Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 4   Do dołu

Autor Wątek: precz z mięsem!! nie zabijać zwierząt!!  (Przeczytany 19130 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
precz z mięsem!! nie zabijać zwierząt!!
« : 2007-04-23, 16:20 »
http://vege.spinacz.pl/str.php?dz=92 to stronka na której są cytaty sławnych np.
"A mięsoten kto zabija, zabija sam siebi z zabitych zwierząt buduje w ciele człowieka jego własny grób. Zaprawdę powiadam wam, e, a kto spożywa mięso z zabitych zwierząt, spożywa wcielenie śmierci."
Jezus Chrystus, Esseńska Ewangelia Pokoju
moim zdaniem mięso nie jest niezbędne dla organizmu. jest dużo wegetarian i całkiem dobrze odrzywionych. dieta bezmięsna nie musi być droga!! ile kosztuje kilo szynki a ile kilo warzyw?? zwierzęta mają prawo żyć i nie narodziły się tylko po to by umrzeć!!
"Zwierzęta nie biegną szczęśliwe do rzeźni, nie kładą się na plecach i nie wołają: "Tutaj jesteśmy, zróbcie z nas kotlety!" Każdy człowiek spożywający mięso musi się zmierzyć z oczywistą i smutną prawdą - jeśli jesz mięso, to zwierzęta będą zabijane dla ciebie."
Juliet Gellatley
http://uczta.vege.pl/teksty/kk05.html tu jest religia a jedzenie mięsa
Jezus przywrócił życie zmarłej dziewczynce i "polecił podać jej mięso". Oryginalne greckie słowo przetłumaczone tutaj jako mięso brzmi phago, co znaczy po prostu jeść. czyli oni nie jedli mięsa jezus jak zacytowałam wczyeśniej był przeciwnikiem spożywania mięsa!!
mam nadzieje że to da troche do myślenia i nakłoni do przejścia na wegetarianizm
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

PPSIARA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: precz z mięsem!! nie zabijać zwierząt!!
« Odpowiedź #1 : 2007-04-23, 16:47 »
a czemu to w psach?:P
Zapisane
Głośnym strzałem w swoją głowę rozpoczynam rzeź idiotów.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: precz z mięsem!! nie zabijać zwierząt!!
« Odpowiedź #2 : 2007-04-23, 16:53 »
Jest już podobny temat: co piszą inni - " do mięsożerców ".

Forum Zwierzaki

Odp: precz z mięsem!! nie zabijać zwierząt!!
« Odpowiedz #2 : 2007-04-23, 16:53 »

Kaira

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1111
  • on oddaje moje prawdziwe ja xP
Odp: precz z mięsem!! nie zabijać zwierząt!!
« Odpowiedź #3 : 2007-04-23, 17:01 »
Dziewczyno, nie zabijac zwierząt? Skup się najpierw na tragediach takich, jak np. zastrzelenie psa tylko dlatego, że szczekał w nocy. Uważam, że w takiej sprawie Twój apel będzie bardziej potrzebny. Niektórzy ludzie są uczuleni na wiele warzyw i owoców. Jeździmy czesto do cioci do Holandii i ciocia serwuje właśnie tylko dania wegetariańskie. Mój tata zawsze ma po nich kłopoty zdrowotne i to dośc poważne. Morderca.
Zapisane
Wielki powrót wielkiego kretyna.

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: precz z mięsem!! nie zabijać zwierząt!!
« Odpowiedź #4 : 2007-04-23, 17:16 »
Dziewczyno, nie zabijac zwierząt? Skup się najpierw na tragediach takich, jak np. zastrzelenie psa tylko dlatego, że szczekał w nocy. Uważam, że w takiej sprawie Twój apel będzie bardziej potrzebny. Niektórzy ludzie są uczuleni na wiele warzyw i owoców. Jeździmy czesto do cioci do Holandii i ciocia serwuje właśnie tylko dania wegetariańskie. Mój tata zawsze ma po nich kłopoty zdrowotne i to dośc poważne. Morderca.

Dokładnie. Dodam, że ten fragment:

moim zdaniem mięso nie jest niezbędne dla organizmu.

To totalna bzdura. Niektórzy ludzie naprawdę nie mogą żyć, nie jedząc mięsa, a niektórzy, np. ja na spokojnie się bez niego obejdą. Więc z łaski swojej nie pakuj wszystkich do jednego worka. Ludzie, którzy jedzą, by żyć. Mordercy... _._

"Zwierzęta nie biegną szczęśliwe do rzeźni, nie kładą się na plecach i nie wołają: "Tutaj jesteśmy, zróbcie z nas kotlety!" Każdy człowiek spożywający mięso musi się zmierzyć z oczywistą i smutną prawdą - jeśli jesz mięso, to zwierzęta będą zabijane dla ciebie."

Prawda. A buty, dodatki, kurtki skórzane i tego typu rzeczy masz? To też ze zwierząt. Sery, jogurty jesz? Do ich produkcji wykorzystuje się podpuszczkę - substancję pobieraną z żołądka krów. To się z drzew nie bierze, trzeba wiedzieć trochę o tym, o czym się mówi.

Tak, jak Kaira mówi - jest wiele zwierząt zabijanych, męczonych dla byle powodu, nie po to, by człowiek żył. Trzeba wpierw zająć się tym.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: precz z mięsem!! nie zabijać zwierząt!!
« Odpowiedź #5 : 2007-04-23, 19:12 »
renia - czlowiek jest wszystkozerny, nie dlatego ze tak chce, ale dlatego, ze ma tak zbudowany organizm. Dla wieksosci ludzi przejscie na wegetarianizm skonczylby sie fatalnie - nawet jesli dieta bylaby super-zbilansowana. Niektorzy sa uczuleni na mase owocow i warzyw, a inni najzwyczajniej w swiecie - tak jak kazde zwierze (krowy, kozy, itp. rowniez) nie sa w stanie strawic bialka roslinnego, ktore jest o wiele trudniej przyswajalne od zwierzecego - tyle ze zwierzeta roslinozerne posiadaja w ukladzie pokarmowym pierwotniaki, ktore przeksztalcaja bialko roslinne na zwierzece.

Cytuj
jezus jak zacytowałam wczyeśniej był przeciwnikiem spożywania mięsa!!

 bog zadal bezsensownych ofiar ze zwierzat i wedlug chrzescijanskiego boga czlowiek moze zabic zwierze, torturowac jhe itp. bo zwierze to istota "nizsza".

Cytuj
ciocia serwuje właśnie tylko dania wegetariańskie. Mój tata zawsze ma po nich kłopoty zdrowotne i to dośc poważne.

ha, ne tylko on - znam mase osob, na ktore soja - pod jakakolwiek postacia dziala tak, ze po zjedzeniu tego spedzaja kilka dni w kiblu.

Cytuj
Każdy człowiek spożywający mięso musi się zmierzyć z oczywistą i smutną prawdą - jeśli jesz mięso, to zwierzęta będą zabijane dla ciebie."

a wiesz co by sie stalo gdyby nagle wzyscy ludzie przestali jesc mieso? zlikwidowano by fermy produkcyjne - czyli mowiac wprost - wyrznieto by na nich wszystko co zyje, zas trzymanie w domach psow, kotow, czy fretek staloby sie luksusem na ktory malo kto moglby sobie pozwolic - bo mieso rowniez staloby sie towarem luksusowym o potwornej cenie, a przestawianie drapeznika na zielsko to fatalny pozmysl....
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: precz z mięsem!! nie zabijać zwierząt!!
« Odpowiedź #6 : 2007-04-23, 21:20 »
renia, czemu dziki kot moze zabić antylope aby ją zjeść, a my nie mozemy zabić krowy aby ją zjeść? tak samo antylopa się męczy, której dziki kot wbija w gardło zęby i potem rozszarpuje, tak samo męczy sie krowa na rzeźni.

jem mięso bo musze. kiedys byłam uczulona na białka roślinne, mleko itp. to co miałam wtedy jeść? oczywiście mięso. bo czym miałam zastąpić białko roślinne, jak nie zwierzęcym.

chciałam zostać wegetarianką, ale poprostu sama tak nie moge. musze przynajmniej raz na jakiś czas zjeść mięso. jest to dla mnie potrzebny składnik w organizmie, ze względu na moje zdrowie.

na pewno nie raz jadłaś jakie kolwiek żelki i te inne słodycze. myślisz ze one nie mają składniku zwierzęcego? zazwyczaj w żelkach zelatyna wieprzowa, bodajże w deserach też jest. człowiek jest wszystkożercą, ale tak jak niektóre pieski nie mogą jeść ziemniaków bo ich nie trawią, a inne mogą to chyba robi troche różnice? tak samo człowiek, jeden moze, drugi nie.
Zapisane

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Odp: precz z mięsem!! nie zabijać zwierząt!!
« Odpowiedź #7 : 2007-04-24, 11:55 »
Ja musiałam już gdzies się wypowiedzieć, że lubie miesa i nigdy nie wyrzuce go z swojego menu i Renia napisała do mnie na pw własnie coś podobnego... :|

Jeśli ktos chce byc wegetarianem to proszę bardzo, szanuje i podziwiam, ale nigdy się nie przyłącze, bo tak jak wyzej napisałam lubie miesą, pocoś są krowy i świnie, poza tym gdyby nie zabijało sie zwierzat jestem ciekawa co jadłby moj pies? ryż z marchewka? pewnie by sie ucieszył.. :| i byłby zdrów jak ryba.. :|

a tak poza tym to czy ktoś trzymałby ponad 80kg świnie w domu jako zwierze domowe? :|
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: precz z mięsem!! nie zabijać zwierząt!!
« Odpowiedź #8 : 2007-04-24, 12:30 »
Człowiek o tyle różnie się od zwierząt, że może zadecydować o swojej diecie. Nie ma nic nagannego w jedzeniu mięsa przez człowieka, bo do tego od jakiegoś czasu przystosowany jest jego organizm. Jeśli komuś żal zwierzątek lub nie chce ich jeść z innego powodu, to nie je i też dobrze. :) Kwestią jest nie tylko śmierć zwierząt - to jeszcze sprawa przyszłości, a to w jaki sposób giną. To jest problem.

Ja już tak mam coś z psychiką, że ryb (które powinnam z rozkazu mojej mamy :P ) nie mogę jęść...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: precz z mięsem!! nie zabijać zwierząt!!
« Odpowiedz #8 : 2007-04-24, 12:30 »

ReTrIvA

  • Gość
Odp: precz z mięsem!! nie zabijać zwierząt!!
« Odpowiedź #9 : 2007-04-24, 12:55 »
ja też nie jem mięsa, poprostu nie chcę jeść zabitych zwierząt. Ale moim zdaniem każdy sam sobie ustala dietę i nie można kogoś przekonywać do jedzenia mięsa.  i jedna sprawa- warzywa są tansze, ale zawieraja inne skladniki odzywcze :) to na tyle :P miesa i tak nie jem ^^
a i zeby nie bylo ze przekonuje kogos tylko skoro
renia, czemu dziki kot moze zabić antylope aby ją zjeść, a my nie mozemy zabić krowy aby ją zjeść? tak samo antylopa się męczy, której dziki kot wbija w gardło zęby i potem rozszarpuje, tak samo męczy sie krowa na rzeźni.
upoluj krowę ^^ dziki kot sam sobie poluje :P

ale ja nikogo nie przekonuje :D
Zapisane

Kamyczek87

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2088
Odp: precz z mięsem!! nie zabijać zwierząt!!
« Odpowiedź #10 : 2007-04-24, 13:25 »
Dziewczyno, nie zabijac zwierząt? Skup się najpierw na tragediach takich, jak np. zastrzelenie psa tylko dlatego, że szczekał w nocy.

Ranyy tylko bez takich argumentów,po prostu tego nie cierpie... :P W stylu''a u was to biją Murzynów?''-taki kawał jest. :P Po co się interesować losem zwierząt rzeżnych skoro ten pies nie zyje,ale z drugiej strony co tam taki pies,jezeli w Chinach łamane są podstawowe prawa człowieka,ale co tam Chiny,dzieci w Afryce z głodu umierają...
Z takim myśleniem to nic nie osiągniemy. :P A Ty co zrobiłaś w sprawie ukarania sprawców tego ''zdarzenia''?.Ja nie czepiam się jedzenia mięsa,tylko takiego podejścia do sprawy.O. ;)
Zapisane
''moim sąsiadem jest anioł
on strzeże ludzkich snów
dlatego wraca późno do domu
na schodach słyszę dyskretne kroki
i szelest
zwijanych skrzydeł
on rano staje w moich drzwiach
otwartych na oścież
i mówi:
twoje okno znowu
świeciło długo
w noc...''

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: precz z mięsem!! nie zabijać zwierząt!!
« Odpowiedź #11 : 2007-04-24, 13:37 »
Cytuj
upoluj krowę ^^ dziki kot sam sobie poluje Razz

ta - tle, ze dziki kot poddusi do utraty przytomnosci zwierzecia, a potem zacznie rozrywac na zywca...

Cytuj
Ranyy tylko bez takich argumentów,po prostu tego nie cierpie... Razz W stylu''a u was to biją Murzynów?''-taki kawał jest. Razz Po co się interesować losem zwierząt rzeżnych skoro ten pies nie zyje,ale z drugiej strony co tam taki pies,jezeli w Chinach łamane są podstawowe prawa człowieka,ale co tam Chiny,dzieci w Afryce z głodu umierają...

widzisz jest mala roznica miedzy totalnie bezsensowna smiercia zastrzelonego przez (cenzura) psa, a miedzy zabiciem zeby zjesc. te twoje przyklady z ludzmi natomiast -pozostawie to bez komentarza ze wzgledu na to, ze to co bym powiedziala byloby co najmniej kontrowersyjne...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

ReTrIvA

  • Gość
Odp: precz z mięsem!! nie zabijać zwierząt!!
« Odpowiedź #12 : 2007-04-24, 14:05 »
ta - tle, ze dziki kot poddusi do utraty przytomnosci zwierzecia, a potem zacznie rozrywac na zywca...


ale ta antylopka czy inne zwierzątko wiodło piękne życie =) a świnie upychane są w jednej zagrodzie i jadą na sterydach, a czasem specjalnie dopuszczają je do samców, żeby były grubsze i cięższe- w końcu sprzedaje się zazwyczaj świnke na kilogramy :P
(dalej nikogo nie namawiam, poprostu się bronię :) )
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: precz z mięsem!! nie zabijać zwierząt!!
« Odpowiedź #13 : 2007-04-24, 14:15 »
Cytuj
ale ta antylopka czy inne zwierzątko wiodło piękne życie =) a świnie upychane są w jednej zagrodzie i jadą na sterydach, a czasem specjalnie dopuszczają je do samców, żeby były grubsze i cięższe- w końcu sprzedaje się zazwyczaj świnke na kilogramy Razz

to akurat juz inna sprawa - bo na warunki w ktorych sa produkowane zwierzeta szary obywatel nie ma wplywu - a zaprzestanie jedzenia miesa tez tego nie zmieni. Mieso z "ekologicznych" hodowli natomiast jest towarem luksusowym.

Do samcow nie moga samic dopuszczac, zeby byly "grubsze i ciezsze" z prostego powodu - wlasciciel produkcji oberwalby za takie cos po kieszeni. poza tym koszt nasienia + koszt samej inseminacji tylko po to zeby miec te  pare kg wiecej nie jest oplacalny.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Kamyczek87

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2088
Odp: precz z mięsem!! nie zabijać zwierząt!!
« Odpowiedź #14 : 2007-04-24, 14:20 »
ta - tle, ze dziki kot poddusi do utraty przytomnosci zwierzecia, a potem zacznie rozrywac na zywca...

widzisz jest mala roznica miedzy totalnie bezsensowna smiercia zastrzelonego przez (cenzura) psa, a miedzy zabiciem zeby zjesc. te twoje przyklady z ludzmi natomiast -pozostawie to bez komentarza ze wzgledu na to, ze to co bym powiedziala byloby co najmniej kontrowersyjne...
Większość mojego postu to ironia :P,te przykłady z ludzmi również,podejrzewam jakie masz zdanie na ten temat... ;) Jak już mówiłam,nie czepiam się jedzenia mięsa,bo sama również od czasu do czasu mięso zjem(zamierzam być wege,obecnie nie ma takiej możliwości),ale takiego podejscia:to mamy w dupie,bo coś tam innego,gorszego wg nas się dzieje.A co sądzicie o zabijaniu psów i kotów na mięso w Polsce?.Ostatnio był taki przypadek.
Zapisane
''moim sąsiadem jest anioł
on strzeże ludzkich snów
dlatego wraca późno do domu
na schodach słyszę dyskretne kroki
i szelest
zwijanych skrzydeł
on rano staje w moich drzwiach
otwartych na oścież
i mówi:
twoje okno znowu
świeciło długo
w noc...''

Forum Zwierzaki

Odp: precz z mięsem!! nie zabijać zwierząt!!
« Odpowiedz #14 : 2007-04-24, 14:20 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: precz z mięsem!! nie zabijać zwierząt!!
« Odpowiedź #15 : 2007-04-24, 16:13 »
Prawda. A buty, dodatki, kurtki skórzane i tego typu rzeczy masz? To też ze zwierząt.
Tak, jak Kaira mówi - jest wiele zwierząt zabijanych, męczonych dla byle powodu, nie po to, by człowiek żył. Trzeba wpierw zająć się tym.
no z tym się zgadzam że trzeba najpierw zająć się męczeniem ale w większości rzeźni zwierzęta są męczone bo sprzęt jest zepsuty!! i nie mam kurtek czy butów ze skóry
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: precz z mięsem!! nie zabijać zwierząt!!
« Odpowiedź #16 : 2007-04-24, 16:25 »
Cytuj
no z tym się zgadzam że trzeba najpierw zająć się męczeniem ale w większości rzeźni zwierzęta są męczone bo sprzęt jest zepsuty!!

dziecko - zwierzeta mecza sie w hodowlach i transporcie - rzeznie natomiast stanowia jedynie koniec - sprzet natomiast ktorym zwierzeta sa "ogluszane" (czyt doprowadzane do smierci mozgowej) jesli bylby zepsuty - to wogole by nie dzialal, a skoro dziala - to wadliwy nie jest.

Cytuj
nie mam kurtek czy butów ze skóry

to przez okragly rok chodzisz w kaloszach albo tenisowkach?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: precz z mięsem!! nie zabijać zwierząt!!
« Odpowiedź #17 : 2007-04-24, 16:44 »
jak czytam to się załamuje :bigcry: po pierwsze ja daje argumenty by nie jeść mięsa a nie zmuszam kogoś. nie zrozumieliście mnie troche. przyznaje źle ujełam temat ale chodziłó mi o to w jakich warunkach są przetrzymywane zwierzęta. od spji może być ktoś chory ale zastanowiliście się ile antybiotyków jest dodawanych do mięsa?? dlaczego niby szynka trzyma ię cały tydzień?? jest sztuczna!! czytałam gdzieś że 20% mięsa nie jest sprzedawana i poprostu się ją wyżuca. innymi słowy 20% nadwyżka. http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://www.racjonalista.pl/img/strony/swinia.jpg&imgrefurl=http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,3119&h=213&w=318&sz=17&hl=pl&start=77&tbnid=W-tCFkwCzZebaM:&tbnh=79&tbnw=118&prev=/images%3Fq%3Drze%25C5%25BAnia%26start%3D60%26gbv%3D2%26ndsp%3D20%26svnum%3D10%26hl%3Dpl%26sa%3DN



czy można powiedzieć "chumanitarne zabijanie"?? NIE  zabijanie nie może być humanitarne wiec to sprawa sumienia czy ktoś będzie jadł mięso z zabitych zwierząt które zdaniem wielu urodziły się by umrzeć i zostać zjedzonym

i jeszcze jedno ksiąd powiedział że zwierzęta nie mają duszy. stanowczo mu zaprzeczyłam moim zdaniem nają. a jak wy myślicie??

sprzet natomiast ktorym zwierzeta sa "ogluszane" (czyt doprowadzane do smierci mozgowej) jesli bylby zepsuty - to wogole by nie dzialal, a skoro dziala - to wadliwy nie jest.
on jest częściowo niesprawny!! link wcześnij mówi o tym że np. świnie trafiają jescze przytomne do wrzątku z którego chcą się jeszcze wydostać
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: precz z mięsem!! nie zabijać zwierząt!!
« Odpowiedź #18 : 2007-04-24, 19:22 »
renia - bez krwi nie da sie zyc - a zwierze, ktore trafia do oparzelnika nie ma krwi - nikt w zadnej rzezni nie narazlby sie na takie straty - przede wszystkim, jesli zwierze nie zostanie wykrwawione to tusza nie nadaje sie do spozycia - a to sa straty dla producenta. Mialam tego nie pisac - ale wrecz sie o to prosisz. Wiesz jak wyglada uboj? najpierw "oglusza sie" zwierze - polega to na porazeniem duza dawka pradu, przerwaniem rdzenia kregowego na wysokosci pierwszego kregu szyjnego, albo na mechnanicznym uszkodzeniu mozgu - sposob ogluszania zalezy od gatunku. Potem albo podrzyna sie gardlo, albo wbija sie w serce specjalne urzadzenie, ktore wyciaga cala krew - smierc  nastepuje w ciagu mak. kilku minut.

antybiotyki to jedno - i nie sa one dodawane do miesa, a sa nimi faszerowane zwierzeta, ze wzgledu na to ze gatunek "swinia domowa" jest calkowicie niezdolny do samodzielnego zycia - to nie jest tak, ze zdaniem wielu - urodzily sie by umrzec - taki jest fakt. swinie sa jednym z najmniej odpornych gatunkow, ktore istnieja - gdyby wypuscic kilka swin na wolnosc, zginelyby w ciagu jednego pokolenia.

jesli chodzi o wedliny - to juz zupelnie inna sprawa - to juz robia producenci wedlin.

a co do wyrzucania - tak naprawde nie wyrzuca sie niczego - z tej - jak ty to nazywasz nadwyzki powstaje karma dla zwierzat.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

ReTrIvA

  • Gość
Odp: precz z mięsem!! nie zabijać zwierząt!!
« Odpowiedź #19 : 2007-04-24, 20:45 »
renia nie krzycz [tzn. wykrzykniki].
Iras- ja nie mam zadnego ubrania ze skory =) ani torebki nic nic nic :P myslalam ze swinie zabija sie tylko przez poderzniecie gardla, tak na zywo.
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: precz z mięsem!! nie zabijać zwierząt!!
« Odpowiedź #20 : 2007-04-24, 20:49 »
renia - bez krwi nie da sie zyc - a zwierze, ktore trafia do oparzelnika nie ma krwi - nikt w zadnej rzezni nie narazlby sie na takie straty - przede wszystkim, jesli zwierze nie zostanie wykrwawione to tusza nie nadaje sie do spozycia.
relacja z rzeźni mówi coś innego:
Na końcu linii jest oparzarka — duży pojemnik z wrzątkiem. Wkłada się tam kolejne świnie. Jedna ze świń ładowana do oparzarki rusza się.
to z linka wcześnij wysłanego
niestety w niktórych rzeźniach nie jest tak cudownie, czysto i szczęśliwe zwierzęta reklamujace szynke nie przedstawiają prawdy. człowiek nie ma władzy nad światem to że potrawi mówić nie upoważnia go do zadawania bólu i znecania się nad innymi. dopuki człowiek będzie zabijać zwierzęta bedzie zabijała się nawzajem
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: precz z mięsem!! nie zabijać zwierząt!!
« Odpowiedz #20 : 2007-04-24, 20:49 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: precz z mięsem!! nie zabijać zwierząt!!
« Odpowiedź #21 : 2007-04-24, 21:00 »

Cytuj
Na końcu linii jest oparzarka — duży pojemnik z wrzątkiem. Wkłada się tam kolejne świnie. Jedna ze świń ładowana do oparzarki rusza się.
dzwonka karpia na patelni tez sie ruszaja, kura jak jej sie glowe odetnie biega, zabva skacze po odcieciu glowy itp itd. - cos takiego nazywa sie drgawkami posmiertnymi.

Cytuj
człowiek nie ma władzy nad światem to że potrawi mówić nie upoważnia go do zadawania bólu i znecania się nad innymi. dopuki człowiek będzie zabijać zwierzęta bedzie zabijała się nawzajem

dopoki gatunek pasozytniczy zwany czlowiekiem bedzie istnial, dopoty bedzie zabijalk, zwierzeta, siebie nawzajem oraz srodowisko w ktorym zyje.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: precz z mięsem!! nie zabijać zwierząt!!
« Odpowiedź #22 : 2007-04-24, 21:10 »
człowiek nie ma władzy nad światem to że potrawi mówić nie upoważnia go do zadawania bólu i znecania się nad innymi. dopuki człowiek będzie zabijać zwierzęta bedzie zabijała się nawzajem

Powiedz to np. lwu. Też zadaje ból. Bez przesady ani w jedna, ani w drugą strone - nie dotarło, że niektórzy naprawdę muszą jeść mięso? Mają się z tego powodu zabić? Warunki w rzeźni to inna sprawa, ale na zabijaniu opiera się świat. Łańcuch pokarmowy, tyle.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: precz z mięsem!! nie zabijać zwierząt!!
« Odpowiedź #23 : 2007-04-24, 21:52 »
Powiedz to np. lwu. Też zadaje ból. Bez przesady ani w jedna, ani w drugą strone - nie dotarło, że niektórzy naprawdę muszą jeść mięso? Mają się z tego powodu zabić? Warunki w rzeźni to inna sprawa, ale na zabijaniu opiera się świat. Łańcuch pokarmowy, tyle.
dotarło!!!!!!!
ale... nie wazne. jak wcześnij napisałam to sprawa sumienia czy ktoś będzie jadł mięso czy nie. ale o warunki w jakich te zwierzęta sa trzymane to że stłoczone podróżują to mnie wnerwia i z tym chce walczyć!!
i jeszcze jedno. zmieniłam zdanie jeśli w reklamach mogą nas namawiać, przekonywać do jedzenia mięsa to ja namawiam na przejście na wegetarianizm no chyba że jtoś nie moze ale to nie ma nic wspulnego bo ja nie zmuszam tylko proponuje
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: precz z mięsem!! nie zabijać zwierząt!!
« Odpowiedź #24 : 2007-04-24, 22:58 »
to ze zeby zjesc mieso to nie jest sprawa sumienia, a organizmu  a na dzialanie organizmu wplywu sie nie ma. widac do ciebie to jednak nie dotarlo. Warunki chowu i transportu to odrebna sprawa bedaca blednym kregiem,a ten bledny krag nazywany jest ekonomia - gdyby wypuscic krowki na pastwiska, zby sie same pasly ceny miesa osiagnelyby niebotyczne ceny - w zwiazku z czym malo komu oplacaloby sie hodowac zwierzeta na mieso poniewaz drastycznie spadlby ppyt - co jeszcze bardziej wywindowaloby ceny. Skutek bylby taki, ze mieso staloby se towarem luksusowym, na ktorego kupno stac byloby niewielu - co za tym idzie wzroslyby tez drastycznie ceny zarcia dla psow i kotow - kolejnym skutkiem tego natomiast by bylo, ze twoje prawnuki ogladalyby psy i koty tylko w zoo - jesli by zaplacvily niebotyczna cene. taki piekny ciag przyczynowo skutkowy.

Podobnie byloby w przypadku swin - tyle, ze u swin wystarczyloby przestanie podawania antybiotykow - a w ciagu paru lat gatunek znany jako swinia domowa stalby sie gatunkiem zagrozonym wyginieciem.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: precz z mięsem!! nie zabijać zwierząt!!
« Odpowiedź #25 : 2007-04-25, 08:07 »
Renia, ja wegetarianką nie jestem, choć ich bardzo szanuję. Rzadko, bo rzadko, ale jadam mięso. Zdecydowanie więcej ode mnie je go mój pies... Uważam, że musimy się pogodzić z tym, na co nie mamy wpływu. A nie od nas zależy konstrukcja tego świata, na którym jedno zwierzę zjada inne. Nigdy tego nie zmienimy, więc lepiej pogódźmy się z faktami. Tak było, jest i będzie, dopóki nasz świat istnieje. Choćby dla naszych mięsożernych zwierząt muszą istnieć rzeźnie, nie widzę więc wielkiego sensu w wyrzekaniu się mięsa przez ludzi. Od nas zależą warunki, w jakich przebiega życie zwierząt hodowlanych i w jakich odbywa się to, co i tak nieuniknione, śmierć... Pewnie było tak, jak napisała Iras i świnia we wrzątku, którą i ja widziałam, naprawdę nie żyła. Dopiero Iras mi uświadomiła, że przecież musiała ona być pozbawiona krwi. Czasem coś wygląda strasznie, wcale jednak aż tak straszne nie jest... Co nie zmienia faktu, że w rzeźniach dzieją się inne przerażające rzeczy, a wcześniej w transportach i podczas hodowli... I o zmianę tego należy walczyć, bo to da się zmienić.
 
Fajnie, że jesteś wrażliwa na krzywdę zwierząt, bardzo dobrze to o Tobie świadczy, ale nie poprawisz ich losu walcząc z wiatrakami... Sama śmierć nie jest czymś przerażającym, jest w końcu przeznaczeniem każdego żywego organizmu, więc nie walczmy ze śmiercią, tylko z niepotrzebnym, wynikającym z obojętności i braku empatii, okrucieństwem.

Nie wiem, czy masz jakiegoś zwierzaka, jeśli tak, kochaj go, opiekuj się nim, dawaj przykład innym i niech to będzie Twój wkład w poprawianie tego świata :)
Zapisane
IBDG Wrocław

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: precz z mięsem!! nie zabijać zwierząt!!
« Odpowiedź #26 : 2007-04-25, 20:33 »
IBDG dzięki za uświadomienie ale mi właśnie chodzi o walke z okrócieństwem. każdy w końcu umrze ale mamy wpływ jak to się odbędzie(mówie o świniach itp.) denerwują mnie warunki sanitarne  w rzeźniach. mój pies je mięso ale słyszałam o karmach wegetariańskich dla zwierzęt domowych :P mam nadzieje że ankiety i protesty zdziałają może nie przestanie się zabijać zwierząt bo to jest nie możliwe ale będą one hodowane w lepszych warunkach


a propo kro ma szczeniaka zapraszam na http://pedigree.pl/Psygora/pl-pl/Rosnij+zdrowo
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: precz z mięsem!! nie zabijać zwierząt!!
« Odpowiedź #27 : 2007-04-25, 20:33 »
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: precz z mięsem!! nie zabijać zwierząt!!
« Odpowiedz #27 : 2007-04-25, 20:33 »

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: precz z mięsem!! nie zabijać zwierząt!!
« Odpowiedź #28 : 2007-04-25, 20:35 »
a propo kro ma szczeniaka zapraszam na http://pedigree.pl/Psygora/pl-pl/Rosnij+zdrowo


Tak się czepnę - a Pedigree to na pewno bardzo zdrowa karma... :/
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: precz z mięsem!! nie zabijać zwierząt!!
« Odpowiedź #29 : 2007-04-25, 20:57 »
Kiba pedigree nie jest zdrowe, ale może Renia akurat o tym wie... :) Na tej stronie przecież są też porady dla właścicieli szczeniaków.
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.128 sekund z 32 zapytaniami.