Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Nic nie pije tylko ciągle wylewa :( mam dość  (Przeczytany 10895 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Eli

  • Gość
Już niewytrzymuje !
Olimp jak tylko mu się naleje wody do miski, to szura niią po całej kuchni i rozlewa, bo dla niego TO ŚWIETNA ZABAWA ! Ogólnie ten kot ma coś nie teges z głową jesli chodzi o wodę. Jak ja się kompie, to siada na brzegu wanny i wkłada nałogowo łapy do wody, i rozchlapuje ją naokoło. Zachowuje się strasznie.

No i on nic nie pije :( Wszystko wylewa. Jedyne co widze że pije to wode z wanny, która mu zostaje na łapkach..
A jak się odwodni? Co mam zrobić z tym kotem????
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Nic nie pije tylko ciągle wylewa :( mam dość
« Odpowiedź #1 : 2005-02-13, 20:36 »
Proponuje miske o wymiarach basenu. Wody do polowy. I niech sprobuje przesunac :evil: :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Nic nie pije tylko ciągle wylewa :( mam dość
« Odpowiedź #2 : 2005-02-13, 20:58 »
Tak i w dodatku ołowianą ;)
W sumie niektóre koty lubią pić z dziwnych miejsc: np wyłącznie z kranu, albo jak moja "wode smakową" z garnków zalanych wodą odmakajacych do zmywania, albo z sedesu  :lol:
A moja kotka przez pewnien czas piła tylko moja herbatę, nawet na chwilke kubka nie mogłam postawić bo zaraz było chlip-chlip  :lol:
A co do wanny to moja tez była tym zafascynowana do czasu kiedy mój synek kotka pożałował i wykapał, czyli wrzucił do wanny.
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

Nic nie pije tylko ciągle wylewa :( mam dość
« Odpowiedz #2 : 2005-02-13, 20:58 »

Emilka

  • Gość
Nic nie pije tylko ciągle wylewa :( mam dość
« Odpowiedź #3 : 2005-02-13, 21:01 »
a jaka masz miske? moze gdybys kupila ciezsza,ceramiczna bylby jakis efekt.

Ja mam jedna miske z woda na cala zwierzyne,nikt jej nie rusza bo jest zbyt ciezka ale gdy naleje wody do np. plastikowego naczynia tez zaraz bedzie wylana :P
Zapisane

dzika

  • Gość
Nic nie pije tylko ciągle wylewa :( mam dość
« Odpowiedź #4 : 2005-02-14, 08:40 »
moj tez wkladal lapy do mojej herbaty a potem lizal , widac to jaka kocia przypadlosc. co do wody to na szczescie pijez miseczki ale tez nigdy nie pogardzie woda z wlasnie obieranych ziemniakow. te koty sa naprawde dziwne :lol:
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Nic nie pije tylko ciągle wylewa :( mam dość
« Odpowiedź #5 : 2005-02-14, 08:44 »
ja mam wnętrze urządzone na styl dalekowschodni więc stołu brak a i siedzenia nisko. normalnym więc, ze kubki stoją na podłodze, jednak jeśli ktoś jest nieuważny to kot natychmiast do kubków sie przysiada, wiec daje mym gościom lekcje świadomości: gdzie postawić kubek by go widzieć ale i nie skupiać na nim za bardzo  ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Kamilka

  • Gość
Nic nie pije tylko ciągle wylewa :( mam dość
« Odpowiedź #6 : 2005-02-14, 15:07 »
A mnie się wydaje że chce się bawić.Mój drugi kotek też tak miał zawsze szurał rozlewał itd aż w końcu sie wkurzyłam i kupiłam cięższą miske tak ja tu polecają Ci inni. ;)

Pozdro. 8)
Zapisane

nannn

  • Gość
Nic nie pije tylko ciągle wylewa :( mam dość
« Odpowiedź #7 : 2005-02-14, 16:46 »
Luneczek wprawdzie wody nie rozlewa ( raczej my potracajac jedna z kilku misek stojacych w domu) ale w ogole, w ogole nie pije  :?  Dla niego to przy tym wazne, ma przeciez nerki chore i powinien wypijac sporo a on nic  :grr:  Poimy strzykawka, nawet lubil tak pic, zanim ilosc lekow nie zwiekszyla sie tak, ze teraz strzykawki boi sie bardzo, jeszcze za nim sie zorientuje, ze to tylko woda jest... Ale: PEWNA wspaniala osoba  :D  podczytujaca forum zaproponowala nam pomoc w naturze- uneczek dostanie wkrotce fontanne- poidelko, o takie: http://animalia.pl/produkt.php?kat=48&id=3778
Zapisane

*RivenA*

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2649
  • *____*
Nic nie pije tylko ciągle wylewa :( mam dość
« Odpowiedź #8 : 2005-02-14, 18:16 »
moja kicia też nie chciała pić z miski, ona jak chce się pić to kogos z mojej rodziny nawołuje by odkręcić jej wodę w kranie, czasmi też pije moją chrbatę lub kakao oczywiście z kubka, ale ze swojej miski nigdy w życiu
Zapisane
"Gdy coś będzie nie tak, nie martw się -ja jedynie podpalę Twój stos."


ciasteczek ^_^

Forum Zwierzaki

Nic nie pije tylko ciągle wylewa :( mam dość
« Odpowiedz #8 : 2005-02-14, 18:16 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Nic nie pije tylko ciągle wylewa :( mam dość
« Odpowiedź #9 : 2005-02-14, 18:40 »
co do martwienia się że się odwodni - czym go karmisz? bo możliwe że jeśli dostaje "mokre zarcie" to zawartość wody w tym żarciu może mu wystarczyć - żaden zwierzak świadomie nie będzie dzialał na swoją szkodę. jeśli uwielbia się bawić wodą - to możesz mu to umożliwić np. co i raz "dawac" wannę z wodą czy umywalkę - to że lubi wodę wcale nie jest nienormalne  - niektóre kty ją rzeczywiście uwielbiają...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Eli

  • Gość
Nic nie pije tylko ciągle wylewa :( mam dość
« Odpowiedź #10 : 2005-02-14, 21:24 »
ale on nie wejdzie do tej wanny cały.. tylko bedzie rozchlapywał wode łapami..
Co do jedzenia, dostaj różny rodzaj mięsa : filety, żołądki, serca, wątróbki, tuńczyka, no i ostatnio karme mokrą KK bo nic innego nie chciał jeść, żadnego miesa :/ Iams mu pasował ale na krotko, teraz znow zrezygnowalismy z KK i je mieso.
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Nic nie pije tylko ciągle wylewa :( mam dość
« Odpowiedź #11 : 2005-02-14, 21:29 »
Nann przywracasz mi wiare w ludzi, jeszcze nie jest az tak źle jak ktoś dla Luniaczka zrobił taki fajny prezent. Zwłaszcza że koty sa zafascynowane bieżącą wodą.
Zapisane
BC + koci podrostek

Eli

  • Gość
Nic nie pije tylko ciągle wylewa :( mam dość
« Odpowiedź #12 : 2005-02-22, 12:12 »
A ja tak sobie myśle dzisiaj, a może jednak zainwestować w mleko dla kotów? to z zoologa? albo dla dzieci ..
Co o tym myślicie? z dwojga złego, wole jednak żeby dostarczał swojemu organizmowi jakieś płyny, nawet w postaci tego mleka, niż żeby się odwodnił i nic nie pił ..

Co myślicie o tym?..
Aha, no i ile takie mleko kosztuje?
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Nic nie pije tylko ciągle wylewa :( mam dość
« Odpowiedź #13 : 2005-02-22, 12:14 »
mleko to dla kota posiłek a nie napój... kiedy dajesz kotu miskę mleka i tak powinien mieć obok mmieske z wodą.
popróbuj lepiej czy nie będzie chciał pić na przykład bezpiśrednio z kranu... albo z innej miski...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Eli

  • Gość
Nic nie pije tylko ciągle wylewa :( mam dość
« Odpowiedź #14 : 2005-02-22, 12:28 »
z każdej miski chce wylewać :( nie mam już siły
a z kranu probowalismy ale narazie zaczepia tylko łapą stumieńn....
Zapisane

Forum Zwierzaki

Nic nie pije tylko ciągle wylewa :( mam dość
« Odpowiedz #14 : 2005-02-22, 12:28 »

thrilly

  • Gość
Nic nie pije tylko ciągle wylewa :( mam dość
« Odpowiedź #15 : 2005-02-22, 12:28 »
zatop miske w betonie i kup kocikowi sztuczną myszkę do zabawy a w międzyczasie daj mu korek lub kapsel do zabawy :)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Nic nie pije tylko ciągle wylewa :( mam dość
« Odpowiedź #16 : 2005-02-22, 12:30 »
taaaak, betonowa miseczna.... :lol:  :lol:  :lol:
myślę, że to jest jakieś rozwiązanie ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Nic nie pije tylko ciągle wylewa :( mam dość
« Odpowiedź #17 : 2005-02-22, 12:40 »
Tylko nie zabieraj takich donic od kwiatów bo za duże ;)
Ja uważam że jeżeli kot ma dostep do wody i nie chce pić tzn że nie jest spragniony.
Jakby chciało mu sie pić to by pił, a nie wylewał i na 100% sie nie odwodni, może nie potrzebuje tyle wody?
Możesz stawiac miseczkę z wodą w zlewozmywaku w kuchni, wtedy jak rozleje to nie nabrudzi. Ja mojej tak zostawiam picie w dużej misce jak wyjeżdżam na 2-3 dni. Ona sama grzecznie zostaje w domu.
Zapisane
BC + koci podrostek

hexe1982

  • Gość
Nic nie pije tylko ciągle wylewa :( mam dość
« Odpowiedź #18 : 2005-04-01, 17:25 »
moj tez czasami wylewa a moja poprzednia kotka miala 11 lat tez nie pila z miski tylko z wanny albo wskakiwala na zlewozmywak w kuchni i ja odkrecalam wode i wtedy pila.proponuje miske postawic na specjalnym tablecie do kupienia w sklepach wdety jej nie przesunie
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.06 sekund z 29 zapytaniami.