Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Wasze Koty a inne zwierzaki =)  (Przeczytany 5083 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zorlis

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 911
Wasze Koty a inne zwierzaki =)
« : 2006-04-07, 19:55 »
Jak wyglądają relacje waszych kotów z innymi zwierzętami?
Moja kotka, już nienajmłodsza, raczej się wszystkiego boi... Myszki którą mam obecnie, oraz szczurków i innych zwierzaków które miałam wcześniej... Lubi patrzeć ale tylko z daleka;]
Zapisane
"Ten świat jest absurdem." -  A. Camus.

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Odp: Wasze Koty a inne zwierzaki =)
« Odpowiedź #1 : 2006-04-07, 20:57 »
No to chyba dobrze, ze do gryzoni nie podchpdzi? myszkę mogłaby podgryżć, a przez szczura sama zostać podgryziona.
Prawda jest taka, ze kota trzeba przyzwyczajać do hałasów, jezdzenia samochodem, innych zwierząt i ludzi jak jest mały, wtedy to przychodzi naturalnie , a jak z jakichś powodów to zostanie zaniedbane, to dorosły kot rzeczywiście najczęściej reaguje nerwowo i przyzwyczaja sie dosyć długo, a niektóre wcale.
Miałam relację stary kot+mały pies = nie wyszło z tego nic dobrego.
A teraz mam 4-letni pies i półroczny kot - w tym przypadku wszystko jest ok, pies troche denerwuje sie na kota, który nahalnie zmusza go do zabawy - gryzie po nogach, czy uszach - ale to akurat nic dziwnego. Poza tym jest ok.
Kot a rybki - na pokrywie sobie spi a jak jest otwarty otwór do karmienia , to obserwuje i wsadza łapki.
KOt a chomik - chomik musi stać wysoko na szafie w plastikowej klatce, bo inaczej chyba kot by tak długo atakował klatkę, az by sobie chomika nie wyjął i się nim nie "pobawił".
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Wasze Koty a inne zwierzaki =)
« Odpowiedź #2 : 2006-04-08, 11:08 »
Koty + ryby = kilka pierwszych dni nieustannego przyglądania się i prób łapania, obecnie sporadycznie. Większe zainteresowanie wykazują wodą w trakcie podmian. :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wasze Koty a inne zwierzaki =)
« Odpowiedz #2 : 2006-04-08, 11:08 »

kareena

  • Gość
Odp: Wasze Koty a inne zwierzaki =)
« Odpowiedź #3 : 2006-04-08, 11:27 »
Mam dwa koty: 8latka (Gabiego) i 7miesiecznego (Bamba) :)

Gabek do gryzoni ma raczej dystans, ale to juz taki charakter. owszem chomikiem sie interesowal, bardzo lubil na niego patrzec ale to wszystko. mialam nawet wrazenie ze przeżywal gdy chomik zniknal z domu (zostal uspiony bo byl chory). a jesli chodzi o szczury to ma do nich pewną awersję bo go Mała ze strachu ugryzla ;) teraz kot trzyma sie od nich z daleka - na conajmniej 1 metr :lol:

a jesli chodzi o 7miesiecznego kotka... jak go wzielam to mial 5 tygodni i byl mniejszy od szczura wiec znając bojazliwo-atakujący charakter Małej nawet nie probowalam ich do siebie zblizac. teraz sytuacja sie zmienila: Bambo podrosl i bardzo jest ciekawy szczurów. Przyznam ze robilam konfrontacje i karcilam Bamba za proby "pacnięcia" szczurów, niewiele to pomaga bo i tak jest ich ciekaw. Jednak wydaje mi sie ze Mała zaczela go powoli akceptowac i sama dość chetnie podchodzi do Bamba (moze dlatego ze widzi ze ja go trzymam ;>), ale wtedy to Bambo odsuwa sie na bezpieczniejsza odleglosc.. generalnie mysle ze kazde o siebie umie zadbac i nic by sie nie stalo jakbym na 5 minut ich zostawila, ale przewaznie jednak izoluję koty gdy wypuszczam szczury :) Jednak gdy szczury spia w biurku to wpuszczam Bamba zeby sobie z daleka popatrzyl - tyle mu wolno :wink:

jesli chcecie to pokaze fotki jak tam Bambo je obserwuje ;)
Zapisane

saremco

  • *
  • Wiadomości: 1564
    • WWW
Odp: Wasze Koty a inne zwierzaki =)
« Odpowiedź #4 : 2006-04-13, 21:14 »
U mnie też jest ciekawie .
Mam dwie kotki oraz sunię.
Młodsza się nawet z sunią zaprzyjażniła ,natomiast starsza niezbyt ,a właściwie wcale i pewnie tak zostanie.
Chociaż ostatnio je podpatrzyłam:


Jednak są zgodne,hi,hi,hi.
Zapisane

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Wasze Koty a inne zwierzaki =)
« Odpowiedź #5 : 2006-04-13, 21:26 »
koty + ryby = przez nieuwagę jedna sie udusiła, druga była złamana w pół a trzcia skończyła jako posiłek  :roll: Teraz jest tylko wpatrywanie się (bo wtedy zawsze jestem blisko aby strupka nie skończyła jak reszta :roll:)
koty + chomik = zaciekawienie a potem obrzydzenie ;P
koty + szczur = schowanie się za kanapą :D,
kot + owad = tony owadów zjedzonych przez mojego kocura :lol:

heh :P Będe musiała nakłonić wujka aby przyszedł z Burłajemm i zgredkiem to będzie reakcja na psy ;P
« Ostatnia zmiana: 2006-04-14, 09:04 autor Dory »
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

kate8828

  • Gość
Odp: Wasze Koty a inne zwierzaki =)
« Odpowiedź #6 : 2006-04-14, 08:56 »
U mnie zwierzaki to sie poprostu kochają ...

http://www.pupile.com/pup/pup_image.asp?imgID=67547

spanko spanko tak przewaznie wyglada tyle ze i na kolanach pańci na lóżeczku...... od razu wiedomo kto teraz żadzi hehe....

Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Wasze Koty a inne zwierzaki =)
« Odpowiedź #7 : 2006-04-14, 09:43 »
moj kot bardzo lubił psa, zawsze wszędzie za nim chodził, bawił się jego zabawkami, nie było problemów z kontaktami kota z psem. Tylko trzeba było ich pilnować podczas jedzenia, bo pies był zazdrosny o miski.
Szczura i papugę trzeba było izolować od kota bo nie raczej miał przyjaznych zamiarów. Szczur bojowy też raczej nie zakumplowałby się z kotem. Papuga na widok kota o mało nie zabiła się o pręty klatki, strasznie się go bała, chociaż nigdy nie podszedł blisko do klatki.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Wilczurek

  • Gość
Odp: Wasze Koty a inne zwierzaki =)
« Odpowiedź #8 : 2006-04-14, 09:58 »
Dwa koty, dwa różne zachowania :]
Luna miała kontakt już ze sporym zwierzyńcem:
Papużkę falistą ignorowała. Nawet, jeśli ta łaziła po podłodze obok niej. ;)
Kłólika i szczurkosia się bała.
A co do rybek... Jeśli miała możliwość, to tylko piła wodę z akwa/kuli.

Za to Lucky już w wieku około 4 m-cy złapał papugę, gdy ta zleciała na 'niższe poziomy'. Na szczęście skończyło się na wyrwaniu kilku piórek...
Gdy był mały, starał się wyłowić rybkę z jej zbiornika (wtedy jeszcze miałam kule). Obecnie, gdy mam trochę większe akwarium, obserwuje.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wasze Koty a inne zwierzaki =)
« Odpowiedz #8 : 2006-04-14, 09:58 »

Zorlis

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 911
Odp: Wasze Koty a inne zwierzaki =)
« Odpowiedź #9 : 2006-04-14, 11:03 »
Moja kotka, kiedy była młodsza, też trochę za bardzo interesowała się rybkami w akwarium czy papużką falistą. Kilka rybek wykończyła, papużkę zdażyło jej się pogonić po mieszkaniu :P Żółwiowi wykradała sałatę i wywlekała na środek pokoju.
Jeśli chodzi o szczurki, nauczyła się, żeby zbyt blisko klatki nie siadać (szczur złapał ją za koniuszek ogona i był wielki wrzask :D), na chomika też patrzy z daleka, a myszce daje po sobie chodzić (ale żeby za blisko ogona nie podchodziła ;) )
Zapisane
"Ten świat jest absurdem." -  A. Camus.

kate8828

  • Gość
Odp: Wasze Koty a inne zwierzaki =)
« Odpowiedź #10 : 2006-04-14, 15:55 »
Moja Majka to jak rano daje chomikowi jeśc to siedzi przed klatka i sie w niego wgapia.....obok Śp Maciusia <papużka falista  zmarł miesiac temu w wieku 12 lat> to siedziała i sie wgapiała w klatke nigdy maciusia przy niej nie wypuszczałąm bo z przyczyn wiekowych  on juz dużo nie latał przeważnie chodziłw eic sie bała a pozatym stawał w pewnim momecie i jakby przyspiał ale to wiek robił swoje......A kotka i pies to jak para najlepszych przyjaciół wszystko chca robic razem śpią jedza z jedej miski razem ,,szczekaja do okna na psy" ona miałczy ale zawsze jak Kparys wylatuje aby szczekac ona z wielkim miał tez leci i w okno sie razem wgapiaja to jest swietne....
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Wasze Koty a inne zwierzaki =)
« Odpowiedź #11 : 2006-04-16, 10:17 »
u nas kot i akwarium :) no i jeszcze mąż ;) generalnie nie ma kłpotów poza tym jak kiedyś wpadła do akwa. co prawda wyskoczyła szybciej niż sie zmoczyła ale teraz juz nie podchodzi do akwa od tej niebezpiecznej (znaczy sie otwartej) strony ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Wasze Koty a inne zwierzaki =)
« Odpowiedź #12 : 2006-04-18, 12:36 »
Hmm
Psy-koty:Vega kotów kompletnie nie zauważa tak jak koty jej.Majka gania za kotami albo koty za nią.
Koty-myszoskoczek:straszna ciekawość,próby polowania.Miki zawsze obwąchuje koty gdy podchodzą do klatki.
Psy-myszoskoczek:Majka się przygląda,szczeka i ucieka.Vega wogle go nie zauważa
Co do obcych zwierzaków:koty nie mają z nimi żadnego kontaktu.Psy:Majka gania za kotami a z psami chce się strasznie bawić.Kiedyś znalazła jeża i chciała go powąchać ale tylko się ukuła.
Vega na żadne koty nie zwraca uwagi a na psy szczeka
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Wasze Koty a inne zwierzaki =)
« Odpowiedź #13 : 2006-04-18, 19:20 »
Moja psina nigdy nie atakowala Rysia, zawsze ze sobą leżą i bawią się :P najbardziej są ze sobą zżyci :)
Rysio ma tylko coś do żółwi, bo je atakuje :/ . Rybkom sie tylko przygląda ;)
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Wasze Koty a inne zwierzaki =)
« Odpowiedź #14 : 2006-04-18, 19:44 »
Z obserwacji kota mojej kuzynki,wynika,że kocurek bardzo pragną bliskości z chomikiem dżungarskim,bardzo ale to bardzo... :P  ach ilez to razy wyciągałyśmy kocura,który już siedział w chomiczym akwarium. No i i nigdy ludzki refleks nie zawiódł -zawsze dostrzegano,że kot wcisną się do akwarium,zanim kot zdołał się rozglądnąc za lokatorem owego akwarium ;)
Z psem ich kot żył dobrze -bez jakiegoś wielkiego okazywania uczuć, ale w dobrej komitywie. Ostatnio kocur chorował, zbliżała się data kontroli u weterynarza,ale kocur zniknął. Na drugi dzień dopiero znalezli go u psa w budzie- widocznie przy psiaku czuł się bardzo bezpiecznie.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Forum Zwierzaki

Odp: Wasze Koty a inne zwierzaki =)
« Odpowiedz #14 : 2006-04-18, 19:44 »

laciatka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 184
Odp: Wasze Koty a inne zwierzaki =)
« Odpowiedź #15 : 2006-04-28, 16:34 »
Moj kot boi sie psow...Bawi sie z owadami...A z innymi zwierzetami jesszcze sie nie zetknal :)
Zapisane
Ludzie zabijają czas...
Ale zapominają ,że to czas zabija ich...
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.069 sekund z 29 zapytaniami.