Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: biegunka + suchy i ciepły nosek :( co to??  (Przeczytany 4689 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sysia133

  • Gość
Witam wszystkich
od jakiś dwóch tygodni jestem szczęśliwą posiadaczką kotka :) ostatnio zauważyłam że ma ciepły i suchy nosek , biegunke i troszkę za gruby brzuszek:( czy jest to powód do poważnych zmartwień?? co to może być?? w najbliższym czasie mam zamiar się wybrać do weta ale narazie nie mam czasu:(
Czy jest możliwość że przyczyna może być zarobaczenie??
Poza tymi objawami kotek jest bardzo ruchliwy.
Zapisane

thrilly

  • Gość
biegunka + suchy i ciepły nosek :( co to??
« Odpowiedź #1 : 2005-03-13, 22:46 »
prawdopodobnie kotek nie jest jeszcze odrobaczony,dlatego ma też duży brzuszek-/prawdopodobnie wzdęcia/ idź do weta on przepisze Ci coś na odrobaczenie a tymczasem daj mu buraki  do jedzenia [tylko trochę, mają właściwości odrobaczające, as tego co wiem]. z tego co wiem, to w suchym nosku nie ma nic złego, bo przynajmniej moje koty zawsze mają ;] a na biegunkę hmm też do weta a tymczasem daj mu węgiel /nawet rysuknowy,ale to naprawdę konieczność- pilnuj żeby kotek miał zawsze pełno picia bo w przeciwnym razie może się odwodnić  :roll:
Zapisane

sysia133

  • Gość
biegunka + suchy i ciepły nosek :( co to??
« Odpowiedź #2 : 2005-03-13, 23:02 »
kotek był odrobaczany w wieku 4 tygodni i teraz jakieś 4 dni temu ale lekarz nic mi nie powiedział że jest coś nie tak.Dał mi tylko tabletki na odrobaczenie i powiedział że mam mu dać za tydzień i za 3 miesiące nic nie powiedział że jest zarobaczony czy nie?? Nie znam sie na tym kotek jest moim pierwszym kotkiem w życiu dlatego sie trochę stresuję:(

A czy biegunka może być objawą jakiejś poważnej choroby??czy to tylko taki mały wypadek układu pokarmowego??

Sorry że tak wypytuję ale mam stresa:( nie chce aby się coś kiciowi stało :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

biegunka + suchy i ciepły nosek :( co to??
« Odpowiedz #2 : 2005-03-13, 23:02 »

thrilly

  • Gość
biegunka + suchy i ciepły nosek :( co to??
« Odpowiedź #3 : 2005-03-13, 23:06 »
o biegunce nic nie wiem bo moje koty nie miały, ale zadbaj o dużą ilość picia i jeśli w ciągu 24 godzin nie możesz iść do weta to daj węgiel kotu, powinien zadziałać [tylko bez przesady  :wink: ]  to nic złego każdemu ssakowi się zdarza  :lol: ja moje koty odrobaczałam huhu napewno wiecej razy niż 2 razy i pamiętaj to trzeba powtarzać co pół roku
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
biegunka + suchy i ciepły nosek :( co to??
« Odpowiedź #4 : 2005-03-14, 11:41 »
Myślę że może cos mu zaszkodziło, może tak zareagował na zmiane karmy, a nawet na nowe opakowanie karmy. Firmy często zmieniaja recepturę. W każdym razie jeżeli bedzie sie nasilała albo nie przejdzie prze 2-3 dni to idź do weta. A wegiel jak najbardziel możesz kotu podać i duużooo picia do dyspozycji.
Zapisane
BC + koci podrostek

sysia133

  • Gość
biegunka + suchy i ciepły nosek :( co to??
« Odpowiedź #5 : 2005-03-14, 13:48 »
Podałam mu węgiel i jakby troszkę sie uspokoiło.Dzięki wielkie :)
Zapisane

mdp

  • Gość
biegunka + suchy i ciepły nosek :( co to??
« Odpowiedź #6 : 2005-03-18, 16:07 »
sysia133 obserwuj kotka. jeśli do biegunki dojdą inne objawy (osowiałość, brak apetytu, podwyższona temperatura), musisz znaleźć czas na wizytę u weterynarza, bo może to być oznaka poważnej choroby np. zakaźnej - a w przypadku chorób zakaźnych najważniejsze jest szybkie podanie antybiotyku.
Zapisane

sysia133

  • Gość
biegunka + suchy i ciepły nosek :( co to??
« Odpowiedź #7 : 2005-03-21, 14:40 »
a więc biegunka już przeszła 8)  zastanawia mnie tylko ten suchy nosek:(
Zapisane

thrilly

  • Gość
biegunka + suchy i ciepły nosek :( co to??
« Odpowiedź #8 : 2005-03-21, 18:40 »
sysia.. kot to nie pies on ma zazwyczaj suchy nosek [przynajmniej moje w 9 przypadkach na 10]
Zapisane

Forum Zwierzaki

biegunka + suchy i ciepły nosek :( co to??
« Odpowiedz #8 : 2005-03-21, 18:40 »

mafinia

  • Gość
biegunka + suchy i ciepły nosek :( co to??
« Odpowiedź #9 : 2005-03-21, 18:47 »
thrilly tu sie nie zgodze
kot powinien miec wilgotny nosek procz pory gdy spi
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
biegunka + suchy i ciepły nosek :( co to??
« Odpowiedź #10 : 2005-03-21, 21:27 »
Może nie az tak mokry jak pies, ale napewno zimny. Moja noska nie ma mokrego tylko zimny.
Zapisane
BC + koci podrostek
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.068 sekund z 29 zapytaniami.