Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: KOCIA PAPUGA  (Przeczytany 2529 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dominika

  • Gość
KOCIA PAPUGA
« : 2003-06-04, 15:18 »
Mam w domu dorosłego kota i dwa niespokrewnione z nim maluchy. Zauważyłam że początkowo duży kot warczał na nie a teraz one ganiają biedaka po całym domu.  Co ciekawe-zauważyłam że jeden z moich maluszków-chłopiec, naśladuje we wszystkim dużego kocura. Kiedy Kot (to imię najstarszego kota ;) ) włazi na regał mały natychmiast próbuje tego samego. Kiedy leżę na plechach i Kot opiera się przednimi łapami o mój bok-zaraz przychodzi mały kotek i robi to samo. Czym to jest powodowane?
Pozdrawiam forumowiczów
Zapisane

kareena

  • Gość
KOCIA PAPUGA
« Odpowiedź #1 : 2003-06-04, 19:12 »
pewnie ten mały znalazł sobie idola ;)
Zapisane

myszka

  • Gość
KOCIA PAPUGA
« Odpowiedź #2 : 2003-06-04, 19:14 »
Dokładnie. Kociaki tak jak i dzieci uczą się pewnych zachowań od starszych kotów, np od matki. Twoim kociakom zabrakło matki, która nauczyłaby je różnych fajnych i przydatnych rzeczy, więc chcąc nie chcąc kocur stał się wzorcem. Wujkiem, mozna by rzec :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

KOCIA PAPUGA
« Odpowiedz #2 : 2003-06-04, 19:14 »

dominika

  • Gość
KOCIA PAPUGA
« Odpowiedź #3 : 2003-06-04, 19:19 »
Racja..szkoda tylko że wujek zaczyna akceptować kocurka (nazywa się Małpiszon :wink: ) a na kotkę (Krówka) syczy..co prawda krzywdy jej nie robi ale nie akceptuje jej niestety. :(
Zapisane

myszka

  • Gość
KOCIA PAPUGA
« Odpowiedź #4 : 2003-06-04, 19:23 »
Spokojnie, jeśli nie robi jej krzywdy to jest dobrze. Niektóre koty nigdy nie zaprzyjaźniają się, ale jeśli się tolerują i pokojowo współistnieją, to nie ma powodów do zmartwienia. Zresztą jest jeszcze za wcześnie by wyrokować - to dopiero kilka dni, a ustalanie się stosunków międzykocich trwa czasem i kilka miesięcy :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.056 sekund z 25 zapytaniami.