Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: kot i świnka  (Przeczytany 3919 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zysiek

  • Gość
kot i świnka
« : 2005-09-30, 23:27 »
Czy dorosła świnka morska i mały kotek mogą się zaprzyjźnić? Jeżeli tak to jak im pomóc? Jeżeli nie to czy chociaż będą się tolerować? : :D
Odpiszcie prosze!!! :help:
« Ostatnia zmiana: 2005-10-01, 12:12 autor Zysiek »
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: kot i świnka
« Odpowiedź #1 : 2005-10-01, 19:10 »
Raczej nie polecam. Kot może zapolowac na świnkę. A świnka jako bardzo łagodne zwierzątko nie będzie sie w stanie obronić.
Z własnego doświadczenia znam 2 świnki (nie moje), które straciły zycie w pazurkach kota, który je lubił a potem zapolował. Koci instynkt polowania na małe zwierzatka jest bardzo silny. Osobiście jestem zdania że dla każdego zwierzaka najlepszym towarzystwem jest drugie zwierzę tego samego gatunku i najlepiej tej samej płci.
Czyli śwince do towarzystwa kup druga świnkę, warto! Sama miałam dwa prosiaczki i jest na co popatrzeć jak sie lubiły. :)
Zapisane
BC + koci podrostek

Sylwiaha

  • *
  • Wiadomości: 279
Odp: kot i świnka
« Odpowiedź #2 : 2005-10-01, 19:57 »
Zgadzam się z Ekoteczką,ale z drugiej strony...W sumie to mały kotek,może i by dało się je wychować razem...
Nie,nie...Kot mógłby jej zrobić krzywdę myśląc ,że to zabawa...To jednak nie jest odpowiednia przyjaźń...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: kot i świnka
« Odpowiedz #2 : 2005-10-01, 19:57 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: kot i świnka
« Odpowiedź #3 : 2005-10-01, 21:50 »
A ja trochę inaczej to powiem - owszem, można zaprzyjaźnić kota ze świnka, tym bardziej, że kot jest jeszcze mały, co więcej - powinno sie to zrobić, żeby potem nie było wypadku. Inną rzeczą jest że kot i świnka mogłyby być razem wypuszczone TYLKO pod okiem właściciela - i nie wystarczy że będzie się gdzieś w pobliżu siedzieć i obserwować, tylko trzeba być na tyle blisko, by w razie podejrzanego zachowania ze strony kota (np. prężenie się do skoku) go złapać. Ito pilnowanie powinno być zawsze - nie tylko na czas oswajania z sobą zwierzat.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Zysiek

  • Gość
Odp: kot i świnka
« Odpowiedź #4 : 2005-10-02, 00:31 »
Dziękuje za wszystkie cenne poraydy. Moja Narzeczona ma świnke a ja bardzo chce mieć kotka. Miałem nadzieje że się zaprzyjaźnią i dalej mam ale też jestem pewien że nie zostawie ich sam na sam. Może włsnie uratowaliście tej świńce życie. Za co w imieniu moim, mojej Narzeczonej no i oczywiście świnki bardzo dziękuje.
Zapisane

Sylwiaha

  • *
  • Wiadomości: 279
Odp: kot i świnka
« Odpowiedź #5 : 2005-10-02, 11:55 »
Życze powodzenia ,teraz już na pewno wiesz wszystko i śwince nic nie grozi :wink:
Zapisane

Rincevind

  • Gość
Odp: kot i świnka
« Odpowiedź #6 : 2005-10-02, 17:27 »
świnki morskie sa bardzo dobre. Podobno najlepiej samkują zpiekane w liśćiach bananowca
Zapisane

Sagga

  • Gość
Odp: kot i świnka
« Odpowiedź #7 : 2005-10-02, 20:00 »
¶winki morskie sa bardzo dobre.
Czyżby jakies osobiste doświadczenia?  :lol:
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: kot i świnka
« Odpowiedź #8 : 2005-10-02, 21:47 »
Rincewind jak zwykle ma ciekawe stwierdzenia ;)
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

Odp: kot i świnka
« Odpowiedz #8 : 2005-10-02, 21:47 »

Kama , kicia

  • Gość
Odp: kot i świnka
« Odpowiedź #9 : 2005-10-29, 11:24 »
ja się zgadza w3/4 % bo jedyne co się dla mnie nie zgadzo to to :
Osobiście jestem zdania że dla każdego zwierzaka najlepszym towarzystwem jest drugie zwierzę tego samego gatunku i najlepiej tej samej płci.
jak mam kotka i kupie 2 kotka to się mogą bić jako dwa samce o tyrytorium jak dorosną no nie...
Zapisane

Ax

  • Gość
Odp: kot i świnka
« Odpowiedź #10 : 2005-10-29, 12:01 »
Nie wiedze zadnych przeciwwskazan:) mam od trzech lat  kota, i swinke, i zyja w zgodzie, wrecz kot panikuje, jak swinka do niego blizej podejdzie...
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: kot i świnka
« Odpowiedź #11 : 2005-10-29, 20:21 »
No tak a ja znam kota który załatwił świnkę po kilkunatsu sekundach. Moja kotka zasadza sie na szczurki i na Mysza. Bała się tylko chomika który ją dotkliwie pogryzł.
Ja bym nie ryzykowała.
Kama wydaje mi się że jeżeli bedziesz miała dwa koty samce ale kastrowane (chyba innych się w domu nie trzyma) to bitew byc nie powinno. Chyba Ellen ma 3 kocurki i żyja w przyjaźni.
Zapisane
BC + koci podrostek

ESIO

  • Gość
Odp: kot i świnka
« Odpowiedź #12 : 2005-10-29, 21:44 »
Raczej nie :!!!: :!!!: :!!!: :!!!:
Tolerować- Wątpie :do-bani:
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: kot i świnka
« Odpowiedź #13 : 2005-10-30, 15:27 »
esio - masz na myśli ze dwa koty tej samej płci nie beda sie tolerowac czy kot i swinia? Akurat oba przypadki są możliwe - np. ja mam kota , który ma "zasade" że nie atakuje niczego co sie go nie boi i do tych niebojących się należy świnka (przedtem zaś szczur) a moj  kot nie nalezy do takich ktore siedza 24 godziny na dobe w domu i wstaja tylko do miski, wrecz przeciwnie, co i raz zbieram pozostalosci po jego zdobyczach...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Ax

  • Gość
Odp: kot i świnka
« Odpowiedź #14 : 2005-10-30, 16:01 »
Raczej nie :!!!: :!!!: :!!!: :!!!:
Tolerować- W±tpie :do-bani:
A czy masz dosciadczenie w tej kwestii? To tak samo, jak z kotem i psem- kazdy sie umie wymadrzac, a praktyka moze sie okazac zupelnie inna :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: kot i świnka
« Odpowiedz #14 : 2005-10-30, 16:01 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.068 sekund z 29 zapytaniami.