Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Ida cieple dni- zabezpieczmy okna i balkony!!!  (Przeczytany 4059 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Abakus

  • Gość
Witajcie:)
Dzis pol dnia walczylem z zabezpieczeniem balkonu zeby podczas gdy bedzie otwarty moj kot nie wypadl. Zbliza sie powoli okres ciepla i wtedy zagrozenie wypadnieciem kota jest bardzo duze:(. Apeluje do osob ktore mieszkaja w blokach zeby zrobic takie zabezpieczenie koszt nie jest wielki jesli sami pokombinujemy. Ja zabezpieczenie zrobilem z siatki rybackiej ktora mi siostra kupila:), wiem ze nie jest droga. A bardzo latwa w mocowaniu.
Teraz jestem spokojny oto ze Krecik jest bezpieczny!Namawiam do zabezpieczenia okien i balkonow.
Zapisane

Darke Elf K.

  • Gość
Ida cieple dni- zabezpieczmy okna i balkony!!!
« Odpowiedź #1 : 2004-03-05, 19:45 »
moj jak spadnie to siedzi w jednym miejscu i sie nie rusza przez 14g.
Zapisane

Emilka

  • Gość
Ida cieple dni- zabezpieczmy okna i balkony!!!
« Odpowiedź #2 : 2004-03-05, 20:25 »
nie udalo mi sie niestety namowic rodzicow na calkowite zabezpieczenie balkonu, ale zdecydowalismy sie na wprawienie drzwi z siatki, takich na owady. balkonu prawie w ogole nie uzywamy,za to okno moze byc otwarte a kotki nie wyjda :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ida cieple dni- zabezpieczmy okna i balkony!!!
« Odpowiedz #2 : 2004-03-05, 20:25 »

myszka

  • Gość
Ida cieple dni- zabezpieczmy okna i balkony!!!
« Odpowiedź #3 : 2004-03-05, 21:14 »
Cytat: Darke Elf K.
moj jak spadnie to siedzi w jednym miejscu i sie nie rusza przez 14g.


Mamy rozumieć, że on tak regularnie spada...
Zapisane

Abakus

  • Gość
Ida cieple dni- zabezpieczmy okna i balkony!!!
« Odpowiedź #4 : 2004-03-06, 11:02 »
Witam:)
 Nie dziwie sie kotu Darke  ze sie nie rusza jak ja bym spadl z balkonu to tez bym sie nie ruszal nawet dluzej;(
I poto sa walasnie zabezpieczenia zeby kot nie wypadl i nic sobie nie zrobil. Przeciez kot nie zabija sie kilka razy wystarczy raz upodnie np glowa w beton i koniec!!!
W duzych mistach takie zabezpieczenia sa widoczne owiele czesciej, ale w malych miejscowosciach jak sie robi takie zabezpieczenie to ludzie patrza jak na wariata, dla kota zabezpieczac balkon-glupota, To sa wlasnie stereotypy ktore trzeba przelamywac. ja w bielawie chyba jestem ppierwszym ktory ma takie cos, Chodzilem po osiedlach zeby zobaczyc czy moze ktos ma juz cos takiego zeby podpatrzec ale nikt nie zabezpiecza balkonow:( KIedys balem sie zeby nie zepsuc wygladu balkonu taka siatka ale teraz uwazam ze balkon wyglada super. A zastosowanie takiej siatki jest wielksze bo mamy pewnosc ze nic nie wypadnie np jka bardzo wieje. Albo jak ktos ma jakiegos ptaka tez juz nie zwieje. Warto troszke pokombinowac!
Zapisane

myszka

  • Gość
Ida cieple dni- zabezpieczmy okna i balkony!!!
« Odpowiedź #5 : 2004-03-06, 11:05 »
I nic nie wpadnie od sąsiadów - nie wiem, jak u was, ale u nas chamy potrafią zdechłym jedzeniem i śmieciami rzucać z balkonu, nie raz już lądował jakiś spleśniały chlebek, a pety w skrzynkach to codzienność.
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Ida cieple dni- zabezpieczmy okna i balkony!!!
« Odpowiedź #6 : 2004-03-06, 16:31 »
Ja jeszcze nie mam zabezpieczonego balkonu, bo od niedawna mam kotka i zupełnie nie wiem jak to się robi :( Poradzcie mi coś. Mój balkon jest półokrągły, betonowy, nie ma żadnych prętów i jest wysoki na metr albo trochę więcej. Boję się, że Daisy wskoczy na barierkę bo będzie chciała coś zobaczyć i spadnie. Widziałam kiedyś jak kot sąsiadów z dołu maszerował właśnie po barierce  tam i z powrotem i serce mi zamarło. Całe szczęście, że nic się nie stało.
Zapisane

Sal

  • Gość
Ida cieple dni- zabezpieczmy okna i balkony!!!
« Odpowiedź #7 : 2004-03-08, 14:40 »
Ja mam mieszkanie na 10 piętrze, więc od sąsiadów nic mi nie wpada. Ale balkon muszę zabezpieczyć. Na razie mam pomysł, do wykonania jeszcze droga daleka. Po to kupiłam szelki, żeby kociawki mogły pobyć na balkonie, zanim go zabezpieczę. Zoabzcę czy pomysł się sprawdzi.

Zabezpieczenie musze mieć zsuwane, bo takie mi się marzy.
Zapisane

Maxim

  • Gość
Ida cieple dni- zabezpieczmy okna i balkony!!!
« Odpowiedź #8 : 2004-03-09, 22:26 »
Ja nie mam zabezpieczenia na balkonie bo nie mam balkonu  :lol:  ale podpatrzyłam zabezpieczenie u moich znajomych, których kota nagminnie przełaziła na balkon sasiadów. Balkon ma barierkę żelazną, na której umieszczona jest szyna , po której przesuwa sie płyta z półprzeźroczystego tworzywa ( chyba plexi się to nazywa). Gdyby kogoś interesowały szczegóły to mogę się dopytać.  :telefon:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ida cieple dni- zabezpieczmy okna i balkony!!!
« Odpowiedz #8 : 2004-03-09, 22:26 »

Sal

  • Gość
Ida cieple dni- zabezpieczmy okna i balkony!!!
« Odpowiedź #9 : 2004-03-10, 08:38 »
Ja byłabym zaintersowana.
Wprawdzie do wykonania jeszcze chwila, ale podpowiedź się przyda.
Zapisane

Maxim

  • Gość
Ida cieple dni- zabezpieczmy okna i balkony!!!
« Odpowiedź #10 : 2004-03-10, 22:12 »
Ok. Salamandra, popytam o szczegóły i prześlę na prv  :)
Zapisane

Emi8

  • Gość
Ida cieple dni- zabezpieczmy okna i balkony!!!
« Odpowiedź #11 : 2004-03-11, 00:32 »
Hehehe  Abakus kopiujesz swoje posty i piszesz je na kilku forach.....?
Patrzysz pewnie, na którym forum, jak ludzie odpowiadają....sondę robisz?  :wink:  8)
Zapisane

Sal

  • Gość
Ida cieple dni- zabezpieczmy okna i balkony!!!
« Odpowiedź #12 : 2004-03-11, 08:27 »
Nie widzę w tym nic złego...
Im więcej info, tym lepiej....
Zapisane

Abakus

  • Gość
Ida cieple dni- zabezpieczmy okna i balkony!!!
« Odpowiedź #13 : 2004-03-11, 09:31 »
Witajcie:)
Czasy cenzury sie juz skonczyly  ;)  Nie mam obowiazku bycia tylko na jednym forum a jak to napisala Salamandra "Im wiecej info, tym lepiej". Na roznych forach sa rozni ludzie ci co sa gdzie indziej nie musza znac tego forum. A wydaje mi sie ze ten temat moze uratowac jakiemus zwierzakowi zycie i warto o tym pisac gdzie wejdzie.
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Ida cieple dni- zabezpieczmy okna i balkony!!!
« Odpowiedź #14 : 2004-03-11, 09:34 »
No właśnie :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ida cieple dni- zabezpieczmy okna i balkony!!!
« Odpowiedz #14 : 2004-03-11, 09:34 »

SKR

  • Gość
Ida cieple dni- zabezpieczmy okna i balkony!!!
« Odpowiedź #15 : 2004-03-11, 21:20 »
Ja całkiem naiedawno namówiłam rodziców do zabezpieczenia balkonu. A okien i tak prawie nie dowieramy więc mam nadzieje ze ten inydent ze spadaniem juz sie nigdy nie powtórzy!
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.068 sekund z 29 zapytaniami.