Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: W jakim wieku mozna sterylizować?  (Przeczytany 21000 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rusty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 669
  • Chelsea Forever!
W jakim wieku mozna sterylizować?
« : 2005-03-23, 09:41 »
Przepraszam jesli taki temat już był, ale mam pół roczną kotke i muszę ja wysterzylizowac. I chciałąm sie dowiedzieć czy już moge to zrobić, a jesli nie to jaki wiek jest najodpowiedziejszy . Z góry dzieki za odpowiedź :)
Zapisane
GG 1056033

Yzalbe

  • Gość
W jakim wieku mozna sterylizować?
« Odpowiedź #1 : 2005-03-23, 12:17 »
Mysle, ze 6 miesiecy, to dobry wiek na sterylizacje. Ja wysterylizowalam moja Chou jak skonczyla 7 miesiecy i najprawdopodobniej nie miala jeszcze rujki.
Zapisane

czarnula25

  • Gość
W jakim wieku mozna sterylizować?
« Odpowiedź #2 : 2005-03-23, 13:33 »
Kiedy byłam u weta to powiedział mi ze najlepiej sterylizować kotkę jak będzie miała 9 miesięcy nie wcześniej.
Zapisane

Forum Zwierzaki

W jakim wieku mozna sterylizować?
« Odpowiedz #2 : 2005-03-23, 13:33 »

melanie

  • Gość
W jakim wieku mozna sterylizować?
« Odpowiedź #3 : 2005-03-23, 13:52 »
ja wysterylizowalam kotke jak miala 2,5 roku ale najlepiej sterlizowac po pierwszej rui czyli ok 7-9 miesiecy tak slyszalam =)
Zapisane

Eli

  • Gość
W jakim wieku mozna sterylizować?
« Odpowiedź #4 : 2005-03-23, 14:21 »
a nie pomysleliscie o wizycie u weterynarza? może pozwolcie jemu zadecydowac czy juz mozna wysterylizować kotkę...
:-)
Zapisane

Ellen

  • Gość
W jakim wieku mozna sterylizować?
« Odpowiedź #5 : 2005-03-23, 14:30 »
Podobno mozna od 4 miesiaca zycia, ale to zalezy od rozwoju kota, moje kocury byly wykastrowane w wieku 6 miesiecy, Maly juz miesiac wczesniej usilowal popryskiwac :roll: Mowia tez, ze najlepiej po pierwszej rui kotki, bo juz ma rozwiniete wszystkie narzady, ale z drugiej strony podobno przed pierwsza ruja zmniejsza prawdopodobienstwo zachorowania na nowotwor gruczolow mlecznych do minimum.
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
W jakim wieku mozna sterylizować?
« Odpowiedź #6 : 2005-03-23, 14:50 »
Ja sterylizowałam kotkę w ok. 6-7 miesiącu, przed pierwszą rują.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
W jakim wieku mozna sterylizować?
« Odpowiedź #7 : 2005-03-23, 15:12 »
Sterylizować jest najlepiej właśnie w wieku ok. 6 miesięcy - przed pierwszą rują - eliminuje się wtedy całkowicie ryzyko zachorowania na raka sutków, po rui ryzyko jest zmniejszone, ale nadal jest.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Ellen

  • Gość
W jakim wieku mozna sterylizować?
« Odpowiedź #8 : 2005-03-23, 15:30 »
No wlasnie, moja kota wykastrowana po pierwszej rujce zachorowala na raka sutka w wieku 9 lat i niestety juz jej nie ma :( Miala operacje, ale niestety taka prawda, ze mimo zapewnien wetow, ta choroba jest raczej slabo uleczalna :roll: Dlatego jak bede miala jeszcze kiedys kotke, to ja wykastruje przed pierwsza ruja.
Zapisane

Forum Zwierzaki

W jakim wieku mozna sterylizować?
« Odpowiedz #8 : 2005-03-23, 15:30 »

Rusty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 669
  • Chelsea Forever!
W jakim wieku mozna sterylizować?
« Odpowiedź #9 : 2005-03-23, 19:41 »
Hmm .. widze, że zdania są podzielone. A możecie mi powiedzieć ile wy płąciliście za ten zabieg? (chcę sie tylko zorientować)

Pozatym, szczerze powiedziawszy wolałabym wysterylizowac kotke przed pierwszą rują ponieważ sytuacja wygląda tak:
Zimą tego roku (a raczej zeszłego - bo to było w grudniu) okociła się na wsi (tam gdzie trzymam kobyłke) kotka od sąsiadów po czym porzuciła kociaki. A ponieważ był straszliwy mróź jeden z 5 kotków zamarzł na smierć. Więc stwierdzilismy, że znajdziemy dla nich dom. I ja wziełam jedną kotke ale tylko na okres zimy. Teraz coraz częściej bierzemy ją ze sobą na weekend jak jeździmy do kobyłki. Śpi ona najczęściej w chlewnie razem z innymi kotami. I jest pomiędzy nimi też kocur. Za niedługo bede musiała zostawić kotke tam na stałe i nie chciałabym dopuścić do takiej sytuacji taka była z jej mamą (wole uchronić te małe biedaki przed śmiercią z zimna) :)
Zapisane
GG 1056033

Eli

  • Gość
W jakim wieku mozna sterylizować?
« Odpowiedź #10 : 2005-03-23, 20:19 »
Gratuluje odpowiedzialnosci!! rzeczywiscie, nie warto rozmnazac bez sensu kotów :))))
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
W jakim wieku mozna sterylizować?
« Odpowiedź #11 : 2005-03-24, 12:01 »
W takiej sytuacji najlepiej wysterylizować kotkę przed pierwszą rują.  :wink:
Ja płaciłam za zabieg, antybiotyk po zabiegu i ściągnięcie szwów 170zł.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

czarnula25

  • Gość
W jakim wieku mozna sterylizować?
« Odpowiedź #12 : 2005-03-24, 20:26 »
Ja płaciłam za pierwszą kotkę w październiku ,zabieg + zastrzyk + zdjęcie szwów 160 zł. Za kocurka 80 zł. A dwie ostatnie kotki sterylizowałam 2 tygodnie temu i płaciłam za każdą 100 zł  :) , ale wtedy akurat była akcja tańszej sterylizacji dlatego tak tanio.  :D
Zapisane

wistra

  • Gość
W jakim wieku mozna sterylizować?
« Odpowiedź #13 : 2005-03-26, 02:08 »
Moja kicia nie wiem ile miała, jak ją kastrowaliśmy (kastrowaliśmy, nie stetylizowaliśmy)
Ale była po rui. W przeddzien zabiegu dostala ruji, to dostala zastrzyk hormonalny i po 3 tygodniach od zastrzyku wykastrowaliśmy
Zapisane

Ax

  • Gość
W jakim wieku mozna sterylizować?
« Odpowiedź #14 : 2005-03-26, 09:23 »
Kocurek mój miał 7 miesięcy, jak go kastrowałam, jeszcze przed znaczeniem. Największy wpływ ma nie książkowa wiedza, lecz rozwój kićki. Radzę udać się do veta, żeby osądził, czy juz można. Wcale nie trzba czekać na ruję, a już kompletną bzdurą jest, że kotka dla zdrowia musi mieć kocięta!!
Za zabieg zapłacisz w zalezności od lecznicy od 100 do nawet 200 zł.
Pozdrawiam, zyczę spokojnych Świąt,
Ax :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

W jakim wieku mozna sterylizować?
« Odpowiedz #14 : 2005-03-26, 09:23 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.048 sekund z 30 zapytaniami.