Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jak oduczyć kota gryzienia kabli ??  (Przeczytany 21722 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MagicSunny

  • Gość
Jak oduczyć kota gryzienia kabli ??
« : 2002-12-16, 22:26 »
Moja kicia cały czas gryzie kable. Mój facet się wścieka i krzyczy na nią. Już nawet nie chodzi o straty jakich może narobić, ale przecież może ją kąpnąć prąd  :cry: . Jest uparta i co na nią krzyknę, że nie wolno i wygonię od kabla, to zaraz tam wraca i znowu je gryzie  :( . Boję się, że kiedyś zrobi sobie krzywdę :(. Macie jakiś pomysł jak ją tego oduczyć  :?: .
Zapisane

myszka

  • Gość
Jak oduczyć kota gryzienia kabli ??
« Odpowiedź #1 : 2002-12-16, 23:23 »
Zabezpieczyć kable jakimiś przykrywkami, popryskać czymś odstraszającym dla kota (np olejek cytrynowy), albo czymś niesmacznym?
Zapisane

onka

  • Gość
Jak oduczyć kota gryzienia kabli ??
« Odpowiedź #2 : 2002-12-17, 13:32 »
No to niezła heca :)
 :chomik:
że psy i świnki morskie zjadaja kable to słyszałam ale koty????????
 :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jak oduczyć kota gryzienia kabli ??
« Odpowiedz #2 : 2002-12-17, 13:32 »

Terzia

  • Gość
Jak oduczyć kota gryzienia kabli ??
« Odpowiedź #3 : 2003-01-01, 11:10 »
Moje niektore koty tez mialy takie tendencje.
W sklepie, w ktorym sprzedaje sie wszystko dla hippistow (tak chyba nazywaja sie "koniarze"?)  cale wyposazenie do tego sportu, kupilam butelke plynu, ktorym smaruje sie drewniane czesci boxu w ktorym stoi koc - zeby nie gryzl.

Mam nadzieje - ze dobrze to "opisalam"!

To cos bylo gorzkie. Wysmarowane tym kable nie byly juz wtedy interesujace. Tylko zanim sie to zrobi, trzeba sprawdzic skladniki tego plynu... zeby przy okazji nie zatruc kota.

Zapisane

Jennifer

  • Gość
Jak oduczyć kota gryzienia kabli ??
« Odpowiedź #4 : 2003-01-01, 18:18 »
Psy nie zjadaja kabli.
Najwiekszymi kablo-zercami sa kroliki. Dodowem na to jest moj Zając ktory cudem teraz kica mi po kolankach. Rok temu przegryzl kabel do tego stopnia, ze sobie spalil wasy i caly prad zgadl na jakis czas...
Zapisane

babsy

  • Gość
Odp: Jak oduczyć kota gryzienia kabli ??
« Odpowiedź #5 : 2006-05-23, 19:01 »
Czytałam w jakiejś książce o kotach, ze można posmarować kable sosem tabasco (albo podobnym, ostrym) tylko w HOMEOPATYCZNYCH ilościach!!! Też mam ten problem- co prawda mój tonek Stig nie gryzie kabli, ale uwielbia się w nich bawić, a ja się boję, ze w końcu zrobi sobie krzywdę.
Zapisane

kareena

  • Gość
Odp: Jak oduczyć kota gryzienia kabli ??
« Odpowiedź #6 : 2006-05-24, 11:54 »
Mój Gabek też jest fanem kabli ;) Na to pomoże jedynie solidna bariera. Na poczatku jak komputer byl w moim pokoju to pod biurkiem byla sterta kabli i jak on zaczął tam rozrabiac to kupilismy kratkę metalową i zasłoniliśmy kable. bo zakladac na kazdy osłonę to bez sensu :P Plastikową osłonę założyliśmy jedynie na kabel od pralki bo to bylo szczegolnie ukochane miejsce do ogryzania :)

A teraz komp siedzi na piętrze i kable sa nie osłonione niczym. Ale drzwi sa zamykane na klucz jesli nikt tam nie siedzi. Gabek nie ma szans tym bardziej ze nikt nie spi w tym pokoju ;)

Reasumując - nie oduczysz kota (chyba ze naprawde stanowczo bys go ganiala.. :P ). Wg mnie jedyny sposob to osłona na kable czy jakas bariera.
Zapisane

iwa

  • Gość
Odp: Jak oduczyć kota gryzienia kabli ??
« Odpowiedź #7 : 2006-08-05, 13:21 »
moja mania tez zjada kable... od telefonu i inne. pomysł na zabezpieczenie to pewnie jakieś plastikowe osłonki na kable. z tym smarowanie, to nie wiem. lepiej, żeby to miało jakiś odstraszajacy zapach, ale żeby nie zatrulo zjadacza kabli.
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Jak oduczyć kota gryzienia kabli ??
« Odpowiedź #8 : 2006-08-07, 22:44 »
kot mojej kolezanki przegryzl kabel od choinki i prad go kopnal tak ze polecial w gore,ale juz za to nie gryzie kabli.
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Forum Zwierzaki

Odp: Jak oduczyć kota gryzienia kabli ??
« Odpowiedz #8 : 2006-08-07, 22:44 »

Pańcia Loli

  • Gość
Odp: Jak oduczyć kota gryzienia kabli ??
« Odpowiedź #9 : 2007-05-31, 15:21 »
Ja wszystkie małe gryzeldy kablowe podnosiłąm za skóraka i paluchem w nochal głębokim spojrzeniem w oczy mówiłam SIIII!!!!NIE WOLNO!!! BO JAK CIE NASTĘPNYM RAZEM PRZYŁAPIĘ TO DOSTANIESZ PLACKA W TYŁEK ...
no i to pomagało...kable całe...kocie dupeczki też całe i wszyscy zdrowi...trzeba odciągać zabawą kota od kabli...rzucić mu myszkę albo coś interesującego i fajniejszego niż kable
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.08 sekund z 28 zapytaniami.