Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kot z rodowodem !!  (Przeczytany 3014 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Kot z rodowodem !!
« : 2005-01-14, 12:05 »
Pytanko do znawców: wytłumaczcie mi proszę bo nie moge tego znaleźć, kiedy kociak dostaje rodowód i czy jak w przypadku psów jest wcześniej jakieś zaświadczenie o rasowym pochodzeniu kociaka?

Zastanawiam sie nad tym, ponieważ na jednej ze stron hodowców kotów rasowych znalazłam ogłoszenie o tym że do hodowli kotów zgłasza się staruszka i bierze rasowego kociaka (róznych ras), którego następnego dnia oddaje jako "nieodpowiedniego". Zastanawiam się po co? Może robi jakieś kombinacje z rodowodami?? Jak myslicie ?
Zapisane
BC + koci podrostek

ktosia

  • Gość
Re: Kot z rodowodem !!
« Odpowiedź #1 : 2005-01-16, 22:16 »
Cytat: Ekoteczka
Pytanko do znawców: wytłumaczcie mi proszę bo nie moge tego znaleźć, kiedy kociak dostaje rodowód

Jesli krycie bylo jak najbardziej zgodne z przepisami kazdy urodzony kociak dostaje rodowod, nawet jesli ma jakas wade... Ona owszem, moze go dyskwalifikowac na wystawy czy do hodowli, jednak rodowod dostanie i bedzie w pelni rasowy. Po urodzeniu kociakow hodowca zglasza do zwiazku o  wystawienie rodowodow, ktore przychodza w odpowiednim czasie i osoba kupujaca kociaka powinna rodowod dostac razem z kociakiem.

Cytuj
staruszka i bierze rasowego kociaka (róznych ras), którego następnego dnia oddaje jako "nieodpowiedniego".


A tego to nie za bardzo rozumiem... a co dokladnie tam jestnapisane, ze niby jak...skad, co jaka staruszka i dlaczego bierze a nie kupuje ... troche tu nie jest dla mnie jasne o co chodzi  :roll:
Zapisane

myszka

  • Gość
Kot z rodowodem !!
« Odpowiedź #2 : 2005-01-16, 22:46 »
W stosunku do psów są dwie zasadnicze różnice:
1) od razu jest rodowód, nie metryka.
2) są dwa równouprawnione związki hodowców na terenie Polski, nie tak jak jedyne ZK i są w nich inne nieco wymogi minimum hodowlanego. Niemniej jednak, rodowody dla wszystkich kociaków są w obu.
Aha, jeszcze jedna różnica: u kotów nie było NIGDY bzdurnego przepisu o "szóstym z miotu". ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kot z rodowodem !!
« Odpowiedz #2 : 2005-01-16, 22:46 »

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Kot z rodowodem !!
« Odpowiedź #3 : 2005-01-17, 20:38 »
Ktosia to było ogłoszenie o dokładnie takiej treści jak napisałam. Sama nie rozumiem dlaczego i po co ta pani sie tak zachowuje  :roll:  Aha w ogłoszeniu było napisane że ma około 70 lat. Może to choroba ??

Myszko dzięki za wyjasnienie.
Przychodzi mi na myśl że może xeruje rodowód i sprzedaje koty dachowe jako rasowe ?? Jak myslicie :)
Zapisane
BC + koci podrostek

ktosia

  • Gość
Kot z rodowodem !!
« Odpowiedź #4 : 2005-01-19, 14:25 »
Cytat: myszka

2) są dwa równouprawnione związki hodowców na terenie Polski

A konkretnie to 3 :) ... shkrp, pzf i icf :)

Ekoteczko... troche to wszystko nielogiczne... nie moza sobie kotka tak wsiasc z hodowli i go na drugi dzien oddac.... Jak biezesz kota z hodowli to go normalnie kupujesz za czesto niemale pieniazki, wiec nie wiem jak owa pani mialaby to robic... mysle ze cos jest nie tak sformulowane w tym "ogloszeniu".

Cytuj
u kotów nie było NIGDY bzdurnego przepisu o "szóstym z miotu".

Czym niestety czesto posluguja sie pseudochodowcy probjacy wcisnac czlowiekow kit :?
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Kot z rodowodem !!
« Odpowiedź #5 : 2005-01-19, 20:11 »
Cytuj

 nie moza sobie kotka tak wsiasc z hodowli i go na drugi dzien oddac.... Jak biezesz kota z hodowli to go normalnie kupujesz za czesto niemale pieniazki,

Byc może to oznaczało zakup tego kociaka. Nie wiem jak pisałam prawie cytowałam to ogłoszenie i sama jestem zdziwiona nielogicznym zachowaniem tej osoby. Postaram sie znaleźć to ogłoszenie to wkleję linka.
Zapisane
BC + koci podrostek

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Kot z rodowodem !!
« Odpowiedź #6 : 2005-01-22, 21:05 »
Cytuj

Czym niestety czesto posluguja sie pseudochodowcy probjacy wcisnac czlowiekow kit


Bo kiedys tak bylo (ponoc przed 1994, albo przed 1996 rokiem)- niestety nadal sie tym posluguja..pseudohodowcy, oczywiscie  :roll:  :?
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Kot z rodowodem !!
« Odpowiedź #7 : 2005-01-22, 21:07 »
Prosze bardzo znalazłam, sami oceńcie !!!

http://www.shkrp.waw.pl/
Zapisane
BC + koci podrostek

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Kot z rodowodem !!
« Odpowiedź #8 : 2005-01-22, 21:09 »
coz tu oceniac ;) takie kocie zkwp ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kot z rodowodem !!
« Odpowiedz #8 : 2005-01-22, 21:09 »

Ax

  • Gość
Kot z rodowodem !!
« Odpowiedź #9 : 2005-01-23, 14:18 »
właśnie? ;) strona shkrp  :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.059 sekund z 28 zapytaniami.