Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Ilość moczu potrzebna do badan  (Przeczytany 9369 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Cathycash

  • Gość
Ilość moczu potrzebna do badan
« : 2006-01-26, 08:59 »
Wiem, że może pytanie trochę nietypowe ;)

Ale może ktoś wie, ile mililitrów jest potrzebne by przeprowadzić badania?
Mam ogromny problem z jego pobraniem... pies ucieka gdy tylko zbliżam się z pojemniczkiem.

Udało mi się zdobyć nie wiem, może z 10 mililitrów? Nie wiem czy to wystarczy.

może ktoś mi pomoże? ;)

Dodam, że pies jest dość duży, to wyżeł.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Ilość moczu potrzebna do badan
« Odpowiedź #1 : 2006-01-26, 10:44 »
nie wiem do konca ile trzeba, ale 10ml. to stanowczo za mało. co do pobrania moczu - kup łyżkę wazową , oznacz sobie ją jakoś że to nie do zupy - i pies nie powinien sie zorientować...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Ilość moczu potrzebna do badan
« Odpowiedź #2 : 2006-01-26, 12:27 »
10 ml. za mało. wydawało mi się, że nie trzeba dużo moczu do badań, ale się nie znam, więc nie kwestionuję odpowiedzi Iras.

Dzięki temo topicowi przypomniałam sobie, ze miałam rano łapać mocz Raptusa, ale chyba złape przed wyjściem do weta - chyba nie trzeba łapać z samego rana. Na szczęście Raptus nie przejmuje sie co ja robie jak on sika i zawsze mam pełny pojemniczek. :D
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Odp: Ilość moczu potrzebna do badan
« Odpowiedz #2 : 2006-01-26, 12:27 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Ilość moczu potrzebna do badan
« Odpowiedź #3 : 2006-01-26, 12:48 »
Nie trzeba z samego rana - wazne jest tylko, żeby pies był na czczo. dobrze jest tez , żeby to nie był ten "pierwszy strumień" ( w przypadku pierwszego strumienia, wyniki moga byc "przeklamane" ze wzgledu, że na cewce moczowej zawszwe jest masa bakterii, zabrudzen itp. dodatkowo pierwszy strumien sklada sie z glownie z ... czegostam - nie pamietam z czego...)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Cathycash

  • Gość
Odp: Ilość moczu potrzebna do badan
« Odpowiedź #4 : 2006-01-26, 19:19 »
Oddałam już mocz do badań, miałam w sumie 25 ml.

Weterynarz powiedział mi, że 10 ml spokojnie wystarczy, do badań potrzebna jest dosłownie kropla.... :/
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Ilość moczu potrzebna do badan
« Odpowiedź #5 : 2006-01-26, 19:27 »
Iras, dzięki za info. Ja sawsze łapałam z "pierwszego strumienia" :lol: - na przyszłość będę wiedzieć. :D Jednak dzisiaj odpuściłam badania moczu, zrobimy je następnym razem (dzisiaj była tylko brana krew). Co do łapania moczu naczczo - czy może być taki popołudniowy mocz, skoro pies jadł z samego rana, ok. godz 6? Przy badaniu krwi wet żadko pyta się czy pies jest naczczo, Raptus je rano, a pod wieczór pobiera krew. Tak samo jest w przypadku innych psów, jak jakiś pies przychodzi na pierwszą wizyte i trzeba robić badania krwi, to zawsze pobiera bez zastanawiania się czy pies coś jadł czy nie. :roll:
dzisiaj wet pobrał tylko ok. 1 cm. krwi w pojemniczki na krew, bo jak nazłosć krew nie chciała lecieć (zawsze lała sie strumieniem i były problemy z zatamowaniem).
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Ilość moczu potrzebna do badan
« Odpowiedź #6 : 2006-01-26, 19:30 »
może być "popołudniowy" - chodzi po prostu o to, żeby pies nie był tuz po jedzeniu. np. jakas godzine, bo wtedy tez zdarzaja sie "przeklamania" wynikow.

caty - do badan, owszem, potrzeba jest malo, ale zdarza sie, ze taka kropla moze 'zaginac" podobnie jest z mala iloscia - wiec lepie jest miec nieco wiecej.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.061 sekund z 28 zapytaniami.