Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Co zrobic zeby kot nie wykopywal zawartosci kuwety ?  (Przeczytany 14484 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
No wlasnie....macie jakies pomysly ? Bo moja kotka ( szczegolnie w nocy ) robi okropny halas, kiedy kopie w kuwecie a przy okazji wyrzuca wszytsko na zewnatrz....czasami sie zastanawiam czy to nie pies ( bo nawet Dago tak kopac nie potrafi jak ona ).
Mam kuwete z taka przykrywka po bokach ze zwirek nie powinien sie wysypywac kiedy kot zakopuje...ale Zuza to robi skutecznie... potem caly dom jest w zwirku kota....czasami nawet kupe wykopie i sie nia bawi. Tragedia  :roll:
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

Robal

  • Gość
Odp: Co zrobic zeby kot nie wykopywal zawartosci kuwety ?
« Odpowiedź #1 : 2005-06-03, 11:16 »
Ehh to raczej nieuniknione..z przykroscia stwierdze..nawet  jakbys zrobila strasznie wysoka kuwete to kot wyniesie ciut zwirku na futerku.. musisz sie przywyczaic badz rozlozyc cos pod kuwetka to bedziesz mogla latwiej zbierac to co wypadnie..znam twoj bol tyle powiem bo moj łobuz to czsami powala sie w kuwecie taza itd O_o
Zapisane

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Odp: Co zrobic zeby kot nie wykopywal zawartosci kuwety ?
« Odpowiedź #2 : 2005-06-03, 11:25 »
o ja...Zuza jeszcze nie wpadla na pomysl aby sie tarzac w kuwecie.

Tylko czasami do niej wchodzi, usiadzie....i widac ze zaczyna sie zastanawiac czy cos jej sie chce czy nie. Po chwili wychodzi....przejdzie sie po domu i wraca do kuwety. I wtedy sie zalatwia  :lol:

Ona codziennie u mnie spi w pokoju bo to taka lobuziara ze gdyby ja zostawic na noc i mialaby do dyspozycji caly dom to rano pewnie wszytsko byloby dokladnie zdemolowane  :roll:
Kiedy spi u mnie to ma polozona poduszeczke, kuwete i jedzonko....a teraz wyobrazcie sobie jak wyglad amoj pokoj rano  :hmmm: nie dosc ze praktycznie 3/4 kuwety porozwalna jest po pokoju to jeszcze sucha karma sie kula po panelach...bo moj kotek bardzo lubi sie nia bawic  :roll:

Czasami nie mam na nia sil....:(
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

Forum Zwierzaki

Odp: Co zrobic zeby kot nie wykopywal zawartosci kuwety ?
« Odpowiedz #2 : 2005-06-03, 11:25 »

Robal

  • Gość
Odp: Co zrobic zeby kot nie wykopywal zawartosci kuwety ?
« Odpowiedź #3 : 2005-06-03, 11:27 »
A młoda jest?
Oj wiem doskonale co czujesz..Marco jest dokladnie taki sam..w nocy mama zamyka go ze mna..ale naszczescie wytrzymuje do rana i mama go wypuczsza ok 6 rano do kuwetki..teraz wykastrowany wiec wiecej nocy przesypia niz demoluje..ale poczatki..te nieprzespane noce..pilnowanie czy wazon nieleci katorga..O_o
Zapisane

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Odp: Co zrobic zeby kot nie wykopywal zawartosci kuwety ?
« Odpowiedź #4 : 2005-06-03, 11:42 »
Wiesz, Zuza to kot znajda....Jak miala zaledwie kilka tygodni znalazlam ja w piwnicy w takim stanie ze szkoda pisac. Miala siersc posklajana jakims swinstwem, byla cala brudna, klejaca i smierdzaca....a przede wszytskim gloda. Byla tak mala ze moglam ja nosic na reku....karmilam ja przez strzykawke bo nie umiala ssac. Nie wiem jakim cudem ten kot przezyl ale widocznie potrafilam jej zapewnic wszytsko to co potrzebowal taki maly kotek. Spalam z nia w lozku...zeby jej bylo cieplo....po jakim czasie zaczela sie zachowywac tak jakby szukala sutka aby possac mleko.Wtedy jej dwalam strzykawka mleko....Musislam ja nauczyc pic mleko z miski bo jak chodzilam do szkoly to nie bylo mizlowisc aby nakramic kotka kiedy jest glodny. Po malu ale sie udalo.

Teraz nikomu bym jej nie oddala....pomimo tego ze robi okropny balagn w domu, niszczy meble, jest wredna i super bezczelna. Nie liczy sie z niczym i nikim. Chociaz niekiedy potrafi byc prawdziwym ,kochany, spokojnym kotkiem...ale to trwa moze chwilke.Potem Zuza znow zamienia sie w diabla  :diabel:

Najgorsze jest to, kiedy o 5 rano zaczyna kopac w kuwecie i robi kupe  :roll: Nie dosc ze wszytsko wysypuje na pokoj to jeszcze smrod jest taki ze od razu mnie na nogi postawia  :lol:....wstaje, wyrzucam to co kot narobil i klade sie spac....po chwili slysze miarowe miauczenie...podnosze glowe z poduszki i widze ogromne slepka wpatrzone we mnie :;d
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

Robal

  • Gość
Odp: Co zrobic zeby kot nie wykopywal zawartosci kuwety ?
« Odpowiedź #5 : 2005-06-03, 13:29 »
Ahh..no tak..Marco jest bezczelny bo gdy sprzatne kuwete..a wczensiej z niej krozystal wiec mysle a co wymyje ja w koncu trzeba to ten paskuda idzie kupke :P albo jak robie sobie jesc.. masz zdjecie swojej sierotki? :) z checia zobacze.. a ten piesek na awatarze(tak sie to zwie?) tez twoj?
Zapisane

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Odp: Co zrobic zeby kot nie wykopywal zawartosci kuwety ?
« Odpowiedź #6 : 2005-06-03, 15:01 »
Tak, to moj piesio. Tak jak tam jest podpisane - wabi sie Dago. A tak poza tym to mam jeszcze szczurka i aksolotla. Jak chcesz zobaczyc to zapraszam na :

http://www.zwierzaki.org/index.php/topic,16836.0.html <--- tu masz wszytsko o moim psie + foty

http://www.zwierzaki.org/index.php/topic,16772.0.html <--- tu masz o moim aksolotlu meksykanskim

http://www.zwierzaki.org/index.php/topic,15767.960.html <-- tu masz fotki mojego szczurka ( ten czarny )

http://www.zwierzaki.org/index.php/topic,16773.0.html <-- tu masz topi poswiecony mojemu szczurkowi

A co do kici to zamieszczam kilka jej fotek w dziale " zdjecia naszych kotów" ( jeszcze nikomu z forum nie pokazywalam mojego kotka )
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: Co zrobic zeby kot nie wykopywal zawartosci kuwety ?
« Odpowiedź #7 : 2005-06-03, 21:55 »
Czemu stawiacie kuwety kocie w pokojach gdzie śpicie?
Chyba najlepiej jest kiedy kuweta stoi w łazience, bo tam wentylacja lepsza, kot kopiąc w nocy nikomu nie przeszkadza i rozsypany żwirek sprzatnąć łatwiej.

Żeby nie było że moja kotka to taki aniołek to ona ma głupi zwyczaj siedzenia tak głęboko w kuwecie, że sika poza kuwetę, po scianie. A najgorsze to że wydałam sporo kasy i kupiłam jej krytą kuwetę, a ona wogóle nie chciała tam chodzić i teraz góra stoi osobno a kotka uzywa dołu kuwety.
Zapisane
BC + koci podrostek

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Odp: Co zrobic zeby kot nie wykopywal zawartosci kuwety ?
« Odpowiedź #8 : 2005-06-03, 22:43 »
Ekoteczko - jak juz wczesniej pisalam ( powyzej ) cytuje --> " Ona codziennie u mnie spi w pokoju bo to taka lobuziara ze gdyby ja zostawic na noc i mialaby do dyspozycji caly dom to rano pewnie wszytsko byloby dokladnie zdemolowane "

Wiec juz masz odpowiedz na swoje pytanie dlaczego spie z kotem w pokoju. :roll:
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

Forum Zwierzaki

Odp: Co zrobic zeby kot nie wykopywal zawartosci kuwety ?
« Odpowiedz #8 : 2005-06-03, 22:43 »

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Co zrobic zeby kot nie wykopywal zawartosci kuwety ?
« Odpowiedź #9 : 2005-06-04, 11:35 »
Ja mam kuwetę taką z daszkiem i wiesz taką klapką :D próg jest w miare wysoki i nic się nie wysypuje. nie wiem jeśli to młoda kotka( kotek) to może się po prostu bawi w tym zwirku a na to nic nie poradzisz. Moje tez tak robiły.
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Odp: Co zrobic zeby kot nie wykopywal zawartosci kuwety ?
« Odpowiedź #10 : 2005-06-04, 14:33 »
Wiesz co....Zuza tobi tak ze wpierw dokladnie zakopuje a przy okazji z 10 razy sprawdza czy zrobila to dokladnie...nastepnie to co wylecialo poza kuwete staje sie dla niej najlepsza zabawa  :P
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

Robal

  • Gość
Odp: Co zrobic zeby kot nie wykopywal zawartosci kuwety ?
« Odpowiedź #11 : 2005-06-04, 18:31 »
Niby sa takie domki kuwety ale niektore koty moga nielubic tkaich kuwet i robi c gdzie indziej :P ja kuwetki nie mam w pokoju ..tlyko w kuchni O_O bo lazienke mam tak malutka ze kuwetka by rpzeszkadzala.. sprzatac mi latwo bo dywanu tma ni ma :P..
mialam identycznego szczurka tylko ze moj juz odszedl..bo stary byl :(
Zapisane

Eli

  • Gość
Odp: Co zrobic zeby kot nie wykopywal zawartosci kuwety ?
« Odpowiedź #12 : 2005-06-04, 19:12 »
Hm, nie rozumiem.. Olimp spi ze mna w pokoju zamkniety cala noc, bo zbyt przeszkadza mamie jak sa drzwi w nocy otwarte, ale kuwety mu nie stawiam ..
Owszem, robi mi pobodke o 5 rano, bo chce siusiu, ja go wypuszczam, sama ide to toalety przy okazji, on robi swoje, daje mu jesc, zanosze miske do pokoju, on zjada, ja zasypiam, potem on i spimy do oporu...
Zresta, Twoja kota nie jest odosobniona, bo po kazdym wyjsciu Olimpa z kuwety ja biegam ze zmiotka, bo tez roznosi zwirek. Nie wiem, moze sprobuj z kryta kuweta, ja nie probowalam i nie mam zamiaru, ale moze Twoja kotka ja polubi..

A co do smierdzacych kupek.. zmien karme :wink:
Zapisane

Robal

  • Gość
Odp: Co zrobic zeby kot nie wykopywal zawartosci kuwety ?
« Odpowiedź #13 : 2005-06-04, 19:24 »
No powiedzmy szczerze kupka smierdzi bo jest kupka :P sa zwirki ktore pochaniaja tez zapach..moze spruboj i tego :) jesli Azis sie przyzwyczaila i niechce miec niespodzianki w pokoju to moze ii lepiej ze ja tam zostawia (zwlaszcza osoby ktore maja twardy sen moga nieuslyszec kotka)
Zapisane

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Odp: Co zrobic zeby kot nie wykopywal zawartosci kuwety ?
« Odpowiedź #14 : 2005-06-04, 19:33 »
Nie mam az tak twaredgo snu zeby nie slyszec wlasnego kotka  :P Masz racje, kupka smierdzi bo jest kupka i niezaleznie jaka karma - zapach kupy pozostanie zapachem kupy. A zuza ma caly zestaw karm dla kotkow, bo kupuje po 10 dkg z kazdego rodzaju i jej mieszam.

Stosuje roznego rodzaju zwirki np o zapachu lawendy lub zielonego lasu....czesto jej sypie takie drewienka jak dla gryzoni ale one ta do niczego bo szybko smierdza takim wilgotnym drewnem .. fuj.

Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

Forum Zwierzaki

Odp: Co zrobic zeby kot nie wykopywal zawartosci kuwety ?
« Odpowiedz #14 : 2005-06-04, 19:33 »

Robal

  • Gość
Odp: Co zrobic zeby kot nie wykopywal zawartosci kuwety ?
« Odpowiedź #15 : 2005-06-04, 20:27 »
mhm..no coz trzeba sie przyzwyczaic i tyle :P
Zapisane

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Odp: Co zrobic zeby kot nie wykopywal zawartosci kuwety ?
« Odpowiedź #16 : 2005-06-05, 10:25 »
Dzisiaj Zuza wywalila mnie o 6 z lozka  :wink: zachcialo jej sie sciagac ksiazki z regalu i narobila tyle halasu ze caly dom postawila na nogi :;d:

Oczywiscie pomijajac ze polowa zawartosci kuwety bylo na panelach  :wink:
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

Ellen

  • Gość
Odp: Co zrobic zeby kot nie wykopywal zawartosci kuwety ?
« Odpowiedź #17 : 2005-06-05, 10:37 »
Moje koty tez tak robia, trzeba zamiatac zwirek co 5 minut :roll: Szczotke i szufelke to moglabym rownie dobrze miec wmontowana na stale do reki :lol: A jeszcze lepiej jak ostatnio ktorys mundry... zabral sobie kupe z kuwety i bawily sie tym po calym domu (bez komentarza).
Zapisane

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Odp: Co zrobic zeby kot nie wykopywal zawartosci kuwety ?
« Odpowiedź #18 : 2005-06-05, 10:47 »
Heh, Zuza tez tak robi ... tylko ona jej nie roznosi po calym domu tylko lapkami kula ja po podlodze kolo kuwety  :lol:

A do szufelki i zmiotki co calkowicie sie z Toba zgadzam... :wink:
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Co zrobic zeby kot nie wykopywal zawartosci kuwety ?
« Odpowiedź #19 : 2005-06-05, 11:07 »
moja kicia kiedys też tak rozrabiała ale mineło jej kiedy upiłam kryta kuwetę :) teraz wchodzi do niej w wiadomym celu a ta odrobina piasku którą wynosi na łapkach to do ogarnięcia szufelką bez problemu sie nadaje :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Odp: Co zrobic zeby kot nie wykopywal zawartosci kuwety ?
« Odpowiedź #20 : 2005-06-05, 11:13 »
Taka kryta kuweta to chyba droga jest... :roll: a poza tym, nie wiem czy mojej kotce by sie spodobala  :wink:
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

Forum Zwierzaki

Odp: Co zrobic zeby kot nie wykopywal zawartosci kuwety ?
« Odpowiedz #20 : 2005-06-05, 11:13 »

saremco

  • *
  • Wiadomości: 1564
    • WWW
Odp: Co zrobic zeby kot nie wykopywal zawartosci kuwety ?
« Odpowiedź #21 : 2005-06-05, 12:34 »
Rzeczywiście kryta kuweta jest świetna. Zajrzyj na www.animalia.pl jest tam doskonała kuweta Ferplasta- Bella.Mam taką i jestem niej bardzo zadowolona.Musisz się jednak liczyć z tym ,że zawsze coś poza kuwetę się wydostanie.Moja Zuzia nawet kiedyś wykopała kupkę i  zawzięcie ją zagrzebywała waląc pazurkami o posadzkę. Fajny widok :) :)
Zapisane

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Odp: Co zrobic zeby kot nie wykopywal zawartosci kuwety ?
« Odpowiedź #22 : 2005-06-05, 12:35 »
Saremco Ty tez masz kotka Zuze ?
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

Eli

  • Gość
Odp: Co zrobic zeby kot nie wykopywal zawartosci kuwety ?
« Odpowiedź #23 : 2005-06-05, 13:38 »
Hm, czytalam tutaj, na forum, ze jesli zmieni sie odpowiednio karme, to kupki tak nie smierdza. Owsze, maja swoj zapach,b o to zawsze kupka, ale nie tak intensywny. Jak znajde jaka to karma to napisze.

A co do rozrabiania.. moze to dziwne, ale u mnie poskutkowala ... butelka z woda :-)
Poprostu kiedy Olimp rano sie budzil, mialam pod reka butelke z woda (tak zeby 1/4 butelki byla pusta) i kladlam ta butelke do lozka a Oli sie nia bawil... on ma okropne schizy na punkcie wody i butelek... i to skutkowalo.. on sie bawil, ja mialam spokoj i zasypialam, a rano budzilam sie przytulona do niej :lol:
Zapisane

Ellen

  • Gość
Odp: Co zrobic zeby kot nie wykopywal zawartosci kuwety ?
« Odpowiedź #24 : 2005-06-05, 13:39 »
Tia, ja mam kryta kuwete od poczatku i jaki efekt to pisalam kilka postow wyzej. Jak kot chce to i nawet z pancernej kuwety wszystko wywali :P
Zapisane

saremco

  • *
  • Wiadomości: 1564
    • WWW
Odp: Co zrobic zeby kot nie wykopywal zawartosci kuwety ?
« Odpowiedź #25 : 2005-06-05, 16:01 »
AziS tak mam koteczkę Zuzię kotkę syjamską pewnie z mezaliansu ale jest prześliczna .Wkleję jej zdjęcie z tą druga moja kicią

http://img299.echo.cx/my.php?image=obraz0012pw.jpg
Zapisane

Robal

  • Gość
Odp: Co zrobic zeby kot nie wykopywal zawartosci kuwety ?
« Odpowiedź #26 : 2005-06-06, 10:28 »
Pikne foto... moj kotek niebawi sie wlasnymi odchodami..(chyba)ale raz go przylapalam na piciu wody z klozetu O_O a jak mu pokazalam po raz 1 kuwetke to zamiast zrobic siu siu bawil sie piaskiem i zasnal tam..teraz tez mu sie to zdaza.. :P
Zapisane

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Odp: Co zrobic zeby kot nie wykopywal zawartosci kuwety ?
« Odpowiedź #27 : 2005-06-06, 11:46 »
saremco - piekny kotek ... tzn dwa kotki  :wink:
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

Forum Zwierzaki

Odp: Co zrobic zeby kot nie wykopywal zawartosci kuwety ?
« Odpowiedz #27 : 2005-06-06, 11:46 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Co zrobic zeby kot nie wykopywal zawartosci kuwety ?
« Odpowiedź #28 : 2005-06-06, 21:23 »
moja kota robi tak samo i doprowadza mnie to do szalu :P wchodzi do kuwety i godzine tworzy.. :P nie moge, normalnie czasem odstawia mi takie koncerty w nocy, ze nie pomaga nawet piszczenie, krzyczenie, podskakiwanie na łózku (w półśnie:P), rzucanie w tamta strone poduszkami i kicianie :lol:
Zapisane

Robal

  • Gość
Odp: Co zrobic zeby kot nie wykopywal zawartosci kuwety ?
« Odpowiedź #29 : 2005-06-06, 21:36 »
naprawde? ja nie mam tego problemu miauczy tylko w tedy gdy chce jesc  badz cos mu sie niepodoba np za malo poglaskany :p
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.1 sekund z 31 zapytaniami.