Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Dysplazja oraz wilczy pazur.  (Przeczytany 7876 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Stokrotka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1021
Dysplazja oraz wilczy pazur.
« : 2005-10-31, 11:52 »
suczka mojej babci ma 3 miesiace i okazalo sie za ma dyzplazje stawu biodrowego. suczka biegala za duzo po schodacz w tak młodym wieku czy to moze byc to czy dziedzicznie. mało tego ma podwojny wilczy pazur ktory sprawia wyglad ledwo trzymajacego sie. suczka byla kupowana bez rodowodu na bazarach przy wysatwie. jak temu zarazdzic
Zapisane
„W tej chwili jest 6, 470, 818, 671 ludzi na świecie. Niektórzy z nich uciekają przestraszeni. Niektórzy wracają do domu. Niektórzy mówią kłamstwa, aby przetrwać dzień. Inni po prostu spoglądają prawdzie w twarz. Niektórzy są złymi ludźmi, w walce z dobrem, a niektórzy dobrzy walczą ze złem. Sześć miliardów ludzi na świecie. Sześć miliardów dusz. A czasami wszystko, czego pragniesz... Jest jedna”

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Dysplazja oraz wilczy pazur.
« Odpowiedź #1 : 2005-10-31, 12:37 »
Belka też ma wilczy pazur który SPRAWIAŁ wrażenie ledwo trzymającego się. Poszłam z tym do weta powiedział, że nie trzeba TEGO USUWaĆ ALE TOBIE BYM Z NIĄ RADZIŁA IŚĆ
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Dysplazja oraz wilczy pazur.
« Odpowiedź #2 : 2005-10-31, 12:40 »
moja psina też ma wilczy pazur, tak jak niemal każdy psiak, może skontaktuj sie tak z wetem?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Dysplazja oraz wilczy pazur.
« Odpowiedz #2 : 2005-10-31, 12:40 »

Russelka

  • Gość
Odp: Dysplazja oraz wilczy pazur.
« Odpowiedź #3 : 2005-10-31, 12:41 »
Własnie, idź do weterynarza! A z tą dysplazja do może być dziedziczna... Jedna rada- idź do weta!
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Dysplazja oraz wilczy pazur.
« Odpowiedź #4 : 2005-10-31, 12:42 »
dysplazja w wieku trzech miechów? powiem tak - w tuym wieku jest to praktycznie niemożliwe do wykrycia, a kłopoty z chodzeniem ip prędzej oznaczają coś innego, chociaz w przyszłości może mieć dysplazję(jedynym sposobem na sprawdzenie to RTG w wieku powyżej 6 miesięcy) i tak - jest to dziedziczne.

co do wilczego pazura - normalne jest ze sprawia,wrażenie jakby mial zaraz odpasc - wilcze pazury nie maja połaczenia z koscmi - jest to pazur zawieszny "na skórce" (tak to można określić) - lepiej jest go usunąć ze względu na to, ze w przyszłosci jesli nie będzie reguralnie przycinany, moze zacząć wrastać w "palec" a jest to bardzo nieprzuyjemne i bolesne dla psa.


dodam jeszcze że kupowanie psów pod wysrtawą (i na jakichkolwiek targah czy bazarach) jest co najmniej lekkomyślne, bo można kupić zwykłego kundla placac za "rasowego bez rodowodu", dodatkowo zarobaczonego, schorowanego itp - takie miejsca są wylęgarniami chorob
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Dysplazja oraz wilczy pazur.
« Odpowiedź #5 : 2005-10-31, 12:46 »
ja mojej suni ciągle przycinam wilcze pazury, ale nie wiedziałam że może się wrastać :shock:
Zapisane

Florencja

  • Gość
Odp: Dysplazja oraz wilczy pazur.
« Odpowiedź #6 : 2005-10-31, 12:50 »
Wilczy pazur można usunąć chirurgicznie.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Dysplazja oraz wilczy pazur.
« Odpowiedź #7 : 2005-10-31, 12:51 »
może wrastać, ze względu na to, że nie ma kontaktu z podłożem, a nawet gdyby miał to i tak ze względu na to, że pazur jest "luźny" niewiele by to dawało - po prostu sie nie sciera
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Stokrotka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1021
Odp: Dysplazja oraz wilczy pazur.
« Odpowiedź #8 : 2005-10-31, 15:34 »
mama mi mówile ze Sonie zawioezli do weta i okazalo sie ze jest to w jej przypadku dziedziczne, dostali nauczke kupowania psa bez namysłu, bez rodowdu i w dobrzej hodowli jesli chodzi o POdwój podkreslam wilczy pazur to jeszcze nic na tem temat nie wiem czy wet cos im mowil czy nie, spytam sie i poradzem im zeby z tym tez poszli. jesli to jakis fakt moze sie przydac Sonia jest OWCZARKIEM PODHALAŃSKIM czy podwojny wilczy pazur zadarza sie u tej rasy. wogole chyba jej ciezko bo starznie dziwnie chodzi. niestety smutny to powud zeby przekonac mame na kupno rodowdowego psa z dobrej hodowli. dzieki za rady pozdro.
Zapisane
„W tej chwili jest 6, 470, 818, 671 ludzi na świecie. Niektórzy z nich uciekają przestraszeni. Niektórzy wracają do domu. Niektórzy mówią kłamstwa, aby przetrwać dzień. Inni po prostu spoglądają prawdzie w twarz. Niektórzy są złymi ludźmi, w walce z dobrem, a niektórzy dobrzy walczą ze złem. Sześć miliardów ludzi na świecie. Sześć miliardów dusz. A czasami wszystko, czego pragniesz... Jest jedna”

Forum Zwierzaki

Odp: Dysplazja oraz wilczy pazur.
« Odpowiedz #8 : 2005-10-31, 15:34 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Dysplazja oraz wilczy pazur.
« Odpowiedź #9 : 2005-10-31, 16:31 »
z wilczym pazurem nie trzeba do weta - nie jest to żadna choroba, deformacja czy coś - wiele psów je ma - jedynym wymogiem w przypadku pazura to to że trzeba go regularnie przycinać
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: Dysplazja oraz wilczy pazur.
« Odpowiedź #10 : 2005-10-31, 16:44 »
Iras, a dlaczego nie można wykryć dysplazji? Wiele hodowców kupując psa do hodowli biorą szczeniaka jedynie za zaliczką jadą z nim na RTG stawów biodrowych jeżeli stawy są ok dopłacaja i biorą psa jeżeli nie po prostu oddają psa. No chyba że ktoś zakochał sie już w psie to zaczyna leczenie (nie mówie tutaj o zastrzykach etc. ale choćby o rehabilitacji) co jest jakąś szansą na uleczenie dysplazji.
Wiadomo na 100% wiesz że pies ma dysplazje w późniejszym wieku, ale naprawde wiele osoób dmucha na zimne i można wykryć chorobę za pomoca wcześniejszych badań ;)

Jak narazie proponuję zgłosić się do speca i ustalić leczenie w kierunku dysplazji. Wilczy pazur to druga sprawa i wbrew pozorom nie jest psim utrapieniem, choć wiadomo że grozi naderwaniem (ale nie ma co się bać). Owszem można go usunąc, ale czy ja wiem żeby męczyć psa? Beaucerony przecież we wzorcu mają ustalone dwa wilcze pazury i zyją, więc tym najmniej się przejmuj ;) Gorzej jest z dysplazją.
Zapisane

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Dysplazja oraz wilczy pazur.
« Odpowiedź #11 : 2005-10-31, 17:12 »

lepiej jest go usunąć ze względu na to, ze w przyszłosci jesli nie będzie reguralnie przycinany, moze zacząć wrastać w "palec" a jest to bardzo nieprzuyjemne i bolesne dla psa.

Mój Igor równiez ma Wilcze pazury an każdej łapie. na Przednich mu sie ścierają, a na tylnich, jak widze, że juz jest za duży obcinam do połowy , zdaleka od krwi na końcu pazura.
Zapisane

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Dysplazja oraz wilczy pazur.
« Odpowiedź #12 : 2005-10-31, 22:59 »
mój Gin też ma wilcze pazury, nie daliśmy mu obciąć... bo nie :) generalnie nie daje im ich sobie obcinać tylko sam obgryza przy trzech łapach, problem jest z czwartą - lewą tylną łapą, i właśnie dzisiaj po południu mama była z nim u weterynarza, żeby mu tego pazura obciąć i teraz leży obrażony na cały świat :lol:
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Dysplazja oraz wilczy pazur.
« Odpowiedź #13 : 2005-11-01, 11:47 »
Cytuj
Mój Igor równiez ma Wilcze pazury an każdej łapie.
dla waszej informacji - wilce pazury występują tylko i wyłacznie na tylnich łapach - te o których myślicie na przednich, ma kazdy pies i one mają mpołaczenie z kością - tych w żadnym wypadku się nie usuwa.

goldenka - z tego powodu wczesniej rtg niewiele dje, bo pies sie rozwija - i to co w wieku 3 miesiecy bedzie przypominalo dysplazje, zniknie gdy pies zakończy rozwój
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Nanami

  • Gość
Odp: Dysplazja oraz wilczy pazur.
« Odpowiedź #14 : 2005-11-01, 14:07 »
Dokładnie, w wieku 3 miesiecy szczeniaki mogą miec jeszcze luźne stawy, co moze byc błędnie uznane za dysplazje, a najczesciej bóle są spowodowane wzrostem, młodzienczym zapaleniem kosci i innymi młodzienczymi schorzeniami.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Dysplazja oraz wilczy pazur.
« Odpowiedz #14 : 2005-11-01, 14:07 »

Kaja

  • Gość
Odp: Dysplazja oraz wilczy pazur.
« Odpowiedź #15 : 2005-11-01, 21:24 »
mój pies ma wilcze pazury na tylnych nogach :P ale ja chcę usunąć, bo go tylko szpeci na wystawach :roll:
Zapisane

Stokrotka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1021
Odp: Dysplazja oraz wilczy pazur.
« Odpowiedź #16 : 2005-11-02, 13:16 »
byli tulko u miejscowego weta na badaniach, ma miec dopiero dokladne przeswietlenie ale dzies dalej bo tutaj to takie niepweno, wujek mi mowil ze bedzie nosic narazie ajkies cos, nie znam nazwy, bo mi wojek nie powiedzial. bedzie jej to zakladal na jakies dwie godzinnny  i bedzie wtym z nia spacerował, gdybym wiedzila jak to sie nazywa. slyczelis cie o czyms takim. pozdr dzieki za rady.
Zapisane
„W tej chwili jest 6, 470, 818, 671 ludzi na świecie. Niektórzy z nich uciekają przestraszeni. Niektórzy wracają do domu. Niektórzy mówią kłamstwa, aby przetrwać dzień. Inni po prostu spoglądają prawdzie w twarz. Niektórzy są złymi ludźmi, w walce z dobrem, a niektórzy dobrzy walczą ze złem. Sześć miliardów ludzi na świecie. Sześć miliardów dusz. A czasami wszystko, czego pragniesz... Jest jedna”

Nanami

  • Gość
Odp: Dysplazja oraz wilczy pazur.
« Odpowiedź #17 : 2005-11-02, 18:09 »
Kaja, wilcze pazury są dziedziczne, wiec jesli wilcze pazury są wadą dyskwalifikującą, to zastanów sie, czy chcesz swojego psa rozmnazac.
Zapisane

Kaja

  • Gość
Odp: Dysplazja oraz wilczy pazur.
« Odpowiedź #18 : 2005-11-02, 21:10 »
:shock: ja słyszałam, że wilcze pazury czasem się mogą przytrafić. jego ojciec nie ma, matka nie ma... żadne z rodzeństwa nie miało. on jeden się taki trafił. nie są one wadą dyskwalifikującą, Buster ma same doskonałe oceny :P one jedynie oszpecają trochę psa, który nie powinien ich mieć, bo są takie rasy, u których brak wilczych pazurów to wada... poza tym jest niebezpieczeństwo, że keidyś na spacerze może o coś mocno zahaczyć i się może uszkodziż poważnie, bo to dyndający kawałek skóry...
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: Dysplazja oraz wilczy pazur.
« Odpowiedź #19 : 2005-11-03, 19:36 »
Geny dziedziczą sie 7. pokoleń wstecz. Tak dla informacji ;)
Zapisane

Kaja

  • Gość
Odp: Dysplazja oraz wilczy pazur.
« Odpowiedź #20 : 2005-11-03, 20:51 »
właśnie mam o genach i dziedziczeniu w szkole :lol: :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Dysplazja oraz wilczy pazur.
« Odpowiedz #20 : 2005-11-03, 20:51 »

cucciola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 500
  • Labrador Retriever forever!
Odp: Dysplazja oraz wilczy pazur.
« Odpowiedź #21 : 2005-11-04, 18:30 »
z ta dysplazja to owszem 70% dziedziczna ale 30% bieze sie ze zlego karmienia,ze zlej dozy ruchu...wiec nie tylko genetyka..my tez mozemy sie przyczynic skoro szczeniak ma juz zle geny..
Zapisane
Moj aniolku.biegasz teraz za teczowym mostem po soczystej trawie..juz od 6 marca 2006

http://cuciola.blog.interia.pl/Cuciola/
blog o Yoghim

Stokrotka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1021
Odp: Dysplazja oraz wilczy pazur.
« Odpowiedź #22 : 2005-11-04, 21:04 »
mieli niby ja rozmanazac ale  chyba zrezygnaja bo mówiłam im ze jesli jest dziedziczne to dziecie tez beda mily dysplazje, wiec z rozmanazania chyba raczej zrezygnuja, bynajmniej ja do tego nie dopuszcze, ale to nie mój pies mam nadzeje ze wplynelam na ich decyzje i nie beda jej rozmanazac, bo postapiliby naprawde niedobrze.
Zapisane
„W tej chwili jest 6, 470, 818, 671 ludzi na świecie. Niektórzy z nich uciekają przestraszeni. Niektórzy wracają do domu. Niektórzy mówią kłamstwa, aby przetrwać dzień. Inni po prostu spoglądają prawdzie w twarz. Niektórzy są złymi ludźmi, w walce z dobrem, a niektórzy dobrzy walczą ze złem. Sześć miliardów ludzi na świecie. Sześć miliardów dusz. A czasami wszystko, czego pragniesz... Jest jedna”

cucciola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 500
  • Labrador Retriever forever!
Odp: Dysplazja oraz wilczy pazur.
« Odpowiedź #23 : 2005-12-21, 13:36 »
i co dalej z psinka?
moze da sie jeszcze wykonac jakis malo inwazyjny zabieg?
moj Simba jest po zespojeniu spojenia lonowego bo wykrylo sie u niego luznosc stawow...
tewraz jestesmy miesiac po zabiegu i jest zdecydowanie lepiej..juz mu w kosciach nie strzela jak sie wygina lapy (tzn jak wet bada)
Zapisane
Moj aniolku.biegasz teraz za teczowym mostem po soczystej trawie..juz od 6 marca 2006

http://cuciola.blog.interia.pl/Cuciola/
blog o Yoghim

Fidulina

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 744
  • Moje Kochanie :*
Odp: Dysplazja oraz wilczy pazur.
« Odpowiedź #24 : 2005-12-21, 17:20 »
Co do dysplazji to w wieku 3 miesięcy jeżeli już jest to przez genetyke , przecież piesek w tym wieku ma jeszcze luźne stawy etc.
Wilczego pazura moja psina nie ma , ale wiem że usuwa się jeżeli ktoś czuje taką potrzebe i nie chce żeby psu stała się krzywda, to zależy jak właściciel zadecyduje !

Storkotka a  po co rozmnażać nierodowodowego psa , mało schroniska są wypełnione ? Moim zdaniem to paranoja ...
Zapisane
"Wierność psa jest bezcennym darem, nie mniej zobowiązującym niż ludzka przyjaźń."

Stokrotka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1021
Odp: Dysplazja oraz wilczy pazur.
« Odpowiedź #25 : 2005-12-22, 08:40 »
nie wolno jej chodzic po schodach, a teraz szczególnie sie nia opiekuja jak jest ślisko zeby sie nie przewrocila. jak narazie wujek chodzi z nia na smyczy w tyakim specjalnym czyms.
Zapisane
„W tej chwili jest 6, 470, 818, 671 ludzi na świecie. Niektórzy z nich uciekają przestraszeni. Niektórzy wracają do domu. Niektórzy mówią kłamstwa, aby przetrwać dzień. Inni po prostu spoglądają prawdzie w twarz. Niektórzy są złymi ludźmi, w walce z dobrem, a niektórzy dobrzy walczą ze złem. Sześć miliardów ludzi na świecie. Sześć miliardów dusz. A czasami wszystko, czego pragniesz... Jest jedna”

cucciola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 500
  • Labrador Retriever forever!
Odp: Dysplazja oraz wilczy pazur.
« Odpowiedź #26 : 2006-01-03, 13:08 »
na smyczy w czym chodzi?
wazne sa tez preparaty na stawy arthoflex koniecznie!
Zapisane
Moj aniolku.biegasz teraz za teczowym mostem po soczystej trawie..juz od 6 marca 2006

http://cuciola.blog.interia.pl/Cuciola/
blog o Yoghim
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.089 sekund z 31 zapytaniami.