Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Pomóżcie !! :(  (Przeczytany 5853 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Pomóżcie !! :(
« : 2005-03-08, 14:42 »
Od roku mam kotkę, którą znalazłam w piwnicy w okropnym stanie... można powiedzieć ze uratowałam jej życie. Była tak malutka i tak zabrudzona że nie potrafiłam obok niej przejść obojetnie. Na początku karmiłam ja mlekiem w strzykawce...nie była w stanie sama sie odżywiać. Codziennie była (i jest) przytulana, głaskana... była w takim wieku że potrzebowała matki...robiłam wszytsko aby jej zapewnic bezpieczeństwo, ciepło i miłość. Teraz mój maluchny kotek zamienił się w okropnego potwora, który tyranizuje wszytsko i wszytskich. Jest po prostu- WREDNA. Wiem że koty sa indywidualistami ale nie wiedziałam że potrafią byc do tego stopnia bezczelne. Kiedy mój pies je z miski karme, kotka przybiega i uderza go łapą aby ten nie jadł ( sama też nie je). Princess ( imie kotki) wiesza się na firanach, zrywa tapety w domu, niszczy kwiaty. Nie pomagają żadne zabezpieczenia ( typu owinięce kwiata papierem )... nie pomaga też spryskiwacz który jest używany do odstraszania kota. Samowolnie wchodzi na ławę w pokoju rodziców i wszytsko z niego ściąga. często biega po domu jakby jej coś odbijało. Na nieszczęście mamy w domu skórzane fotele i sofe a kot biegając po tym po prostu to niszczy. Nie wiem co robić :( może ktoś mi pomoże w jaki sposób mam wpłynąc na kotka....oczywiście oddanie Jej jest wykluczone.[/b]
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Pomóżcie !! :(
« Odpowiedź #1 : 2005-03-08, 14:58 »
kot to indywidualista ale nie daj sie tyranizować. skoro tak to wygląda to znaczy, że kot nie ma respektu przed żadnym z domowników i szaleje jak przystało na młodego kota... przeganiajcie jak robi coś czego nie pochwalacie ale dajcie jej mozliwość wyszalenia się... moja Tekla ma od początku jeden puf do drapania i drapaczke, ale od początku jest regularnie goniona jak chce podrapać coś innego... nauczyłam ją by chowała pazury przy zabawie i nikogo nie drapie... ale jak na kota przystało biega po mieszkaniu, robi salta i wszędziew włazi... ale taka kocia natura...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Flaś

  • Gość
Pomóżcie !! :(
« Odpowiedź #2 : 2005-03-08, 15:11 »
pao a z kotami nie jest podobnie jak z psami? Że jak dasz starego kapcia do gryzienia to i nowe pogryzie bo nie widzi różnicy? :hmmm:

(chodzi mi o rade z pufą)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pomóżcie !! :(
« Odpowiedz #2 : 2005-03-08, 15:11 »

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Pomóżcie !! :(
« Odpowiedź #3 : 2005-03-08, 15:12 »
Moja kotka nie potrafi się bawic bez użycia pazurów i nie wiem jak temu zapobiec :| obcinam jej regularnie pazurki żeby niczego nimi nie zniszczyła. Ale jak nie pazurki to wszytsko pozostałe niszczy- ściaga obrus, wskakuje na szafe i zrzuca z niej wszytsko... Rozumiem , nie dac sie tyranizowac- ale jak to zrobić?
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Pomóżcie !! :(
« Odpowiedź #4 : 2005-03-08, 18:00 »
Azis - kota sie po prostu nudzi  :roll:  Diabelnie sie nudzi i stara sie zwrocic na siebie uwage. Koty to bardzo towarzyskie i energiczne zwierzaki. Trudno, zeby w dzikim galopie po scianach i powierzchniach mocno pochylych nie wysunela pazurkow dla utrzymania rownowagi.
Proponuje albo wiecej czasu poswiecac zabawie z nia (piorka, pileczki, zabawki na patyczku, sznureczku, wedki wszelkiego rodzaju) albo przyadoptowac dla niej kolezanke lub kolege.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Pomóżcie !! :(
« Odpowiedź #5 : 2005-03-08, 18:04 »
Cytat: pao
nauczyłam ją by chowała pazury przy zabawie i nikogo nie drapie...


A jak to zrobiłaś, bo mi sie nie udało i każda zabawa musi odbywać sie w skórzanych rekawiczkach bo inaczej to ręce podrapane do krwi.
Tez obcinam kotce pazury.
Zapisane
BC + koci podrostek

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Pomóżcie !! :(
« Odpowiedź #6 : 2005-03-08, 18:24 »
Flaś, jesli jaeteś konsekwentna i nagradfzasz kiedy drapie pufę, to szybko akceptuje taki stan rzeczy...
Ekoteczko, ja juz nie pamiętam jak to zrobiłam, ale ludzie sa w szoku po zabawach z Tequilą bo nawet jak wystawi pazury to nie drapie. a jak się jej zdarzy to z kompletnego przypadku. czasem myślę, że ona nie wie jak należy drapać... ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Pomóżcie !! :(
« Odpowiedź #7 : 2005-03-08, 19:47 »
Szkoda myslałam że jeszcze da sie ja jakos ucywilizować, a tak widocznie juz zawsze będzie drapieżna ;)
Zapisane
BC + koci podrostek

Paulinka

  • Gość
Pomóżcie !! :(
« Odpowiedź #8 : 2005-03-08, 20:23 »
AZIS moge pocieszyć,wyrośnie.Moja Sonia też taka była.Ale ja często znią się bawiłam .Nauczyłam aportować,ale do tej pory drapie...9dostaje za to i wie że żle robi ,bo ucieka Więc ma zakaz bycia samej w dużym pokoju.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pomóżcie !! :(
« Odpowiedz #8 : 2005-03-08, 20:23 »

Agysz

  • Gość
Pomóżcie !! :(
« Odpowiedź #9 : 2005-03-08, 20:25 »
Z moimi kotami też tak było...z dnia na dzień się zmieniają i nie jest już tak jak był kiedyś..Fakt,że czasem nieźle potrafią dać w kość,ale jakoś wytrzymuje ;) Daj kotu się troszQ wyszaleć...może pozniej się zmieni...nie bedzie taki :P
Zapisane

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Pomóżcie !! :(
« Odpowiedź #10 : 2005-03-08, 23:08 »
Naprawde chciałabym aby Kota z tego wyrosła ... ale to chyba narazie nie jest osiągalne. Owszem, bawie sie z nią, mam myszke na sznurku za którą kotka bardzo przepada.czesto nawet nosi ją w pyszczku i sama sie z nią bawi. Ona wie ze robi źle, kiedy jest na stole i krzykne na nia, lub chwyce w rękę "specjalny spryskiwacz" ( pisałam o nim wczesniej) to automatycznie nie ma jej  w tym miejscu gdzie była. Czasami nic nie skutkuje, robi swoje...wszytsko zrzuca na podłogę i czerpie z tego ogromne zadowolenie. Nie wiem czy to normalne ale ona aż niekiedy "furczy" kiedy szaleje - kiedy wpadnie w trans i nic nie jest jej w stanie zatrzymac. Eh... niech ona juz z tego wyośnie bo ja chyba nie potrafie sobie nad nia zapanować:(
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Pomóżcie !! :(
« Odpowiedź #11 : 2005-03-08, 23:48 »
Cytuj

że jeszcze da sie ja jakos ucywilizować

myślę, że sie da ale do łatwych to raczej nie będzie należeć...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

thrilly

  • Gość
Pomóżcie !! :(
« Odpowiedź #12 : 2005-03-09, 10:46 »
no to rzeczywiście nie jest fajne. rozumiem, półroczny pers wzięty od arystokracji. miałam taki sam przypadek z moją kotką (tylko że moja do tego była maxi zapchlona) i jest przytuliskiem teraz tylko ma chorobę sierocą  :shock:  ślini się cały czas i wszędzie udaje że ssa mleko matki :|     może kiedy coś zrobi powinnaś dać jej lekkiego klapsa. kiedy kilka razy dostanie to może zrozumie. z drugiej strony może trafił Ci się kot buntownik..
Zapisane

Eli

  • Gość
Pomóżcie !! :(
« Odpowiedź #13 : 2005-03-09, 13:57 »
Azis, tak jakbyś opisywała Olimpa... :-)
On też wie ze mu nie wolno wchodzic na blat w kuchni, na stół w pokoju, ale i tak to robi. Jak na niego znacząco spojże, to schodzi, ale teraz chwilami ma to gdzies, i musze wstać, żeby zszedł. Najważniejsze to być konsekwentnym.
Jak dostaje szajby, to lata po scianach, stołach, parapecie (czasami nie wyrabia i udeza głową w szybe :lol:) I jest taki złośliwy, ze jak wstakuje na szafki, to zwala wszystko... i to specjalnie, łapką.. ma satysfakcje jak to spada i robi chałas...
Wczoraj wyjął o 3 w nocy papier śniadaniowy z szafki i biegał z nim po domu... :/

Rozwiązaniem jest Oda, która trafi do nas w Niedziele.. troche sie boje, bo z tego co słyszałam to niezłe ziółko z niej, i takie połączenie może bc mieszanką wybuchową, ale może będzie dobrze :)
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Pomóżcie !! :(
« Odpowiedź #14 : 2005-03-09, 14:00 »
Cytat: thrilly
ślini się cały czas i wszędzie udaje że ssa mleko matki
Moja pomimo że ma 8 lat też sie ślini i ssie ubrania, okropność !!
A miałam nadzieję że kiedys jej przejdzie  :roll:

Eli bądź dobrej mysli, bedzie dobrze :)
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

Pomóżcie !! :(
« Odpowiedz #14 : 2005-03-09, 14:00 »

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Pomóżcie !! :(
« Odpowiedź #15 : 2005-03-09, 22:34 »
No własnie - mam jeszcze inny problem z princess. Dałam jej poduszeczke do spania z włoskami ( taka włochata ) i za każdym razem kiedy sie na nia kładzie to wpierw ssie te włoski a dopiero potem zasypia. Czy to jest skutek tego,że za wczesnie ją matka opuściła ? :( Może dlatego ona jest taka dzika.... sama już nie wiem.
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Pomóżcie !! :(
« Odpowiedź #16 : 2005-03-10, 09:36 »
Moja też ssie tylko ubrania. Moja wetka od kotów powiedziała że to taki odruch sierocy, a jak wystepuje u kotów starszych, które miały odpowiednio długo matkę to jest poprostu nadwrażliwość kota, taki charakter który lubi byc nadal malutkim kotkiem. I patrząc po mojej kotce to tego chyba sie nie da zmienić, a czułości i głaskanie to moja ma aż w nadmiarze ;)
Zapisane
BC + koci podrostek

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Pomóżcie !! :(
« Odpowiedź #17 : 2005-03-10, 10:13 »
AziS, wiele kotow tak robi, moja 5-letnia 'dzidzia' też ;)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Pomóżcie !! :(
« Odpowiedź #18 : 2005-03-10, 10:14 »
Tequila takich zachowań nie miała ale miałam kocurka, Nikitę, który ślinił wszystkich namiętnie. tylko uwalił się na twoich kolanach i już "robił cycusia" z twoich ciuchów. efekt taki, że cała buzliska była mokra... ale nie to najgorsze, gorzej, że ugniatał przy tym pazurkami... na szczęście długo to nie trwało, choć czasem miewał takie napady...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Pomóżcie !! :(
« Odpowiedź #19 : 2005-03-10, 14:25 »
Dokładnie czasami tego nie ma a czasami wraca nawet u dorosłego kota. Wiec trzeba sie przyzwyczaić.
Zapisane
BC + koci podrostek

Yzalbe

  • Gość
Pomóżcie !! :(
« Odpowiedź #20 : 2005-03-19, 12:57 »
Mialam dokladnie taka sama sytuacje z Chou.  Miala 1,5 tygodnia, kiedy zostala znaleziona na ulicy. Jak wydobrzala i w miare nauczyla sie chodzic, zaczal sie terror. Myslala, ze moze robic wszystko -dluuuugo z nia walczylam. W zyciu nie widzialam tak upartego kota. Najgorzej bylo z jedzeniem. Poprostu sie na nie rzucala. Raz ugryzla mnie w warge, kiedy jadlam kanapke.
Nic nie pomagalo... Nawet klapsy. Ale cierpliwie mowilam NIE, mala dostawala klapsy, byla wyrzucana z pokoju. Teraz jest dobrze ulozona koteczka.
Mysle, ze pozwolilas swojej kici na zbyt wiele. Wiele osob przymyka oko na psoty malych kociat -to duzy blad, bo wtedy wlasnie najwiecej mozna ich nauczyc.
Do tego kociak pozbawiony matki nie ma nikogo, kto by go nauczyl dobrego zachowania ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pomóżcie !! :(
« Odpowiedz #20 : 2005-03-19, 12:57 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Pomóżcie !! :(
« Odpowiedź #21 : 2005-03-19, 13:23 »
Cytuj

Mysle, ze pozwolilas swojej kici na zbyt wiele. Wiele osob przymyka oko na psoty malych kociat -to duzy blad, bo wtedy wlasnie najwiecej mozna ich nauczyc.

kocica wie kiedy kociaka pogonić. cierpliwie znosi wiele psot ale umie ukrócić je gdy sięgaja za daleko. ludzie o tym zapominaja i wpierw rozpieszczaja rozkoszne kociaki a potem sie dziwię, dlaczego wyrosły z nich bestie...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Yzalbe

  • Gość
Pomóżcie !! :(
« Odpowiedź #22 : 2005-03-19, 13:56 »
Swiete slowa.
Zapisane

hexe1982

  • Gość
Pomóżcie !! :(
« Odpowiedź #23 : 2005-04-01, 17:06 »
Ja tez ma kota indywidualiste i tez czasami broi, wiele trudu wlozylam zeby zostawil kwiatki w spokoju a i tak czasami lapka probuje sie bawic. ja znalazlam taki sposob np jak gryzl kable to bylo dla niego bardzo niebezpieczne.bralam gazete i przez tylek ale leciutko i gadalam do niego jak do dziecka bralam na rece pokazywalam kabel i mowilam nie wolno , musisz miec przy tym srogi glos, najlepiej meski, ale nie krzyczec po prostu stanowczy glos. ta metoda pomogla nie tylko przy kablach ale i przy kwiatkach firankach, ana stol to tak w polowie.
a co do drapania dywanow czy firanek to moj kotek ma specjalny domek i tam jest tez do drapania i on tam drapie, jednak regularnie przycinam mu pazurki, trzeba byc jednak bardzo ostroznym jak nie umiesz idz do weterynarza kosztuje to okolo 5 zl.kotek wtedy tak nie drapie. zycze duzo wytrwalosci bo kociczka chce byc szefem i bedzie trudno.a i jeszcze jedno, jak nie jest wykastrowana to warto by ja wykastrowac, bo po tym zabiegu koty sie uspakajaja.
Zapisane

Kira

  • Gość
Pomóżcie !! :(
« Odpowiedź #24 : 2005-04-06, 22:12 »
moja kica chyba ze wzgledu na to ze jest persem nie rozrabia az tak nigdy nie bylo znia problemu... tylko kiedys byl ze mna  :lol:  zamała bylam aby  prawidłoworozumiec potrzeby kuleczki malutkiej i stosunkowo czest wobec mnie uzywała pazurków ;)
 po  2 latach zrozumiłam ze toeroryzowałm moja kociczke ;) a ta zaufała ato procentuje przyjaznia do tej pory i wielka miloscia :)
Zapisane

psina

  • Gość
Pomóżcie !! :(
« Odpowiedź #25 : 2005-04-08, 14:13 »
ten kot to prawdziwy potwór   i diabeł wcielony :ogien:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.076 sekund z 30 zapytaniami.