Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: [b]AKCESORIA DLA PSA[/b]  (Przeczytany 5018 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gusia7

  • Gość
[b]AKCESORIA DLA PSA[/b]
« : 2002-08-16, 11:20 »
Ile mniej więcej kosztują akcesoeia dla owczarka niem. ? Ile płaci się za podatek od psa ? Jak przekonać rodziców do pieska? :?:  :?: [/b]
Zapisane

Ola

  • Gość
[b]AKCESORIA DLA PSA[/b]
« Odpowiedź #1 : 2002-08-16, 11:24 »
Akcesoria dla owczarka niemieckiego?? Ile kosztuja?? Moze zobaczz na jedną z tych stron - http://www.karusek.com.pl i http://www.slonik.pl
To są dwa fajne sklepy internetowe i przy akcesoriach są ceny..
Zapisane

Zorba

  • Gość
[b]AKCESORIA DLA PSA[/b]
« Odpowiedź #2 : 2002-08-16, 11:42 »
Jak przekonać rodziców.......to będzie dość trudne ja prosiłam przez 3 lata.
Powiedz im o zaletach owczarka niem.np.że się łatwo go szkoli ,że jest inteligentny.Możesz również czytać różne artykuły , chodzić po stronach internetowych . szukać informacji o owczarku niem. ale musisz zrobić to tak aby rodzice widzieli.Również postaraj się robić różne teatrzyki o owczrarku niem.
Zapisane

Forum Zwierzaki

[b]AKCESORIA DLA PSA[/b]
« Odpowiedz #2 : 2002-08-16, 11:42 »

Ola

  • Gość
[b]AKCESORIA DLA PSA[/b]
« Odpowiedź #3 : 2002-08-16, 12:56 »
Noo i bardzo dużo mów o psie... Męcz rodziców! Powiedz że potrzebujesz towarzysza wspólnych spacerów (może boją się że nie będziesz z nim wychodziła)... Dowiedz się jak psa wychować, jakie są owczarki i opowiedz wszystko rodzicom.. Znajdź gdzieś w pobliżu twojej miejscowości hodowle owczarków i powiedz o niej rodzicom... Działaj!

Ja namawiałam na psa 5 lat ;-)
Zapisane

gusia7

  • Gość
pies
« Odpowiedź #4 : 2002-08-16, 13:14 »
ja prosze juz rodzicow 11 lat :) a mam 16, caly czas obiecuja, ze za rok ale w tym roku sie uparlam i zobaczymy co z tego wyjdzie. na razie musze miec wszystkie informacje o psach
Zapisane

Ola

  • Gość
[b]AKCESORIA DLA PSA[/b]
« Odpowiedź #5 : 2002-08-16, 15:14 »
tak 3maj..
mówię ci w końcu się zgodzą... tylko musisz być wytrwała :)
powodzenia!
Zapisane

AniaS

  • Gość
[b]AKCESORIA DLA PSA[/b]
« Odpowiedź #6 : 2002-08-16, 21:34 »
Ceny zaleza od tego co i gdzie kupujesz. Ja dla Gauliego (ON duuugowlosy) kupilam szczotke do wyczesywania w zoologiku za 11 zl. Nie narzekam. Nie jest to jakas bajerancka firma, ale szczotka spelnia swe zadanie. Pozdrawiam i zycze powodzenia w namawianiu rodzicow.
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
[b]AKCESORIA DLA PSA[/b]
« Odpowiedź #7 : 2003-12-29, 20:03 »
ja tez baardzo dlugo namawialam rodzicow na psa przez porzadnych kilkanascie lat prosilam az w koncu ulegli, mam juz Tobka od 3 lat i nadal chetnie wychodze z nim na spacery; dokuczam mamie i wszystkim ze tak nie chcieli psa a teraz se zycia bez niego  nie wyobrazaja hehe:)
Zapisane

Fiona

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1704
  • "We are walking on a thin line"
[b]AKCESORIA DLA PSA[/b]
« Odpowiedź #8 : 2003-12-29, 21:37 »
Ja prosiłam też długo o pieska. Maman zgodziła się, ale powiedziała, że złotówki mi nie dołoży. To były słowa "puszczone na wiatr". Teraz Pusia jest dla niej tak jak członek rodziny-jest jej ukochanym pupilkiem. A co do podatków to to zależy do gminy. Starsi ludzie (chyba od 70 lat) nie placą podatku za psa. Mój dziadek ma pieska i nie płaci.
Zapisane
"Hej,
Ciut za mało jest
Tego życia
Żeby żyć
Bo pstryk i nie ma nic."
/Leżę tu-Hey/


Pusia za tęczowym mostem ;( [']['][']
Na zawsze w moim sercu <3
KC aniołku ;*

Forum Zwierzaki

[b]AKCESORIA DLA PSA[/b]
« Odpowiedz #8 : 2003-12-29, 21:37 »

Puppy

  • Gość
[b]AKCESORIA DLA PSA[/b]
« Odpowiedź #9 : 2003-12-29, 22:14 »
Ja też prosiłam.. prosiłam.. i wyprosiłam :] tylko u mnie było wsparcie mama i brat chcieli.. tylko tata i drugi brat nie.. :/ ale w końcu się zgodzili.. w sumie pomogła nam przeprowadzka. przenieśliśmy się do innego mieszkania, na parterze z ogródkiem- ogródek to taki bardziej dla picu ale jest :].

A może rodzicom chodzi że to za duży piech.. może zacznij od jakiegoś mniejszego.. no może nie jamnik ale jakiś średni.. jak się zgodzą na mniejszego to potem łatwiej :]

Może postaraj się rodziców na spacery wyciągać na spacery.. ale męcz, męcz, męcz..

Staraj się rozmawiać z rodzicami pojedynczo, tzn jak są we dwójkę, to zawsze jedno drugiego popsze.. a tak to łatwiej przekonać choć jedno z nich.. a potem to już z górki.

Nie polecam terapii szokowej :]

Może jakies poświęcenie finansowe się przyda, mi pomogło przekazanie większości moich oszczędności. Ale niech rodzice wiedzą że to znaczna część twoich zasobów. Muszą znać twoje poświęcenie.

A może metoda "na wariata" :] :lol:  ja chciałam wyprosić u rodziców drugiego pieska (choć w to i tak nie wierzyłam.. tak po prostu chciałam się przekonać czy rodzice by się zgodzili.. a nóż :] ) należy chodzić z pustą smyczą po domy (albo z przyczepioną do smyczy łyżeczką), mówienie w powietrze słodkich słów typu "mój kochany maksiu", udawanie zabawy z psem. ;] wiem że głupie.. ale może pomoże.. z góry mówię że u mnie się nie sprawdziło- może dlatego że za mały mam talent aktorski :lol:

powodzenia:]
Zapisane

onka

  • Gość
[b]AKCESORIA DLA PSA[/b]
« Odpowiedź #10 : 2003-12-30, 09:07 »
"akcesoria dla psa" to okreslenie baaaardzo ogólne i można by tu ceny i "sprzet" wymieniać i wymieniać
i akcesoria to rozumiem:
 smycz (szelki), obroża, szczotka do wyczesania (lub specjalny grzebień)
miska na wode,miska na jedzonko, "legowisko" - w tym przypadku materac lub koc czyli coś co juz jest w domku i nie trzeba kupowac czyli koszt posłania odpada na przykład

ale bardziej ważne jest potem utrzymanie psa - weterynarz -czyli szczepienia (koszt szczepień biorąc pod uwagę ,że psa kupujesz od hodowcy to szczeniak juz powinien byc po paru odrobaczeniach i juz po szczepieniu czyli pozostały by ci jeszcze dwa łączny koszt ok 200 zł ,co tez zalezy od tego co to za szczepionka i na co - ja pisze wg mojego goldena  :) )odrobaczenia (no tutaj akurat jesli chodzi o odrobaczenie  to koszt 10-15 zł dla psa dorosłego raz na 3 mce lub pół roku - zalezy od weta ;)  )
itd wymieniac by i wymieniac
no i teraz karma albo gotowane albo sucha , koszt miesięcznie biorac pod uwage suchą karmę (dobrą, nie bede tutaj wymieniać no bo każdy ma inne zdanie, ja karmie psa eukanubą od początku) to ok jak dla psa dorosłego 230 zł za 15kg co starcza na  1,5 mca średnio

oj się rozpisałam no ale tak to wyglada i trzeba miec tego świadomośc, "akcesoria" typu smycz czy obroża to na prawde jest niewiele jesli chodzi o koszty ;)
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
[b]AKCESORIA DLA PSA[/b]
« Odpowiedź #11 : 2003-12-30, 09:38 »
No Onka chcialam napisać cos w podobie wiec nie bede powtarzac... Ale wlasnie same koszty utrzymania duzego psa sa o wiele wieksze niz akcesoria do niego! Troszczke inaczej jest w przypadku np. yorka :) On je tyle ile kot naplakal wiec taki wor starcza na uu... minimum 3-4 mies albo i wiecej ;)
Zapisane

Trinity...

  • Gość
[b]AKCESORIA DLA PSA[/b]
« Odpowiedź #12 : 2003-12-30, 11:33 »
Gusia ja prosiłam rodziców o psa 12lat ;)
Aż wpadłam na pomysł, żeby zacząć opiekowac się psem sąsiadki, średniej wielkości kundelkiem i to przekonało rodziców. Wychodziłam z nią (suczka to była) 3 razy dziennie na sprcerak, karmiłam, chodziłam się z nią bawić. Rodzice przekonali się i teraz jestem szczęśliwa właścicielka małęgo Munsterlandera :)
Zapisane

Fiona

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1704
  • "We are walking on a thin line"
[b]AKCESORIA DLA PSA[/b]
« Odpowiedź #13 : 2003-12-30, 13:17 »
Miałaś bardzo dobry pomysł Trinity.... ;)
Zapisane
"Hej,
Ciut za mało jest
Tego życia
Żeby żyć
Bo pstryk i nie ma nic."
/Leżę tu-Hey/


Pusia za tęczowym mostem ;( [']['][']
Na zawsze w moim sercu <3
KC aniołku ;*

Trinity...

  • Gość
[b]AKCESORIA DLA PSA[/b]
« Odpowiedź #14 : 2003-12-30, 15:05 »
Dobry jak dobry, ale najważniejsze, że skuteczny :) :) :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

[b]AKCESORIA DLA PSA[/b]
« Odpowiedz #14 : 2003-12-30, 15:05 »

AgaŚ

  • Gość
[b]AKCESORIA DLA PSA[/b]
« Odpowiedź #15 : 2003-12-30, 19:09 »
Heh... nie zawsze skuteczny ;) Tz... nie chodzi mi akurat o was bo (prawie :P) wszyscy z tego fora sa w deche  :wink: . Ale sa nieraz rozwydrzone zwierzaki, ze zrobily by wszystko zeby miec wlasnego psiaka! Potrafia wyprowadzac i  opiekowac sie psami z calego miasta, a jak juz psiaka dostana... nawet zadnego z tych psiakow nie odwiedza... a ich wlasny pies... po prostu sie znudzi  :?
Zapisane

olc!a

  • Gość
[b]AKCESORIA DLA PSA[/b]
« Odpowiedź #16 : 2003-12-30, 19:14 »
Cytat: Taraa
rozwydrzone zwierzaki

:lol: :lol:

Popieram Onkę. Utrzymanie dużego psa kosztuje dużo więcej niż same akcesoria :roll: Wiem coś o tym :roll:
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
[b]AKCESORIA DLA PSA[/b]
« Odpowiedź #17 : 2003-12-30, 19:21 »
No olc!a fakt dla takich dzieci ,,zwierzak" to za mile okreslenie... wiec jak... potworki :P?
Zapisane

Abakus

  • Gość
[b]AKCESORIA DLA PSA[/b]
« Odpowiedź #18 : 2003-12-30, 19:21 »
Witajcie:)
Moze bede okrutny i pomyslicie o mnie niezbyt dobrze ale ja radzilbym sie Gusi7 dobrze zastanowic nad tym wyborem psa i to jeszcze tej rasy. Przepraszam ale bede szczery z tego co sie domyslam jestes bardzo mloda osoba, tz chodzaca do szkoly,potem matura studia a pies ciagle bedzie i bedzie na Ciebie liczyc a Ty nie bedziesz miala czasu. Mam owczarka niemieckiego i wiez mi jest to wspaniala rasa ale i tez wymagajaca. Psy tej rasy kochaja wysilek, trzeba z nim dlugo chodzic, pracowac nad nim. naprawde to nie jest takie latwe. Tez zawsze od dziecka marzylem o owczarku niemieckim, i dla mnie wydalwalo sie to wszystko takie proste teraz wiem ze jakbym mial go wtedy pies nie byl by szczesliwy.Kupic takiego psa jest bardzo proste, ale co puzniej???
Zapisane

olc!a

  • Gość
[b]AKCESORIA DLA PSA[/b]
« Odpowiedź #19 : 2003-12-30, 19:27 »
Taraa - o tak, potworki to dobra nazwa. Ale mam lepszą - horrorki :lol:

Abakus - ja nie myślę o Tobie źle, też kilku osobom odradziłam kupno psa... Niektórym trzeba dość brutalnie uświadomić, że posiadanie psa ma też wady...
Zapisane

Aagata

  • Gość
[b]AKCESORIA DLA PSA[/b]
« Odpowiedź #20 : 2003-12-30, 20:57 »
A ja poprostu wiecznie siedziałam sama w domu i do mamy dotarło, ze musze mieć jakieś stworzenie na 4 łapach :wink:
A co najważniejsze, pies to nie zabawka, która mozna po miesiącu rzucić w kąt(zawsze to powtarzam w takich postach :) )i czasami trzeba sie pożądnie zastanowić czy nie należałoby troche poczekac z kupnem psa, bo moze sie okazac, że jest to następna zachcianka typu: bo inni maja to ja też musze mieć :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

[b]AKCESORIA DLA PSA[/b]
« Odpowiedz #20 : 2003-12-30, 20:57 »

filonjunior

  • Gość
[b]AKCESORIA DLA PSA[/b]
« Odpowiedź #21 : 2004-01-02, 01:02 »
Mi rodzice też nie chcą kupić psiaka.
Myślę, że musisz ich ciągle dręczyć, to wkońcu kupią !  :wink:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.079 sekund z 30 zapytaniami.