Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Pielucha  (Przeczytany 3030 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

siba

  • Gość
Pielucha
« : 2006-01-26, 20:24 »
Witam !
Moj 14 letni beaglus niestety ma od pewnego czasu problem z trzymaniem moczu ( nie chce sie rozpisywac o powodach), w dzien nie jest to takie starszne bo chodze za nim i wycieram ale w nocy zdarzaja sie duze katastrofy :( No i postanowilismy zainstalowac mu na noc pieluche , tylko mam pytanie , moze ktos mial juz doswiadczenie w tym temacie : jak ja zainstalowac, bo jak na razie to albo pies budzi sie z pielucha na plecach , albo wogole bez , czasem pielucha jest sucha a przescieradlo mokre , czyli leci bokiem jakos. Jak to ustrojstwo zamontowac aby psa nie uwieralo i trzymalo sie jakos tam gdzie ma sie trzymac. Stosuje pieluche tetrowa , zrobilam takie niby gacie , ale to wszystko fuszera . Moze u suczki byloby latwiej , no ale ja mam psa .
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Pielucha
« Odpowiedź #1 : 2006-01-26, 20:37 »
A nie da się zastosować jakiegoś leczenia, jeśli to jest a takim tle? :(
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Pielucha
« Odpowiedź #2 : 2006-01-26, 21:41 »
a gdzie (w jakim miejscu ) spi pies? w sumie radziłabym kupić taki specjalny materac (nie pamietam jak sie nazywa), który "wchłania" wilgoć , a jesgo poszewka zostaje sucha - trzeba tylko wnętrze często prac....
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Pielucha
« Odpowiedz #2 : 2006-01-26, 21:41 »

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Pielucha
« Odpowiedź #3 : 2006-01-26, 21:44 »
a gdzie (w jakim miejscu ) spi pies? w sumie radziłabym kupić taki specjalny materac (nie pamietam jak sie
yy... drybed ? :mysli:
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Pielucha
« Odpowiedź #4 : 2006-01-26, 21:48 »
możliwe - planowalismy cos takiego kupic dla suki, ktora sie po sterylce moczyla, ale zanim kupilismy przeszlo jej - wiec naprawde - nie mam pojecia...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Pielucha
« Odpowiedź #5 : 2006-01-26, 21:52 »
 a jednak:
 http://www.sentinel.waw.pl/galeria.php?op=sk&id=1085
przeczytałam  i stwierdzam,ze bardzo fajny wynalazek ;)
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

siba

  • Gość
Odp: Pielucha
« Odpowiedź #6 : 2006-01-26, 22:00 »
Serdezcnie dziekuje, nigdy o czyms takim nie slyszalam !! Wielkie, ogromne dzieki !!
Zapisane

bronczyk

  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Pielucha
« Odpowiedź #7 : 2006-01-27, 22:38 »
Można kupić takie podkłady jak dla ludzi.Są w aptekach.Moja znajoma kupowała dorosłe pampersy i wycinała w nich otwór na ogon.Można też na pampersa włożyć ubranko,które przytrzyma go na właściwym miejscu.
Zapisane

Anka

  • Gość
Odp: Pielucha
« Odpowiedź #8 : 2006-02-03, 23:52 »
PIelucha typu pampers jest świetna dla suczek... z psami jednak jest gorzej, ewentualnie można zrobic specjalne wdzianko dopasowane do sylwetki pod które podkłada się podkład (np. duże jednorazowe pieluchy typu "bella"). Wdzianko to dobrze aby było z elastycznego materiału bądź zawierało w sobie gumki i gumki podtrzymujące pieluchę w jednym miejscu.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pielucha
« Odpowiedz #8 : 2006-02-03, 23:52 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Pielucha
« Odpowiedź #9 : 2006-02-04, 02:48 »
a ja bym jednak radziła załatwić furagin i solidną daweczkę ze dwa tygodnie poaplikować. Zimno jest i prawdopodobnie piesek nabawił się zapalenia pęcherza. moja często tak ma i dlatego zawsze trzymam furagin pod ręką.
na bigla to bym 2 x dziennie po pól tabletki wrzuciła. po dwóch dniach powinien przestać się moczyc ale kurację trzeba co najmniej 10 dni aby nie nawróciło. :)
Zapisane

siba

  • Gość
Odp: Pielucha
« Odpowiedź #10 : 2006-02-08, 12:54 »
Witam ! Dzieki za odpowiedzi !!
Moj Misio byl przez kilka miesiecy na antybiotyko i immuno terapii w zwiazku z gronkowcem i grzybica skory .
Dostawal mnostwo lekarstw w roznej formie i w koncu jego organizm calkiem sie rozlegulowal. W przewodzie pokarmowym zaczely szalec bakterie beztelnowe dajac roznego rodzaju dolegliwosci . Trzeba mu bylo podawac dozylnie metronidazol .Niestey rowniez ze strony innych organow zaczely sie pojawiac problemy .  Zaczal bardzo duzo pic , ilosci wrecz niewyobrazalne , robilismy mu badania krwi i moczu ( rowniez na posiew )ale nic nie wykraczalo poza normy dla psa w tym wieku. Pies mial napadowe dreszcze , chodzil jak bledny po mieszkaniu w ta i z powrotem z poduklonym ogonem i zjezonym grzbietem. Mial napadowe wymioty , ale takie jakich w zyciu jeszcze nie widzialam . Mielismy juz wizje , ze pies sie konczy.No i zaczelo sie posikiwanie , a nawet wrecz zalewanie , niestety rowniez mojego lozka gdzie spi w nogach. Misio schudl bardzo i oslabl .
 
Ale w koncu udalo nam sie dojsc do przyczyny podstawowej calego tego ambarasu i jak na razie czuje sie zdecydowanie lepiej. Troche popuszcza mocz , ale to moze byc tez z powodu prostaty . Nie jest to problemem . W sklepie ze sprzetem rehabilitacyjnym nasi znajomi wyszukali dla nas gumowane przescieradlo , ale na razie nie trzeba go uzywac.

Przepraszam, ze tak sie rozpisalam, ale przez kilka tygodni wylewalam lzy z bezsilnosci patrzac jak sie meczy i teraz czuje tak wielka ulge , ze musialam sie tym podzielic.
Pozdrowienia dla wszystkich.
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Pielucha
« Odpowiedź #11 : 2006-02-08, 13:05 »
no to dopsz...ze Misiowi lepiej :)
Szkoda że tego wszystkiego nie napisałas wczesniej to bysmy nie spekulowali na temat domniemanych dolegliwosci :lol:
Wygłaszcz futrzaka ;)
Zapisane

siba

  • Gość
Odp: Pielucha
« Odpowiedź #12 : 2006-02-08, 13:13 »
No rzeczywiscie troche malo napisalam na poczatku , ale bylam bardzo zmartwiona i jakos wtedy jeszcze ani wet ani ja nie widzialam zwiazku tego sikania z reszta dolegliwosci. Ale bardzo dziekuje za odpowiedzi , bo i tak to sikanie bedzie z czasem problemem ( prostata mu sie obnizyla , czy cos w tym rodzaju ), to wtedy bede miec juz wiecej informacji dzieki wam, jak sobie z tym radzic :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.064 sekund z 29 zapytaniami.