Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Jak zostać weterynarzem?  (Przeczytany 8490 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

martyna.o

  • Gość
Jak zostać weterynarzem?
« : 2006-02-12, 14:32 »
Co trzeba ukończyć aby zostać lekarzem weterynaryjnym?. Jaki dział ma największe zapotrzebowanie?. Jakie czeba spełniać kryterie?
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Jak zostać weterynarzem?
« Odpowiedź #1 : 2006-02-12, 14:44 »
Trzba pójść na wydział tzw. weterynarii... A jak już się wyuczy ogólnie co i jak robi się specjalizację, więc do tej pory przez kilka lat nauki byś sobie wyrobiła pogląd co i ja... I nie kryterie, tylko kryteria. Trzeba zdać egzamin lub matrue z odpowiednich przedmiotów, zależnie jaki będzie za te kilka lat... Trzeba być dobrym z biologii i chemii...
Zapisane

vitani

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1390
  • najważniejsze jest niewidoczne dla oczu
Odp: Jak zostać weterynarzem?
« Odpowiedź #2 : 2006-02-12, 14:46 »
oo, myslałam, że już ktoś odpowiedział na Twoje pytanie, bo też bym chciała coś o tym poczytać. Z tego co wiem, to trza sie uczyć, wkuwać itd wiadomości z zakresu biologii i chemii.. Ej, ale mam nadzieje, że nie z izyki ? :? bo moje plany legną w gruzach :P. A po LO ( w moim przypadku ) jeżeli zdam mature właśnie z rozszerzonej chemii i biologii, to bzium na studia weterynaryjne w Lublinie ( o ile mnie tam przyjmą) .
Zapisane
dokud se zpívá, ještě se neumřelo, hóhó

Forum Zwierzaki

Odp: Jak zostać weterynarzem?
« Odpowiedz #2 : 2006-02-12, 14:46 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Jak zostać weterynarzem?
« Odpowiedź #3 : 2006-02-12, 14:50 »
vitani zobacz w necie, na stronach interesujących cię uczelini co jest wymagane... Od fizyki prędzej matma może się liczyć, ale wątpie... Powodzenia! :)
Zapisane

martyna.o

  • Gość
Odp: Jak zostać weterynarzem?
« Odpowiedź #4 : 2006-02-12, 15:03 »
sorcia za błąd. Jaką średnią trzeba mieć żeby sie dostać na studia weterynaryjne
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Jak zostać weterynarzem?
« Odpowiedź #5 : 2006-02-12, 15:22 »
Zależy co honoruje uczelnia... Czy oceny, czy matura, czy egzamin... U mnie na SGGW jest tak, że trzeba zdać maturę (rozszeżoną, tzn. nie musi być rozszeżona, ale bez niej jest za mało punktów) z przynajmniej jednego przedmiotu biologii lub chemii, albo obu. Jak się zdaje z jednego, to trzeba pisać egzamin z drugiego u nich. Co do punktacji, to oni przeliczają te punkty, biorą pojedyńczo punkty z podstawowej i podwójnie z rozszeżonej i potem dzielą przez jakąś cyfrę (usaloną przez nich) i wychodzi jakaś ilość punktów i ta punktacja dopiero jest brana pod uwagę, ona ma jakiś próg... Ale każda uczelnia ma inaczej. Ale wynika matury/oceny muszą być na prawdę dobre, bo to końcu jest medecyna tyle, że wterynaryjna, weterynarz to w końcu jest lekarz.
Zapisane

zakla

  • Gość
Odp: Jak zostać weterynarzem?
« Odpowiedź #6 : 2006-02-12, 17:09 »
Charon, studiujesz weterynarie na sggw? Ja od kilku lat juz tak sobie wlasnie o tym myslalam, i chyba ostatecznie sprobuje sie dostac wlasnie na sggw na weta. Chyba ze cos mi sie odmieni w przeciagu najblizszych 3 lat...;)
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Jak zostać weterynarzem?
« Odpowiedź #7 : 2006-02-12, 17:19 »
Nie, zootechnikę... ;) W życiu nie chciałabym żeby ludzie ma mnie polegali bezwzględnie co do swoich zwierząt, i mieli pretęsje nawet jeśli bym robiła wszystko dobrze... Nie chciałabym brać odowiedzianości za czyjeś życie... :oops:
« Ostatnia zmiana: 2006-02-12, 17:24 autor charon »
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: Jak zostać weterynarzem?
« Odpowiedź #8 : 2006-02-12, 17:28 »
.
« Ostatnia zmiana: 2007-05-09, 20:22 autor golden(ka) »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jak zostać weterynarzem?
« Odpowiedz #8 : 2006-02-12, 17:28 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Jak zostać weterynarzem?
« Odpowiedź #9 : 2006-02-12, 17:39 »
No, raczej po kiepskim LO marne szanse, chyba, że się będzie w domu kuć indywidualnie to czego nie ma w progamie... (i do tego jeszcze rozszeżone...)

"a podobno pierwszy rok na weterynarii"
Tu piszesz o studiach czy o technikum? :)
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: Jak zostać weterynarzem?
« Odpowiedź #10 : 2006-02-12, 17:44 »
.
« Ostatnia zmiana: 2007-05-09, 20:21 autor golden(ka) »
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Jak zostać weterynarzem?
« Odpowiedź #11 : 2006-02-12, 17:57 »
Ja w nawiązaniu, do LO z biol-chem... ;) Że trzeba iść wogóle do dobrego żeby mieć szanse... :) a już profil to w ogóle wieeeeele daje...

charon o studiach. ;-)
Sprawdzę im jutro w planie... :evil: Chyba, że go nie znajdę... :P (Bywam u nich tylko na prosektoriach... oni u nas jakoś częściej... :P )
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Jak zostać weterynarzem?
« Odpowiedź #12 : 2006-02-13, 12:54 »
Cytuj
W życiu nie chciałabym żeby ludzie ma mnie polegali bezwzględnie co do swoich zwierząt, i mieli pretęsje nawet jeśli bym robiła wszystko dobrze... Nie chciałabym brać odowiedzianości za czyjeś życie...

heh skad ja to znam... to główny powód dlaczego nie jestem na studiach...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

zakla

  • Gość
Odp: Jak zostać weterynarzem?
« Odpowiedź #13 : 2006-02-13, 14:53 »
No wlasnie. To mnie tak troche przeraza szczerze mowiac...:( Tylko wszystkie rzeczy ktore chcialabym ew.robic niosa za soba spora odpowiedzialnosc...hmm, takie te moje dziwne upodobania :P
Zapisane

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Jak zostać weterynarzem?
« Odpowiedź #14 : 2006-02-13, 15:26 »
na studia weterynaryjne w Lublinie ( o ile mnie tam przyjmą) .
Ooo to moze sie spotkamy 8)
Ja najbardziej obawiam się operacji, że ktoś przyniesie mi pół martwego psa i z łzami będzie mnie prosić o pomoc :? a jak nie będe wiedziała co to za choroba? Jak się nie uda? To potem będe się tłumaczyła, a oni że nie starałam się :roll:
Chyba jednak wybiore inny kierunek, zwłaszcza ze z chemi i biologi same 3 ;)
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

Forum Zwierzaki

Odp: Jak zostać weterynarzem?
« Odpowiedz #14 : 2006-02-13, 15:26 »

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: Jak zostać weterynarzem?
« Odpowiedź #15 : 2006-02-13, 15:41 »
.
« Ostatnia zmiana: 2007-05-09, 20:15 autor golden(ka) »
Zapisane

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Jak zostać weterynarzem?
« Odpowiedź #16 : 2006-02-13, 15:48 »
No ale niektóre choroby można zapomnieć, albo coś przegapić...
Ja bardzo chętnie, gdybym w lecznicy była z inną osobą, bo sama bym sobie nie dała rady... we dwoje zawsze łatwiej ;)
Chociaż ile razy to ja ratowałam zwierzęta :P mówią że ja weterynarz jestem juz od urodzenia i ze musze na to iść ;) zawsze wszyscy o rade mnie pytają, odchowałam z 10 gołębi, pomagałam w lecznicach... ;)
« Ostatnia zmiana: 2006-02-13, 15:51 autor *MoNa* »
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Jak zostać weterynarzem?
« Odpowiedź #17 : 2006-02-13, 16:04 »
Na studiach medycznych (tzn. i w przypadku ludzi i zwierząt) szybko ma się kontakt z prosektorium, żeby Ci co nie nadaja się do takich rzeczy mogli od razu spasować... :( Ja też mam anatomię na początek, i tak pierwsze zajęcia kości, ok... więcaj kości... potem mięśnie... nózki, główki... :( ale wszystko z formaliny, więc tak jakby stopniowane jest to wszystko... może oni tak tego nie zaplanowali, ale dla mnie tak właśnie jest, że się oswajam, bo zwierzaki z formaliny, to jeszcze nie... no wiecie...

W ogóle, to dziwne, bo ludzie mogą siekać mięso siekerą i ich ro nie ruszą, robią sobie kotlecik, a jak widzą operację, to mdleją...

Tak offując... Zaóważyłam, że teraz mięso, kiedy nie jest dla mnie pokarmem, w ogóle mi się nie kojarzy z jedzeniem, jak widzę kiełbaski to mi się robi niedobrze... (Autosugestia...)

P. S. Planu dziś nie widziałam, bo się śpieszyłam i używałam budynku wetrynarii jako trasę przelotową...

Mona, przecież możesz się skonsultować... :) Na pewno nie jest tak, że rzucajaczłowieka na głęboką wodę, bo wiadomo, że dobro pacjęta jest najważniejsze...
« Ostatnia zmiana: 2006-02-13, 16:06 autor charon »
Zapisane

martyna.o

  • Gość
Odp: Jak zostać weterynarzem?
« Odpowiedź #18 : 2006-02-13, 18:59 »
Ja myślałam o Technikum profilaktyczno bio-chemicznego


Data wysłania: 2006-02-13, 18:53
Czy tak jak słyszałam na studiach "kroi" się martwe zwierzęta??
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Jak zostać weterynarzem?
« Odpowiedź #19 : 2006-02-13, 19:01 »
Wiesz, żeby robić operację musisz znać anatomię w szczegółach, nie poznasz jej patrząc komuś w trakcie operacji przez ramię... Nawet jeśli nie będziesz w przyszłości robić żanych operacji jako wet, musisz wiedzieć gdzie co jest... Czyli tak.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Jak zostać weterynarzem?
« Odpowiedź #20 : 2006-02-13, 20:25 »
BA, nawet jak sie ktos uczy na technika to jest krojenie marrtwych zwierzat....
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Jak zostać weterynarzem?
« Odpowiedz #20 : 2006-02-13, 20:25 »

vitani

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1390
  • najważniejsze jest niewidoczne dla oczu
Odp: Jak zostać weterynarzem?
« Odpowiedź #21 : 2006-02-14, 13:30 »
Ooo to moze sie spotkamy 8)
niewykluczone 8)

A tak wogóle to przerażacie mnie. To że ja nie poszłam do liceum profilowanego ( biol i chem. ) to znaczy, że mam marne szanse? Ja się załamie chyba! :( .

Cytuj
Chociaż ile razy to ja ratowałam zwierzęta Razz mówią że ja weterynarz jestem juz od urodzenia i ze musze na to iść

oo ja tez pamietam moją akcje "weterynaryjną" tyle, że niestety było za późno :/ ,
Zapisane
dokud se zpívá, ještě se neumřelo, hóhó

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Jak zostać weterynarzem?
« Odpowiedź #22 : 2006-02-14, 14:19 »
vitani, może jakieś kursy? :) Chyba, że masz samozaparcie, żeby uczyć isę w domu... :)
Zapisane

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Jak zostać weterynarzem?
« Odpowiedź #23 : 2006-02-14, 14:44 »
Ja miałam 2 takie większe akcje, obie udane :P ale mimo wszystko lęk jakiś jest...

Ja z biologi i chemi jestem słaba, na trójkach daleko nie zajade. Ale wybieram profil biol-chem, najwyżej będe na korki chodziła ;)

Vitani to mam nadzieje, że będziemy razem studiować 8)
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

vitani

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1390
  • najważniejsze jest niewidoczne dla oczu
Odp: Jak zostać weterynarzem?
« Odpowiedź #24 : 2006-02-16, 21:25 »
Nie no :P ja wierze, że to co mamy w podręczniku do biologii, to jest chociaż troche wystarczające :P, ale z tym moim uczeniem to troche .. ekhe :P. Jak zaczęliśmy tkanki zwierzęce, to normalnie ja się w tym wszystkim gubie. Ale u nas w szkole jedyny nauczyciel z prawdziwego zdarzenia, to pani od bilogii, więc jest gud gud.. Za to chemia... uuu... poziom odbiega od normy.. w dół :P.

*MoNa* hehe, a Ty za ile lat na studia? ;)
Zapisane
dokud se zpívá, ještě se neumřelo, hóhó

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Jak zostać weterynarzem?
« Odpowiedź #25 : 2006-02-16, 21:42 »
Wiesz co vitani... Kup sobie starsze test maturalne, są takie i zobacz jak isę mają pytania do podręcznika. Testy z ostatnich matur można zdobyć w nacie, a jak chcesz (lub w ogóle ktoś) to moge wysłać stare biologie.
Zapisane

blacky

  • Gość
Odp: Jak zostać weterynarzem?
« Odpowiedź #26 : 2006-02-17, 16:43 »
Charon ja bym bardzo prosiła (paulina_blacky@poczta.fm), ponieważ już za rok będęzdawać biologie i chemię :) A później Wrocław uważaj, bo nadchodzę :P
Zapisane

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Odp: Jak zostać weterynarzem?
« Odpowiedź #27 : 2006-02-17, 16:52 »
Paula a ja myślałam, że ty chciałaś iść na politechnikę :) zmieniłaś zdanie? :)
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

Forum Zwierzaki

Odp: Jak zostać weterynarzem?
« Odpowiedz #27 : 2006-02-17, 16:52 »

blacky

  • Gość
Odp: Jak zostać weterynarzem?
« Odpowiedź #28 : 2006-02-17, 17:26 »
Stwierdziłam, że nie ma sensu robić czegos nawet za dużą kasę i ciągnąć rodzinny biznes.
Wolę robić to co uwielbiam i co mi się napewno w życiu przyda :) Właśnie dlatego w przyszłym roku przenoszę się na biol-chem :P
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Jak zostać weterynarzem?
« Odpowiedź #29 : 2006-02-17, 17:30 »
Ooook... jutro się zabiorę za skanowanie, zobaczymy jak  jakością... :)
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.189 sekund z 31 zapytaniami.