Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: kastracja u psa  (Przeczytany 8351 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Patrula

  • Gość
kastracja u psa
« : 2004-12-15, 23:03 »
Mam 16 miesięcznego psa dalmatyńczyka. Ostatnio zastanawiam sie nad wykastrowaniem go. Jeśli ktoś ma wykastrowanego psa lub może mi udzielić jakiś informacji jak to na prawde jest z tą kastracją prosze o wiadomosć.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
kastracja u psa
« Odpowiedź #1 : 2004-12-16, 01:36 »
A co konkretnie chcesz wiedziec?
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Patrula

  • Gość
kastracja u psa
« Odpowiedź #2 : 2004-12-16, 08:54 »
Chciałabym wiedzieć czy z wesołego ruchliego psa nie stanie sie ospałym kanapowcem? czy mu tym nie zaszkodze? czy pies po tym zaprzestanie wykazywać zainteresowanie suczkami z cieczką??? chciałabym porozmawiać z kimś kto ma psa kastrata. Jeśli wiesz coś na ten temat prosze daj znać.
Zapisane

Forum Zwierzaki

kastracja u psa
« Odpowiedz #2 : 2004-12-16, 08:54 »

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
kastracja u psa
« Odpowiedź #3 : 2004-12-16, 09:19 »
Cytat: Patrula
Chciałabym wiedzieć czy z wesołego ruchliego psa nie stanie sie ospałym kanapowcem?

Nie, po kastracji musisz zapewnić psu diete i odpowiednią ilość ruchu, a wszystko wruci do normy :)


Cytuj
czy mu tym nie zaszkodze?

Nie, jedynie pomożesz ;)

Cytuj
czy pies po tym zaprzestanie wykazywać zainteresowanie suczkami z cieczką???

Zaprzestanie i to chyba jest duzy argument przemawiający za kastracją,a dlaczego? po prostu nie bedzie interesował się suniami a co za tym idzie? nie bedzie uciekał, ani piszczały,czyli nie bedzie sie męczył ;)

Ja mojego psa takze bym wykastrowała jesli byłby o kilka lat młodszy, bo to co on przeżywa podczas cieczek, to prawdziwa gehenna  :grr: dla niego i dla mnie...
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

Kat&Seja

  • Gość
kastracja u psa
« Odpowiedź #4 : 2004-12-16, 09:30 »
To ja zapytam przy okazji o to samo tylko w przypadku suczki. Od dawna juz sie nad tym zastanawiam. Nie dla własnej wygody, ale dla zdrowia mojej suni.
Czy jest ktos kto przeprowadzał sterylizacje u suki i mógłby się podzielic doświadczeniem?
jak to wszystko sunia zniosla?? Jak dlugo goi się rana i pies dochodzi do siebie?
I w ogole cokolwiek na ten temat.
Zapisane

Nanami

  • Gość
kastracja u psa
« Odpowiedź #5 : 2004-12-16, 09:34 »
Ja takze mam zamiar wysterylizować moją sunie.

Kastrajca i steryzlizacja to najlepsze wyjście gdy pies nie ma papierów i nie jest hodowlany.

Pies/sunia na nie straci charakteru i temperamentu, najlepszy przykład to to, ze np. w Kanadzie wysterylizowane psy i suki pracujące z takim samym zapałem pracują, a straciły zainteresowanie płcią przeciwną, co jest wazne w pracy.

Nie widze przeciwskazan, jezeli tylko pies jest zdrowy.
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
kastracja u psa
« Odpowiedź #6 : 2004-12-16, 09:40 »
Cytuj

Czy jest ktos kto przeprowadzał sterylizacje u suki i mógłby się podzielic doświadczeniem?
jak to wszystko sunia zniosla?? Jak dlugo goi się rana i pies dochodzi do siebie?

Ja też strasznie chcę wysterylizować moją Nelkę, ale moja mama ma pewne obawy  :roll: Znam cztery suczki, i u każdej innaczej wszystko przebiegało. Słuchajcie:
Suczka numer jeden, cocker spanielka, Nora
Była ruchliwa, szczuplutka i kochała zabawę. Po sterylce zrobiła się markotna, przytyła i już nie może tego zrzucić z jednego powodu - odechciało jej się harcować na podwórku...to mnie nie za bardzo przekonało :(
Suczka numer dwa, wyżełka niemiecka, Wika
Codziennie spotykamy się z nią na górce rano. Też przytyła, ale biega. Nawet bardzo dużo i ładnie się z Nelką bawią. No tylko ta tusza...strasznie się roztyła i mimo biegania jest gruba. A nie wiem czy wiecie, ale tłusty beagle wygląda aczkolwiek dziwnie  :roll:
Suczka numer trzy, kundelka, Aisza
Nic jej się nie stało. Była kanapowcem i jest nim dalej.
Suczka numer cztery, posokowiec bawarki Hama
Jak biegała tak biega dalej. Nic nie przytyła...już sama nie wiem jak to z tymi suniami jest  :roll:
Zapisane

Kat&Seja

  • Gość
kastracja u psa
« Odpowiedź #7 : 2004-12-16, 09:44 »
A u mnie sa wskazaniaZA!!!!No, nie u mnie ale u mojej Sei.
Seja ma prawdopodobnie stałe zaburzenia hormonalne, ktore objawiaja się w taki dziwny sposób ,ze jest stałym niejadkiem w miesiącach kiedy nie ma cieczki( nakarmienie jej to mordęga), natomiast zre jak kon podczas cieczki.Na temat niejadkowania dyskutowalam juz milion razy i kazdy tłumaczył to jej kaprysami, dominacją itd..Ale to zupełnie nie o to chodzi!!Bo podczas cieczki wpiernicza jedna miske za druga..a po niej wyłacza się na jedzenie.
I w końcu znalazl się wet który zasugerowal popyrtanie hormonalne..ale dodał tez ,że jezeli suka nie chudnie bardzo i nie ma problemow np z ciazami urojonymi to jest wszytsko ok. Niestety moja własnie MA ciąze urojone..a to juz dobrze nie jest. Powiedzial też ,że na 99% będzie je miala po każdej cieczce..i ze najlepszym "lekarstwem" na nasze kłopoty byłaby sterylizacja.
Co o tym sądzicie??

Ps. No widzisz Malko!! A u nas caly czas chodzi 0o to ,żeby seja cos przybrala na wadze!! Bo podczas cieczki przybywa fajnie poł kilo...a potem spada z kilo w dól..I waży za malo!!
Zapisane

monikaa

  • Gość
kastracja u psa
« Odpowiedź #8 : 2004-12-16, 09:45 »
Aria miała taka kumpelke-kundelke-małą ale bardzo szalona która ciągle biegała i jak tylko iwdziała mojego psa to pędziła do niej, teraz-po zabiegu-jest gruba jak baryła ;)  właścicielka tak samo z nia wychodzi daje jej patyczek, piłeczke a ona nic a jak widzi Arie to leci do babki na ręce albo siedzi i nic nie robi a szkoda bo była taka fajniutka -ale to jedyny przypadek jaki znam co do psów.
Zapisane

Forum Zwierzaki

kastracja u psa
« Odpowiedz #8 : 2004-12-16, 09:45 »

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
kastracja u psa
« Odpowiedź #9 : 2004-12-16, 09:50 »
Właśnie ja się boję sterylki, bo w sumie u każdej suczki i psa reakcja po sterylizacji/kastracji jest inna... :(
Zapisane

Patrula

  • Gość
kastracja u psa
« Odpowiedź #10 : 2004-12-16, 09:52 »
dzięki za odpowiedzi jeśli coś wam sie jeszcze nasunie piszcie. Właśnie to nas najbardziej męczy (mnie i mojego psa) w czasie cieczek przesiaduje pod oknem balkonowym, piszczy, cały czas chce wyjść, kopuluje z kołdrami, na spacerze zajmuje sie wąchaniem i oznaczaniem. Dlatego właśnie pomyślałam o kastracji żeby się nie maczył ale jak napisała Malka boje sie że stanie sie ociężały, nie będzie chciał biegać a właśnie to w tej rasie mi sie podoba że jest to taki żywy i energiczny pies.
Zapisane

monikaa

  • Gość
kastracja u psa
« Odpowiedź #11 : 2004-12-16, 09:54 »
mój pies też "bziuka" kołdre a to przeciez suka :lol:
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
kastracja u psa
« Odpowiedź #12 : 2004-12-16, 09:59 »
Cytat: monikaa
mój pies też "bziuka" kołdre a to przeciez suka :lol:


A moja sunia nic nie robi kołdrom :P ;)
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
kastracja u psa
« Odpowiedź #13 : 2004-12-16, 10:01 »
Cytuj

mój pies też "bziuka" kołdre a to przeciez suka :lol:

Pfff...Kołdrę!~Dobrze by było! Moja to albo moją rękę, albo mojego taty nogę, albo mojej mamy plecy :P
Zapisane

Kat&Seja

  • Gość
kastracja u psa
« Odpowiedź #14 : 2004-12-16, 10:07 »
Zboczone sunie :lol: ..hihi!! Moja na szczescie nie bzyka...za to ją chcą bardzo często!! :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

kastracja u psa
« Odpowiedz #14 : 2004-12-16, 10:07 »

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
kastracja u psa
« Odpowiedź #15 : 2004-12-16, 10:10 »
Cytat: Kat&Seja
Zboczone sunie :lol: ..hihi!! Moja na szczescie nie bzyka...za to ją chcą bardzo często!! :lol:


Dokładnie jak z moją Figą ;)
Zapisane

myszka

  • Gość
kastracja u psa
« Odpowiedź #16 : 2004-12-16, 10:23 »
A rozmawiałyście z włascicielami otyłych piesków o ich żywieniu? Bo faktycznie, po kastracji duża część energii dostarczanej w pożywieniu nie ma gdzie się podziać - ustanie czynności układu rozrodczego ujmuje zapotrzebowania kalorycznego. Stąd tak ważna jest obserwacja po zabiegu i zmniejszenie - zwłaszcza bezpośrednio po nim - ilości jedzenia. Bo to, że teraz te psy nie chcą się ruszać, to może wynikać z tego, że przytyły zaraz po kastracji dużo, w wyniku nieodpowiedniego żywienia i jest im po prostu ciężko. A jedzenie dalej nie takie i nie tyle, co trzeba - i się utrwala. Moja kota bezpośrednio po kastracji przytyła, ale szybko wróciła do normy, bo jest ruchliwa, a ja w porę zmniejszyłam jej porcje żarcia - zresztą nigdy nie należała do "odkurzaczy", to jednak częściej jest domeną psów właśnie ;)
Zapisane

Kat&Seja

  • Gość
kastracja u psa
« Odpowiedź #17 : 2004-12-16, 11:08 »
Myszko a co sadzisz o naszym problemie?? Pisalam o tym wyżej!!
Zapisane

monikaa

  • Gość
kastracja u psa
« Odpowiedź #18 : 2004-12-16, 11:21 »
wiecie co moja raz zrobiła ale to juz jakiś czas temu- próbowała zgwałcić bernardynka małego :lol:  (psa) popłakałam sie ze smiechu a w domu oczywiście oprócz kołderki to sa jeszcze meble, nogi (ludzkie) ;)  posłanie tez czasami poróbuje ale cos jej nie idzie -Aria to straszny zboczek :lol:  A co do diety to podobna tamta sunka dostawała mniej ale i tak wcale nie chciała biegac tylko smuciała ciągle aż sie roztyła.
Zapisane

myszka

  • Gość
kastracja u psa
« Odpowiedź #19 : 2004-12-16, 11:30 »
Ja ogólnie jestem ZA sterylizacją, bo to zdrowsze i bezpieczniejsze niż cieczki, ciężkie ciąże urojone (urajane po suchej karmie :lol:) czy przypadkowe krycie... Samo pobudzenie apetytu nie wydaje mi się dziwne, chociaż z reguły jest odwrotnie (podczas cieczki suńki nie jedzą, skupione na poszukiwaniu amantów) Wydaje mi się, że przede wszystkim, aby wykluczyć zaburzenia hormonalne, trzeba by u was zrobić badania poziomu hormonów w różnych punktach cyklu.
Zapisane

Kat&Seja

  • Gość
kastracja u psa
« Odpowiedź #20 : 2004-12-16, 12:08 »
To własnie sugetrowalam Wetowi Myszko! A on odpowiedzial,że badania tylko potwierdziłyby zaburzenia hormonalne , iże takie badania nie sa tanie. Powiedzial takze ,ze sa terapie wygrzebujace sunie z tych zaburzeń ale ,ze kończa się wyleczeniem tylko u nielicznych suczek. I ze najlepsza jednak sterylka.
U nas własnie jest tak "nienormalnie odwrotnie" . Seja je podczas cieczki a nie je poza nia. Co daje porzadne jedzienie przez miesiąc( no..może dwa bo plus okres przedcieczkowy) na 8 miesięcy mordęgi!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

kastracja u psa
« Odpowiedz #20 : 2004-12-16, 12:08 »

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
kastracja u psa
« Odpowiedź #21 : 2004-12-16, 13:00 »
Cytat: Kat&Seja
To własnie sugetrowalam Wetowi Myszko! A on odpowiedzial,że badania tylko potwierdziłyby zaburzenia hormonalne , iże takie badania nie sa tanie. Powiedzial takze ,ze sa terapie wygrzebujace sunie z tych zaburzeń ale ,ze kończa się wyleczeniem tylko u nielicznych suczek. I ze najlepsza jednak sterylka.
U nas własnie jest tak "nienormalnie odwrotnie" . Seja je podczas cieczki a nie je poza nia. Co daje porzadne jedzienie przez miesiąc( no..może dwa bo plus okres przedcieczkowy) na 8 miesięcy mordęgi!!


Ale weterynarz nie ma prawa decydować o tym, co powinnaś zrobić z pieskiem - on może jedynie zasugerować, poradzić, a decyzja należy do Ciebie  :?  Poza tym skąd wie, czy Twoja suczka nie należy właśnie do grona tych "nielicznych suczek" ?

A co do jedzenia -  moja sunia jest z natury niejadkiem, :P ale jej "okresy jedzenia  i niejedzenia" zupełnie mijają się i raczej nie mają nic wspólnego z cieczkami :P
Zapisane

Kat&Seja

  • Gość
kastracja u psa
« Odpowiedź #22 : 2004-12-16, 13:14 »
Nie..oczywiście ,że decyzja i tak będzie należec do mnie.
Co do tej terapii nie wiem jeszcze jak by ona miala wygladac..mam nadzieję,że to nie jakieś leki hormonalne bo te wyrządziłyby wiecej zlego niż dobrego.. :(
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
kastracja u psa
« Odpowiedź #23 : 2004-12-16, 13:21 »
Trzymam kciuki :)
Zapisane

Patrula

  • Gość
kastracja u psa
« Odpowiedź #24 : 2004-12-16, 14:26 »
moi znajomi kupili szczeniaka boksera, który nie chciał nic jeść. Ponieważ nie przybierał na wadze w desperacji wynosili mu jedzenie na spacer sądząc że szczeniak będąc razem z moim psem zacznie jeść po prostu po to, żeby inny mu nie zabrał (co u psów jest całkiem naturalne). To jednak też nic nie pomogło. W końcu trafili na weterynarza, który przepisał tabletki na łaknienie i od tej pory pies je bardzo ładnie chociaż już ich dawno nie zażywa. Wic może to by było rozwiązanie waszego problemu Kat i Sejo.
Zapisane

Kat&Seja

  • Gość
kastracja u psa
« Odpowiedź #25 : 2004-12-16, 14:29 »
Tyle ,że nam nikt takich nie zalecał! :(  W zasadzie takie tabletki tylko w sztuczny sposób wywołaja laknienie...i nie zmieni to popyrtanych hormonów Sei. Ale przy okazji zapytam weta( juz o to pytalam ale innego weta) do którego teraz chodzę co on na to...
W każdym razie dzieki!!! :wink:
Zapisane

aneta

  • Gość
kastracja u psa
« Odpowiedź #26 : 2004-12-16, 14:39 »
Moja jest bezjajeczna od kwietnia tego roku. Nie przytyla ani grama, jest ruchliwa, lubi biagac, charakter wogole jej sie nie zmienil  :)  Czas po operacyjny zniosla bardzo dobrze, szew miala piekny, po 10 dniach go zdjeli i wszystko wypieknialo.
Zapisane

Patrula

  • Gość
kastracja u psa
« Odpowiedź #27 : 2004-12-16, 14:46 »
W sumie tak ale w tamtym przypadku sie udało. W sklepach mięsnych są dostępne karmy dla psów w jelicie próbowałaś? może taką polubi? Nie wiem jak z niejadkami ale jak pies jest za chudy  :) daje mu sie pasze dla świń. To może brzmi dziwnie ale działa. Byłam ostatnio na stronce o niejadkach jak mi sie uda ja odnależć to ci podam.
Zapisane

Forum Zwierzaki

kastracja u psa
« Odpowiedz #27 : 2004-12-16, 14:46 »

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
kastracja u psa
« Odpowiedź #28 : 2004-12-16, 14:52 »
Cytuj
W sklepach mięsnych są dostępne karmy dla psów w jelicie próbowałaś?


Patrula, nie rozumiem ?
Zapisane

Patrula

  • Gość
kastracja u psa
« Odpowiedź #29 : 2004-12-16, 15:36 »
w sklepach mięsnych są karmy coś podobnego do salcesonu to karma mięsna jest owinięta folią czy czymś takim teraz już wiesz o co mi chodzi
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.088 sekund z 32 zapytaniami.