Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: kocie pazurki  (Przeczytany 3821 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gragula

  • Gość
kocie pazurki
« : 2005-08-30, 20:01 »
moi znajomi mają kociaka. w mieszkaniu nie mają jednak ani jednego dywanu. kotek lubi się bawić, z resztą co tu dużo pisać, jak każde maleństwo. szaleje, ale do zabawy wybiera kanapę, czyli miejsce, gdzie ma przyczepność pazurków. muszę tu zaznaczyć, że strasznie się ślizga po podłodze i nie zawsze jest zadowolony z rezultatów zabawy  :roll: jest smutny, że nie wygrywa w walce z ludzkimi rękami, a kończy się to metą przy ścianie!  :|

czy to dlatego, że nie ma na podłodze do czego przyczepić pazurków? czy brak dywany bądź wykładziny może być powodem nieprawidłowego rozwoju w sensie pazurków - nie ma jak ich wykorzystać!?

bardzo proszę o radę  :tuli:
Zapisane

Rincevind

  • Gość
Odp: kocie pazurki
« Odpowiedź #1 : 2005-08-30, 20:12 »
kcoio musi miec o co ścierać  pazurki. dywan i kanapa, oraz inne meble to średni pomysł. Lepiej nabyc droga kupna drapak. Co prawda istnieje szansa, że zostanie on zignorowany jak przez większość kotów:-), ale przynajmniej będzie miał ubaw jak właściciele będą mu pokazywać do czego to służy
Zapisane

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Odp: kocie pazurki
« Odpowiedź #2 : 2005-08-30, 20:44 »
Tak, ja też stanowczo jestem za drapakiem. Kazdy kotek powinien mieć na czym trenować pazurki :krzywy: . Oby to własnie nie byl dywan,ściana czy kanapa...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: kocie pazurki
« Odpowiedz #2 : 2005-08-30, 20:44 »

Robal

  • Gość
Odp: kocie pazurki
« Odpowiedź #3 : 2005-08-31, 13:11 »
Po za tym moze to przyszły milosnik drapaka warto wydac pare zl na cos tkaiego (ja z reszta tez musze :P)
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: kocie pazurki
« Odpowiedź #4 : 2005-08-31, 21:54 »
Chyba źle zrozumieliście intencję tematu. Raczej chodzi o to czy jak kocię chodzi po gołej śliskiej podłodze i sie slizga biegając to nic mu sie nie stanie w sensie rozwoju kota.
Widziałam dorosłego kota który całe zycie mieszkał w mieszkaniu bez dywanów, oczywiście miał kanapy i drapak i nic nie wskazywało na to żeby był jakiś źle rozwinięty. Nawet ślizganie uwazał ża świetną zabawę zwłaszcza bieg za kasztanem albo piłeczką.
Zapisane
BC + koci podrostek

Rincevind

  • Gość
Odp: kocie pazurki
« Odpowiedź #5 : 2005-09-01, 07:12 »
wydaje mi się , że dobrze zrozumiałem intencje autora, bo napisalem, ze drapak jest wskazany, żeby nie niszczył mebli. Nic nie pisałem o frustracji i złamanej psychice kociatka z powodu tańców na śliskiej nawierzchni. Znam MCO , który nauczył juz sie obliczać poślizg jak biegnie za patyczkami, zeby aportowac i o dziwo używa drapaka
Zapisane

mazika_

  • Gość
Odp: kocie pazurki
« Odpowiedź #6 : 2005-09-01, 14:51 »
Słupek do drapania na pewno sie przyda ;) (moja ciocia zamiast drapaka--> kociak go ignorował, postawiła wysoki pień drzewa kot wspina sie na niego , ostrzy pazurki, zwiersza sie no cuda wyprawia ;) )kociak musi o coś zdzierać pazurki;)
« Ostatnia zmiana: 2005-09-01, 14:54 autor mazika_ »
Zapisane

anulka

  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: kocie pazurki
« Odpowiedź #7 : 2012-10-24, 11:29 »
nasz drapak - krzesło :) i racja - drapak dla kici byc musi!!! :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.048 sekund z 27 zapytaniami.