Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Dlaczego ZACZĘŁYŚCIE jeździć konno???  (Przeczytany 3594 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Cieciorka

  • Gość
Dlaczego ZACZĘŁYŚCIE jeździć konno???
« : 2005-04-17, 14:19 »
Szukałam, czy był taki temat, ale nic podobnego nie znalazłam

Dlaczego zaczęłyście jeździć konno? Czy ktoś wam polecił ten sport, same chciałyście spróbować, czy może rodzice was do tego zachęcili? Albo jeszcze inaczej? Ciekawa jestem waszych odpowiedzi :)

Ja czasem jak byłam całkiem malutka byłam prowadzana ;) ( z tego co wiem pierwszy raz siedziałam na koniku w wieku 3 lat) ale pierwsza nauka jazdy była na zielonej szkole :) Pojechaliśmy do stadniny koni ;)
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Dlaczego ZACZĘŁYŚCIE jeździć konno???
« Odpowiedź #1 : 2005-04-17, 15:40 »
ja od małego miałam stycznośc z końmi, u bbci zawsze powoziłam od małego, wsiadałam na oklep...potem kontakt z końmi znacznie mi się ograniczył ale zawsze chciałam jeździć i w końcu któregoś dnia zaczęłam się szwędać po stajniach okolicznych...potem przyplątał się debros i osiedliśmy w jednym miejscu i żyjemy długo i szczęśliwie :P

Raven

  • Gość
Dlaczego ZACZĘŁYŚCIE jeździć konno???
« Odpowiedź #2 : 2005-04-17, 15:53 »
U mnie ta styczność z końmi zrodziła się dosłownie z dnia na dzień. Od dziecka bardzo chciałam jeździć, ale moje spotkania z końmi ograniczały się do głaskania kucuków na festynach w parku. Ale pewnego, deszczowego, lipcowego dnia prawie 12 letnia Gosia pojechała do pobliskiej stadniny... Wtedy wydawała mi się ona wymarzonym miejscem (ale z czasem zaczęłam zauważać liczne wady) na naukę. Wtedy pierwszy raz w życiu widziałam świat z tej niezwykłej perspektywy... Te pierwsze 15 minut były cudowne... I z czasem zaczęłam coraz częściej przychodzić na jazdy, sprawiłam sobie sprzęcik jeździecki, poznałam inne stadniny... W końcu trafiłam do tej gdzie teraz jeżdżę.
A jeśli chodzi o rodziców... Było parę problemów... Tata był zadowolony, że w końcu spełniły się moje marzenia, ale mama cały czas była niezadowolona... A to, że to drogi sport, że mogę spaść i zrobić sobie krzywdę itp. Ale kiedy zobaczyłą, że naprawdę dobrze sobie radzę i kocham jazdę, zaakceptowała moja pasję. Kupiłam sobie rajtrok, białe bryczesy i mam zamiar wciąż kontynuować jazdę i pogłębiać wiedzę na temat tych wspaniałych zwierząt jakimi są KONIE :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dlaczego ZACZĘŁYŚCIE jeździć konno???
« Odpowiedz #2 : 2005-04-17, 15:53 »

kasia8989

  • Gość
Dlaczego ZACZĘŁYŚCIE jeździć konno???
« Odpowiedź #3 : 2005-04-17, 15:59 »
u mnie na początku to był przymus i wcale nie to nie bawiło Ze moi rodzice poza końmi i stajnią świata nie widzą ale na szczęście przekonałam sie do koni.
Zapisane

Zorba

  • Gość
Dlaczego ZACZĘŁYŚCIE jeździć konno???
« Odpowiedź #4 : 2005-04-17, 16:02 »
Cytuj

Ze moi rodzice poza końmi i stajnią świata nie widzą ale na szczęście przekonałam sie do koni

ja to bym tak chciala :P

A mnie w konie wciągneła qumpela ;)
Zapisane

Raven

  • Gość
Dlaczego ZACZĘŁYŚCIE jeździć konno???
« Odpowiedź #5 : 2005-04-17, 16:04 »
Cytuj

ja to bym tak chciala

Nie Ty jedna... :(
Zapisane

Zimoludka

  • Gość
Dlaczego ZACZĘŁYŚCIE jeździć konno???
« Odpowiedź #6 : 2005-04-17, 16:19 »
hmm zaczeło się tak: mój dziadek zaprowadził mnie i moją siostre na konie. Wtedy miałam chyba 5,6 lat. Było to zwykłe oprowadzanie ;) Chociaz ostatnio znalazłam zdjęcia i byłam na lonży i kłusowałam :P No ciekawe, jak mi nawet nogi nie wystawały za siodło :P najpierw jeździłam bo moja siostra jeździła, a wiadomo jak to jest w rodzeństwie, zawsze młodsze chce naśladować starsze :lol: Po paru latach siostrze się odwidziało a mi wręcz przeciwnie :wink: Rodzice jeszcze 3 lata temu byli przeciwni ale chyba w końcu zrozumieli, że nie widzę świata poza końmi i się pogodzili już z tym ;) A było naprawdę ciężko ;) Teraz tylko czekam na przypływ gotówki (ee  :lol: ) kupie Rewine i będziemy żyły długo i szczęśliwie :wink:
Zapisane

Alii

  • Gość
Dlaczego ZACZĘŁYŚCIE jeździć konno???
« Odpowiedź #7 : 2005-04-17, 17:06 »
Cytuj

A mnie w konie wciągneła qumpela  

mnie tak samo, ale przekonanie moich rodziców było ciężkim zadaniem. W końcu się udało :P
Zapisane

Cieciorka

  • Gość
Dlaczego ZACZĘŁYŚCIE jeździć konno???
« Odpowiedź #8 : 2005-04-17, 17:21 »
Cytuj

 No ciekawe, jak mi nawet nogi nie wystawały za siodło  najpierw jeździłam bo moja siostra jeździła, a wiadomo jak to jest w rodzeństwie, zawsze młodsze chce naśladować starsze  Po paru latach siostrze się odwidziało a mi wręcz przeciwnie  Rodzice jeszcze 3 lata temu byli przeciwni ale chyba w końcu zrozumieli, że nie widzę świata poza końmi i się pogodzili już z tym


Tak jak napisałam wcześniej, mnie też oprowadzano i miałam bardzo podobną sytuację...ale było tak, że mnie oprowadzano na hucułku, a moja siostra się uczyła. Po pewnym czasie instruktor powiedział mojej siotrze, że ma za krótkie nogi (że jest za mała) do jazdy konnej ( :shock: ) więc moja siostra się obraziła na wszystkich instruktorów na świecie :P więc ja nie mogłam być dalej oprowadzana, bo moja mama mówiła, że znowu teraz mi powiedzą, że jestem za mała. A potem pojechałam na zieloną szkołę i dostałam bzika :) mamie się to podoba, ale mój tata cały czas narzeka :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dlaczego ZACZĘŁYŚCIE jeździć konno???
« Odpowiedz #8 : 2005-04-17, 17:21 »

Jaśka

  • Gość
Dlaczego ZACZĘŁYŚCIE jeździć konno???
« Odpowiedź #9 : 2005-04-17, 22:25 »
ja sie chyba urodziłam z miłością do koni  :P  Nie pamietam poczatkow tej pasji, pamietam ze zaczelam jezdzic w wieku 4 lat i od tamtej pory mam stycznosc z konmi  ;)
Jak byłam mała to nwet napisałam (przyklejałam wycinki||) książke pt. ,,Źrebak'' i rysowałam ,,konie'' z wystającymi tyłkami  :lol:
Zapisane

MrOcZnA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 251
  • GrEeN DaY
Dlaczego ZACZĘŁYŚCIE jeździć konno???
« Odpowiedź #10 : 2005-04-18, 06:11 »
no ja jedyne co pamiętam to że od maleńkości koFałam te cudowne zwierzaki i mam kilka fotek które ladamoment tu wkleje <jak tylko je znajde> jak ok <sama nie wiem ile> letni maluch jeżdże na kucyku pod wawelem...... niezły mamie wtedy numer zrobiłam.... rodzice coś tam oglądali na straganach a ja siem taty za rączke trzymałam.... w pewnym momęcie usłyszeli "........ konik......." obrucili sie a ja juz siedziałam na tym pięknym srokaczu "zaparkowanym" przy drzewie....... oczywiście nie wsiadłam na niego o własnych siłach.... nie ma to naj sielne długie ręce taty :lol:
Zapisane

xara

  • Gość
Dlaczego ZACZĘŁYŚCIE jeździć konno???
« Odpowiedź #11 : 2005-04-18, 12:16 »
xarka od małego ciągnęło do koni, ale niestety nikt tego nie rozumiał i ciągle xarka zwodzono,
że później, że jak będzie starszy...
ale xarek uparty i jak skończył 12 lat zapisał sie do szkółki, a po kursie zostały na stałe 2 osoby - xarek i koleżanka  :wink:
xarek lubił pomagać, jeździć na festyny, zarabiać, zbierać słomę, wywalać gnój, prowadzić lekcje
 i duuuużo innych rzeczy, bo xarek się zawczasu nie skapował, że jest wykorzystywany
później xarkowi kupili konia i tak już zostało  :wink:
Zapisane

Essey

  • Gość
Dlaczego ZACZĘŁYŚCIE jeździć konno???
« Odpowiedź #12 : 2005-04-18, 14:06 »
Ja zaczęłam dość nietypowo, i to między innymi dzięki temu forum :)
ale wszystko sie zaczęło od mojej kuzynki (Mrocznej ;) ) 8)
Zapisane

MrOcZnA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 251
  • GrEeN DaY
Dlaczego ZACZĘŁYŚCIE jeździć konno???
« Odpowiedź #13 : 2005-04-18, 16:51 »
no juz mi tak nie pochlebiaj bo sie zaczerwienie :oops:  aż tak wiele nie zrobiłam. no troche przekonywująca  za bardzo jestem może...........  jesteś poprostu jedną która sie tak bardzo zaraziła..............jupi!! POZATYM KONIE SĄ TAK FAJNE ŻE SIE I PASJONOWANIEM TRUDNO NIE ZARAZIĆ ;) Ess
Zapisane

Essey

  • Gość
Dlaczego ZACZĘŁYŚCIE jeździć konno???
« Odpowiedź #14 : 2005-04-18, 17:03 »
A ja zarażam następnych :lol:  :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dlaczego ZACZĘŁYŚCIE jeździć konno???
« Odpowiedz #14 : 2005-04-18, 17:03 »

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Dlaczego ZACZĘŁYŚCIE jeździć konno???
« Odpowiedź #15 : 2005-04-18, 17:19 »
Ja...ojciec mnie zaprowadził :> Od małego kochałam konie,a jak uslyszałam,że mogę jeździć to się b.ucieszyłam :wink:
Zapisane

MrOcZnA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 251
  • GrEeN DaY
Dlaczego ZACZĘŁYŚCIE jeździć konno???
« Odpowiedź #16 : 2005-04-18, 17:46 »
no to jest jak wirus internetowy... albo jak reklama..... a kasia doła go markowi... marek dał tacie a tata wszystkim w  windzie nikt go niechciał wszyscy mieli ciągle był gdzie indziej ;) :lol:
Zapisane

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Dlaczego ZACZĘŁYŚCIE jeździć konno???
« Odpowiedź #17 : 2005-04-18, 18:37 »
To było takie dziwne ... pewnego dnia stwierdziłam, ze bardzo lubię konie , a że niedługo były Mikołajki, to dostałam książkę o koniach (moją pierwszą). Trochę poczytałam, a w Styczniu poszłam na pierwszą jazdę (oprowadzanie), później były następne iii... tak już zostało  :wink:
Zapisane

BEAUTY T3RROR

  • Gość
Dlaczego ZACZĘŁYŚCIE jeździć konno???
« Odpowiedź #18 : 2005-04-18, 18:40 »
Zawsze marzyłam o tym, żeby jeździć konno, obcować z końmi. Niestety moi rodzice nie pozwalali mi na to, ze względu na niebezpieczeństwo i różne głupie wymówki, typu "nigdy niczego nie osiągniesz w tym sporcie, nigdy nie będziesz zadowolona z tego, w końcu to dostrzeżesz" Nie przemawiały do nich argumenty, że ja naprawdę kocham konie i nie boje sie pracy przy nich... W końcu kiedy przeniosłam się do Warszawy nadażyła się okazja: nasz dom był położony niedaleko prywatnej stajni. Oczywiście o żadnej jeździe mowy nie było, ale ja, grzeczna dziewczynka, pod nieobecność rodziców  :lol: wybrałam się tam wraz z moją koleżanką która tam uczęszczała w charakterze pomocnicy... Udało mi się objąć takie samo stanowisko. Gdy wróciłam, opowiedziałam rodzicom gdzie byłam, oczywiście obróciłam wszystko w stronę "koleżanki która mnie tam ściągnęła"  ;) Od tamtej pory chodziłam tam i jeździłam "na dziko" bez instruktora, za to nauczyłam się wszystkiego o pielęgnacji koni, byłam z nimi prawie że cały czas, były to bardzo przyjemne chwile... (szczególnie przesiadywania w boksach z końmi  ;) ) Teraz już tam nie chodzę, czasami zatęsknię za tamtymi końmi, jednak okoliczności sprawiły, że nie mogłam tam dalej chodzić... Jutro pierwszy raz idę do innej stajni - jestem ciekawa jak tam będzie, i mam nadzieję, że będę tam chodzić na stałe  :)
Zapisane

Essey

  • Gość
Dlaczego ZACZĘŁYŚCIE jeździć konno???
« Odpowiedź #19 : 2005-04-18, 18:57 »
Beauty, miałaś wielkie szczęście że pozwolili ci pracować przy koniach, ja niestety nigdzie nie umiem znaleźć takiej "posady"  :?
Zapisane

eniqa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3509
Dlaczego ZACZĘŁYŚCIE jeździć konno???
« Odpowiedź #20 : 2005-04-18, 19:20 »
ja wlasciwie od małego się konmi pasjonowlaam ale zawsze ograniczalo się to tylko do oprowadzanek jeżeli akurat jakies byly w poblizu mnie ;) mając 3 lata pierwszy raz na takowej bylam jako jedyna z mojego  towarzystwa (wszyscy starsi ode mnie w tym najstarszy mój brat ktory mial 6 lat) ;) potem jak troche starsza bylam a milosc moja nie przechodzila zaczelam męczyć ordzicow o naukę taką regularną (wcześniej jeździlam tylko gdy mialam taką możliwość na wakacjach) i tak od 2 lat zaczelam jeździc regularnie :D

Beauty czy ty może mówisz o tej na Grzymalitów?? ;) a jeśli moge wiedzieć to gdzie jeździsz teraz??  :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dlaczego ZACZĘŁYŚCIE jeździć konno???
« Odpowiedz #20 : 2005-04-18, 19:20 »

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
Dlaczego ZACZĘŁYŚCIE jeździć konno???
« Odpowiedź #21 : 2005-04-18, 19:21 »
U mnie się zaczęło jak miałam jakieś 10 lat...Mój brat nawet już nie pamiętam w jaki sposób zaraził się tą pasją a ja podłapałam od niego bardzo szybko ;) Od razu zaczęło się czytanie książek itp. Były jakieś jazdy na festynach itp...Potem mieliśmy wlasnego konia tzn. mojego brata....I niemoge tylko dopisać "i żyli długo i szczęśliwie" bo Soneta musieliśmy sprzedać :cry:  :(
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

taigan

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1695
    • WWW
Dlaczego ZACZĘŁYŚCIE jeździć konno???
« Odpowiedź #22 : 2005-04-18, 21:18 »
Zawsze lubiłam zwierzaki- m.in. konie, a że była w pobliżu stadninka to moja mum zabierała mnie tam czasem na jazdy. Potem stadninkę zlikwidowano i była długa przerwa. Jednak potem koleżanka poleciła mi inną stadninkę, gdzie sama chodziła i teraz tam już jeżdżę

BEAUTY T3RROR

  • Gość
Dlaczego ZACZĘŁYŚCIE jeździć konno???
« Odpowiedź #23 : 2005-04-19, 15:04 »
Eniqa: tak, mówię o tej na Grzymalitów ;) a jutro (okazało się, że instruktorka dzisiaj nie ma czasu...) Jadę do takiej niedaleko centrum targówek... A Ty Eniqa?  ;)
Zapisane

eniqa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3509
Dlaczego ZACZĘŁYŚCIE jeździć konno???
« Odpowiedź #24 : 2005-04-19, 15:20 »
Ja za Warszawą a właściwie za Legionowem jeżdże ;) koło carrefura? nie kojarze tam żadnej... ;)
Zapisane

BEAUTY T3RROR

  • Gość
Dlaczego ZACZĘŁYŚCIE jeździć konno???
« Odpowiedź #25 : 2005-04-19, 15:23 »
no bo ona jest tak bardziej za mostem...  :lol: Stadnina "Grodzisko" się nazywa  ;)
Zapisane

eniqa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3509
Dlaczego ZACZĘŁYŚCIE jeździć konno???
« Odpowiedź #26 : 2005-04-19, 15:27 »
i tak mi to nic nie mówi :P  :lol:
Zapisane

BEAUTY T3RROR

  • Gość
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dlaczego ZACZĘŁYŚCIE jeździć konno???
« Odpowiedz #27 : 2005-04-19, 15:38 »

eniqa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3509
Dlaczego ZACZĘŁYŚCIE jeździć konno???
« Odpowiedź #28 : 2005-04-19, 15:45 »
aaa to teraz już mniej więcej wiem gdzie to :D to jest jeszcze za tymi osiedlami domków itp no nie?? ;) a ty tam sama dojeżdżasz czy cię ktoś wozi?  :wink:
Zapisane

BEAUTY T3RROR

  • Gość
Dlaczego ZACZĘŁYŚCIE jeździć konno???
« Odpowiedź #29 : 2005-04-19, 15:53 »
Jutro jade 1-szy raz dopiro  ;) Na początku mama a później będę autobutkiem dojeżdżać (126)  ;)
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.085 sekund z 31 zapytaniami.