Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kot-wątrobowiec  (Przeczytany 8512 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Basia

  • Gość
Kot-wątrobowiec
« : 2002-09-26, 16:25 »
Hej , mam problem. Mam 2-letniego kota - kastrata. Okazało się , że ma 2-krotnie powiększoną wątrobe. W związku z tym jest leczony od kilki m-c. No i nic. wyniki krwi są takie , że praktycznie nie powinien juz zyć. Bierze silne leki - miał juz zmieniane. zaproponowano mi , aby przeprowadzić zabieg chirurgiczny polegający na wycięciu kawałka chorej wątroby. Szczerze mówiąc boje się tego. Zastanawiam sie , czy sa jakieś inne metody leczenia , mniej drastyczne. Jeżeli ktoś przechodził to samo ze swoim miluśińskim to bardzo prosze o radę.
Zapisane

Karla

  • Gość
Kot-wątrobowiec
« Odpowiedź #1 : 2002-09-26, 18:40 »
oh...bardzo mi przykro z powodu chorej watrobki Twojego kociaka...niestety pierwszy raz sei z czyms takim zetknelam, wiec nie potrafie pomoc...ale jak bede sie kontaktowala z moim wetem, to na pewno zapytam, co on radzi... pozdro...i glowa do gory, na pewno znajdzie sie jakis sposob, ktory wykuruje kicie :)
Zapisane

dora750

  • Gość
Kot-wątrobowiec
« Odpowiedź #2 : 2002-09-26, 20:01 »
Przede wszystkim należy ustalić z jakiego powodu kot ma powiększoną wątrobę. Jest wiele powodów tego stanu. Zatrucia, infekcje, choroby zakaźne..Powiększona wątroba może jedynie być objawem jakiejs poważnej (niekoniecznie poważnej) choroby. Zanim zdecydujesz się na biopsję wątroby(nakłucie i pobranie wycinka), proponuję zmienic weterynarza...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kot-wątrobowiec
« Odpowiedz #2 : 2002-09-26, 20:01 »

G.N.

  • Gość
Kot-wątrobowiec
« Odpowiedź #3 : 2002-09-27, 03:55 »
Zgadzam sie z Dorą. Po pierwsze zmień veta :twisted: . Jeśli wątroba jest silnie opuchnięta znaczy że z jakiegoś powodu nie pracuje (z różnych przyczyn jak pisze Dora), a ten ****** chce jeszcze wyciąć kawałek :evil:  :evil: .
Poza tym jeśli wyniki są tak złe jak piszesz kot najprawdopodobniej nie przeżyje narkozy.
Jedynym przypadkiem w którym taka operacja miała by sens jest guz na wątrobie. Ale nic nie piszesz jakoby taka diagnoza padla.
Zapisane

Basia

  • Gość
Kot-wątrobowiec
« Odpowiedź #4 : 2002-09-27, 08:56 »
hej , dzięki za wszytsykie odp., aby uszczególnić wszytkto odnośnie Juniora to:
- na zdjęciu RTG wyszło , że wątroba jest dwukrtonie powiększona oraz tak samo jest z lewą komorą serca- padło wtedy stwierdzenie , że watroba może być powiększona od serca
- podczas badania USG wyszło tylko nieznaczne zmiany w miąższu w niektórych miejscach
- a zabieg chirurgiczny to nie miałaby być biopscja , ale otwarcie jamy brzusznej - poprostu operacja - a tego nie chcę naprawdę
- podczas ostatniego badania krwi miał wyniki - alat przy normie 70- 769,9 ; a aspat przy normie 40 - 224,5
tak więc chynba rozumiecie skąd moja rozpoacz. A najbardzierj zastanawia mnie to , że on wogóle nie zachowuję sie , jak chory kot , szaleje , bije starszego kota , atakuje psa i ogólnie ma nadal w sobie kociego szatana
Zapisane

G.N.

  • Gość
Kot-wątrobowiec
« Odpowiedź #5 : 2002-09-27, 10:49 »
Zdecydowanie zmień veta.
Zapisane

dora750

  • Gość
Kot-wątrobowiec
« Odpowiedź #6 : 2002-10-02, 13:06 »
Zrób jak radzi GN i zmień weta i to szybko, póki ni jest za późno!  O matko, wątroba powiększona od  serca! To bzdura jakich mało! Nie zgadzaj sie na żadne niepotrzebne operacje. Jeżeli nie znasz żadnego dobrego weta, zajrzyj na forum ....www.koty.rokcafe.pl tam na pewno ktoś z Poznania doradzi Ci dobrego lekarza!
Zapisane

raggi

  • Gość
Odp: Kot-wątrobowiec
« Odpowiedź #7 : 2006-05-01, 10:38 »
witaj Basia :) kupilismy miesiac temu kotke ktora ma teraz 3 miesiace.Mamy wielki problem ,kotka jest podobnie chora jak twoj kotek ,tzn.jest zywym wesolym kotkiem a wyniki krwi sa tragiczne (podobne jak twoja kicia) Bardz prosimy o POMOC nr GG 4653880
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.119 sekund z 26 zapytaniami.