Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kastracja - kilka pytan  (Przeczytany 4089 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Kastracja - kilka pytan
« : 2005-04-18, 23:45 »
No właśnie, mam kilka pytan co do kastracji. A wiec:
-czy 3-letni pies po kastracji bedzie mial mniej dominujacy charakter?
-czy kastracja nie powoduje "zglamzowania" psa, tzn. ze nie ma juz takiego instynktu obronnego jak wczesniej, itd.?
-czy po tym zabiegu są mozliwe jakies powiklania?
-jak dlugo sa szwy po kastracji  i czy w tym czasie pies musi miec ograniczany ruch, itd?
-czy niedlugo po kastracji mozna przyprowadzic do domu 2 psa? (mniejszego, szczeniaka)?
Z gory dzieki za inf. Aha i piszcie jak wasze psy przechodzily kastracje/sterylke
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

Florencja

  • Gość
Zapisane

Meggy

  • Gość
Kastracja - kilka pytan
« Odpowiedź #2 : 2005-04-19, 08:31 »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kastracja - kilka pytan
« Odpowiedz #2 : 2005-04-19, 08:31 »

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Kastracja - kilka pytan
« Odpowiedź #3 : 2005-04-19, 08:59 »
Dzięki za te linki. Ale niestety w zadnym z nich nie znalazłam odpowiedzi na moje pytania (oprocz tych dotyczacych samego zabiegu, itd.) o ewentualnych zmianach charakteru psa po kastracji. A to jest dla mnie najwazniejsze.
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

Gocha

  • Gość
Kastracja - kilka pytan
« Odpowiedź #4 : 2005-04-19, 09:30 »
Ja też mam pytania. Jak inne psy odnoszą się do wykastrowanego psa? CZy jest przez nie odrzucany?
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Kastracja - kilka pytan
« Odpowiedź #5 : 2005-04-19, 09:58 »
Zasadniczo pies może złagodnieć i tak często się dzieje, ale nie musi...

http://www.vetserwis.pl/kastracja_pies.html
http://amicus.malopolska.pl/kastracja.htm <- tak jak ogólnie przeleciałam wzrokiem to są jakieś odp. na twoje pyt. na o obronę właściciela...
Zapisane

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Kastracja - kilka pytan
« Odpowiedź #6 : 2005-04-19, 10:07 »
wejdzcie na stronę arki.... tu powinno być wszystko... jak znajdę to ci prześlę. Oni zajmowali się tą akcją sterylizacji 19 marca. Tam było wszystko o sterylce. Odpowiedzi na pytania nurtujące właścicieli...
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

olc!a

  • Gość
Kastracja - kilka pytan
« Odpowiedź #7 : 2005-04-19, 13:30 »
Cytuj

Ja też mam pytania. Jak inne psy odnoszą się do wykastrowanego psa? CZy jest przez nie odrzucany?

dlaczego miałby być? :lol:
Inne psy traktują kastrata normalnie, jak zwykłego psa ;)
Charakter może się nieznacznie zmienić, ale nie musi.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Kastracja - kilka pytan
« Odpowiedź #8 : 2005-04-19, 14:49 »
Cytuj

czy 3-letni pies po kastracji bedzie mial mniej dominujacy charakter?


tak

Cytuj

-czy kastracja nie powoduje "zglamzowania" psa, tzn. ze nie ma juz takiego instynktu obronnego jak wczesniej, itd.?


charakter piesa moze sie zmienic troszke na spokojniejszy, ale na pewno go nie "zglamzuje" jak to ujęłaś :P

Cytuj

-czy po tym zabiegu są mozliwe jakies powiklania?


jasne, ale bardzo male ryzyko jest ;) teraz weci wykonuja po pare takich zabiegow dziennie wiec luz ;)


Cytuj

-jak dlugo sa szwy po kastracji i czy w tym czasie pies musi miec ograniczany ruch, itd?


nie wiem jak u psa, u kota ok. 10 dni, co do ruchu- przez pare dni po kastracji trzeba ograniczac go psu, zeby nie biegal, nie skakal (chociaz i tak pewnie nie bedzie mial na to ochoty na razie), zeby nie zerwal sobie szwow.

Cytuj

-czy niedlugo po kastracji mozna przyprowadzic do domu 2 psa? (mniejszego, szczeniaka)?


no pewno ze mozna byle go ładnie wprowadzic zeby nie bylo konfliktow :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kastracja - kilka pytan
« Odpowiedz #8 : 2005-04-19, 14:49 »

Nanami

  • Gość
Odp: Kastracja - kilka pytan
« Odpowiedź #9 : 2005-04-23, 15:40 »
-czy 3-letni pies po kastracji bedzie mial mniej dominujacy charakter?
Z reguły u samców są wyrazniej widoczne zmiany w charakterze, sa łagodniejsze, mniej dominujące, gdyz zmniejsza sie bardzo ilosc testosteronu - meskiego hormonu.

-czy kastracja nie powoduje "zglamzowania" psa, tzn. ze nie ma juz takiego instynktu obronnego jak wczesniej, itd.?
Zazwyczaj nie - instynkt obronny pozostaje, choc pies robi sie spokojniejszy i nie okazuje jego tak bardzo.

-czy po tym zabiegu są mozliwe jakies powiklania?
Powikłania są zawsze mozliwe jak niewybudzenie z narkozy, ale są bardzo małe szanse na powikłanie.

-jak dlugo sa szwy po kastracji  i czy w tym czasie pies musi miec ograniczany ruch, itd?
Tak, pies musi miec ograniczony ruch, chodzic w kaftaniku lub w kołnierzu zeby nie gryzł szwów. Napewno nie wiecej niz dwa tygodnie, z reguły 10-12 dni.

-czy niedlugo po kastracji mozna przyprowadzic do domu 2 psa? (mniejszego, szczeniaka)?
Póki sie nie zagoją porządnie rany - nie. Ale potem - owszem.

A co do zachowania innych psów wobec kastrata/sterylizowanej suki... Po prostu wąchają i odchodzą. A do mojej suni, która była 2 tyg. temu sterylizowana zalecały sie psy i myslały ze ma cieczke - moze przez krew która została po zabiegu :P
Zapisane

Jamniczka

  • Gość
Odp: Kastracja - kilka pytan
« Odpowiedź #10 : 2005-04-23, 16:48 »
Ja mam jamniki po kastracji.bardziej przywiązują się do rodziny, szwy noszą tydzień,  potem pies moze szalec ile chce, ale przez dwa pierwsze dni nie moga sie zbytnio ruszac, chyba ze same chca.innego? mozna od razu, ale zalezy od charakteru....
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.091 sekund z 29 zapytaniami.