Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Kot i suczka beagle  (Przeczytany 9806 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Kot i suczka beagle
« : 2004-12-14, 09:54 »
Chcę strasznie kota...ale czy moja sunia beagle (pies myśliwski jak by ktoś nie wiedział ;)) nie będzie go atakowała? Czy myślicie, że przystosują się do życia razem?
P.S. Chcę przygarnąć dachowca ze schroniska...bo małe akurat są :) Znaleźli cały miot gdzieś i trafiły do schroniska...
Zapisane

pacuszka7

  • Gość
Kot i suczka beagle
« Odpowiedź #1 : 2004-12-14, 10:15 »
jak bedzie mały kot to możliwe że sie przyzwyczają do siebie. mój pies (tyle że kundelek) jest w dobrych stosunkach z kotami, a poznały sie jak moja suczka była szczeniakiem a kot był starszy.mysle że twoja psinka potraktuje go łagodnie tylko poświecaj jej tyle samo uwagi albo nawet wiecej co kotu (yyy nie wiem czy dobrze to odmienilam) ;)
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Kot i suczka beagle
« Odpowiedź #2 : 2004-12-14, 10:20 »
A ile miał Twój piesek jak kotka przyniosłaś? Bo moja ma 10 m-cy ... :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kot i suczka beagle
« Odpowiedz #2 : 2004-12-14, 10:20 »

pacuszka7

  • Gość
Kot i suczka beagle
« Odpowiedź #3 : 2004-12-14, 10:34 »
ja nie mam kota ale jak moja kolezanka ma to bylo jak ona miała...hmmm, jakieś 4-5 miesiey, ale jak kot maly to bedzie dobrze :wink:
Zapisane

.:dominika:.

  • Gość
Kot i suczka beagle
« Odpowiedź #4 : 2004-12-14, 11:23 »
hmm.. jezeli masz torancyjnego pieska.. i kotek bedzie maly.. to bedzie dobrze...maly sie odrazu przyzwyczji do kolegi ;)
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Kot i suczka beagle
« Odpowiedź #5 : 2004-12-14, 13:59 »
Moj TZ przygarnal kota jak jego jamnik (tez pies mysliwski ;) ) mial 7 lat. Kotka natomiast byla malenka. Zwierzaki sie strasznie pokochaly i sa nierozlaczne :)
Ale trzeba sie liczyc z tym, ze roznie moze byc...
Zapisane

Emilka

  • Gość
Kot i suczka beagle
« Odpowiedź #6 : 2004-12-14, 14:53 »
to sama powinnas stwierdzic. Czy twoj pies jets przyjaznie nastawiony do innych zwierzat? jak reaguje na koty na spacerze,czy ma tendencje do gonitwy ca przebiegajacymi kotami?
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Kot i suczka beagle
« Odpowiedź #7 : 2004-12-14, 16:45 »
Psy nie są z zasady nastawione źle do kotów, a to że gonią koty to tylko dlatego że mają instynkt gonienia zdobyczy. Mój owczarek gonił kota dopóki ten uciekał a jak kot sie zatrzymał to udawał  że kota nie widzi  :lol:  Wiele psów tak reaguje że goni póki kot ucieka. Myślę że w domu po pierwsze pies nie ma gdzie gonić kota, po drugie kociak pachnie jak maluszek i pies a szczególnie suka nie powinna go atakować. Jestem dobrej myśli. A jak reaguje twoja sunia na chomika, bo masz w podpisie chomika ...
Zapisane
BC + koci podrostek

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Kot i suczka beagle
« Odpowiedź #8 : 2004-12-14, 17:05 »
chce się z nią bawić ;) Łapką trąca...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kot i suczka beagle
« Odpowiedz #8 : 2004-12-14, 17:05 »

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Kot i suczka beagle
« Odpowiedź #9 : 2004-12-14, 17:55 »
To raczej możesz byc dobrej myśli :) W razie czego koty maja sie czym bronić ;)
Zapisane
BC + koci podrostek

Wiedźma

  • Gość
Kot i suczka beagle
« Odpowiedź #10 : 2004-12-14, 18:32 »
Cytuj

Myślę że w domu po pierwsze pies nie ma gdzie gonić kota,

Jak to nie ma gdzie? ;) Z pokoju do pokoju i po meblach  :lol:
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Kot i suczka beagle
« Odpowiedź #11 : 2004-12-14, 22:35 »
Cytuj

Jak to nie ma gdzie?  Z pokoju do pokoju i po meblach

O matko :P Już mam się bać? :P Nela takie 16 kg żywego mięsa na moich biednych meblach...łohohoho
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Kot i suczka beagle
« Odpowiedź #12 : 2004-12-14, 22:51 »
Wiesz weź z tego schroniska malutką kotke jeśli twoja suka ma dobrze wykształcone macieryństwo to sie zakocha w maleństwu tak samo jak było na animal planet że lwica sie opiekowała oryxem i nie jadła tydzień ale i tak macierzyństwo nad glodem zwycięrzyło. Więc twoja sunia raczej tego kotka zaakceptuje a jeśli nie to zwrócisz go albo komuś innemu oddasz.
Zapisane

Eli

  • Gość
Kot i suczka beagle
« Odpowiedź #13 : 2004-12-15, 11:05 »
Hm, wiecie, nie mozna powiedziec czy pies zaakceptuje malucha czy nie, bo to róznie bywa. Pies, to pies. Okaże się dopiero jak Malka tego kota weźmie.
Ale Nelka nie jest dorosła więc myśle że sie przyzwyczai, będzie chciała bawić (musisz uważac jak kotek bedzie bardzo malutki) Pozatym to suczka a przeciez na ogół suczki mają kochanne charakterki :)
Musisz przyzwyczajać stopniowo i nie zaniedbywać Nelki, bo będzie zazdrosna i kota potraktuje jak potencjalnego wroga, który zabiera miłość. Może dojść do tego, że nie będzie Cię dopuszczała do kota, żebyś go nie głaskała, albo nawet zacznie waarczeć/gryźć.. (zalezy od charakteru psa)
Ale jak zaczniesz przyzwyczajać stopniowo, na pewno się uda. Pokazuj Neli jak bardzo ją kochasz nadal, że kotek nic nie zmienił, i przez pare tygodni obserwuj jak się zachowuje piesek.
Co do kotka to przez pewien czas zapewne też będzie się bał, ale szybko się przyzwyczai.

Jak już kiedyś pisałam, TŻ ma psa, kundelka - pogromce kotów osiedlowych. Ale jak zaczeliśmy przynosić do domu kociaki, coby je przetrzymać, odpchlić i odrobaczyć przed znalezieniem domków, to najwiekszym ich miłosnikiem, okazał sie własnie Nuki, który pilnował, mył, pozwalał sobie wchodzic na głowe (dosłownie i w przenośni) bronił, i nie pozwalał się na ogól nikomu zbliżać.
Okazał się prawdziwym kocim tatą, który poczuł instynkt macieżyński :lol:

Btw: kiedy kota chcesz przygarnąć?
Zapisane

Alice

  • Gość
Kot i suczka beagle
« Odpowiedź #14 : 2004-12-16, 16:41 »
MALKA- super ze zastanawiasz sie nad wzieciem  kociaka :)
Od 6 miesiecy mam w domu kota i pies (tak|e Beagle- ma 5 lat) pokochal go jak syna  :lol:  bawia sie ze soba, robia zapasy, a kiedy jednego z nich nie ma w domu, to tesknia za soba...... :) Na poczatku Snoopy byl zazdrosny i ciekawy, kot na niego prychal bo sie bal, ale juz po ok. tygodzni doszli do porozumienia i pokochali siem :D Najwazniejsze jest zeby pokazac psu ze to jes kotek i ze nie wolno mu krzywdy zrobic (ja mowilam do Snoopa: "Snoopy to jest kotek, nie wolno" i zakapowal :D
Tak wiec zycze powodzenia  8)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kot i suczka beagle
« Odpowiedz #14 : 2004-12-16, 16:41 »

Sal

  • Gość
Kot i suczka beagle
« Odpowiedź #15 : 2004-12-20, 09:09 »
Nie jest prawdą, że pies jest wrogiem kota. To kwestia tego, czego uczą psa ludzie.
Jak napisali inni, przyjaźć kocia - psia potrafi kwitnąć.  :wink: (najlepszy chyba przykład to Amant, Krecik i Szprotka).
Zaryzykuj, otaczaj opieką (szczególnie na początku) i bądź dobrej myśli.  :)
Zapisane

monikaa

  • Gość
Kot i suczka beagle
« Odpowiedź #16 : 2004-12-20, 09:17 »
No nie wiem czy to tak do konca zależy tylko od ludzi, moja ciocia ma psa boksera tak jak ja i chciał dokupic kotka ale Sara jak zobaczy kota na osiedlu to leci do niego rwie sie ze smyczy a nikt nigdy jej tego nie uczył i nie kazał. Ona nie moze zniesc kotów, ptaków i innych zwierząt od razu chce atakowac ma dpoiero rok, nigdy jej kot nie podrapał czy cos w tym stylu a jednak nie daje sie oduczyc.
Zapisane

Sal

  • Gość
Kot i suczka beagle
« Odpowiedź #17 : 2004-12-20, 10:01 »
I dlatego właściciel powinien uczyć psa, co mu wolno, a czego nie wolno.
Zapisane

.:dominika:.

  • Gość
Kot i suczka beagle
« Odpowiedź #18 : 2004-12-20, 14:24 »
Kiedyś moja koleżanka miała kotka i psa..  ;)   i jak kot skakał po meblach.. to pies też chciał.. :D
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Kot i suczka beagle
« Odpowiedź #19 : 2004-12-20, 15:02 »
Jakby ktoś nie wiedział ja mam psa z gatunku "mordercy" :ogien:
Cytuj

jak zobaczy kota na osiedlu to leci do niego rwie sie ze smyczy a nikt nigdy jej tego nie uczył i nie kazał.
Moja Viga również, mniej odważna się robi jak stanie z tym kotem twarzą w twarz :lol:
Ale pewnego dnia przynieśliśmy do domu kota :shock:
http://www.zwierzaki.org/album_showpage.php?pic_id=2047
http://www.zwierzaki.org/album_showpage.php?pic_id=2060
http://www.zwierzaki.org/album_showpage.php?pic_id=2062

Teraz mamy w domu kolejnego kota i Viga ma zawrót głowy, bo nie wie którym się zajmować, którego wylizać, z którym się pobawić :lol:

Może nie wszystko ale wiele zależy od człowieka w tej kwestii. Psy są bardzo mądre i chcą zadowolić właściciela. Jeśli pies wie, że właściciel chce aby z kotem obchodził się lagodnie to będzie to robił. Poza tym, szczerze mówiąc czy to beagle czy to bokser, to kot jest większym zagrożeniem dla psa niż pies dla kota.
Zapisane

monikaa

  • Gość
Kot i suczka beagle
« Odpowiedź #20 : 2004-12-20, 21:47 »
ale to nie jest takie proste, moja ciocia karci psa jak on sie rwie do kota jak nie leci to nagroda itp itd ale jak jest bez smyczy to nie da rady zawsze pogoni...pies był na szkoleniu, zdał exam i słucha sie zawsze poza tym 1 wyjatkiem -KOTY
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kot i suczka beagle
« Odpowiedz #20 : 2004-12-20, 21:47 »

M0j0_J0j00

  • Gość
Kot i suczka beagle
« Odpowiedź #21 : 2004-12-20, 21:51 »
No widzisz mojsmu psu który już nie żyje powiedziałem kota to jak szalony ciągnoł a jak go spóściłem to ceciał za kotami. A kiedyśprzynisłem kota do domu to sie zaprzyjaźnił z nim i żyli w zgdzie to zależy ale tej twojej cioci pies mógłby również zaghryść kotka.
Zapisane

Raven

  • Gość
Kot i suczka beagle
« Odpowiedź #22 : 2004-12-20, 21:57 »
Cytuj

No widzisz mojsmu psu który już nie żyje powiedziałem kota to jak szalony ciągnoł a jak go spóściłem to ceciał za kotami

Tak nie powinno sie postępować... Szczujesz psem koty, a to powoduje, że pies może je za każdym razem gonić. To miło, że się  zwierzaki zaprzyjaźniły, ale podniecony pies może w pogoni naprawdę zrobić kotu krzywdę...

M0j0, błagam! Stawiaj znaki interpunkcyjne!!!
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Kot i suczka beagle
« Odpowiedź #23 : 2004-12-20, 22:00 »
Dobrze, wystarczy poprosić ale dla mnie i tak nie ma różnicy bo treść jest taka sama mimo wszystko.
Zapisane

Raven

  • Gość
Kot i suczka beagle
« Odpowiedź #24 : 2004-12-20, 22:09 »
Cytuj

Dobrze, wystarczy poprosić ale dla mnie i tak nie ma różnicy bo treść jest taka sama mimo wszystko.

Bardzo dziekuję! ;)  Ale tu juz nie chodzi o treśc tylko o dyskomfort podczas prób rozszyfrowania, tego co miałeś na mysli w swoim poście. Gdy są przecinki jest o wiele lepiej! :) A chcemy się rozumieć, prawda? :D
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Kot i suczka beagle
« Odpowiedź #25 : 2004-12-21, 00:38 »
Cytat: monikaa
ale to nie jest takie proste, moja ciocia karci psa jak on sie rwie do kota jak nie leci to nagroda itp itd ale jak jest bez smyczy to nie da rady zawsze pogoni...pies był na szkoleniu, zdał exam i słucha sie zawsze poza tym 1 wyjatkiem -KOTY

Dlatego mowię, że Viga również koty gania ale co innego wlasne koty w domu, te są jej i tych trzeba bronić :)  Myślę, że jakby Twojej cioci pies dostał po głowie od kota, to nabrałby szacunku do kociego gatunku ;)
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Kot i suczka beagle
« Odpowiedź #26 : 2004-12-21, 15:01 »
Przyjrzyjcie się dokładnie jak to jest z tym ganianiem kotów !!
Psy gonią bo tak im nakazuje instynkt, ale jakby tylko kot przestał uciekać to pies staje i nie wie co dalej zrobić. To zdarza się raczej rzadko, ale u mojej babci mieszka taki kot którego wszystkie psy omijają, nawet te które go nie znają, bo nie ucieka tylko stoi nastroszony i sie patrzy. A pies zgłupiały omija takiego kota, albo udaje że go nie widzi  :lol:
Zapisane
BC + koci podrostek

myszka

  • Gość
Kot i suczka beagle
« Odpowiedź #27 : 2004-12-21, 17:59 »
Cytat: M0j0_J0j00
Dobrze, wystarczy poprosić ale dla mnie i tak nie ma różnicy bo treść jest taka sama mimo wszystko.



Leśniczy wszedł do domu na uszach miał nauszniki na nogach wysokie buty w zębach trzymał fajkę.

Leśniczy wszedł do domu, na uszach miał nauszniki, na nogach wysokie buty,   w zębach trzymał fajkę.

Leśniczy wszedł do domu na uszach, miał nauszniki na nogach, wysokie buty w zębach, trzymał fajkę.

Jakieś wnioski? ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kot i suczka beagle
« Odpowiedz #27 : 2004-12-21, 17:59 »

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Kot i suczka beagle
« Odpowiedź #28 : 2004-12-21, 18:48 »
Cytuj
Leśniczy wszedł do domu na uszach, miał nauszniki na nogach, wysokie buty w zębach, trzymał fajkę.


Tak, tak, są wnioski. Leśniczy wszedł do domu na uszach! Na nogach miał nauszniki (tylko po co?? :P), w zębach miał wysokie buty (oj, wykałaczka nie pomoże ;) ), i trzymał fajkę :)
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Kot i suczka beagle
« Odpowiedź #29 : 2004-12-21, 21:53 »
Cytat: myszka

Leśniczy wszedł do domu na uszach miał nauszniki na nogach wysokie buty w zębach trzymał fajkę.
Leśniczy wszedł do domu, na uszach miał nauszniki, na nogach wysokie buty,   w zębach trzymał fajkę.
Leśniczy wszedł do domu na uszach, miał nauszniki na nogach, wysokie buty w zębach, trzymał fajkę.
Jakieś wnioski? ;)

W krótkich, żołnierskich słowach dobrze wyjaśnione. Ciekawe czy zainteresowany przeczyta ;)
Zapisane
BC + koci podrostek
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.122 sekund z 31 zapytaniami.