Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Pies  (Przeczytany 7641 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

PFY

  • Gość
Pies
« : 2006-02-07, 12:13 »
q
« Ostatnia zmiana: 2006-02-16, 20:21 autor PFY »
Zapisane

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Pies sam w domu! POMOZCIE PROSZE
« Odpowiedź #1 : 2006-02-07, 14:12 »
pomocna w tej sprawie moze byc klatka-kojec na czas waszego wychodzenia z domu. Wiem ze nie masz, ale mozna sie zaopatrzyc a takawa. Mysle ze warto. Mozna zostawiac w klatce KONGA wypelninego jedzeniem, oraz na poczatku stopniowo przyzwyczajac psa do tej klatki... Klatka musi byc na tyle duza by pies mogl wstac, obrocic sie swobodnie, itd.

Mozliwe ze jest nie przyzwyczajona do przebywania w mieszkaniu, do dlugiego zostawania, ale nie mozna ja za to winic. Ona widac ze zle sie czuje w takiej sytuacji, stad te szkody i zniszczenia. Nie lubi tez zostawac sama, bo otoczenie jak narazie dla niej nowe ja przeraza, dlatego wszystko niszczy. To fakt ze chcialaby byc z wami w ten czas, ale tez mozna ja przyzwyczaic ze warto zostac samej, ze nie sie wtedy nie dzieje, ze wrocicie niebawem.

wg.mnie najlepszym rozwiazaniem jest poprostu kojec klatka.... albo zamykanie w malym pomieszczeniu, gdzie nie zniszczy za duzo.
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

PFY

  • Gość
Odp: Pies sam w domu! POMOZCIE PROSZE
« Odpowiedź #2 : 2006-02-07, 14:44 »
Hmm jest tylko pewien pewien problem to jest suka owczarka podhalanskiego. kojec to chyba by musial byc jak moja lazienka:)
ja sie zastanawiam czy wogole ona sie nauczy zostawac czy ma juz tak psychike skrzywiona ze nie.
zaluzje pal licho
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pies sam w domu! POMOZCIE PROSZE
« Odpowiedz #2 : 2006-02-07, 14:44 »

Stokrotka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1021
Odp: Pies sam w domu! POMOZCIE PROSZE
« Odpowiedź #3 : 2006-02-07, 14:53 »
a słucja czytałam kiedys w gazecie albo w internecie lub w ksiazce, ze tego psa mozna nauczyc nawet jesli jest juz psem dorosłym, lecz cierpliwosci trzeba miec duzo no i troche czasu,  nie wiem czy dobrze pamietam ten sposób ale po krotce ci go opowiem.

poloz psa na jaims lezaczku lub czys, i kaz mu zosatc, lecznie mów mu tego z zalem lecz radosc, wyjdz na 5 minut do innego pomieszczenia lub na dwor jesli pies nie bedzie siedział, lecz cos robił, sprobój ponownie az do czasu kiedy jak ty wrocisz on bedzie siedzial w tym samym miejscu, i wydluzac ten czas, nagradzaj ja za takie zachowanie, i witaj bardzo radosnie jesli przywitasz ja z zalem lub smutkiem pomysli ze cos zlego sie stalo tobie gdy cie nie bylo, gdy nauczysz go tego zrozumie ze czekanie sie oplace i zapewnij mu rozrywke jakies zabawki najlepiej.
Zapisane
„W tej chwili jest 6, 470, 818, 671 ludzi na świecie. Niektórzy z nich uciekają przestraszeni. Niektórzy wracają do domu. Niektórzy mówią kłamstwa, aby przetrwać dzień. Inni po prostu spoglądają prawdzie w twarz. Niektórzy są złymi ludźmi, w walce z dobrem, a niektórzy dobrzy walczą ze złem. Sześć miliardów ludzi na świecie. Sześć miliardów dusz. A czasami wszystko, czego pragniesz... Jest jedna”

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Pies sam w domu! POMOZCIE PROSZE
« Odpowiedź #4 : 2006-02-07, 19:51 »
a no to duza psina jest... fakt.
To nie mozesz jej zostawiac w lazience? z miekkim poslaniem? tam chyba za duzo nie zniszczy, a co moglaby to pochowac.
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Pies sam w domu! POMOZCIE PROSZE
« Odpowiedź #5 : 2006-02-07, 21:17 »
Jesli chodzi o wycie, to sa obroze antyszczekowe. Mechanizm uwalnia sie w momecie, kiedy pies zacznie szczekac/wyc.
Pewnie wiekszosc z was sa przeciwnikami i nie wiem czy dobrze w tym wypadku zadziala. Ale moze warto troche poczytac, poszkac. Zawsze lepsze to nic oddanie do schroniska  :(

Nie traktuj tego powaznie, to tylko tak dla informacji. Nie mam zabardzo pojecia o takiej obrozy, wiec sam musisz ocenic, sparwdzic...
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

PFY

  • Gość
Odp: Pies sam w domu! POMOZCIE PROSZE
« Odpowiedź #6 : 2006-02-07, 21:38 »
Dzieki za rady.
Widze ze kilka osob czytalo ale niewiele ma pomysl.
Lazienka odpada bo drzwi zostalyby na bank zdewastowane.
Ta sunia ma jakos z 60 cm wysokosci i na moje oko wazy kolo 30 kg.
Coz wiec.
Ja znam metode. Cierpliwa nauka.
Problem w tym ze na najbardziej dolegliwe problemy potzrebuje rozwiazania doraznego.
Glupio sie czuje z tym ze mialbym ja oddac bo ona teskni i zaczela cos czuc do nas.
Dziwna ta sytuacja no ale zobaczymy.
Niby czlowiek chce dobrze ale...wychodzi przykro.
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Pies sam w domu! POMOZCIE PROSZE
« Odpowiedź #7 : 2006-02-07, 22:43 »
biroąc psa ze schroniska powinieneś się liczyc z tym że będa jakies problemy. Azyl to miejsce w którym przebywają  głównie psy z którymi trzeba pracowac, takie które posiadają złe nawyki, czasem trudno jest je wykorzenić.

Moja rada to taka żebyś zaczal naukę drobnymi kroczkam-od podstawi, tak jak ze szczeniakiem, najpierw zamykaj ją na krótkie chwile a puźniej stopniowo wydlużaj czas, nagradzaj dobre zachowanie.
Ola a na jakiej zasadzie działają te obroże antyszczekowe?

Powodzenia życze ;)
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Pies sam w domu! POMOZCIE PROSZE
« Odpowiedź #8 : 2006-02-07, 23:22 »
Ja też! :) Zdecydowanie pomoże tylko ciężka praca! Dziewczyny zaleciły typowe w takiej sytuacji postępowanie, jak nic to nie da, to trzeba będzie myśleć, ale nie oddawaj piesia... :( Widać, że ona Was potrzebuje, kolejny dom, to kolejny stres i nie wiadomo czy pies koniec końców nie wróci do schroniska... :( Hm... pomyślałam w ostateczności o PetSitter'ze... ta osoba by była z psem za pieniądze... a może macie emeryta w bloku (czy gdzie tam mieszkasz :P ) który by trzymał psa jak Was nie ma... To tak w ostateczności mi przyszło do głowy...

Ajueszka ma rację, że dużo psów poschroniskowych ma problemy, takie drobne i takie większe... Po części znam twój ból, bo mój schroniskowiec nie puści mnie na noc poza dom... a ze mną iść się boi... ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pies sam w domu! POMOZCIE PROSZE
« Odpowiedz #8 : 2006-02-07, 23:22 »

PFY

  • Gość
Odp: Pies sam w domu! POMOZCIE PROSZE
« Odpowiedź #9 : 2006-02-08, 12:54 »
Hej

Widze ze to jednak nie latwy temat tak samo jak decyzja o oddaniu psa spowrotem.
Teraz pewnie odezwa sie osoby ktore beda mowily po co brales psa.
Po to by dac jej dom i milosc ale nie jestem w stanie zapewnic tego majac mieszkanie.
Gdybym mial teren to zamknalbym ja w kojcu u juz.
Nie mam.
Jest to jedna z najgorszych chwil jaka ostatnio mialem.
I pies i ja sie do siebie przywiazalismy ale poprostu tak sie nie da.
Nie mam warunkow niestety:((
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Pies sam w domu! POMOZCIE PROSZE
« Odpowiedź #10 : 2006-02-08, 12:59 »
Nie poddawaj się, zanim nie będziesz pewien, że zrobiłeś wszystko co się da... :(
Zrozum też ją, jest zagubiona, liczy na Ciebie... :)

Nie powiem "po co brałes psa"... tylko ewentualnie, że to za duży rozmiar... z mniejszym było by Ci łatwiej, ale nie powinnam isę odzywać, bo sama wziełam psa wielkości husky... A to dlatego skolei, że wszyscy biorą małe psiaki i duże się w schroniksach kiszą... I koło się zamyka... :(
Zapisane

PFY

  • Gość
Odp: Pies sam w domu! POMOZCIE PROSZE
« Odpowiedź #11 : 2006-02-08, 13:12 »
Wiesz co ja mysle ze to nie pies nie umie sie dostosowac tylko ja.
Szczerze mowiac czuje sie ze ja oszukalem bo dalem nadzieje na dom cieplo i normalnosc ale nie wiem jak jej pomoc.
Gupio mi bo poprostu zawiodlem ja.
Nie pies.
Przywiazalem sie do niej i ona tez troche.
Wykapalem ja wyczesalem pokarmilem laze z nia po polach i super jest.
Nie dam rady jednak.

W schronie powiedze pewnie ze wzial i oddaje jak rzecz.
Tyle ze dla wszystkich ktorzy oddawali zwierze albo byli w sytuacji ze mogli oddac to nie jest latwe tak jak i dla mnie.
Zapisane

PFY

  • Gość
Odp: Pies sam w domu! POMOZCIE PROSZE
« Odpowiedź #12 : 2006-02-08, 13:24 »
Do CHARON

a mozna na tym forum pytac czy ktos nie chce psa wziac.
ktos kto ma domek albo teren????
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Pies sam w domu! POMOZCIE PROSZE
« Odpowiedź #13 : 2006-02-08, 13:33 »
Yyy... nom, pytaj, jest dział: Sprzedam, oddam zwierzaka
Możesz puszkać w necie for i dadać ogłoszenie i na stronach...

 :( Na prawdę nie ma innego wyjścia? Przecież nie wypróbowałeś jeszcze sposobów podanych tu (sądząc po upływie czasu)... :(
Zapisane

PFY

  • Gość
Odp: Pies sam w domu! POMOZCIE PROSZE
« Odpowiedź #14 : 2006-02-08, 13:39 »
Masz wiele racji tylko ze czuje sie bezradny i nie mam znikad wsparcia takiego fizycznego ze ktos przyjdzie i pomoze.
Trudno mi z tym ale ja poprostu nie dam rady.
poza domem jestem ponad 10 godzin i nie mam kiedy ani jak jej nauczyc.
rzeczywistosc przerosla moje oczekiwania i wiem ze zawiodlem
co mam powiedziec
nie szukam usprawiedliwienia
skrzanilem i wiem to
moze za bardzo sie boje ryzykowac
napewno powinienem przemyslec to wszystko przed jej wzieciem
 
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pies sam w domu! POMOZCIE PROSZE
« Odpowiedz #14 : 2006-02-08, 13:39 »

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Pies sam w domu! POMOZCIE PROSZE
« Odpowiedź #15 : 2006-02-08, 14:27 »
szkoda....
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Pies sam w domu! POMOZCIE PROSZE
« Odpowiedź #16 : 2006-02-08, 18:49 »
Gdyby Ci naprawde zależalo to bys próbował, robił cokolwiek by zmienic zachowanie suczki.
Przykro mi to mówić ale nie wiem czy powinienes mieć psa, jakiegokolwiek, a tym bardzeiej schroniskowca ktory pokochał, zaufał a teraz z powrotem się zawiedzie na czlowieku.
Pojawiają sie pierwsze problemy i jazda! Z powrotem do schrona!


Zapisane

PFY

  • Gość
Odp: Pies
« Odpowiedź #17 : 2006-02-09, 08:08 »
p
« Ostatnia zmiana: 2006-02-16, 20:23 autor PFY »
Zapisane

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
Odp: Pies sam w domu! POMOZCIE PROSZE
« Odpowiedź #18 : 2006-02-09, 09:30 »
PFY witaj (to ze mną gadałeś na czacie ;) ) Szkoda że jednak oddajesz :(
Zapisane
emocjonalne kanapki

Russelka

  • Gość
Odp: Pies sam w domu! POMOZCIE PROSZE
« Odpowiedź #19 : 2006-02-09, 10:36 »
Hmm... Trudna sprawa... A nie masz możliwości żeby załatwic kogoś dla psiaka? (jeśli była o tym mowa to sorka) Myślę, że sunia docaniłaby to i może ta osoba potrafiłaby psiaka nauczyć ;) Ciężko mi pisać, bo ja takiego problemu narazie nie mam. Ale proszę: spróbuj jeszcze coś zrobić :(
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Pies sam w domu! POMOZCIE PROSZE
« Odpowiedź #20 : 2006-02-09, 12:05 »
Hmmm, a napewno zrobiles wszystko? Ja bym proponowała, abys skontaktowal sie z BARDZO DOBRYM szkoleniowcem. NAPEWNO Ci pomoze, nie ma sytuacji bez wyjscia. Uwierz mi, ze to i tak nie jest ciezki przypadek. Były, sa i beda duzo gorsze, a mimo to, nie zawsze wlasciciele sie poddaja... Trzeba walczyc do konca probowac WSZYSTKICH sposobow. Cały czas mam wrazenie, ze ty sprobowales tylko czesci...

A tak swoja droga bylo trzeba nie decydowac sie na psa. 10 godzin po za domem to ZDECYDOWANIE zaduzo...

I nie mow, ze tylko pies jets winny, bo to nieprawda...

Po za tym, jesli oddasz go do schroniska skazujesz go na cierpienie, watpie zeby ktos go adoptowal... Niestety i tu bedzie Twojan wina, bo pies Ci w jakims stopniu zaufal, a ty bez zrozumialych dla niego powodow(pies tego nie rozumie) oddałes go do schroniska...
« Ostatnia zmiana: 2006-02-09, 12:10 autor Ola14 »
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Forum Zwierzaki

Odp: Pies sam w domu! POMOZCIE PROSZE
« Odpowiedz #20 : 2006-02-09, 12:05 »

PFY

  • Gość
Odp: Pies sam w domu! POMOZCIE PROSZE
« Odpowiedź #21 : 2006-02-09, 12:24 »
Nigdzie nie napisalem ze to wina psa!
NIGDZIE.

Podle sie czuje z tym i wiem ze to ja nie umiem jej dac tego na co zasluguje.
 :(
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Pies sam w domu! POMOZCIE PROSZE
« Odpowiedź #22 : 2006-02-09, 12:28 »
A co z tym szkoleniowcem? byles pytales?
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Pies sam w domu! POMOZCIE PROSZE
« Odpowiedź #23 : 2006-02-09, 19:12 »
Cytuj
Nikomu tego nie zycze ale moglabys poczuc to kiedy oddajesz psa do schroniska i on odchodzi. 
       
po pierwsze, ja biorac psa ze schroniska nigdy bym go tam z powrotem nie oddała, tym brdziej z tak błachego powodu jak wycie pod nieobecność właściciela....

Cytuj
z 10 razy gadalem z babka ze shrobna jaki to pies. Za kazdym razem slyszalem spokojny wspanialy i nikt nie powiedzial nic o tym jakie moga byc problemy. Nie staral sie uswiadomomic mi ich.
 Gdyby babka mowila ale niech sie Pan zastanowi bo ona moze tesknic, jak Pan idzie do pracy moze byc problem.
NIC.
Sam powinienes dokładnie przemyslec taką dycyzje. I to nie jest wina tej pani,  myslisz ze pracownicy schroniska wszystko wiedza o swojich podopiecznych i sa w stanie przewidziec jak pies będzie sie zachowywal w nowym domu? To przeciez nie możliwe...  :(
Cytuj
  A tak swoja droga bylo trzeba nie decydowac sie na psa. 10 godzin po za domem to ZDECYDOWANIE zaduzo...

Owszem, za dużo....
Szkoda ze dopiero teraz doszłeś do takich wniosków...

A moze by tak dac ogłoszenia na [....]ani? Moze ktoś zechce ją wziaść...
w razie czego moge pomóc w znalezieniu nowego domku :)
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Pies sam w domu! POMOZCIE PROSZE
« Odpowiedź #24 : 2006-02-09, 21:14 »
PFY już ma adres [....]anii... :)
Jeśli na prawdę będziesz chciał już ją oddać do schrona, to najpierw daj nam szansę znaleźć jej dom, bo jak ona tam wróci, to ma praktycznie zerowe szanse, nawet jeśli znowu ktoś ja weźmie to będzie ta sama historia... No, ale na prawdę popróbuj jeszcze, pomyśl o tym co dziewczyny pisały, no a ja pisałam, że można by znaleźć kogoś do opieki nad psem jak ciebie nie ma...
Nie wiem czy było pisane tu, że ona to robi co robi właśnie dlatego, że tęskni, że się o CIEBIE martwi... :( Uważa Cię za swoją rodzinę, swoje stado...
I Ajueszka ma rację, Pani w schornisku nie ma możliwości wiedzieć jak pies będzie się zachowywać w domu... Nie z każdym psem ze schroniska jest taki problem, mój takiego nie ma, za to boi się huków, boi się wychodzić, ma problemy reumatyczne z łapą niegdyś złamaną... po prostu nie przewidzisz. Inny przykład, że Traper był w klatce z psami, które go dręczyły, więc można by z tego jakieś wnioski wyciągnąć jak się będzie zachowywał, a figa... uwielbia psy i lgnie do nich, i wogóle nie rozumie jeśli sa agresywne. Jedyne co można zrobić biorąc psa ze schrona, to pogadać w wolontariuszami który są bliżej tych psów oraz psędzić z psem czas zanim się go weźmie, no i oczywiście poczytać i popytać ludzi którzy brali psy ze schroniska, a i tak nie ma się 100% pewności jak będzie...


Data wysłania: 2006-02-09, 20:18
Aha, zapomniałam... wiedziałam, że psinek miał jeszcze jakąś niespodziankę, tzn. biegunki parę razy w miesiącu... zrywanie się o 2, 3, 4 w nocy żeby z nim wyjść... to akurat podobno częste problemy u schroniskowców... No i z rok isę tak męczyliśmy dopóki nie znaleźliśmy weta który coś na to poradził... Czytaj: jak być upartym, to w końcu coś z tego będzie...
(Na razie jest ok... mam nadzieję, że tak zostanie...)
Zapisane

PFY

  • Gość
Odp: Pies sam w domu! POMOZCIE PROSZE
« Odpowiedź #25 : 2006-02-09, 22:57 »
d

« Ostatnia zmiana: 2006-02-16, 20:23 autor PFY »
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Pies sam w domu! POMOZCIE PROSZE
« Odpowiedź #26 : 2006-02-09, 23:42 »
PFY, nas nie masz za co przepraszać, a co do suni, to podaj wszystkie info jakie masz, no i fotkę jeśli jest.


Data wysłania: 2006-02-09, 23:04
http://4lapy.info/L-ogloszenia/wiecej-15367.html Spróbuj (pewnie pies już jest, bo ludzie się spieszą... :( to z 26...)
http://www.lublin.pl/linki/?akcja=czytajogl&id=0&P%5Bid%5D=1435to nie wiem z kiedy
skąd jesteś?
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Pies sam w domu! POMOZCIE PROSZE
« Odpowiedź #27 : 2006-02-10, 00:24 »
Zalóz suni topic na [....]ani w dziale "psy w potrzebie", i najlepiej daj ogłoszenie do lokalnej gazety( wkońcu nie wszyscy mają w domu internet)
Cytuj
PFY, nas nie masz za co przepraszać, a co do suni, to podaj wszystkie info jakie masz, no i fotkę jeśli jest.
dokładnie!
I powiedz nam skąd jesteś.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pies sam w domu! POMOZCIE PROSZE
« Odpowiedz #27 : 2006-02-10, 00:24 »

PFY

  • Gość
Odp: Pies sam w domu! POMOZCIE PROSZE
« Odpowiedź #28 : 2006-02-10, 08:37 »
Szczecin to moje miasto.
W weekend w nd chyba konkretnie porobie te ogloszenia i zobaczymy.
Wierze ze ktos ja wezmie bo to superancki pies jest.

Brakuje mi jej czlapania w nocy, wychodzenia z nia, karmienia  :(
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Pies sam w domu! POMOZCIE PROSZE
« Odpowiedź #29 : 2006-02-10, 17:21 »
Oooo, Szczecin? Ja też jestem ze Szczecina.
Popytam, zobacze co da sie zrobić :)
Cytuj
Brakuje mi jej czlapania w nocy, wychodzenia z nia, karmienia
Nie rozumiem, to znaczy ze juz ją oddałeś?
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.083 sekund z 32 zapytaniami.