorobę. Nie uczyłam się (choć tego nie polecam), nie jadłam...itd :) podziałało


No, nie najlepszy pomysł... Tobie mogła stać się krzywda, a i pies niechciany przez rodziców będzie inaczej traktowany niż zwierzę chciane przez całą rodzinę. To szantaż, i ja bym się do tego nie przyznawała na Twoim miejscu, bo to nie jest zbyt mądre...
Zapisane

Scorpio

  • Gość
Jak przekonać rodziców do psa w domu? ? ? ?
« Odpowiedź #13 : 2004-12-07, 14:07 »
Ja taki sam mam problem! za żadne skarby nie mogę ich namówić. Nie mamŻADNEGO zwierzaka i chyba nie będe miała dopuki mieszkam z rodzicami(chociaż jest mowa o chomiku, może to troche ich przekona, że potrafię się opiekować kimś :diabelek: :ogien: ) . próbowałam już prawie wszystkiego(jeszcze tylko pozostało mi wychodzenia o 6/00 rano z domu). Są nieugięci.

joan-no- nie wiem jak to zrobiłaś, ale napewno do tego potrzebne jest szczęcie. Ja szczęcia nie mam jak widzę :cry: . Mam nadzieję że przymajmniej bagsiksowi sie uda, życze powodzenia!
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Jak przekonać rodziców do psa w domu? ? ? ?
« Odpowiedź #14 : 2004-12-07, 16:41 »
Trudno. Szantaż szatnażem, ale podziałało. Nelka jest z nami i wszyscy ją kochają, nie tylko ja... :|
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jak przekonać rodziców do psa w domu? ? ? ?
« Odpowiedz #14 : 2004-12-07, 16:41 »

Scorpio

  • Gość
Jak przekonać rodziców do psa w domu? ? ? ?
« Odpowiedź #15 : 2004-12-07, 18:06 »
CZęsto domownicy po zgodzeniu się na psa bardzo się do niego przywiązują i kochają, nawet jeśli pies na początku chciał być niechciany. Znam pare takich przypadków :wink:
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Jak przekonać rodziców do psa w domu? ? ? ?
« Odpowiedź #16 : 2004-12-07, 19:05 »
Np. ja :)
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Jak przekonać rodziców do psa w domu? ? ? ?
« Odpowiedź #17 : 2004-12-07, 19:15 »
Ile już prosicie rodziców o psa, ale tak na serio, intensywnie? :?:  :)

Cytuj

CZęsto domownicy po zgodzeniu się na psa bardzo się do niego przywiązują i kochają, nawet jeśli pies na początku chciał być niechciany.


Heh... biedna ta reszta, PIES MUSI BYĆ W DOMU AKCEPTOWANY! Inaczej jest nieszczęśliwy... :grr:
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Jak przekonać rodziców do psa w domu? ? ? ?
« Odpowiedź #18 : 2004-12-07, 19:23 »
U mnie wszyscy kochają Nelusię  :wink:
Zapisane

Jaśka

  • Gość
Jak przekonać rodziców do psa w domu? ? ? ?
« Odpowiedź #19 : 2004-12-13, 16:59 »
sorki ze odswierzam stary temat. Słuchajcie(czytajcie :P ), chyba mam super pomysł zeby mieć psa i rodzicow przekonać do niego (moj brat z zona mi poradzil :) ). A wiec wymyslili zeby dzien przed Wigilją kupić malego szczniaka, koszyczek wiklinowy i taki ladny material z falbanką(  :P ). Dać tego psiaka przyjaciółce na jedną noc a nastepnego dnia ( w Wigilje) rano niech przyjaciółka podłoży pieska w koszyczku i zadzwoni dzwonkiem do drzwi. Rodzice otworzą i co?? I mamy psa!! bo to w koncu Wigilja (marzenia się spelniaja) i skoro wiedza ze ich dzieci marzyly o psie to go nie oddadza do schroniska  :wink:  Ja mam zamiar tak zrobic  :) myslicie ze to dobry pomysl???
Zapisane

Florencja

  • Gość
Jak przekonać rodziców do psa w domu? ? ? ?
« Odpowiedź #20 : 2004-12-13, 17:01 »
Ja chyba tak zrobię, mnie rodzice nie pozwalają bo mam lekkie problemy z kolanami, więc to chyb bedzie jedyny sposób :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jak przekonać rodziców do psa w domu? ? ? ?
« Odpowiedz #20 : 2004-12-13, 17:01 »

olc!a

  • Gość
Jak przekonać rodziców do psa w domu? ? ? ?
« Odpowiedź #21 : 2004-12-13, 17:02 »
Jaśka - pomysł beznadziejny. Rodzice potrafią być nieobliczalni. Zdecydują się oddać psa i co wtedy? :? Nie dziwiłabym się im, że się zdenerwują, skoro mimo, że nie dali pozwolenia na psa, córka uknuła taki spisek...
Zapisane

dziul

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3621
    • WWW
Jak przekonać rodziców do psa w domu? ? ? ?
« Odpowiedź #22 : 2004-12-13, 17:03 »
Cytat: Scorpio
CZęsto domownicy po zgodzeniu się na psa bardzo się do niego przywiązują i kochają, nawet jeśli pies na początku chciał być niechciany. Znam pare takich przypadków :wink:



Nom tez i ja :D moja mama nigdy nie lubiła psa w domu, nie wyobrażała sobie, ze pies może postawić łape w jej sypialni... teraz nie ma nic przeciwko, żeby lezał z nią w łóżku :D
Zapisane
...ama, como si nunca te hubieran herido...

Jaśka

  • Gość
Jak przekonać rodziców do psa w domu? ? ? ?
« Odpowiedź #23 : 2004-12-13, 17:29 »
Cytat: olc!a
Jaśka - pomysł beznadziejny. Rodzice potrafią być nieobliczalni. Zdecydują się oddać psa i co wtedy? :? Nie dziwiłabym się im, że się zdenerwują, skoro mimo, że nie dali pozwolenia na psa, córka uknuła taki spisek...

Ale ona nie będzie wiedziała że to ja, to bedzie rano jak bede spala. przeciez moze pomyslec ze to moja babcia czy ciotka czy jeszcze ktoś  :roll:
Zapisane

olc!a

  • Gość
Jak przekonać rodziców do psa w domu? ? ? ?
« Odpowiedź #24 : 2004-12-13, 17:33 »
Co nie zmienia faktu, że pies nagle się pojawi. Zresztą nietrudno się domyślić, kto to.
Pomyśl nie o sobie, a o psie... Co będzie, jak rodzice się nie zgodzą? Nie lepiej po prostu konsekwentnie prosić rodziców o psa, niż ryzykować psim kosztem?
Zapisane

Jaśka

  • Gość
Jak przekonać rodziców do psa w domu? ? ? ?
« Odpowiedź #25 : 2004-12-13, 17:39 »
nie wiem, moze ci latwo zebym porozmawiala o tym z rodzicami bo masz psa... moi rodzice wiedza ze po stracie psa zawsze jak gdzies pokazuja psa to ja juz placze, wiedza ze jakbym zobaczyla tego psa pod drzwiami, a gdyby go oddali, to by mi zrobili ogromna przykrosc, a ja ich dosc dobrze znam i wiem ze by nie chcieli mnie skrzywdzic a co dopiero w Wigilje...
Zapisane

olc!a

  • Gość
Jak przekonać rodziców do psa w domu? ? ? ?
« Odpowiedź #26 : 2004-12-13, 17:44 »
Cytuj
moze ci latwo zebym porozmawiala o tym z rodzicami bo masz psa...

Ja na psa też czekałam...
I wierz mi, że rodzice mogą wydawać się b wrażliwi, a potrafią być nieobliczalni... Jak np moja mama kiedy pzyniosłam do domu chorego kotka... Zawsze taka wrażliwa na los zwierząt, a jednak... Dlatego powtarzam:
Cytuj

Co będzie, jak rodzice się nie zgodzą? Nie lepiej po prostu konsekwentnie prosić rodziców o psa, niż ryzykować psim kosztem?
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Jak przekonać rodziców do psa w domu? ? ? ?
« Odpowiedź #27 : 2004-12-13, 17:47 »
Zapewne Twoim rodzicom chodzi o to kto będzie pieska wyprowadzał i tak dalej. Także musisz przekonać ich że się będziesz nim opiekował a wyjątki bendą wtedy kiedy będziesz chory.
I musisz przedewszystkim z nimi na spokojnie porozmawaić.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Forum Zwierzaki

Jak przekonać rodziców do psa w domu? ? ? ?
« Odpowiedz #27 : 2004-12-13, 17:47 »

Jaśka

  • Gość
Jak przekonać rodziców do psa w domu? ? ? ?
« Odpowiedź #28 : 2004-12-13, 17:53 »
Wiesz co Olc!a wybiłaś mi entuzjazm, ale chyba masz racje, przymyśle to wszystko jeszcze raz... :mysli:
dzieki :tuli:
Zapisane

k_lap

  • Gość
Jak przekonać rodziców do psa w domu? ? ? ?
« Odpowiedź #29 : 2004-12-13, 17:57 »
Powiem tak: Bagsiks... masz problem taki jak ja miałam przez całe swoje dzieciństwo. Tzn. ja bardzo wierzę, że Tobie jednak się uda wyprosić mamę o piesia, bo z tego co napisałeś, masz już małą gromadkę zwierzaczków w domu.
Moja mama jest człowiekiem wspaniałym i wrażliwym, ale zwierząt nigdy nie chciała mieć w domu. Kochała zwierzęta, ale czyjeś... Jedyne na co się godziła to rybki  :(
Teraz jest inaczej. Kiedy wyjechałam na studia, zamieszkałam z chłopakiem, pierwsza rzecz jaką kupiłam to króliczek :), później Adam kupił mi piesia i to pomogło... moja mama się przekonała do zwierzaków.
Uważam, że najważniejsze w tej sytuacji jest uświadomienie mamie tego, że jest się odpowiedzialnym, że piesek nie będzie rano przeganiany z pokoju do pokoju, bo nikt nie chce w niedzielny zimny poranek wystawić nawet palca spod kołderki :). Nie wiem czy wszyscy rodzice, ale moi bali się tego najbardziej, że mogłabym "zapominać" o obowiązkach przy piesku.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 31 zapytaniami.