Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Polskiem dachowce w niemczech ??  (Przeczytany 1287 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

polna_mysza

  • Gość
Polskiem dachowce w niemczech ??
« : 2005-09-09, 19:20 »
http://www.izg.pl/?page=aktualnosci&id=1834
właśnie przed chwilka widziałam w wiadomościach
podobno za takiego kotka(nawet zdziczłego) ludzie płacą ok. 40-50 euro
czy to możliwe, ze koty znikną z ulic...
jeżeli temat był to przepraszam ;)
ale strasznie mnie to zdziwiło :)
Zapisane

Wega

  • Gość
Odp: Polskiem dachowce w niemczech ??
« Odpowiedź #1 : 2005-09-09, 19:37 »
nie znikną, bo... niektórzy dalej je bezmyślnie rozmnażają i ciągle się za dużo rodzi nowych
poza tymNiemcy nie wchłoną aż tak dużej ilości kotów
Ogólnie pomysł uważam za genialny!
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
Odp: Polskiem dachowce w niemczech ??
« Odpowiedź #2 : 2005-09-09, 19:43 »
ja sie z tego ciesze
ale dziwi mnie, ze nawet te zdziczałe kotki ludzie tam kupuja
ja nie mówe, ze to źle, ciesze się bo kotki maja szanse na normalne życie :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Polskiem dachowce w niemczech ??
« Odpowiedz #2 : 2005-09-09, 19:43 »

Wega

  • Gość
Odp: Polskiem dachowce w niemczech ??
« Odpowiedź #3 : 2005-09-09, 20:00 »
bo u nich rzeczywiście nie ma kotów wolno żyjących, a rozmnażane są tylko rasowe (i tak powinno być! )
Zapisane

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: Polskiem dachowce w niemczech ??
« Odpowiedź #4 : 2005-09-09, 20:18 »
Super pomysł ;)
Zapisane

mafinia

  • Gość
Odp: Polskiem dachowce w niemczech ??
« Odpowiedź #5 : 2005-09-09, 23:26 »
tylko czy los kotow wyworzonych do niemiec jest znany??? czy naprawde sa cenione za ich lowieckie zdolnosci..... oby....
Zapisane

Rincevind

  • Gość
Odp: Polskiem dachowce w niemczech ??
« Odpowiedź #6 : 2005-09-10, 08:58 »
Nie tylko Niemcy, ale i fracuzi tez kupuja koty. Przy pomocy kocich związków z tych państw powstała moda (która jak wszystkie przeminie) na posiadanie i przedewszystkim na pomoc zwierzakom. Szczególny nacisk kładziony jest na to żeby im jak najbardziej pomóc więc nie ma wybrzydznia,ze zwierzątko ma nózke bardziej niż drugą, jest chore czy cokolwiek innego mu dolega. Z wieści rozsyłanych przez macki "maffi" ogólnokociej trafiają one do domów ludzi starszych, ale nie tylko. jest to pewien objaw pozytywnego snobizmu na pomaganie słabszym i mniejszym. Wiekszośc kotów jest sterylizowana i kastrowan co zapobiegnie dalszemu bezsensownemu rozmnażaniu. Nic tylko pochwalić i pozazdrościć takiego podejścia 
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Polskiem dachowce w niemczech ??
« Odpowiedź #7 : 2005-09-10, 09:28 »
Co do braku bezdomnych na ulicach... może to ma coś współnego z tym, że w przypadku psów... to schroniskowce usypiane po dwóch tygodniach z tego co pamiętam...

Co do bezdomnych w Polsce, to zdecydowanie się zgadzam... u mnie na osiedlu kikla lat temu wytruli wszystkie koty w piwnicy i okolicy pewnie też... I nie było... A teraz... Od jakiś 1,5 roku/2 lat nastepił wysyp... Eh... no i można było by coś z tym zrobić... do każdego kota czy grupy kotów, jest przypisany opiekun, który je pasie... i mógłby coś zadziałać... Jak myślałam jakby tu rozwiązać problem kota z mojego osiedla, złapać go, itp. to nikt mi nie chciał powiedzieć, czy on jest czyjś czy nie... Jak jedzdźę na rowerku po osiedlu i fotografuję koty, to pseudowłaściciele się nie chcą ujawnić, żeby pogadać o kastracji... a im by było najwygodniej, te koty ich się nie boją, wiedzą jaki jest stan kota... Ale mam głupie wrażenie, że dla nich to okaleczanie... jak jakiś się w końcu ujawni, to się dowiem... A ten kot odemnie z piwnicy obok jednak chyba jest bezdomny... bo z oczkiem mu się coś porobiło i jest tak od dłuższego czasu... a na pewno babka z bloku obok się nim opiekuje, mogła by go wziąść do weta... Muszem ją dopaść...
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Polskiem dachowce w niemczech ??
« Odpowiedź #8 : 2005-09-10, 15:59 »
Trochę się dziwię, dlaczego niemieckie schroniska nie dogadają się z polskimi? Byłoby prościej, a przy okazji poprawiłaby się sytuacja finansowa naszych schronisk. A tak, może ludzie zwabieni łatwym zyskiem zaczną rozmnażać koty. A przecież tyle ich już jest...
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Polskiem dachowce w niemczech ??
« Odpowiedz #8 : 2005-09-10, 15:59 »

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: Polskiem dachowce w niemczech ??
« Odpowiedź #9 : 2005-09-10, 20:28 »
..może ludzie zwabieni łatwym zyskiem zaczną rozmnażać koty. A przecież tyle ich już jest...
No to na 100% tak bedzie. Pamiętacie jak za psa ze schroniska dawali jakąś kasę? Wtedy też ludzie zwłaszcza menele zrobili sobie z tego źródło dochodów. Teraz jako pesymistka sadze że też bedzie podobnie.

PS- znam wieś na wschodzie gdzie od zawsze giną czarne koty, te przywiezione, bo miejscowych już czarnych dawno nie ma.
Zapisane
BC + koci podrostek
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.053 sekund z 28 zapytaniami.