Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jak odzwyczaić psiaka....  (Przeczytany 2212 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Carola

  • Gość
Jak odzwyczaić psiaka....
« : 2004-02-28, 21:40 »
Hej mam problem, tzn. nie ja tylko moja kumpela, ma małego pieska (7 miesięcy ma ten maluch  :lol: ) i strasznie sie ciągnie na spacerach na smyczy i ją gryzie!! Jest to strasznie uciążliwe, więc chciałam tu zasięgnąć jakiejś informacji jak takirgo małego diabełka :diabel:  oduczyć tego ?? Podpowiedzcie coś, bo ja nigdy nie miałam takiego problemuz moim Rottkiem więc nie wiem co jej poradzić  :mysli:  :bezsilny:  ma też taki fatalny nawyk zjadania wszystkiego co znajdzie na spacerku i przez to chodzi w kagańcu (bo już raz sie porządnie przytruł :( ) Może mi coś doradzicie??? Ja nie miałam takich problemów z moim psiakiem :wink:
Zapisane

yashima00

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2702
Jak odzwyczaić psiaka....
« Odpowiedź #1 : 2004-02-28, 21:52 »
No widzisz, ja mam ten sam problem z psem, co kumpela. Tylko, że Rocky nie chodzi w kagańcu, ja też mam z tym problem i rzeczywiście - to uciążliwe :?
Zapisane
-

ina

  • Gość
Jak odzwyczaić psiaka....
« Odpowiedź #2 : 2004-02-28, 21:56 »
heh...a mój frodek nie ciągnie tylko nie da się go spuścić ze smyczy. on był od szczeniaczka malucha uczony chodzenia przy smyczy.. więc nie wiem jak Ci poradzić...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jak odzwyczaić psiaka....
« Odpowiedz #2 : 2004-02-28, 21:56 »

ixa

  • Gość
Jak odzwyczaić psiaka....
« Odpowiedź #3 : 2004-02-28, 22:06 »
kaganiec to bardzo dobre rozwiązanie a zeby pies nie ciągnął sie na smyczy trzba go bylo chodzic uczyc bez niej i zapinać ją jak pies jest czyms bardzo zainteresowany i nie zwraca uwagi na smycz bo coś innego jest w centrum uwagi.
Zapisane

Carola

  • Gość
Jak odzwyczaić psiaka....
« Odpowiedź #4 : 2004-02-28, 22:33 »
Cytat: ixa
zeby pies nie ciągnął sie na smyczy trzba go bylo chodzic uczyc bez niej i zapinać ją jak pies jest czyms bardzo zainteresowany i nie zwraca uwagi na smycz bo coś innego jest w centrum uwagi.

na niego to nie działa, jak się go spuści ze smyczy to ucieka i nie bardzo daje sie ną nią złapać, a jak sie już to uda to ja zaczyna gryźć, strasznie to denerwujące i uciążliwe, nie wiem czy on sie tego kiedykolwiek oduczy
Zapisane

whiper

  • Gość
Jak odzwyczaić psiaka....
« Odpowiedź #5 : 2004-02-29, 00:30 »
Ciągnie na spacerach - gdy pies ciągnie niech Twoja koleżanka sie zatrzyma i powie np. "koniec spaceru", gdy pies zluźni smycz powie do niego jakies ciepłe słowo... i w ten sposób po jednym spacerze powinnien się nauczyć jak ma wyglądac chodzenie na smyczy.
Grzyzenie - gdy to robimy niech ignoruje psa.. gdy przestaje nagradza psa.
Zjadnanie ulicznych rzeczy ;) - gdy pies dobiera się do takich rzeczy może np. szarpnąc lekko, ale stanowczo smycz mówiąc jednoczesnie "nie".
Myślę, że w tym przpadku jest zachwiana równowaga i to pies rządzi nas Twoją kolezanką.
Pozdawiam.
Zapisane

ixa

  • Gość
Jak odzwyczaić psiaka....
« Odpowiedź #6 : 2004-02-29, 09:31 »
Cytat: Carola
Cytat: ixa
zeby pies nie ciągnął sie na smyczy trzba go bylo chodzic uczyc bez niej i zapinać ją jak pies jest czyms bardzo zainteresowany i nie zwraca uwagi na smycz bo coś innego jest w centrum uwagi.

na niego to nie działa, jak się go spuści ze smyczy to ucieka i nie bardzo daje sie ną nią złapać, a jak sie już to uda to ja zaczyna gryźć, strasznie to denerwujące i uciążliwe, nie wiem czy on sie tego kiedykolwiek oduczy


to może niech potrzyma psa za obroze rękom albo zapytam czy lubi zabawe z psiakami albo się z nimik obwąchiwać ???
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Jak odzwyczaić psiaka....
« Odpowiedź #7 : 2004-02-29, 10:34 »
ja uważam ze kolczatka jest spoko, jeśli pies umie już na smyczy chodzić..jeśli nie to lepiej sie pofatygować i nauczyć psa chodzić za pomocą smakołyków na normalnej obroży...co prawda, kolczatka jest dobra gdy pies jest duży i niespodziewanie mógłby nas podziągnąć za czymś...wtdey łatwiej nad nim zapanować
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.061 sekund z 28 zapytaniami.