Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: [chomik]klatka czy akwarium?  (Przeczytany 10855 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Basiaw

  • Gość
[chomik]klatka czy akwarium?
« : 2003-05-22, 08:57 »
Dzien dobry Wszystkim bywalcom tego forum :)

Ostatnimi czasy jakos przybywa zwierzatek w moim domu - najpierw byly rybki, od niedawna koszatniczki a od wczoraj sliczna chomiczka.
Hrabina (tak dzieci daly jej na imie) zamieszkala w akwarium, ale zastanwiam sie co jest lepsze - akwarium czy klatka?
Ja jako dziecko tez mialam chomiczke i moja przyjaciolka mieszkala w akwarium, bo takich wynalazkow jak klatki 20 lat temu nie bylo;-)

Poradzcie mi prosze - jakie mieszkanie jest lepsze dla chomika?W przypadku klatki obawiam sie nocnego halasu (bo Hrabinka mieszka w pokoju dzieci)- czy chomiki lubia w nocy gryzc prety klatki?

pozdrawiam serdecznie
Zapisane

kareena

  • Gość
[chomik]klatka czy akwarium?
« Odpowiedź #1 : 2003-05-22, 13:27 »
hałas pewnie i tak będzie bo chomiczki są nocnymi markami :) ja uważam że lepsza jest klatka, choćby dlatego że w niej jest lepsza wentylacja. A poza tym chomik może sie wspinać na pręty - zawsze to jakaś rozrywka :)
Zapisane

mar-rol

  • Gość
[chomik]klatka czy akwarium?
« Odpowiedź #2 : 2003-05-22, 16:09 »
A ja jestem, za akwarium, ale tylko wtedy, kiedy jest tam dobra wentylacja i te akwarium ma minimum 50 l. Po za tym w akwarium chomiczki mogą mieć bardziej urozmaicone życie np. dodawając nowe przedmioty, czy zmieniając ich położenie
Zapisane

Forum Zwierzaki

[chomik]klatka czy akwarium?
« Odpowiedz #2 : 2003-05-22, 16:09 »

Emilka

  • Gość
[chomik]klatka czy akwarium?
« Odpowiedź #3 : 2003-05-22, 16:42 »
o niestety sie z Toba mar-ol nie zgodze a popieram kareen.
Oczywiscie z elepsza jest klatka. Po pierwsze jest odpowiednio wentylowana po drugie chomik w klatce ma wiecej ruchu gdyz moze sie wspinac. Moim skromnym zdaniem to wlasnie klatke mozna bardziej urozmaicic
P.S jakiej rasy jest chomiczek?
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
[chomik]klatka czy akwarium?
« Odpowiedź #4 : 2003-05-22, 17:11 »
Kawarium dla chomika musi byc duze bo jak juz pisano.. wentylacja.
Klatka jest super ale jak ja miałem w klatce to mi ten chomik złosliwie trociny na cały pokój wysypywał i się poślizgnąć mozna było...
Zapisane

Basiaw

  • Gość
[chomik]klatka czy akwarium?
« Odpowiedź #5 : 2003-05-22, 17:59 »
[P.S jakiej rasy jest chomiczek?[/quote]

+++++++++

Nasza chomiczka to kremowa, czarnooka syryjka, milutka bardzo, mysle ze da sie dosc szybko oswoic, bo juz teraz specjalnie sie nas nie boi, daje sie glaskac, tyle ze na reke nie wchodzi, no ale czego oczekiwac w pierwszej dobie :)
Zapisane

Basiaw

  • Gość
[chomik]klatka czy akwarium?
« Odpowiedź #6 : 2003-05-22, 18:02 »
Cytat: Galago De Codi
Kawarium dla chomika musi byc duze bo jak juz pisano.. wentylacja.
Klatka jest super ale jak ja miałem w klatce to mi ten chomik złosliwie trociny na cały pokój wysypywał i się poślizgnąć mozna było...


*************
no wlasnie, to wysypywanie... tak sobie mysle ze jakby z jakiejs pleksji zrobic takie przedluzenie kuwety a wlasciwie podwyzszenie, wtedy trudniej zwierzaczkowi bedzie trudniej sypac sciolka.

pozdrawiam
Zapisane

aneta

  • Gość
[chomik]klatka czy akwarium?
« Odpowiedź #7 : 2003-05-22, 21:00 »
Jestem jak najbardziej za akwarium.Mialam od groma i ciut ciut chomikow wiec wiem co mowie.Chomiczki sa zwierzaczkami nocnymi i lubia gryzc, wiec nie polecam klatki(gryzienie pretow, a moge sie zalozyc ze na 100%beda to robic).Nie zgodze sie z Emilka ze w klatce jest wiecej miejsca.W akwarium tez moze byc duzo miejsca.Do akwarium koniecznie trzeba wlozyc kolowrotek,aby sie im nie nudzilo podczas nocnych igraszek.Tyko zeby mial zakryte prety,bo moze sobie lapki polamac.Ja mialam zwykly kolowrotek ale obszyty byl materialem i nic mu juz nie grozilo :tak:
Mozna kupic kule dla chomikow.Bardzo fajna rzecz.Wklada sie malucha do srodka i puszcza po mieszkaniu.Moj to uwielbial.Bada sprawne :taniec: i silne :paker:
Zapisane

Emilka

  • Gość
[chomik]klatka czy akwarium?
« Odpowiedź #8 : 2003-05-22, 22:05 »
hym... nie pisalam nic o duzej ilosci miejsca tylko ze zapewni chomikowi znacznie wiecej ruchu. Pozatym chomiki gryza prety gdy nie sa nie mja zaspokojonego ruchu. Chomik ktory gryzie prety za wszelka cene chce wydostac sie ze swojej jego zdaniem ochydnej klatki poniewaz w niej mu sie nudzi. jezeli nie zapewniz chomikowi odpowiednio ciekawego otoczenia ebdzie chcial sie z niego wydostac. Pewnie z enajlepiej wsadzic chomika do czterech szybek i z glowy przynajmniej bedzie cicho. Tak nie mozna...
Zapisane

Forum Zwierzaki

[chomik]klatka czy akwarium?
« Odpowiedz #8 : 2003-05-22, 22:05 »

aneta

  • Gość
[chomik]klatka czy akwarium?
« Odpowiedź #9 : 2003-05-22, 22:18 »
Dlatego napisalam zeby mu wstawic kolowrotek,zeby go nie nosilo.A po za tym w dzien chomik spi,wiec nie ma znaczenia czy bedzie w klatce czy jak to napisalas w czterech szybkach.Moj sie tak przyzwyczail, ze gdy wieczorem sie budzil,a ja jeszcze bylam na chodzie to moglam go wtedy wyjac i wsadzic w kule aby kosci rozprostowal. :taniec:
Zapisane

siemaszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 346
  • WMW i końca nie widać... :/
[chomik]klatka czy akwarium?
« Odpowiedź #10 : 2003-05-22, 22:37 »
A co jeśli chomik nie mieści się w kołowrotku?!!
Ja osobiście broponuję klatkę. Moje chomiki uwielbiały wyczyniać akrobacje pod sufitem.
A do kołowrotka się nie mieściły... :?:  :)
Zapisane
"Błędem w sztuce lekarskiej jest stawać na drodze lecącego kału"

Galago De Codi

  • Gość
[chomik]klatka czy akwarium?
« Odpowiedź #11 : 2003-05-23, 09:55 »
To fakt. a podobno chomiki potrafią nawet ciężką pokrywę podnieśc.
Moj skurczykłak raz uciekł bo sobie w akwarium usypał stos z trocin i popodkładał marchewkę i zwiał... 2 dni potem znalazłem go w szafie... i niestety poprzegryzał mi przewody od zapasowych filtrów i grzałek do akwarium... wredota.... (zapewne zemścił się za te lata niewoli)  :oops:
Zapisane

Monik@

  • Gość
[chomik]klatka czy akwarium?
« Odpowiedź #12 : 2003-05-23, 10:28 »
Dość dużo czasu minęło od kiedy miałam chomiki. Ale wszystkie mieszkałay w dużych akwariach. Zaletą akwarium jest to, że można na dno nasypać grubą warstwę piachu, lub ziemi. Chomik uwielbia w tym kopać - ma dodatkową frajdę.
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
[chomik]klatka czy akwarium?
« Odpowiedź #13 : 2003-05-23, 10:40 »
Ja tak zwasze chciałem zrobić, posadzić trawkę i wogóle jak w naturze ale się bałem że nie będzie jak posprzatać i po jakms czsie by cuchnęło jak w oborze... jak to wyglada z praktycznego punktu widzenia ?
Zapisane

mar-rol

  • Gość
[chomik]klatka czy akwarium?
« Odpowiedź #14 : 2003-05-23, 14:14 »
Hmm. No cóż. Ja dalej jestem zdecydowanym zwolennikiem akwarium i uważam, że w akwarium będą mieli wiejcej miejsca do biegania. To prawda, że chomiki lubią się wspinać po prętach klatek, ale do akwarium także można włożyć jakieś drabinki. Po za tym jak już wcześniej ktoś wspominał, do akwarium można wspypać różne materiały takie jak sino z trocinami itp. w których myszoskoczki uwielbiają kopać i robić tunele. W klatce takiej możliwości nie ma, ponieważ trzeba by było więcej czasu poświęcić na sprzątanie niż na zabawę z chomikami.
I klatka i akwarium mają swoje zalety, ale najgorzej by było gdybyś miała drzewianą klatkę!!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

[chomik]klatka czy akwarium?
« Odpowiedz #14 : 2003-05-23, 14:14 »

Ritka

  • Gość
[chomik]klatka czy akwarium?
« Odpowiedź #15 : 2003-05-23, 14:17 »
klatka! homcio może sie po kratach wspinać, a z akwa łatwo ucieknie!
Zapisane

Emilka

  • Gość
[chomik]klatka czy akwarium?
« Odpowiedź #16 : 2003-05-23, 21:17 »
ktos tu wspominal o kuli...i rozprostowaniu kosci. To absurd wedlug mnie takie urzadzenie to niezla meczarnia dla chomiczka,stres i  w ogole. Chyba nie jest przyjemnie siedziec w plastikowej dusznej kuli i nie wiedziec w ktora strone ma sie isc. sorry ze w sumie nie na temat ale wszystkie te ludzkie beznadziejne wynalazki jak kule czy szelki dla chomikow to czysta glupota i brak wspolczucia w stosunku do zwierzat.Odradzam wiec kule i inne szmery bajery. Jednak nic nie zastapi wypuszczenia chomiczka zeby biegal po pokoju lub przynajmniej po lozku czy polce a nawet po czlowieku. Opanujcie sie ludzie...
Zapisane

kareena

  • Gość
[chomik]klatka czy akwarium?
« Odpowiedź #17 : 2003-05-23, 21:39 »
popieram - ja kuli też nie stosuję..
Zapisane

Gerda

  • Gość
[chomik]klatka czy akwarium?
« Odpowiedź #18 : 2003-05-23, 22:08 »
jeśli akwarium jest dostatecznie duże, chomik może w nim przebywać bez problemu, przecież można mu wstawić tam gałęzie wyparzone w piekarniku, kołowrotek, będzie to dla niego zdrowsze (będzie mógł zdzierać pazurki i przy okazji nieźle się bawić) a ty będziesz miała go zawsze na oku, no i w akwarium nie będzie tak hałasował jak w klatce (mówię o akwarium 70 - 100 l ) na małe akwarium nie decyduj się, gdyż malec szybko z niego ucieknie  :roll:  W sumie klatka też może być  :wink:
Zapisane

mar-rol

  • Gość
[chomik]klatka czy akwarium?
« Odpowiedź #19 : 2003-05-24, 12:39 »
Ja mam, kule, ale żadko ją stosuje, bo może i macie rację, że jest to stresujące, dlatego wypuszczam je w kuchni.
Zapisane

Basiaw

  • Gość
dziekuje
« Odpowiedź #20 : 2003-05-24, 13:44 »
Dziekuje wszystkim za opinie - ostatecznie od wczoraj Hrabinka ma klatke z pieterkiem i drabinka, wiec ma po czym biegac :) i gdzie robic akrobacje - np. zawisac pod sufitem trzymajac sie jedna lapka :D
Dzisiaj dostanie domek z kokosa, mam nadzieje ze jej sie spodoba i bedzie w nim spac.
Teraz - jak to chomik - spi, co jakis czas z zamknietymi oczami cos je a po poludniu pewnie znowu zrobi kilka kilometrow w kolku :)

raz jeszcze dziekuje wszystkim i serdecznie pozdrawiam
Zapisane

Forum Zwierzaki

dziekuje
« Odpowiedz #20 : 2003-05-24, 13:44 »

siemaszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 346
  • WMW i końca nie widać... :/
[chomik]klatka czy akwarium?
« Odpowiedź #21 : 2003-05-25, 23:20 »
:wink:
Zapisane
"Błędem w sztuce lekarskiej jest stawać na drodze lecącego kału"

Monik@

  • Gość
[chomik]klatka czy akwarium?
« Odpowiedź #22 : 2003-05-26, 07:40 »
Na chwilę wrócę do sprzątania w akwarium z ziemią/piachem. Chomisie załatwiały się w jednym miejscu (kąciku) i było bardzo łatwo pozbyć się tej "części" ziemi i zastąpić ją nową. Nic nie śmierdziało.
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
[chomik]klatka czy akwarium?
« Odpowiedź #23 : 2003-05-26, 13:29 »
Cytat: Monik@
Na chwilę wrócę do sprzątania w akwarium z ziemią/piachem. Chomisie załatwiały się w jednym miejscu (kąciku) i było bardzo łatwo pozbyć się tej "części" ziemi i zastąpić ją nową. Nic nie śmierdziało.

Dzia...  8)
Zapisane

Kamelia

  • Gość
[chomik]klatka czy akwarium?
« Odpowiedź #24 : 2003-06-04, 08:41 »
dużo lepsza jest klatka byłoby super jakby miała kołowrotek i jakieś inne bajery mój chomik to uwielbia
Zapisane

pomarańczowa

  • Gość
[chomik]klatka czy akwarium?
« Odpowiedź #25 : 2003-06-04, 12:01 »
Ja wole miec zwierzaki w klatkach,ale i akwarium ma swoje zalety.Moje myszoskoczki najpierw siedzialy sobie w wysokim akwarium.Bylo tam fajnie ale bezproblemu  wyskakiwaly.Jak je czyms przykrywalam to im sie robilo duszno,wszystko parowalo...Kupilam im klatke ale one zaczely wysypywac trociny!Ja juz nie wiem co jest najleprze...Dla chomika to chyba klatka,ale z akwarium ci nie wyskoczy...
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
[chomik]klatka czy akwarium?
« Odpowiedź #26 : 2003-06-04, 13:00 »
Akwarium dla gryzoni nie przykrywa się szyba tylko specjalna ramką na krórą jest przybita siatka stalowa....
Zapisane

Alicja

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 199
  • Żyj tak,żeby inni nie musieli przez ciebie płakać
[chomik]klatka czy akwarium?
« Odpowiedź #27 : 2003-06-04, 13:58 »
A ja miałam akwarium ale je niestety rozbiłam podczas mycia.Poza tym kiedyś mi z niego chomiś uciekł,znalazłam go za szafą i musiałam chochlą wyciągać.Klatka jest dużo lepsza od akwarium,po pierwsze się nie rozbije, po drugie jest w niej lepsza cyrkulacja powietrza,po trzecie chomiczek lubi się wspinać po prętach no i słyszałam,że chomiczki żyjące w akwariach żyją krócej od tych trzymanych w klatkach-i chyba coś w tym jest.
Zapisane
Nic nie dzieje się bez powodu

Forum Zwierzaki

[chomik]klatka czy akwarium?
« Odpowiedz #27 : 2003-06-04, 13:58 »

Galago De Codi

  • Gość
[chomik]klatka czy akwarium?
« Odpowiedź #28 : 2003-06-04, 16:48 »
Tak się składa że wszystko co jest ze szkła ... tłucze się  :P  uwazać trzeba i tyle.
Co do życia chomika.. sorry jak go ktos ma w słoiku 20 na 20cm to się nie dziwię.. Mój chomik miał 80X45X45 lub 100X45X45 nie pamiętam i żył chyba dłużej niż te w naturze...
    Pozatym przykryte tak akwarium daje mozliwośc stawiania korzeni i innego ustrosjstwa na które homik się wspina JAK W NATURZE a nie jak w komandosach....  :wink:
Zapisane

BEAUTY T3RROR

  • Gość
[chomik]klatka czy akwarium?
« Odpowiedź #29 : 2003-06-04, 16:56 »
Oczywiście klatka... także dlatego, że jeśli ja np. miałam myszkę w aqua, to zakrywałam aqua tekturką żeby mi nie puciekała. :) I pozniej np. podnosze wieczko-a tam smrood... fuj... teraz mam klatkę, i nie czuć takiego smrodu, jak to było w aqua. Aha, przez szklo zwierzę wydaje sie markotne i zapane. W klatce nie ma "sciany" miedzy mna a zwierzęciem, i dlatego widać lepiej :)
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.077 sekund z 31 zapytaniami.