Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: KOTY WARIUJĄ HELP!!  (Przeczytany 6829 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

thrilly

  • Gość
KOTY WARIUJĄ HELP!!
« : 2005-02-27, 11:52 »
tak dla formalności mam 2 koty - parkę, które chyba zaczynają wchodzić w wiek... rozrodczy, powiedzmy, a że nie są jeszcze wysterylizowane/wykastrowane to trzeba je trzymać oddzielnie "(kotkę odizolować od świata zew.) no to tak budzę się dzisiaj i słyszę przeraźliwe wrzaski mojej kotki (nigdy takich nie wydawała) - ona była w domciu a Borys (mój kocur) był w piwnicy i się nawoływały. W ogóle ostatnio są starsznie nerwowe, Borys przychodzi tak cuchnący że wystarczy że go pogłaszczę to już mi ręka jedzie na kilometr i nie wiem co robić bo narazie nie mam hajsu na sterylizację (chyba lepiej najpierw iść z Sashką) czy mogę jej dawać jakiś czas powiedzmy 2 miesiące pigułki antykoncepcyjne (wiem wiem, że są szkodliwe no ale ja nie chcę beznadziejne rozmnażać nierasowych kotów a tym bardziej że wątpię żebym znalazła kupców). więc heeelp co mam zrobić  :(
Zapisane

mafinia

  • Gość
KOTY WARIUJĄ HELP!!
« Odpowiedź #1 : 2005-02-27, 11:58 »
mozna podawac  tabletki antykoncepcyjne lub zastrzyki
ile kocica juz ma ruje????? bo jezeli ma juz np tydzien to zastrzyk moze juz nie pomoc
kocica jest jeszcze mloda jak piszesz dopiero dojrzewa plciowo wiec moze bys przeczekala pierwsza ruje
Zapisane

thrilly

  • Gość
KOTY WARIUJĄ HELP!!
« Odpowiedź #2 : 2005-02-27, 12:01 »
ale to jest nie do wytrzymania :( nie wiem ona się tak już podejrzanie zachowuje już jakiś czas (2 miesiące nie daje podchodzić żadnym kotom do siebie)   buu :( jakie znacie tabletki ?
Zapisane

Forum Zwierzaki

KOTY WARIUJĄ HELP!!
« Odpowiedz #2 : 2005-02-27, 12:01 »

mafinia

  • Gość
KOTY WARIUJĄ HELP!!
« Odpowiedź #3 : 2005-02-27, 12:17 »
po tabletki to musisz sie wybrac do weta
nie sa zdrowe ale jezeli nie masz funduszy na sterylke to jest to napewno najlepsze wyjscie aby nie meic niechcianych kociat
sama moja suka byla w tym tyg szczepiona na cieczke poniewaz ma slaba krzepliwosc krwi i mjest teraz na lekach moglaby sie wykrwawic przy zaboegu a cieczka ostatnia ktora miala trwala  4 tyg  lalo sie z niej jak z konewki
co do halasu przezywalam to przez kilka lat z moja kocica
na partnera wybierala sobie mojego tate ktoremu nie dawala spokoju :lol:
Zapisane

Eli

  • Gość
KOTY WARIUJĄ HELP!!
« Odpowiedź #4 : 2005-02-27, 13:08 »
najwazniejsze to wysterylizować kotke. porozmawiaj z rodzicami, wytlumacz ze koty sie rozmnoza bez sensu, a nie mozesz ich trzymac osobno caly czas..
troche odpowiedzialnosci
Zapisane

thrilly

  • Gość
KOTY WARIUJĄ HELP!!
« Odpowiedź #5 : 2005-02-27, 15:27 »
no to ide do weta po tabletki //ile kosztuja zastrzyki\\ ?  mam nadzieje ze nie bedzie musiala dlugo z nimi cierpiec w koncu ja nie mam jako takiej kasy nie ode mnie to zależy a co zrobić ze śmierdzącym kocurem :( ?
Zapisane

Eli

  • Gość
KOTY WARIUJĄ HELP!!
« Odpowiedź #6 : 2005-02-27, 15:28 »
ale w jakim sesie kot śmierdzi? tarza sie wczyms czy jak ?
Zapisane

thrilly

  • Gość
KOTY WARIUJĄ HELP!!
« Odpowiedź #7 : 2005-02-27, 15:36 »
Borys śmierdzi moczem BLAAAH do teraz muszę wietrzyć pokój
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
KOTY WARIUJĄ HELP!!
« Odpowiedź #8 : 2005-02-27, 15:36 »
Uff, dobrze że idziesz do weta, bo gdzieś czytałam że jakaś baba dawała kotu swoje tabletki antykoncepcyjne (takie dla kobiet). Chyba zastrzyk lepszy bo masz 100% pewności że dawke całą dostała, a z tabletką i kotem juz były różne historie  :lol:
No i zastrzyk działa przez kilka miesięcy.
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

KOTY WARIUJĄ HELP!!
« Odpowiedz #8 : 2005-02-27, 15:36 »

thrilly

  • Gość
KOTY WARIUJĄ HELP!!
« Odpowiedź #9 : 2005-02-27, 15:39 »
ok jeszcze tlyko ile kosztuje taki zastrzyczek no i Borys.. :shock:
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
KOTY WARIUJĄ HELP!!
« Odpowiedź #10 : 2005-02-27, 16:10 »
W tematach o kastracji kotów były podawane przykładowe ceny kastracji kocurka. Chyba 60-100zł ale dokładnie nie pamietam, poszukaj. Co do ceny za zastrzyk to nie wiem bo moja miała raz i to bardzo dawno temu (ona ma 8 lat). Może zadzwoń do weta napewno ci powie :)
Zapisane
BC + koci podrostek

M0j0_J0j00

  • Gość
KOTY WARIUJĄ HELP!!
« Odpowiedź #11 : 2005-02-27, 17:50 »
Jak mieszkasz w domu to nie musisz kota kastrować wystraczy wysterelizowanie kotki bo jak już będzie wysteryliozwana to kot na nią nie będzie napadać.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
KOTY WARIUJĄ HELP!!
« Odpowiedź #12 : 2005-02-27, 19:08 »
Pierwsza sprawa - w jakim wieku sa koty?

kastracja kocurka jest stosunkowo prosta i tania. A potrzebna. Jesli kocur wychodzi - to spokojnie moze pozapladniac okoliczne kotki. I przy okazji zlapac cos "malosympatycznego" (bialaczka, FIV, FIP). Lepiej go ciachnac. Juz niedlugo - w marcu bedzie okres tanszych zabiegow. Porozgladaj sie, ktore lecznice to oferuja.

Kotce, jesli juz bedziesz podawac hormony, to nastaw sie jednak na sterylke. Zastrzyk hormonalny to ogromna bomba hormonalna i moze w jej organizmie sporo zamieszac. A druga sprawa - nie daje 100% pewnosci. Tak samo jak tabletki.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

thrilly

  • Gość
KOTY WARIUJĄ HELP!!
« Odpowiedź #13 : 2005-02-27, 19:23 »
kota nie chce kastrowac narazie bo tu oprocz mojej nie ma kotek (znaczy sie sa wsyzstkie wysterylizowane- w kazdym badz razie wazniesza jest narazie dla mnie sterylizacja kotki (Sashka ma 8 mies. a Borys 9 mies.)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
KOTY WARIUJĄ HELP!!
« Odpowiedź #14 : 2005-02-27, 19:31 »
Kocur w poszukiwaniu partnerki jest w stanie pokonac dystans nawet kilkunastu kilometrow - nie zawsze swiadomie. Nie zwracajac uwagi na auta ani na psy. A tym bardziej na ludzi. W wieku 9 mies. juz zaczal znaczyc. Moze mu sie ten nawyk utrwalic.


A wracajac do kotki - kastracja jest najpewniejsza. Popytaj, ktory wet sie zglosil do akcji tanszych sterylek.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

KOTY WARIUJĄ HELP!!
« Odpowiedz #14 : 2005-02-27, 19:31 »

Agysz

  • Gość
KOTY WARIUJĄ HELP!!
« Odpowiedź #15 : 2005-02-27, 20:58 »
Witam wszystkich którzy kochają te słodkie zwierzątka :) może niedługo bedzie tu moje zdjęcia z moją kotką najukochańszą także zobaczycie :)
Zapisane

Pink

  • *
  • Wiadomości: 2379
  • de gustibus non disputandum est...
KOTY WARIUJĄ HELP!!
« Odpowiedź #16 : 2005-02-27, 21:15 »
Wizyta u weta i tabletki tez kosztuja, to lepiej dolozyc i wykastrowac kocura. Kocur ktory raz zaczal znaczyc bedzie znaczyl zawsze, obojetnie czy kotka bedzie miala ruje czy nie.
Z kocia ruja da sie wytrzymac w domu, ale ze znaczacym kocurem nie hihi A kotke wykastrujesz po rujce i bedzie git. Chyba 18 czy 19 marca jest dzien kastracyjny i ceny sa tansze w niektorych gabinetach, podzwon, popytaj sie.
Zapisane
gruby grubego nie zrozumie

Agysz

  • Gość
KOTY WARIUJĄ HELP!!
« Odpowiedź #17 : 2005-02-27, 21:54 »
Mam takie pytanko: zauważyłam,że moja kotka,która ma już 5 lat, ma na szyji jakiegoś małego guza :( nie wiem co to może być :( Leci jej slina z pyszczka :( aa czy Wasze koty miały takie coś? Napiszcie,bo się straaasznie martwie..i nie wiem co mam robić :(
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
KOTY WARIUJĄ HELP!!
« Odpowiedź #18 : 2005-02-27, 22:29 »
Agysz, dobrze by było gdybyś uczyniła ze swego pytania odrębny temat, to wtedy jest większa szansa na odpowiedź... szczególnie Myszki powinny os poradzić :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Agysz

  • Gość
KOTY WARIUJĄ HELP!!
« Odpowiedź #19 : 2005-02-27, 22:51 »
Niom okii I tak zrobię :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.064 sekund z 29 zapytaniami.