Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kot + Pies ... Mały, duży...?  (Przeczytany 6792 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tiggy

  • Gość
Kot + Pies ... Mały, duży...?
« : 2005-03-16, 21:26 »
Hmm...
coraz poważniej myślę nad przygarnięciem kotka. Jakiegos schroniskowca, czy innego w potrzebie... moglabym wziac nawet dorosla kocie (w koncu takie maja najmniejsza szanse na adopcje), ale .. no wlasnie, jest jedno ALE. Nie wiem, czy dorosly kot jest w stanie zaakceptowac psa... (bo o psa sie mniej martwie, Afra moze nie pala szczegolna miloscia do kotow, ktore zna, ale nie robi im krzywdy... ). W schronisku bylam raz, i szczerze mowiac nie wiem, jakie tam panują kocio-psie układy, tzn. czy koty schroniskowe trzymaja sie raczej z dala od psow, czy mozna spotkac i takie, ktore sie z nimi przyjaznia...?
A moze lepiej wziac malego kociaczka, i od poczatku nauczyc i jego i Afre wzajemnych dobrych stosunkow...? Sama nie wiem, dlatego pytam kociarzy, ktorzy troche wiecej wiedza o kociach niz ja ... ;)

A dlaczemu decyzja o kocie...? Od dawna o tym myslalam, marzylam... a ostatnio Afra bedac w domu zachowuje sie dosc dziwnie (mimo, ze ma 5 lat zaczela szczekac i bardzo to przezywac..) a tak to przynajmniej mialaby kota do towarzystwa... Nie myslcie, ze to tak, ze ja chce kota, bo Afra nie lubi byc sama w domu, bo i tak predzej czy pozniej bym sie zdecydowala.. a teraz przy okazji to moze w czyms pomoc ;)

Wiec co o tym wszystkim myslicie...? Wiem ze takie kocio-psie tematy juz byly,ale tu chodzi o wiek kotka, i o kontakty schroniskowcow z psami (a chyba kika dziewczyn FZtowych ma blizszy kontakt ze schroniskami.. ;) )
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Kot + Pies ... Mały, duży...?
« Odpowiedź #1 : 2005-03-16, 22:04 »
Na schroniskowych stronach sa opisy charakteru kotków: jaki mają temperament, jak sie zachowuja wobec ludzi, innych kotów, psów...
Myślę że jeżeli twój pies jest przyjazny wobec kotów to bedzie dobrze. Pamietaj tylko że psy rozrózniają koty na dworze-obce do gonienia i koty własne domowe- przyjaciele.
Zapisane
BC + koci podrostek

Emilka

  • Gość
Kot + Pies ... Mały, duży...?
« Odpowiedź #2 : 2005-03-16, 22:07 »
a jak Afra zachowuje sie w stosunku do kotow?

Z pewnoscia dorosly kot bedzie bardziej przezywal spotkanie z psem ale w koncu tak czy siak powinien sie przyzwyczaic. Ja proponuje abys zapytala na http://forum.miau.pl tam czesto w prywatnych domach znajduja sie dorosle koty ktore czekaja na adopcje i sa juz zaznajomione z innymi zwierzetami takze spotkanie nowego psa nie byloby az takim wielkim szokiem. Serdecznie Ci polecam to forum,tam napewno znajda dla Ciebie odpowiedniego kociaka  :wink:

pozdrawiam i zycze powodzenia
gratuluje tez takiej wspaniales decyzji!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kot + Pies ... Mały, duży...?
« Odpowiedz #2 : 2005-03-16, 22:07 »

olc!a

  • Gość
Kot + Pies ... Mały, duży...?
« Odpowiedź #3 : 2005-03-16, 22:07 »
Ja wzięłam dorosłego kocura, z tym, że on wychowywał się z psem... Musisz się dopytać u pracowników schroniska, może o którymś z kotów wiedzą coś więcej ;) Można też podprowadzić któregoś schroniskowca do kociarni i obserwować kocie reakcje, ale to trochę zawodny sposób - koty wiedzą, że przez siatkę pies nic im nie zrobi...
Dużym plusem przy przygarnięciu dorosłego kota jest to, że on jest już 'obeznany' z psami, wie, kiedy można psa zaczepić, a kiedy trzeba dać sobie spokój. Maluch wszystkiego się dopiero uczy, w końcu język ciała psi i koci różnią się od siebie, a Afrze może działać takie małe upierdliwe cuś na nerwy.
Zapisane

Eli

  • Gość
Kot + Pies ... Mały, duży...?
« Odpowiedź #4 : 2005-03-17, 10:43 »
hm
wydaje mi się że nalezy isc do schroniska i popytac o kotry, ktore sa zaznajomione z psiakami.. ktore się ich nie boją i mają spokojny charakter..
Zapisane

*RivenA*

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2649
  • *____*
Kot + Pies ... Mały, duży...?
« Odpowiedź #5 : 2005-03-17, 12:07 »
wydaje mi sie że powinnaś wybrać kota w wieku 1-2 lata (tak jak ja to zrobiłam ) , powinnas również dopytac się o ich charaktery
Zapisane
"Gdy coś będzie nie tak, nie martw się -ja jedynie podpalę Twój stos."


ciasteczek ^_^

thrilly

  • Gość
Kot + Pies ... Mały, duży...?
« Odpowiedź #6 : 2005-03-17, 13:11 »
im młodszy, tym lepiej sama adoptowałam w sumie 3 koty ze schroniska i wszystkie są/były kochane
Zapisane

myszka

  • Gość
Kot + Pies ... Mały, duży...?
« Odpowiedź #7 : 2005-03-17, 13:30 »
Nieprawda, że im młodszy tym lepiej. Dorosły kot to mniejsza niespodzianka pod względem charakteru, co ważne, jeśli istnieją czynniki takie jak pies w domu - można dobrać kota, ktory wychowywał się z psem. Dorosły kot przywiąże się równie mocno, jak małe kocię, czasem nawet mocniej.
Zapisane

Tiggy

  • Gość
Kot + Pies ... Mały, duży...?
« Odpowiedź #8 : 2005-03-17, 14:49 »
No wlasnie, przejade sie z mama do schroniska (jak juz ja do konca przekonam ;) ) popytam o koty wychowane z psami... sadze, ze przy takiej ilosci porzuconych kotow napewno jakis sie znajdzie!
A jakie sa schroniska lub mniejsze azyle kolo Wawy...?
Paluch, Celestynow, azyl w Konstancinie...?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kot + Pies ... Mały, duży...?
« Odpowiedz #8 : 2005-03-17, 14:49 »

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Kot + Pies ... Mały, duży...?
« Odpowiedź #9 : 2005-03-17, 21:00 »
Tiggy, nie musisz jeżdzić. Wystarczy zajrzeć na stronke internetową i poczytać opisy kotów, a potem tylko wybrac sie do schroniska po konkretnego kotka.
Zapisane
BC + koci podrostek

mdp

  • Gość
Kot + Pies ... Mały, duży...?
« Odpowiedź #10 : 2005-03-18, 16:03 »
Ja radziłabym zajrzeć na www.canis.org.pl - tam są koty, mieszkające z psami w warunkach domowych.
Zapisane

Abakus

  • Gość
Kot + Pies ... Mały, duży...?
« Odpowiedź #11 : 2005-03-22, 19:03 »
Witajcie:)
Pamietam jak ja sie balem wziasc jakiegos kota, myslalem ze jesli mam psa to kot raczej do tego grona nie pasuje. Zycie samo mnie z tego glupiego pogladu wyleczylo. Jak do domu trafil Krecik Amant zachowywal sie cudownie:), no ale to co robil ze Szprotka przechodzi juz wszelkie wyobrazenia jak kotka przesysala sie mu do sutka a ten spokojnie lezal i tak jej matkowal:)
Polecam tez przyniesc do domu malego kociaka, duzy kot mogl by bardzo przezyc widok psa blisko siebie, a maly szybciej sie zadomowi i zaprzyjazni z nowych kumplem.
Zapisane

Robal

  • Gość
Kot + Pies ... Mały, duży...?
« Odpowiedź #12 : 2005-04-04, 22:50 »
Łatwiej przyniesc malego kotka do psa niz naodwrót bo koty nielubia zmian w otoczeniu..ale to zalerzy od zwierzaka tez..:P moj piesek odrazu sie cieszyl na widok kotka ale kotek napoczaktu byl nieufny i prychał..ale teraz zyc niemoge bez siebie..:)
Zapisane

olc!a

  • Gość
Kot + Pies ... Mały, duży...?
« Odpowiedź #13 : 2005-04-05, 12:41 »
Robal - ale nie chodzi o to, czy najpierw kot, czy pies, tylko o to, czy do dorosłego psa można wprowadzić dorosłego kota, czy lepiej malucha ;)
Zapisane

Eli

  • Gość
Kot + Pies ... Mały, duży...?
« Odpowiedź #14 : 2005-04-05, 13:41 »
Cytat: Robal
Łatwiej przyniesc malego kotka do psa niz naodwrót bo koty nielubia zmian w otoczeniu..ale to zalerzy od zwierzaka tez..:P moj piesek odrazu sie cieszyl na widok kotka ale kotek napoczaktu byl nieufny i prychał..ale teraz zyc niemoge bez siebie..:)


Moj Olimp, jak przyniosłam Ode, prychał, syczał i stroszył się jeden dzień.. potem mu przeszło..
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kot + Pies ... Mały, duży...?
« Odpowiedz #14 : 2005-04-05, 13:41 »

Robal

  • Gość
Kot + Pies ... Mały, duży...?
« Odpowiedź #15 : 2005-04-05, 14:34 »
Wszystko jest mozliwe..ja tylko stwierdzam ze latwiej jest mlodym osobnikom przywyknac..starszym trudniej ale kto mowi ze nie a czy maly czy duzy? to nie ma znaczenia tu liczy sie tylko charakter zwierzaka..
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Kot + Pies ... Mały, duży...?
« Odpowiedź #16 : 2005-04-05, 16:40 »
A może mały kociaczek ze schroniska? :chytry: Też takich wiele jest...
Zapisane

Tiggy

  • Gość
Kot + Pies ... Mały, duży...?
« Odpowiedź #17 : 2005-04-05, 17:02 »
Malkeszku, wlasnie o tym myslalam... ;) duzy raczej odpada, ze wzgledu na Afre (jednak kot to kot, troche inaczej sie przyzwyczaja niz pies...).
A poza tym, narazie kotka nie bedzie. Afra bedzie kryta, i nie wiem, czy to dobry pomysl: kocie+szczeniaki  :P Ale kotasek bedzie napewno :wink:
Zapisane

Eli

  • Gość
Kot + Pies ... Mały, duży...?
« Odpowiedź #18 : 2005-04-05, 21:49 »
A ja mysle że ma mały kotek + równie małe szczenięta = dobry pomysł :-)
Zapisane

Robal

  • Gość
Kot + Pies ... Mały, duży...?
« Odpowiedź #19 : 2005-04-06, 20:21 »
Niby tak..ale szczeniaki i kotek = duuuużżzooo pracy...wszystko da sie przygarnąć ale kto bedzie mial sily zajac sie taka gromadka:>
Zapisane

Kira

  • Gość
Kot + Pies ... Mały, duży...?
« Odpowiedź #20 : 2005-04-06, 21:16 »
polecam kota w wieku 3 lat .. te maja male szanse ale  tylko te ktre juz znaly psy :roll:  i chyba  spokjniejsza jest kocica?? zreszta sama nie wiem a w/g was  ktory kocur czy kotka lepsza
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kot + Pies ... Mały, duży...?
« Odpowiedz #20 : 2005-04-06, 21:16 »

olc!a

  • Gość
Kot + Pies ... Mały, duży...?
« Odpowiedź #21 : 2005-04-06, 21:24 »
Hmm.. Ja wzięłam kocura i nie było problemu :) Kastraty są b. spokojne i przymilne, kotki też zresztą, myślę, że nie ma to znaczenia :)
Zapisane

Kira

  • Gość
Kot + Pies ... Mały, duży...?
« Odpowiedź #22 : 2005-04-06, 21:37 »
no tak racja po kasracji/sterylce wszysto jest wyciszone ;) ale malo jest ludzi którzy zdecyduja sie na kocie starsze  :(
Zapisane

Robal

  • Gość
Kot + Pies ... Mały, duży...?
« Odpowiedź #23 : 2005-04-07, 19:44 »
Mi wszyscy mówią ze kotki łagodniejsze itp...ale to chyba zalerzy od kota..ja mialam kotke to dzikus!! na sufit mogla wlesc nigdy niespala..to byl koszmar..tryzmac ja w bloku wiec oddalam babci na wsi gdzie miala mase miejsca do biehgania..i byla zadowolona.miala gdzie sie po drzewkach wspinac:P
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Kot + Pies ... Mały, duży...?
« Odpowiedź #24 : 2005-04-07, 20:05 »
Wedłóg mnie trzeba trafić na ekstremalny przypadek, żeby zwierzaki nie mogły ze sobą obcować... :) Jeśli któreś ze zwierzaków nie ma jakiś uprzedzeń to wszyćko się da zrobić...
Zapisane

Robal

  • Gość
Kot + Pies ... Mały, duży...?
« Odpowiedź #25 : 2005-04-07, 21:19 »
Nom..chociaz koty pokroju miszkina moga byc meczace dla spokojnego psa:P kot wiecznie chce sie bawic a zmecozny pies chcialby odpoczac..(badz na odwrot)
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Kot + Pies ... Mały, duży...?
« Odpowiedź #26 : 2005-04-09, 10:11 »
Może być i naodwrót...
Zapisane

Tiggy

  • Gość
Kot + Pies ... Mały, duży...?
« Odpowiedź #27 : 2005-04-09, 10:17 »
Ja chcialabym wlasnie duzego kotka przygarnac, bo wiem, ze takie maja najmniejsze szanse na dom, no ale tu chodzi o to, zeby jak najlepiej sie z psem dogadaly, wiec widze tu taka mozliwosc: duzy kot napewno lubiacy psy, schroniskowiec, lub maluch, ktory sie latwo przystosuje.. ;)
A co do tego, zeby byl maly kotek i szczeniaki... ja i tak z tymi psiakami bede miala roboty tyyyle :P A poza tym nie mam pojecia jak by Afra zareagowala, TEORETYCZNIE powinna zaczac mu matkować, ale... zawsze pozostaje jakies ale ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kot + Pies ... Mały, duży...?
« Odpowiedz #27 : 2005-04-09, 10:17 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Kot + Pies ... Mały, duży...?
« Odpowiedź #28 : 2005-04-09, 11:34 »
Może taki z 8 letni kastracik?
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Kot + Pies ... Mały, duży...?
« Odpowiedź #29 : 2005-04-09, 19:48 »
A czemu akurat 8 letni ??
Zapisane
BC + koci podrostek
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.059 sekund z 31 zapytaniami.