Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Problem z sikaniem :/  (Przeczytany 7146 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Agysz

  • Gość
Problem z sikaniem :/
« : 2005-05-24, 21:42 »
Od pewnego czasu Kika nie chce się załatwiać w kuwetach tylko chodzi sobie po całym domu i szuka miejsca do załatwienia się.. Najczęściej wygrzebuje sobie ręczniki z szafki i na nie sika :? .. jest to już denerwujące,bo kocie siuśki strasznie śmiedzą...Co się stało,ze teraz tak zaczęła robić ?? nie wiem..pomóżcie..
Zapisane

moki

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 353
  • Domestosowa kosmitka - Madziarko ;-)
    • WWW
Odp: Problem z sikaniem :/
« Odpowiedź #1 : 2005-05-24, 21:50 »
No to widze że podobnie jak u mnie ój Mokasyn ma już 7 lat i powiem szczerze zawsze miał jakis wstręt do kuwety ale teraz to już przesadza. jego ulubione miejsca to ława i poduszki na nije do sikania i robienia kupy, buty jeśłi się je zostawi na przedpokoju, chodniczek w WC no i jeśłi nie pościele łóżka to moja pościel lub ubrania jeśłi zostawie na krześle. Nic nie pomaga coż soatje ciągłe pranie :|

Sal

  • Gość
Odp: Problem z sikaniem :/
« Odpowiedź #2 : 2005-05-25, 08:33 »
Koniecznie zróbcie badania moczu!!!!!!!!
Wasze koty są chore!

Czym sie to może skończyć, poczytajcie w moim wątku o SUK.
Dodam, żebyście mieli pełny obraz sprawy, że dziś mój Dyziu musi być leczony z powodu stresu. :-( Choroba, przeprowadzka i jakieś kocie nieporozumienia doprowadziły do poważnych problemów!

Czym prędzej złapcie siuśki i do laboratorium! Kosztuje to 5 - 7 zł. A jak beda wyniki - do weta!

Nie robiąc badań skazujecie sowje koty na wielkie cierpienia! Kto choć raz chorował na zapalenie pęcharza, ewentualnie miał kolkę nerkową, wie, jak to potwornie boli! Akurat ja miałam z tym porblemy (podobnie moje dwa koty) i wierzcie mi - cierpi się potwornie!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Problem z sikaniem :/
« Odpowiedz #2 : 2005-05-25, 08:33 »

Eli

  • Gość
Odp: Problem z sikaniem :/
« Odpowiedź #3 : 2005-05-25, 12:57 »
Moze to tez oznaczac, ze kuweta stoi w niewlasciwym miejscu, czyli na przyklad gdzies, gdzie jest halas, i ludzie przechodza czesto. Kot musi miec spokoj. Moze sprobojcie zmienic miejsce kuwety.
Olimp nie zalatwial sie do kuwety jak mial wiecej niz dwie grudki siuskow w kuwecie. Wiec moze to tez o to chodzi? Moze za zadko sprzatasz?
Inna sprawa to nieodpowiedni zwirek. Tez moze nie pasowac.
Agysz, widze ze masz dwie kotki. Moze jedna brudzi w obu kuwetach i ta druga dlatego sie nie zalatwia?
Ale podejzewam, ze tak jak pisze Sal, moze byc problem z pecherzem.


Powiem tylko na pocieszenie, ze kotka mojej bratowej, sikala na wszystko. Tzn jesli zostawilo sie ubrania, posciel, to zasikala. Zawsze w domu musial byc pozadek. Robiono jej badania, byla zdrowa, tylko po prostu nienawidzila balaganu i porozrzucanych rzeczy.. Wystarczylo bluzke zostawic na lozku... a juz byla mokra..
Wiec to moze byc kolejny powod.

Ale radze jak najszybciej zrobic badania!
Zapisane

Sal

  • Gość
Odp: Problem z sikaniem :/
« Odpowiedź #4 : 2005-05-25, 15:34 »
Jesli badania wyjdą dobre - powodem sikania będą jakieś problemy behawioralne. Ale zawsze pierwsze podejrzenie pada na chorobę i warto mieć pewność, a dadzą ją badania.
Zapisane

Agysz

  • Gość
Odp: Problem z sikaniem :/
« Odpowiedź #5 : 2005-05-25, 17:01 »
Moze to tez oznaczac, ze kuweta stoi w niewlasciwym miejscu, czyli na przyklad gdzies, gdzie jest halas, i ludzie przechodza czesto.
Kuweta swtoi na przedpokoju.Tam gdzie wszyscy chodza..Gdy tylko one się załatwiaja i ktoś przechodzi to one sie peszą :(..może to dlatego..

Cytuj
Moze za zadko sprzatasz?
a sprzątane jest baardzo często.Dbam o moje kociaki ;)
Zapisane

moki

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 353
  • Domestosowa kosmitka - Madziarko ;-)
    • WWW
Odp: Problem z sikaniem :/
« Odpowiedź #6 : 2005-05-25, 17:56 »
moja stoi u mnie w pokoju a ja mieszkam tylko z mamą i jest u nas wybitny spokój, u lekarza byłam i Moki jest zdrowy to raczej jego widzi mi się i bunt, albo złe humory. coż chyba już tak musi byc.

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: Problem z sikaniem :/
« Odpowiedź #7 : 2005-05-25, 19:31 »
Mojej ciotki kotka jak była starsza około 7-9 lat to zaczęła sikać na stół w pokoju i nie wiadomo tez dlaczego, a potem tez atakowała złosliwie wszystkich i była tak agresywna że trzeba było ja uspić.
Może koty tez maja choroby psychiczne?
Zapisane
BC + koci podrostek

Agysz

  • Gość
Odp: Problem z sikaniem :/
« Odpowiedź #8 : 2005-05-25, 21:51 »
Nie mają choroby psychicznej..Nie były skrzywdzone,ani nic z tych rzeczy :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Problem z sikaniem :/
« Odpowiedz #8 : 2005-05-25, 21:51 »

iwa

  • Gość
Odp: Problem z sikaniem :/
« Odpowiedź #9 : 2005-05-25, 23:04 »
miałam pisać właśnie nowy temat,ale znalazłam ten. moja mania wróciła dzisiaj od weta. też mamy taki problem z siusianiem:( mania siusia na wszystko co sie nawinie. ale...dostalismy antybiotyk i jakies inne zastrzyki. poza tym mania ma goraczke- prawie 40 stopni,a powinna miec 38,5- zeby byla taka normalna temperatura. oj:( jutro tez idziemy do weta.
Zapisane

Abakus

  • Gość
Odp: Problem z sikaniem :/
« Odpowiedź #10 : 2005-05-26, 18:20 »
Witajcie!
Pierwsza czynnoscia jaka powinno sie zrobic w takim przypadku to jest pobranie troszke moczu i zaniesienie go do weta zeby zbadal. Bo inne leczenie jest poprostu na slepo. Jakis miesiac temu moja kotka tez miala podobne problemy z sikaniem, posikiwala w roznych miejsca np na wersalce a jak szla do kuwety to dlugo siedziala i jak juz sie wysikala to moczu byla tylko kropelka:(. Wtedy wetka odrazu powiedziala ze trzeba zbadac jej mocz, okazalo sie ze miala dosc mocno podraznione nerki.Potem dobra kuracja zaszczykami i po kilku dniach kotka byla zdrowa. Bez wizyty u weta z dnia na niedz stan kota moze sie pogarszac, powodujac cierpienie. Bo przeciez napewno jej sie bardzo chce ale nie moze:(
Zycze zdrowia kotu!
Zapisane

Abakus

  • Gość
Odp: Problem z sikaniem :/
« Odpowiedź #11 : 2005-05-27, 15:53 »
No i co z kotka, bylas u weta co powiedzial???
Zapisane

Agysz

  • Gość
Odp: Problem z sikaniem :/
« Odpowiedź #12 : 2005-05-27, 22:49 »
Nie byłam u weta,bo kotka przestała tak robić..Moze to było takie chwilowe..Już teraz normalnie do kuwety wchodzi :roll:
Zapisane

Eli

  • Gość
Odp: Problem z sikaniem :/
« Odpowiedź #13 : 2005-05-28, 14:08 »
a przestawilas kuwete albo cos? zrobilas cos ze przestal sikac czy po prostu ot tak sobie?
Zapisane

Agysz

  • Gość
Odp: Problem z sikaniem :/
« Odpowiedź #14 : 2005-05-28, 23:13 »
Przestały od tak sobie :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Problem z sikaniem :/
« Odpowiedz #14 : 2005-05-28, 23:13 »

myszka

  • Gość
Odp: Problem z sikaniem :/
« Odpowiedź #15 : 2005-05-29, 20:17 »
A kotka jest kastrowana?
Zapisane

Agysz

  • Gość
Odp: Problem z sikaniem :/
« Odpowiedź #16 : 2005-05-29, 22:37 »
Nie jest :chytry:
Zapisane

myszka

  • Gość
Odp: Problem z sikaniem :/
« Odpowiedź #17 : 2005-05-29, 23:25 »
No to mamy kolejną potencjalną przyczynę - znaczenie terenu w czasie rui. Pasowałoby tu nagłe ustanie objawów.
Zapisane

Eli

  • Gość
Odp: Problem z sikaniem :/
« Odpowiedź #18 : 2005-05-30, 00:34 »
No wlasnie, racja. Miala rujke przez ten czas?
Zapisane

Sal

  • Gość
Odp: Problem z sikaniem :/
« Odpowiedź #19 : 2005-05-30, 08:23 »
u lekarza byłam i Moki jest zdrowy to raczej jego widzi mi się i bunt, albo złe humory. coż chyba już tak musi byc.

Jakie badania zlecił lekarz? Skąd wiadomo, ze kot jest zdrowy?
Zapisane

myszka

  • Gość
Odp: Problem z sikaniem :/
« Odpowiedź #20 : 2005-05-30, 10:44 »
No wlasnie, racja. Miala rujke przez ten czas?

Posikiwanie może być nawet jedynym objawem w cichej rui, tak więc niekoniecznie musiało być rujkę widać, to tak gwoli uzupełnienia :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Problem z sikaniem :/
« Odpowiedz #20 : 2005-05-30, 10:44 »

Agysz

  • Gość
Odp: Problem z sikaniem :/
« Odpowiedź #21 : 2005-05-30, 16:26 »
Oj to chyba rujka,bo miała przez tym jej sikaniem :P
Zapisane

Laporteki

  • Gość
Odp: Problem z sikaniem :/
« Odpowiedź #22 : 2005-05-31, 13:46 »
Może to głupie pytanie, ale jak się Wam udało zebrać mocz kota? Rozumiem że nikt nie próbował kotu tłumaczyć że musi oddać próbkę do badań :) Mam podobny problem, kot sika do kuwety i nie tylko (nawet gdy kuweta jest czysta). Drugi kot tego nie robi.
Zapisane

Eli

  • Gość
Odp: Problem z sikaniem :/
« Odpowiedź #23 : 2005-05-31, 17:36 »
Poprostu gdy kot idzie do kuwety, Ty musisz sie zaczaic za nim, a gdy on zaczyna sikac, podniesc mu tylek do gory i zlapac do kubeczka siuski. Pamietaj ze to kwestia chwili bo kot na pewno zwieje i sie wscieknie.
A kubeczek kupuje sie w aptece, taki jak do zwyklego badania moczu dla ludzi
Zapisane

iwa

  • Gość
Odp: Problem z sikaniem :/
« Odpowiedź #24 : 2005-06-01, 08:28 »
A Mania Iwy już jest zdrowa :jupi2: Chodziliśmy codziennie do weta. Mieliśmy zastrzyki i jakieś tabletki. Mania w pierwszym dniu miała 40 stopni gorączki,a potem po antybiotyku spadło i było ok. Poza tym przy okazji wyjść do weta Mani spodobały się spacery i teraz siedzi pod drzwiami i miauczy, czekając na wyjście na dwór :wink: A wcześniej nie było nawet o mowy o wyjściu poza dom!!!
Wiem jedno- nie wolno lekceważyć takich objawów jak siusianie nie do kuwety. jeżeli to było raz, to może dlatego że żwirek był brudny,albo coś innego,ale jak się powtarza to lepiej iśc do weta!!!! kotek cierpi, boli go to- mania nie dawała się wziąć na ręce!!
Zapisane

Rincevind

  • Gość
Odp: Problem z sikaniem :/
« Odpowiedź #25 : 2005-06-01, 20:31 »
Poza tym co mowi Sal (szacuneczek za wiedze, odrobina lizusostwa nie zaszkodzi) to mozecie jeszcze sprobowac zmiany zwirku i samej kuwety, ale jesli jest to non stop to dolacze do pozostalych i powiem do weta!
Zapisane

Sal

  • Gość
Odp: Problem z sikaniem :/
« Odpowiedź #26 : 2005-06-02, 08:15 »
Wiedze niestety zdobyłam poprzez doświadczenie...
Przykre bardzo dla mnie, a najbardziej dla chorego kota... :(

Dlatego irytuje mnie lekceważenie jakiegokolwiek problemu zdrowotnego.  :?
Zapisane

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Odp: Problem z sikaniem :/
« Odpowiedź #27 : 2005-07-17, 01:58 »
juz rozumiem, sal czemu tak na mnie naskoczyłaś w wątku o karach, kiedy pisałam, że mój kocio sika. Owszem, miał swojego czasu problemy z układem moczowym, ale moja mama się tym zajmowała, ja byłam wtedy za mała, pozniej jadł jakieś specjalne żarcie
Ja nie miałam wówczas za duzo kasy, żeby wędrować z kickiem do weta i teraz już wiem, że zanim będę miała nastepnego kota, musze mieć nie tylko tyle kasy, zeby starczyło na jedzenie, piasek i szczepienie, ale też na ewentualnego weterynarza i leczenie
tak to bywa, ja byłam za młoda, a dla rodzinki "kot, to kot"
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

Forum Zwierzaki

Odp: Problem z sikaniem :/
« Odpowiedz #27 : 2005-07-17, 01:58 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.087 sekund z 31 zapytaniami.