Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Co dawać szczeniakowi?  (Przeczytany 49769 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gąsiorek85

  • Gość
Co dawać szczeniakowi?
« : 2008-03-29, 18:04 »
Witam wszystkich. Prosiłabym o poradę/pomoc. Mam szczeniaka(obecnie 6-tygodniowego) kundelka, suczkę. Dowiedziałam się że karmy Pedigree i Chapi nie są dobrym pożywieniem dla małych psiaków, czy to prawda?? Jeśli tak to co podawać, jakie firmy produkty i co z domowych przepisów?? Poza tym czy można podawać mleko, mleko z kaszka manna lub jęczmienna?? Proszę poradźcie mi, żeby maleństwo zdrowo rosło! Pozdrawiam
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Co dawać szczeniakowi?
« Odpowiedź #1 : 2008-03-29, 18:41 »
Cytuj
Dowiedziałam się że karmy Pedigree i Chapi nie są dobrym pożywieniem dla małych psiaków, czy to prawda??
Tak, to prawda. Te karmy zawierają bardzo mało mięsa, niewiadomego pochodzenia, zawierają sztuczne barwniki i konserwanty (dlatego karmy te są kolorowe). Po latach jedzenia tej karmy, pies może mieć popsutą wątrobe i inne organy wewnętrzne. Psia sierść może "śmierdzić" tą karmą, jest matowa. Dokładnie mówiąc - marketowe karmy to odpadki, jest w tym więcej zbóż niż mięsa.

Dobre karmy można kupić psu w dobrym zoologicznym. Jeżeli chcesz zamawiać przez internet, czy zobaczyć, jakie są dobre karmy wejdź tutaj i popatrz jaka jest oferta karm. Ceny niektórych karm mogą odrzucać, jednak przeliczając na dawkowanie tej lepszej karmy, opłaca się ją kupić. Jest na dłużej, pies je jej mniej niż np. pedigree.

Cytuj
i co z domowych przepisów??
domowe przepisy są dobre dla naszych piesków, możesz kupować np. karczek i surowy dawać psu. gotowanego kurczaka (bez przypraw i kości!) możesz gotować wraz z marchewką. Wpisz sobie w google "dieta barf" jest sporo porad, jak karmić psa, nie tylko dla osób, które karmią tylko surowym mięsem, surowymi kośćmi i papkami. Możesz też dawać psu pasztety, mielonki. No wymieniać można dużo... nabiały też są ważne, np. biały ser, od czasu do czasu żółty. Serek wiejski (ulubiony mojego psiaka ;) )

Cytuj
Poza tym czy można podawać mleko, mleko z kaszka manna lub jęczmienna??

Niestety psu nie wolno podawać krowiego mleka, przynajmniej nie często. Jednak jak da mu się od czasu do czasu to nic się nie stanie. (np. raz na 3 tygodnie) małe ilości.

Poczytaj sobie też różne tematy na forum dotyczące żywienia psów. Jest tutaj bardzo dużo porad na ten temat.

Oczywiście mogę polecić parę, niedrogich, ale dobrych karm. Acana, Bewi Dog,  Bento Kronen NUTRITIONAL BALANCE, Nutra Nuggets, Bosh, Arion, Belcando. - jednak trzeba pamiętać, że pies każdej karmy nie przyswoi tak jak trzeba.
Zapisane

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Co dawać szczeniakowi?
« Odpowiedź #2 : 2008-03-30, 20:26 »
Ja mam złe doświadczenia z Acana, a po fakcie była mi odradzana w zoologu.
Bardzo dobra jest właśnie Belcando, Purina i Brit.

Co do domowego jedzenia do podstawowa rzeczy- nie wolno psu dawać długich kości kurczaka!
Są to kruche kości które mogą wbić się w przełyk i psa już się nie uratuje.
Należy dawać  1/3 mięsa, 1/3 warzyw i 1/3 wypełniaczy (makaron, ryż ).
Jesli chodzi o warzywa o zielone, takie jak groch czy fasole mogą prowadzić do wzdęcia. Psy nie mogą też jeść cebuli gdyż może prowadzić do anemii.

Natomiast mleka mogą psy jeść do danego wieku, nei wiem dokładnie, ale potem już nie trawią laktozy i pies w związku z tym może mieć biegunkę. Podobno działa ono dobrze na nerki, dlatego rzadko i w małych ilościach nie zaszkodzi.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Co dawać szczeniakowi?
« Odpowiedz #2 : 2008-03-30, 20:26 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Co dawać szczeniakowi?
« Odpowiedź #3 : 2008-03-31, 15:50 »
z tego zo wiem pies nie powinien tez jeśc ziemniaków
tez nalezy uwazac z warzywani, ale wiekszosc moze jesc, takie jak ziemniaki czy cebula, poprosu uwazac, mozna marchewke z zupy(nieprzyprawionej) podac marchewke, ostatnio Kora jadła z chyba kaszą i miesem ;)

co do karmy to zalezy od psa, jednemu bedzie słuzyła innemu nie, jednemu zasmakuje inny powacha i ucieknie, jak bedziesz testować karmy to nie kupuj dużo bo nie ma sensu tracic kasy jak niewiadomo jak pies zareaguje ;)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Xentalia

  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Co dawać szczeniakowi?
« Odpowiedź #4 : 2008-03-31, 17:12 »
spróbujcie podać surową marchewkę czy jabłka
u nas to przebój.
No i mój ukochany psiak nie pogardzi suszonymi figami czy morelami.
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Co dawać szczeniakowi?
« Odpowiedź #5 : 2008-03-31, 19:09 »
spróbujcie podać surową marchewkę czy jabłka
u nas to przebój.
No i mój ukochany psiak nie pogardzi suszonymi figami czy morelami.
to zalezy od psa, czy woli gotowana czy surowa, Kora tez bardzo lubi owoce :) jak jest cos gotowane to też chetnie je :) ale nie kazdy pies jest taki łakomczuch jak mój :P
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Co dawać szczeniakowi?
« Odpowiedź #6 : 2008-04-02, 23:44 »
z tego zo wiem pies nie powinien tez jeśc ziemniaków
pies może jeść ziemniaki o ile jest do nich przyzwyczajony od małego ;). Jeśli starszy pies dostanie ziemniaki przedtem ich nie jedząc może dostać np. biegunki.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Co dawać szczeniakowi?
« Odpowiedź #7 : 2008-04-03, 08:15 »
pies może jeść ziemniaki o ile jest do nich przyzwyczajony od małego ;). Jeśli starszy pies dostanie ziemniaki przedtem ich nie jedząc może dostać np. biegunki.
Tylko, że organizm psa z ziemniaków nie ma żadnej korzyści, nie przyswaja ich. Z tego, co czytałam, podawanie ziemniaków psu ma sens tylko wtedy, gdy chcemy go "zapchać" podczas odchudzania ;)
Zapisane
IBDG Wrocław

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Co dawać szczeniakowi?
« Odpowiedź #8 : 2008-04-03, 22:22 »
A podczas odchudzania nie powodują one wzrostu tkanki tłuszczowej?
Nie wiem jakie właściwosci maja ziemniaki co do psów, ale u ludzi mówi się, ze są tuczące :mysli:.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Co dawać szczeniakowi?
« Odpowiedz #8 : 2008-04-03, 22:22 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Co dawać szczeniakowi?
« Odpowiedź #9 : 2008-04-03, 22:37 »
A podczas odchudzania nie powodują one wzrostu tkanki tłuszczowej?
Nie wiem jakie właściwosci maja ziemniaki co do psów, ale u ludzi mówi się, ze są tuczące :mysli:.
no własnie, dla ludzi sa tuczace chyba :P

moze nie tyle zapchac przy odchudzaniu a zapchac ogólnie... chociaz sama nie wiem...
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Co dawać szczeniakowi?
« Odpowiedź #10 : 2008-04-04, 09:42 »
A podczas odchudzania nie powodują one wzrostu tkanki tłuszczowej?
Nie wiem jakie właściwosci maja ziemniaki co do psów, ale u ludzi mówi się, ze są tuczące :mysli:.
My ziemniaki trawimy, a przez psy przelatują one nieprzyswojone. Dlatego pies, karmiony ziemniakami, tłusty nie będzie...
Zapisane
IBDG Wrocław

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Co dawać szczeniakowi?
« Odpowiedź #11 : 2008-04-04, 21:04 »
jak napisała IBDG, ziemniaki przez psa przelatują. Zje, napcha się, ale nie utuczymy nimi psa. Jednak na dłuższą mete są niezdrowe.
Zapisane

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Co dawać szczeniakowi?
« Odpowiedź #12 : 2008-04-05, 13:15 »
No tak, ale jeśli chodzi o odchudzanie, to pies ie napcha, ale żołądek kurczyć się nie będzie.
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Co dawać szczeniakowi?
« Odpowiedź #13 : 2008-04-05, 18:29 »
Napisałam wyraźnie "Jednak na dłuższą mete są niezdrowe."
Zapisane

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Co dawać szczeniakowi?
« Odpowiedź #14 : 2008-04-06, 13:21 »
Napisałaś, ze są niezdrowe, ale ja napisałam o czymś innym.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Co dawać szczeniakowi?
« Odpowiedz #14 : 2008-04-06, 13:21 »

Xentalia

  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Co dawać szczeniakowi?
« Odpowiedź #15 : 2008-04-17, 14:28 »
Dla szczeniaka polecam Acanę
http://www.zooekspres.pl/go/_info/?id=743
Zapisane

kiki123

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 85
  • Pies nigdy niewygada twojej tajemnicy
Odp: Co dawać szczeniakowi?
« Odpowiedź #16 : 2008-07-26, 17:08 »
dobre są gotwane serduszka z kurczaków szczeniak zje to z apetytem i zapokoji swój głód na 2-3 godzinki ;)
Zapisane
:):):)

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Co dawać szczeniakowi?
« Odpowiedź #17 : 2008-07-31, 09:32 »
Co dawać bokserowi około 2 miesięcy? Karma Royal Canin dla bokserów junior czy jakieś pedigree? :|
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Co dawać szczeniakowi?
« Odpowiedź #18 : 2008-07-31, 09:44 »
pomyśl... co możemy polecić... oczywiscie ze pedigree  :roll:

zadajesz głupie pytania, a znasz na nie odpowiedź.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Co dawać szczeniakowi?
« Odpowiedź #19 : 2008-07-31, 09:45 »
Kuki, wygłupiasz się, czy co? Od kiedy na FZ jesteś? Jeszcze nie wiesz, że nikt tu Ci nie poleci pedigree? :hmmm:
Zapisane
IBDG Wrocław

Marcel

  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Co dawać szczeniakowi?
« Odpowiedź #20 : 2008-11-10, 18:33 »
Ja karmiłem swojego szczeniaka Proformance Puppy. Jest to znakomita karma, ceniona na zachodzie. W Polsce można ją dostać bez problemu. Tobie też ją polecam. Po niej piesek będzie zadowolony i zdrowy. Zapytaj swojego weterynarza ;)
Zapisane
wicko.com.pl - karmy dla twojego psiaka i kotków. Szkolenia

Forum Zwierzaki

Odp: Co dawać szczeniakowi?
« Odpowiedz #20 : 2008-11-10, 18:33 »

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Co dawać szczeniakowi?
« Odpowiedź #21 : 2009-03-28, 22:34 »
Która z tych karm jest najlepsza ? : Acana, Hills, Royal Canin, Bento Kronen, Orijen, Eukanuba ?
Zapisane
Podpis bez przekazu.

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Co dawać szczeniakowi?
« Odpowiedź #22 : 2009-03-29, 09:58 »
w tym wypadku określenie "najlepsza" jest względne. Jednemu psu będzie służyć jedna karma lepiej, drugiemu druga. Wszystkie są dobre jakościowo, wybierając między tymi karmami można zacząć od kupienia małych worków każdej z nich i sprawdzenia, która psu najlepiej smakuje. Później tylko obserwować czy na wybranej karmie pies dobrze wygląda. Każda z nich na pewno ma też swoje minusy. Royal - BHA i BHT, Eukanuba - podobno zdarza się, że szczeniaki nią karmione sporo przerastają wzorzec, Orijen - ze względu na wysoką zawartość białka ma zarówno zwolenników jak i przeciwników. z Acaną i Bento Kronenem mało mam doświadczenia, Hillsem sama karmię i muszę powiedzieć, że mojemu psu chyba przestał smakować...
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Co dawać szczeniakowi?
« Odpowiedź #23 : 2009-03-29, 11:44 »
Chamsti, ja czytałam że Hills jest najlepszy, a ty jak sądzisz? Ja właśnie muszę w końcu wybrać dla niej stałą karme... A to będziesz na inną się przerzucać?
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Co dawać szczeniakowi?
« Odpowiedź #24 : 2009-03-29, 11:49 »
Moje dziecię za szczenięctwa jadło i nadal je Orijen(przyjechał do Nas jedząc pedigree) - psina jest pełna energii, futerko ma błyszczące ale ciężko mi powiedzieć czy to akurat zasługa karmy bo Gizmo traktuje chrupki jako dodatek, który czasem weźmie na ząb jak mu przyjdzie ochota.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Co dawać szczeniakowi?
« Odpowiedź #25 : 2009-03-29, 11:50 »
Ja już sama nie wiem jaką karmę ustalić na stałe. :lol:
A można zmieniać co jakiś czas, czy nie za bardzo?
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Co dawać szczeniakowi?
« Odpowiedź #26 : 2009-03-29, 11:54 »
Będziesz widzieć po psinie, czy dana karma jej służy czy nie, jeżeli już zdecydujesz się zmienić karmę na inną to zrób to stopniowo: najpierw domieszaj trochę nowych kulek do starej karmy, następnego dnia niech tych nowych kulek w starej karmie będzie więcej, az w  końcu zastąpi się 'starą' karmę nową całkowicie- uniknie się w ten sposób rewelacji żołądkowych .
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Co dawać szczeniakowi?
« Odpowiedź #27 : 2009-03-29, 21:45 »
ppx: ja z wyglądu psa na hillsie jestem bardzo zadowolona, chociaż kupy trochę duże. Generalnie sierść ładna, zęby ładne, pies problemów z żołądkiem nie ma, jest pełny energii. Jedyne co mnie zastanawia to fakt, że strasznie mało go je (około 150g dziennie, podczas gdy wg tabelki powinien jeść około 250), a mimo to nie chudnie (ba, ostatnio ważąc ją stwierdziłam, że przytyło jej się około 2 kg). Mimo wszystko najprawdopodobniej będę karmę zmieniać, bo jak już pisałam, pies je ją raczej niechętnie (chociaż na początku było inaczej).

Karmę oczywiście można zmieniać, nigdy nie wiesz, czy karma, która jest uznawana za dobrą akurat Twojemu psu będzie dobrze służyć (ja tak z puriną pro plan miałam). Zmieniać karmę najlepiej w ten sposób, co Fatty napisała :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Co dawać szczeniakowi?
« Odpowiedz #27 : 2009-03-29, 21:45 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Co dawać szczeniakowi?
« Odpowiedź #28 : 2009-03-29, 21:55 »
Ja mojemu piesowi mieszam Royala z Profilum - czy ta druga karma jest w miarę dobra?,bo pies je ją chętnie,gdy jest zmieszana z Royalem i jest ona o połowę tańsza od Royala.
Sorry za offa,bo temat dotyczy szczeniaków ...

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Co dawać szczeniakowi?
« Odpowiedź #29 : 2009-03-30, 18:05 »
Jest tu gdzieś na forum ankieta jaką karmę jadają wasze psy? Lub coś w tym stylu ?
Zapisane
Podpis bez przekazu.
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.096 sekund z 33 zapytaniami.