Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: kiedy pierwsza ciaza  (Przeczytany 11014 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Czanga

  • Gość
kiedy pierwsza ciaza
« : 2005-01-20, 14:40 »
mam roczna goldenke..chcialabym zeby miala mlode..kiedy jest dla niej najlepszy moment,w jakim wieku poradzcie.
Zapisane

Anka

  • Gość
kiedy pierwsza ciaza
« Odpowiedź #1 : 2005-01-21, 13:10 »
Suce do szczęścia szczeniaki nie sa potrzebne. Poród daje zwiększone ryzyko zachorowania na "sucze" przypadłości, ciąże urojone, i inne niemiłe rzeczy...

Jeżeli naprawdę chcesz szczeniaki to opowiedz sobie po co. Jaki w tym jest sens.

Jeżeli jest to suka wybitna , rodowodowa i po badaniach i o super psychice to jest sens aby miała szczeniaki - po zakwalifikowaniu do hodowli (regulamin ZK wyraźnie mówi kiedy) i doborze super reproduktora (najlepiej bardzo wybitnego z najlepszych linii po analizie rodowodu, eksterieru i psychiki,  i oczywiście badaniach w kierunku częstych chorób u retrieverów czyli dysplazja i oczy) . Takie szczeniaki to mądry wkład w rozwój hodowli i rasy.

Jeżeli jest to suka ledwo przeciętna, bez dobrego pochodzenia lub wogule bez pochodzenia (bez papierów) to zastanów się mądrze nad swoją chęcią, przeciętnych byle jakich psów obecnie jest już dużo za dużo , ostatnio często widzę biegające samopas psy w typie rasy retriever - komuś sie już znudziły ... W adopcjach i schroniskach też są coraz częstsze... Wyprodukowanie takich szczeniaków jest działaniem przeciw rasie i gatunkowi. A suce szczeniaki do szczęścia naprawdę nie potrzebne. Przychylam się do stwierdzenia, że dla zdrowia i psychiki suki o niebo lepsz jest 0 szczeniaków i/lub sterylizacja .
Zapisane

Nanami

  • Gość
kiedy pierwsza ciaza
« Odpowiedź #2 : 2005-01-21, 13:31 »
Jezeli ma rodowód, to aby otrzymała prawa hodowlane musi ukonczyc 1,8 roku. Z przyczyn fizycznych i psychicznych.
Zapisane

Forum Zwierzaki

kiedy pierwsza ciaza
« Odpowiedz #2 : 2005-01-21, 13:31 »

onka

  • Gość
kiedy pierwsza ciaza
« Odpowiedź #3 : 2005-01-21, 15:11 »
no to ja się zgadzam z Anką całkowicie jak juz by spełniałą te wszystkie warunki o których mowa powyżej to po dwóch latach a nawet ja bym zalecała potem  :roll:

jest tak duzo "goldenów" własnie bo sa modne że nie przykładaj chociaz Ty reki do tego aby ta rasa była coraz gorsza eksterierowo (delikatnie rzecz nazywając)
sama mam goldena -pieknego  :wink:  i dobrze znam rasę
Zapisane

dziul

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3621
    • WWW
kiedy pierwsza ciaza
« Odpowiedź #4 : 2005-01-21, 15:59 »
o ile mi wiadomo to od ok. 2 lat ;) :P
Zapisane
...ama, como si nunca te hubieran herido...

Nanami

  • Gość
kiedy pierwsza ciaza
« Odpowiedź #5 : 2005-01-21, 16:24 »
Czanga - a mogłabys mi podac jeden naprawde przekonywujący argument CZEMU chciałabys, by Czanga miała młode? Dokładnie Ci wytłumaczymy, na co sie porywasz  ;)

Odnosze niejakie wrazenie, ze z lekkim zrezygnowaniem piszesz posta, czyzby Twoja decyzja była podytkowana podpowiedziami znajomych "ze suczka musi miec raz w zyciu młode"? Jak tak, to nie wierz im, bo tylko zaszkodzisz sobie i niewątpliwie slicznej Czandze.
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
kiedy pierwsza ciaza
« Odpowiedź #6 : 2005-01-21, 16:30 »
Cytat: Nanami
Odnosze niejakie wrazenie, ze z lekkim zrezygnowaniem piszesz posta, czyzby Twoja decyzja była podytkowana podpowiedziami znajomych "ze suczka musi miec raz w zyciu młode"? Jak tak, to nie wierz im, bo tylko zaszkodzisz sobie i niewątpliwie slicznej Czandze.


Też odnoszę takie wrażenie. Pamiętaj, że w naturze tylko dominująca suka zachodzi w ciążę, pozostałe nigdy. W dodatku nie jest to chęć posiadania szczeniąt - raczej instynkt, który nakazuje zapewnić trwałość i ciągłość gatunkowi.

Dlatego, tak jak mówiły dziewczyny wyżej, nie warto rozmnażać "nijakiej" (co wcale nie znaczy że gorszej - po prostu z genetyką nie nadającą się do przekazania kolejnym pokoleniom) suczki, lepiej zapewnić jej dobre warunki i spokojne życie ;)

P.S. Nie bulwersuj się naszymi odpowiedziami (niektórzy to robią), staramy się pomóc ;)
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
kiedy pierwsza ciaza
« Odpowiedź #7 : 2005-01-21, 18:32 »
Czanga sunia ma rodowód? Ma uprawnienia hodowlane? Jesli nie nie ma o czym gadać... będziesz tworzyła historię 'rozmnażaczy psów' jesli pokryjesz 'goldena'
Zapisane

Czanga

  • Gość
kiedy pierwsza ciaza
« Odpowiedź #8 : 2005-01-21, 21:18 »
wszystkie sucze przypadlosci i ciaze urojone zdarzaja sie w jednym i drugim przypadku..to zadna regula...a to czy jej szczeniaki sa potrzebne do szczescia  czy nie  ,na szczescie dla nas ludzi, jest tylko  domniemaniem..
moja Czanga jest suka z metryka,z bardzo dobrej hodowli,nie ma rodowodu i nie bedzie miala,bo mi na nim nie zalezy...ma juz wybranca,tym razem psa z rodowodem z uprawnieniami hodowlanymi  ..wiec nie beda to byle jakie szczeniaki...

i moja decyzja nie jest podyktowana podpowiedziami znajomych,lepsza sterylizacja i zero potomstwa??? ludzie o czym wy piszecie...wlasnie dla jej zdrowia maja byc szceniaki na ktore juz teraz czekaja dobre domy...i zeby nie bylo niedomowien  szczeniaki beda za 1zl. ..za szczesliwa zlotowke....i moze w tym problem??? w kazdym razie dzieki za rady  i dobre checi,choc tym razem ich na pewno  nie poslucham..
Zapisane

Forum Zwierzaki

kiedy pierwsza ciaza
« Odpowiedz #8 : 2005-01-21, 21:18 »

Nanami

  • Gość
kiedy pierwsza ciaza
« Odpowiedź #9 : 2005-01-21, 21:27 »
OK, nie mam nic przeciwko Twojemu rozmnozeniu - jezeli tylko zagwarantujesz mi i osobiscie przypilnujesz, by wszystkie szczeniaki po Czandze zostały wysterylizowane i nie miały potomstwa.

Dziwne... Skoro Czanga ma metryczke, to wystarczy jej wyrobic rodowód, a skoro jest taka wspaniała to szybko zostanie suką hodowlaną. I wtedy beda rodowodowe szczeniaki, tym samym przyczynisz sie do ulepszania swojej ukochanej rasy, a tak to produkujesz kolejne goldeno-podobne szczeniaki.

Secundo - własciciele swietnych reproduktorów biorą niemałe pieniądze za krycie swoim psem, wiec byłoby dla mnie mocno podejrzane, dlaczego pies taki wspaniały z tyloma tytułami za friko rozmnaza swojego psa tu i tam...

Wybacz, ale narazie Twoja decyzja dla mnie jest snobistyczna...

Podaj mi jeden dobry powód, czemu podjełas taką decyzje....?
Zapisane

Styka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1735
  • Chester -devil or dog? =P
kiedy pierwsza ciaza
« Odpowiedź #10 : 2005-01-21, 21:27 »
Czanga teoria, że suce ciąża do szczęścia i zdrowia jest  potrzebna została już dawno obalona! a poza tym rozmnażanie psa bez rodowodu nie ma sensu... a no i szczeniaki za 1zł?? to Ty zamierzasz pokryć wszytskie koszty wychowania szczeniąt... ??uwierz mi to naprawdę trochę kosztuje... nie wiem mi ten pomysł się nie podoba... rób jak chcesz...!

myszka

  • Gość
kiedy pierwsza ciaza
« Odpowiedź #11 : 2005-01-21, 21:33 »
Czanga - jesteś w wielkim błędzie. Zdrowie suki może wręcz podupaść po ciąży, a na pewno nie uchroni jej ona przed żadnymi chorobami. Ciążą, to wielkie obciążenie dla organizmu, płody to "pasożyty" wysysające z ciała matki niesamowite ilości składników potrzebnych do rozwoju, dlatego właśnie po ciąży następuje wielkie wyczerpanie organizmu, a często rodzące zwierzęta żyją zwykle krócej (często - co cieczkę, ruję) a ich kondycja jest niższa. Następnie, ropomacicze - rozszerzona porodem pochwa i szyjka macicy są zaproszeniem dla bakterii i wszelkiego typu zakażeń, dzięki czemu łatwiej o zropienie. Nie mówię tu już o sytuacji, nie tak znowu rzadkiej, kiedy np. nie wyjdą do końca łożyska, pozostanie choćby fragment - nieszczęście gotowe. Rak sutka z całą pewnością najmniejsze szanse ma dopaść sukę wysterylizowaną, zwłaszcza przed pierwszą cieczką.

A na marginesie, właścicielowi reproduktora za takie krycie grozi wydalenie z ZK.
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
kiedy pierwsza ciaza
« Odpowiedź #12 : 2005-01-21, 22:40 »
... a ci chetni na szczeniaki po Twojej suce niech lepiej przygarna identyczne psiaki ze schronisk - efektow dzialalnosci takich samych pseudohodowcow - przynajmniej zrobia cos dobrego.
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
kiedy pierwsza ciaza
« Odpowiedź #13 : 2005-01-22, 11:39 »
Następny rozmnażacz... dziękujemy Czanga za niszczenie krwi tej pięknej rasy, szkodzenie psiakom i zapełnia schronisk!! Jesteśmy naprawdę wdzięczni 'milośniczko zwierząt'
Cytuj

wszystkie sucze przypadlosci i ciaze urojone zdarzaja sie w jednym i drugim przypadku..to zadna regula


Wyobraź sobie że suczka która ma szczenięta jest bardziej narażona np. na raka sutka lub ropomacicze...

Cytuj

moja Czanga jest suka z metryka,z bardzo dobrej hodowli,nie ma rodowodu i nie bedzie miala,bo mi na nim nie zalezy...ma juz wybranca,tym razem psa z rodowodem z uprawnieniami hodowlanymi ..wiec nie beda to byle jakie szczeniaki...

Będą to kundle podobne do goldena...


Cytuj

i moja decyzja nie jest podyktowana podpowiedziami znajomych,lepsza sterylizacja i zero potomstwa??? ludzie o czym wy piszecie...wlasnie dla jej zdrowia maja byc szceniaki na ktore juz teraz czekaja dobre domy...

No sorki ale pies bez rodowodu za złotówkę jest dla 'wlaścicieli' śmieciem... jeśli mu się znudzi wywali go na ulicę bo co tam pies za złotówkę??
Kupię sobie nastepnego...

I na podsumowanie- jestes naiwna jesli wierzysz w najgłupsze stereotypy takie jak 'suka musi miec raz w życiu potomstwo bo padnie' to tak jak cżłowiek 'musi miec raz w życiu potomstwo bo padnie'??

Sorry ale na miano milośnika zwierząt nie zasługujesz
Zapisane

zakla

  • Gość
kiedy pierwsza ciaza
« Odpowiedź #14 : 2005-01-22, 12:22 »
Czanga- moze poczekaj troche z ta ciaza i wyrob jej rodowod, niech ja sprawdzi na wystawie ktos, kto sie na tym zna. A co zrobisz, jezeli sie okaze ze Twoja suka ma zle katowanie czy inne takie? I pzrekaze je potomstwu? Moim zdaniem, jezeli masz taka mozliwosc, bo masz ja, to lepiej dla suki i dla calej rasy, jak pojedziesz na kilka wystaw  i bedziesz miala suke hodowlana... I wierz mi ze wtedy nikt sie czepiac Ciebie nie bedzie...
Nie przyczyniaj sie do tworzenia takich goldenow, bo one skoncza tak jak ONy ktorych wszedzie pelno, a tylko niewiele z nich sa psami z dobrym pochodzniem, czyli psami rasowymi.  Zreszta juz coraz wiecej takich goldenow czy labkow sie widuje...:(
Zapisane

Forum Zwierzaki

kiedy pierwsza ciaza
« Odpowiedz #14 : 2005-01-22, 12:22 »

Nanami

  • Gość
kiedy pierwsza ciaza
« Odpowiedź #15 : 2005-01-22, 12:27 »
"ja jestem przeciw rozmnarzaniu psiakow bo jest bardzo durzo w schroniskach nawet goldenkow a ich liczba ciagle rosnie to straszne ze w polsce jest az tyle psow i kkotow w schroniskach w niemczech jest maks. 70 psow i maks.50 kotow"

A wiesz czemu...? U nich chyba psy czekają 4 tygodnie na adopcje, a potem są usypiane.

Czanga, nie odbierz nas zle, ale my chcemy dobrze...!
Zapisane

zakla

  • Gość
kiedy pierwsza ciaza
« Odpowiedź #16 : 2005-01-22, 12:35 »
Cytat: Nanami
"ja jestem przeciw rozmnarzaniu psiakow bo jest bardzo durzo w schroniskach nawet goldenkow a ich liczba ciagle rosnie to straszne ze w polsce jest az tyle psow i kkotow w schroniskach w niemczech jest maks. 70 psow i maks.50 kotow"

A wiesz czemu...? U nich chyba psy czekają 4 tygodnie na adopcje, a potem są usypiane.

Czanga, nie odbierz nas zle, ale my chcemy dobrze...!
Zgadzam sie z Nanami, Goldenka i Wami wszystkimi:]

Jejciu, szkoda psow w tych schroniskach...
Zapisane

Czanga

  • Gość
kiedy pierwsza ciaza
« Odpowiedź #17 : 2005-01-22, 13:43 »
posluchajcie....nikomu nie mam zamiaru nic gwarantowac..zwlaszcza Nanami..kto cie upowaznia do dyktowania warunkow i zadania gwarancji...
po drugie.... w kazdej ciazy isntenije ryzko powiklan,w kazdej, nie wazne czy suka ma papiery czy i nie ma. czyli to zaden argument,


 po trzecie.....nie wszyscy wlasciciele swietnych reproduktorow biora za te uslugi niebywale pieniadze...niektorzy nie biora wcale ..i nie straszcie wykluczeniem.....

po czwarte... stwierdzenia ze pies za zlotowke jest dla wlascicieli smieciem nie bede wogole komentowc.......wstyd..... to nit ten poziom goldenka  

reasumujac i konczac ten temat....przyjelam Wasze argumenty i rady do wiadomosci,nie zgadzam sie z nimi zupelnie,sa bez pokrycia i stereotypowe,w podtekscie czuje sie pieniadze  i jeszcze raz pieniadze, przeciez taka suka powinna zarabiac,szczeniaki sa bardzo drogie,wiem bo placilam....
Acha jeszcze jedno wiem ile kosztuje wychowanie malych i stac mnie na to,tak jak stac mnie na zrobienie ludziom prezentu w postaci slicznych goldenkow po SWIETNYCH  RODZICACH tyle ze bez papierow...ale akurat moim przyjaciolom na tym nie zalezu zupelnie  ..
i to by bylo na tyle,moze kiedys wysle Wam ich zdjecia..ale to za czas jakis...
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
kiedy pierwsza ciaza
« Odpowiedź #18 : 2005-01-22, 13:59 »
Czanga Twoje argumenty są bez pokrycia... dobra kryj życzę żebyś została z 10 psami na głowie. Powodzenia!!

PS. Twoja wiedza na temat psów jest zerowa... przykro mi idz na wystawe popytaj sięczy to dobry pomysł kryć krócej mówiąc kundla..
Zapisane

mafinia

  • Gość
kiedy pierwsza ciaza
« Odpowiedź #19 : 2005-01-22, 14:12 »
goldenka nie zgadzam sie z toba tylko w jednym. pies ma metryczke wiec dlaczego jest kundlem???????
a co do rozmnazania psow z wiadomym pochodzeniem bez rodowodu jestem przeciwna stanowczo malo nieszczesc w schroniskach???? mam donka bez papierow nie raz ludzie zaczepiali czy moga odemnie szczeniaka?? odpowiadalam stanowczo nie. mafia za 6 dni idzie na sterylke i  nie kupilam jej po to zeby  rozmnazacz psy i uszczesliwiac znajomych szczeniakami.  kupilam ja zeby ja kochac a szczeniaki do szczescia nie sa potrzebne. owszem sliczne sa szczeniaki male kulczeki ale do czasu... w gw schronisku byl golden z papierami. maskotka dla dzieci.... do czasu pies siedzial w kojcu rok dziecom sie znudzila duza zabawka....bez komentarza.. radzilabym ci sie zastanowic czy bedziesz w stanie znalezc dom dla wszystkich szczeniat???
w obecnym czasie w schroniksu jest 5 staffkow baba dospuscila suke urodzila 9 szczeniat.. 4 sprzedala na gieldzie z reszta nie dala rady i co???? schrnisko dzien dobry!
i po co to wszystko?????????????????
Zapisane

myszka

  • Gość
kiedy pierwsza ciaza
« Odpowiedź #20 : 2005-01-22, 14:13 »
Wykluczenie to nie straszenie - poczytaj sobie regulamin ZK - za takie użyczanie można wylecieć szybciej, niż się weszło.

Goldenka - a wiedza nt. weterynaryjne? :? Cóż, coś tak czuję, że te szczeniaczki to wcale nie mają być "dla znajomych", tylko dla podreperowania budżetu domowego :?
Zapisane

Forum Zwierzaki

kiedy pierwsza ciaza
« Odpowiedz #20 : 2005-01-22, 14:13 »

mafinia

  • Gość
kiedy pierwsza ciaza
« Odpowiedź #21 : 2005-01-22, 14:20 »
pies z uprawnieniami hodowlanymi ktory pokryje suke bez uprawnien powinien byc zawieszony z hodowli ale niczego nie da sie udowodnic niestety.... :?
Zapisane

Czanga

  • Gość
kiedy pierwsza ciaza
« Odpowiedź #22 : 2005-01-22, 14:25 »
ludzie ile w Was zlosci? zawisci i  niewiedzy rowniez....." baba dopuscila" ktoa Was upowaznil to tak niegrzecznego okreslenia,kto Was w ogole upowaznia do krytkyi wszystkiego...troche pokory i skromnosci,ta lekko liznieta wiedza to za malo..a psa z metryka z doskonalej hodowli nazywac kundlem poniewaz nie ma rodowodu doprowadzilo mnie do smiechu....myszka przeciez my wcale nie rozmawiamy o weterynarii tylko o problemie planowanych chcianych lub nie ciaz.wiec po co krytykowac wiedze,o ktorej nie masz zielonego pojecia..jak latwo Was sprowokowac ...mimo wszsytko przyjemnej soboty
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
kiedy pierwsza ciaza
« Odpowiedź #23 : 2005-01-22, 14:27 »
Cytuj

pies ma metryczke wiec dlaczego jest kundlem???????

mafina a szczeniaki po owej suni Czandze będą mieły metryki?  :roll: Kundelki i tyle..

Cytuj

Cóż, coś tak czuję, że te szczeniaczki to wcale nie mają być "dla znajomych", tylko dla podreperowania budżetu domowego

Myszko a może po prostu Czanga nie chce nas 'denerwować' tym, że chce na psach zarobić...

Hmmm... Czanga ok
Argumenty które są przeciwne kryciu psów bezrodowodowych (czyt. kundelki):
-Niszczysz krew rasy kryjąc psy niewiadomo czy podobne do wzorca
-Wystepuje dość duże prawdopodobieństwo trafienia psów do schroniska co z tym się wiąże, cieprienie zwierzaków
-Rozszerzanie chorób dziedzicznym wśród psów podobnych do goldena (dysplazja itp.)
-Samo to że sunia może mieć komplikacje podczas porodu
-Prawdopodobieństwo ropomacicza lub raka sutków
-Ew. zostanie na 'lodzie' z 5 szczeniakami (moja kumpelka ma 'hodowlę' i ma psa 6 mies...)


"Ostatnio pojawiło się mnóstwo handlarzy oferujących "psy  rasowe bez rodowodu".
Takie pseudohodowle należy omijać, ponieważ osobom rozmnażającym psy bez rodowodu,
bez jakiegokolwiek dozoru, zależy tylko i wyłącznie na zysku.
Szczeniaki są najczęściej trzymane w złych warunkach, suka i pieski nie są właściwie żywione,
nieodrobaczane, często w ogóle nie szczepione.
Małe pieski są najczęściej sprzedawane dużo wcześniej niż w licencjonowanych hodowlach,
przed 7 tygodniem (w celu obniżenia kosztów), co ma duży wpływ na ich psychikę
i późniejszą socjalizację z człowiekiem.
Rodzice szczeniaków nie mają żadnych badań, nie zostali przez nikogo ocenieni
pod względem przydatności do hodowli.
W tym momencie nie możemy mieć żadnej pewności, że szczenię będzie zdrowe
fizycznie i psychicznie, ani, że będzie przypominało określoną rasę."

www.republika.pl/rodowody

"Skąd się biorą psy bez rodowodu:



1. Po rodzicach rodowodowych, ale chorych (dysplazja, choroby oczu i inne choroby,
których nosicielstwo musi być wykluczone przed dopuszczeniem psa do hodowli).

2. Po rodzicach rodowodowych, ale lękliwych, zbyt agresywnych, niezrównoważonych
(i z innymi wadami charakteru, które uniemożliwiają przejście
testów psychicznych - oczywiście u ras, u których jest taki wymóg).

3. Po rodzicach z uprawnieniami, ale zbyt często rozmnażanych - jeden miot
papierowy,drugi bez - tak eksploatowana suka daje słabsze szczenięta,
a i "hodowca", który jest nastawiony tylko na zysk nie zapewni należytej opieki
szczeniętom, bo szkoda mu pieniędzy na dobrą karmę, odrobaczanie itd..

4. Po rodzicach rodowodowych ale bez uprawnień, bo właścicielowi suki
"nie chciało się" jeździć na wystawy, gdyż jest to zbyt kosztowne i czasochłonne.
Czy zatem będzie mu się chciało należycie zająć szczeniętami, które wymagają wiele
troski, czasu i pieniędzy?

5. Im więcej pokoleń nie ma rodowodu, tym nagromadzenie negatywnych cech
może być większe.

Innej możliwości nie ma, szczenię po rodzicach bez uprawnień
musi być w jakiś sposób "wadliwe".

Jeśli zatem nabywca chce psa z którym już na starcie będzie miał problemy,
bo nie dbano należycie o ich rozwój fizyczny i psychiczny, i później przez kolejne
kilkanaście lat chce mieć psa chorego lub niezrównoważonego (agresywnego,
lękliwego) - niech kupi psa bez rodowodu.

Jeśli natomiast chce psa zdrowego, zrównoważonego - niech poszuka
sprawdzonej hodowli psów rasowych, czyli RODOWODOWYCH"

Argumenty za kryciem poza związkowym:
-Szczęście właściciela psa
Zapisane

Czanga

  • Gość
kiedy pierwsza ciaza
« Odpowiedź #24 : 2005-01-22, 14:27 »
Cytat: mafinia
pies z uprawnieniami hodowlanymi ktory pokryje suke bez uprawnien powinien byc zawieszony z hodowli ale niczego nie da sie udowodnic niestety.... :?
 

i dzieki temu nie trzeba placic kupe kasy za szczeniaki........
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
kiedy pierwsza ciaza
« Odpowiedź #25 : 2005-01-22, 14:29 »
Cytuj
przeciez my wcale nie rozmawiamy o weterynarii tylko o problemie planowanych chcianych lub nie ciaz.


Czanga.. niestety poród jest ściśle powiązany ze zdrowiem psa czyli--> weterynarią...
A suni może się właśnie pogorszyć stan zdrowia po ciąży... :(
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
kiedy pierwsza ciaza
« Odpowiedź #26 : 2005-01-22, 14:31 »
Cytuj

i dzieki temu nie trzeba placic kupe kasy za szczeniaki........

A dzieki pseudohodowlą niszczysz krew rasy o którą tak dbano przez setki tysięcy lat...
Zapisane

myszka

  • Gość
kiedy pierwsza ciaza
« Odpowiedź #27 : 2005-01-22, 14:34 »
No właśnie - problem ciąży. Ciąża może być problemem, dla suki nim jest. Odniosłaś się powyżej do zdrowia, które ma sprowadzić czy zapewnić ciąża, więc weterynaryjne zagadnienia są jak najbardziej na miejscu - oczywiście, fakty nie przemawiają do ciebie? CO z tego, że weterynaria, kynologia itd są zgodne, że ciąża nie jest stanem fizjologicznym dla każdej suki, że nie przynosi żadnych korzyści zdrowotnych, a wręcz może zaszkodzić?  Nie należy się też na ciążę decydować "dla kasy" czy "dla znajomych" - w ogóle nie mieści mi się to w głowie, jak można znajomym robić prezenty przy wykorzystaniu bólu i wysiłku podobno przyjaciela??? Nóż w kieszeni... Czy gdyby znajomym zamarzyło się dziecko do adopcji po twojej córce, kazałabyś jej zajść w ciążę?? :?
Ja nawet za rozmnażaniem hodowlanym "dla rozmnażania" nie jestem - psów ogólnie jest za dużo, nie mają szans na domy, a produkcja rasowych czy "rasowych" jest w dużej mierze niepotrzebna. Rzadko które krycia wnoszą coś do rasy, większość jest "aby dorobić" (co w przypadku kryć rodowodowych często okazuje się złudzeniem), "dla zdrowia suki" czy innych wydumanych powodów. Smutne, a podobno pieski są przyjaciółmi...
Zapisane

Forum Zwierzaki

kiedy pierwsza ciaza
« Odpowiedz #27 : 2005-01-22, 14:34 »

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
kiedy pierwsza ciaza
« Odpowiedź #28 : 2005-01-22, 14:37 »
myszka podobno. Najqwidoczniej dla naszej 'bohaterki' Czangi sunia nie jest przyjacielem.

Myszka ale niewartio się sprzeczać- zawsze to głupszy jest mądrzejszy...
Zapisane

Czanga

  • Gość
kiedy pierwsza ciaza
« Odpowiedź #29 : 2005-01-22, 14:37 »
Goldenka  tak szczeniaki nie beda mialy metryczki i one beda kundelkami to fakt..ale nam to nie przeszkadza..nam potencjalnym wlascicielom.... wszystki nastpne argumenty mnie nie dotycza..zaden z nich i nie mam zamiaru tlumaczyc sie dlaczego,poniewaz jasno i pare razy wyrazlima swoje zdanie a stwierdzenie ze " szczenie po rodzicach bez uprawnien  musi byc wadliwe" to zwykla demagogia... historia zna takie przypadki...ale powtarzam po raz kolejny i tym razem ostatni  pies jest doskonalym reproduktorem.znanym i cenionym...a moja suka po doskonalych rodzicach......i to by bylo na tyle
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.104 sekund z 32 zapytaniami.