Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Obcinanie pasurków u psa jak?  (Przeczytany 7566 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

SteFFan

  • Gość
Obcinanie pasurków u psa jak?
« : 2005-11-25, 20:35 »
Witam mam psa rasy jagd terier i mam pytanie jak obcinac pasurki u psa mam specjalną gilotyne i macie jakies zdęcia jak to robić wiem ze do ukrwionege  mmiejsca u Megi jest ta czarny pazur a to ukrwione szare czy to napewno to?
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Obcinanie pasurków u psa jak?
« Odpowiedź #1 : 2005-11-25, 21:43 »
1. pisze się paZury, a nie paSury. 2 - najlepiej wybierz sie do wreta i porpos by ci pokazał i wytłumaczył jak to robić, bo opisać zrozumiale nie jest łatwo.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Kaira

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1111
  • on oddaje moje prawdziwe ja xP
Odp: Obcinanie pasurków u psa jak?
« Odpowiedź #2 : 2005-11-25, 22:50 »
Uważam tak jak Iras. Weterynarz zrobi to profesjonalnie, a Ty możesz coś spaprać.
Zapisane
Wielki powrót wielkiego kretyna.

Forum Zwierzaki

Odp: Obcinanie pasurków u psa jak?
« Odpowiedz #2 : 2005-11-25, 22:50 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Obcinanie pasurków u psa jak?
« Odpowiedź #3 : 2005-11-25, 23:16 »
kaira - nie chodzi tu o spapranie, chodzi o to by ZOBACZYŁ jak to się robi i żeby wet mu wytłumaczył JAK to się robi - teoria nigdy nie pobije praktyki. a teoretycznie wytłumaczyc tego nie umiem...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Obcinanie pasurków u psa jak?
« Odpowiedź #4 : 2005-11-26, 07:32 »
Do tego weci robią to za darmochę... :P
Co do profesjonalizmu? Khem... mój pies ma normalne pazurki w trzech łapkach, jedną ma krutszą i stawia ją bardziej pionowo, więc mu isę pazury ścierały, a wet musiał wszystkie obcianać i pies kwawił, więc khem... idź do myślącego weta... ;)
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Obcinanie pasurków u psa jak?
« Odpowiedź #5 : 2005-11-26, 08:49 »
charon - nie wszyscy robią to za darmochę - zazwyczaj kosztuje to jakieś 10 zl (MAJĄTEK...;) ) a co do krwawienia - czesto sie zdarza ze tworzywo pazura jest przerosniete,
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Odp: Obcinanie pasurków u psa jak?
« Odpowiedź #6 : 2005-11-26, 09:19 »
Iras jeszcze gdyby wzial dyche za wszystkie pazury to wporzadku, ale ja mam takiego weta (chodze do niego tylko i wyłącznie na szczepienia i przycinanie pazurkow) ktory za jednego pazura bierze mi 5 zł :o normalnie szok, praca przy tym zadna ciezka trawjaca ułamki sekund a on tak zdziera.. :?
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Obcinanie pasurków u psa jak?
« Odpowiedź #7 : 2005-11-26, 10:15 »
za JEDNEGO PAZURA???? to naprawdę masz zdziercę... pierwszy raz coś takiego slysze... zaba  to weź załatw sobie cążki do pazurów, ewentualnie "gilotynke" i sama sie naucz obcinać - za sprzet zapłacisz jakieś 20 - 30 zł. czyli już taniej wyjdzie.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

SteFFan

  • Gość
Odp: Obcinanie pasurków u psa jak?
« Odpowiedź #8 : 2005-11-26, 11:57 »
Już obciołem pazurki a ja za gilotyne zapłaciłem 13 zł
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Obcinanie pasurków u psa jak?
« Odpowiedz #8 : 2005-11-26, 11:57 »

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Obcinanie pasurków u psa jak?
« Odpowiedź #9 : 2005-11-26, 12:59 »
Do tego weci robi± to za darmochę... :P

U mnie po 10 złotych. Ździerstwo
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Obcinanie pasurków u psa jak?
« Odpowiedź #10 : 2005-11-26, 13:05 »
Ogryzek ale za wszystkie pazurki? ;) ja nie obcinam mojemu psu paSurków :P no czasem w zimie cążkami, ale kilka milimentrów ;) pozatym u nas wet pewnie też zdziera kase...
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Obcinanie pasurków u psa jak?
« Odpowiedź #11 : 2005-11-26, 13:07 »
u mnie za 15zł ale mnie weci tak znaja że za darmo to robią,a le juz sie nauczylam i sama obcinam pazurki ;)
Zapisane

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Obcinanie pasurków u psa jak?
« Odpowiedź #12 : 2005-11-26, 13:12 »
mona za wszystkie
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Obcinanie pasurków u psa jak?
« Odpowiedź #13 : 2005-11-26, 13:27 »
ogryzek - to nie jest zdźierstwo - to normalna cena, mało który zrobiłby to za darmo.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Obcinanie pasurków u psa jak?
« Odpowiedź #14 : 2005-11-26, 17:10 »
Wychodzi na to, że moja okolica ma dobrze... ;) Ale 10 zł, to też mało (w końcu nie 50...)
"a co do krwawienia - czesto sie zdarza ze tworzywo pazura jest przerosniete"
Chodzi o to, że pazur była tak krótki, że wogóle nie było sensu go obcinać... (praktycznie nie wystawał) więc jakby wiadomo było, że jak obetnie tyle co w innych to na coś natrafi... ;)

Wogóle mój pies ma strasznie długie (boi isę wychodzić, więc się nie ścierają) i też się nie znam, więc mu obcinam po małych kawałeczkach... Czy jak tak będę systematycznie obcinać... yyy... tzn. chodzi mi o to, że jak te pazury są tak długie i "naczynia" też urosły razem z nimi... hmm... mogą się cofnąć jakoś, przy obcinaniu ciupinę... jakby... hm... szybciej skarac jak rosną... Może głupie pytanie. Ale logicznie rzecz biorąc jak pazury są strasznie długie, to przecież nie może być tak, że muszą już być takie bo się "naczynia" rozrosły...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Obcinanie pasurków u psa jak?
« Odpowiedz #14 : 2005-11-26, 17:10 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Obcinanie pasurków u psa jak?
« Odpowiedź #15 : 2005-11-26, 18:23 »
Charon - nie wiem czy to ma byc pytanie,m ale jesli tak to odpowiem;) - więc, jeśli pazur jest długi, a włókno pazura przerośnięte,  to najlepiej jest obcinac po kawałku (tak jak robisz) z tym ze tak, aby odrobina włókna wystawała - wtedy odkryte włókno się cofa. po kawałku, po kawałku i dojdzie sie do normalnej długosci...


Data wysłania: 2005-11-26, 17:22
hmmm nie wiem czy dobrze opisałam - ale chodzi o to, zeby obcinac ten pazur, nie tak, ze tylko końcówkę, ale ogólnie - wokół.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Obcinanie pasurków u psa jak?
« Odpowiedź #16 : 2005-11-26, 19:50 »
Hm, chyba wiem o co chodzi... :) Ok, mam nadzieję, że coś to da...
(Moje poorane pazurkami ciałko też... :P )
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Obcinanie pasurków u psa jak?
« Odpowiedź #17 : 2005-11-26, 19:52 »
jeślibędziesz to dobrze robił na pewno coś da. Ach i jeszcze cos - spróbuj się zaopatrzyć w nadmanganian potasu (o ile się da to gdzieś kupić) - gdybyś zaciął psa, jest to najlepszy środek , ktory zarazem dezynfekuje i powstrzymuje krwawienie.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Bebi

  • Gość
Odp: Obcinanie pasurków u psa jak?
« Odpowiedź #18 : 2005-12-09, 00:33 »
Witam
Ale sie uśmiałam. Wątek dla psów a Iras wytyka błędy. Nie tylko steFFan robi byki!!
Co do pazurków - Charon ma racje. Wet zajmuje sie leczeniem a nie kosmetyką. Obcinają pazurki bo powinien sie na tym znać. Ale często działa rutynowo.
 Kaira! Iras dobrze kombinuje  :). Bo nie ma to jak delikatność właściciela dlatego dla dobra swojego pupila chce sie nauczyć.
Zaba14 to ja Ci niepolecam tego weta jak za byle co tak zdziera. Ja rozumie, że wet to dobry interes ale on musi troszczyć sie głównie o zdrowie swoich pacjentów i za to kasować ale nie za zabiegi kosmetyczne. Jak sądze długo to on nie pociągnie bo juz teraz widać, ze ma kryzys i ciągnie kase na czym sie da. Dobry wet zawsze ma "klientów" (pacjętów) i nie musi sie bać ze mu biznes nie idzie. To tak jak z Goździkową ten temu powie itd. A wierz mi ludzie nie są głupi (no z wyjątkami).
Pozdrawiam
Zapisane

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Obcinanie pasurków u psa jak?
« Odpowiedź #19 : 2005-12-16, 20:37 »
ja mam taki obrazek, jaklepiej obciac pazury by nie krwaily(chodzi o ciemne pazury, ale o jasne tez)


« Ostatnia zmiana: 2007-12-01, 14:54 autor betty »
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Borderka

  • Gość
Odp: Obcinanie pasurków u psa jak?
« Odpowiedź #20 : 2005-12-27, 16:51 »
Ja muszę się wybrać z Psotą na obcięcie pazurów, zresztą Sarze też się by przydało. Jak kiedyś się z ciekawości pytałam o obcinanie to powiedzieli mi, że biorą 10 zł za wszystkie ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Obcinanie pasurków u psa jak?
« Odpowiedz #20 : 2005-12-27, 16:51 »

bronczyk

  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Obcinanie pasurków u psa jak?
« Odpowiedź #21 : 2006-02-09, 20:44 »
Nie trzeba obcinać pazurów jeśli pies dużo spaceruje.Ja nigdy psom nie muszę ich obcinać.Są dużo na dworze,chodzą po różnym podłożu i ścierają je.Jak się wychodzi z psem przed klateczkę to niestety trzeba zapłacić i nie narzekać na weterynarzy.Za zrobienie sobie pazurków w salonie też płacimy.
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: Obcinanie pasurków u psa jak?
« Odpowiedź #22 : 2006-02-09, 20:57 »
Bronczyk, nie zgodze sie. Moja suczka owczarek niemiecki ma codziennie dlugie spacery, mimo to ja jej obcinam pazurki raz na 2-3 tygodnie. Pazury sie scieraja jedynie jak sie spaceruje duzo po asfalcie, po twardej nawierzchni... My spacerujemy po lesie, po miekkiej sciółce, wiec pazury sie tak nie scieraja. I ja obcinam na wyczucie i nigdy nie krwawily ;)
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Obcinanie pasurków u psa jak?
« Odpowiedź #23 : 2006-02-09, 21:07 »
Zgadzam się... mojemu psu kiedy wychodzi na długo tak samo rosną, bo on wiecej po trawniku pójdzie jak po asfalcie... (no a zimą jak już pisałam większość czasu się boi... ale już jest lepiej, bo wieczorem czuje się bezpieczny, bo nikt go nie widzi... ;) Kiedyś zabiję jakiegoś Sylwestra za to, że mój pies nie może przez niego złapać róznowagi psychicznej... :evil: buahaha... kill kill)

bronczyk nie osądzaj ludzi z góry jak nie znasz sytuacji... bo są różne...
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Obcinanie pasurków u psa jak?
« Odpowiedź #24 : 2006-02-12, 13:33 »
Ja mam to szczęście, ze pies sam sobie ściera parury. Nawet wet się dziwi, bo nigdy pies nie miałby tak krótkich pazurów po obcinaniu i piłowaniu.
Teraz w zime troche mu urosły pazurki i sama mu obciełam. Chociaz to nie było nic przyjemnego. Nie wiem kto się bardziej stresował, ale chyba ja. Mam uraz do obcinania pazurów z dzieciństwa, jak mnie rodzice maltretowali obcinając paznokcie u nóg (u rąk nie było problemów) :lol:
Póżniej musiałam obcinać pazury śwince morskiej i chociaż świnki już długo nie ma, to cały czas słysze jej kwiczenie podczas tego zabiegu - nigdy jej lała się krew, po prostu tak nie lubiła tego.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

martyna.o

  • Gość
Odp: Obcinanie pasurków u psa jak?
« Odpowiedź #25 : 2006-02-12, 14:55 »
a unas w Tarnowskich Górach robią to za 5zł. Uwarzaj aby go nieskaleczyć. Posłuchaj ich rady
Zapisane

kavainka

  • Gość
Odp: Obcinanie pasurków u psa jak?
« Odpowiedź #26 : 2006-02-20, 16:27 »
moj wet powiedzial ze lepiej nie obcinac psu pazurow bo potem jeszcze szybciej odrastaja ze co dwa tygodnie musialabym go potem odwiedzac (?)
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Obcinanie pasurków u psa jak?
« Odpowiedź #27 : 2006-03-03, 20:14 »
Dzisiaj Raptus złamał sobie pazura :( . Pierwszy raz, wiec nie wiem za bardzo co z tym zrobić. :roll: Jakieś 5mm (może mniej) od palca pazur jest ułamany i reszta wisi pod katem prostym (równolegle do ziemi). Czy mam obciąć tą zwisającą część pazura, czy zostawić to w spokoju. Boje się, ze pazur może jeszcze sie mocno trzymać i jak zacznę go ruszać, to znowu zacznie lać się krew i psa będzie to bolało.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Odp: Obcinanie pasurków u psa jak?
« Odpowiedz #27 : 2006-03-03, 20:14 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Obcinanie pasurków u psa jak?
« Odpowiedź #28 : 2006-03-03, 20:28 »
Bezwarunkowo usunąć tą resztkę, qwszem, krwi sie troche poleje, ale jesli tego nie zrobisz to bedzie sobie ciagle ten pazur podraznial i ciagle krew bedzie sie lac, co wiecej - moze dojsc do zakazenia - czyli po usunieciu powinnas zrobic opatrunek, (nie zapomnij o dezynfekcji - woda utleniuona, albo rivanol)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Obcinanie pasurków u psa jak?
« Odpowiedź #29 : 2006-03-03, 21:17 »
Spróbuje, chociaz nie wiem czy dam rade, bo nie lubie robić takich rzeczy jak wiem, że będzie bolało.
Najwyżej w poniedziałek zrobi to wet.
Ale tej cześci od palca nie trzeba usuwac?
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.069 sekund z 32 zapytaniami.