Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3]   Do dołu

Autor Wątek: Wierzycie?  (Przeczytany 25646 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

absencja

  • Gość
Wierzycie?
« Odpowiedź #60 : 2004-04-27, 14:27 »
gunia, jak ktoś nie chodzi do koscioła, to nie wierzy w kościół. koniec. we wszystko inne może wierzyć. a niewiara chyba tez nie jest niczym zlym.
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Wierzycie?
« Odpowiedź #61 : 2004-04-27, 15:27 »
Cytuj
przystepujesz do bierzmowania ?...

chyba tak. Żeby potem nie mieć problemów np. jak będę miała zostać matką chrzestną, jakbym wychodziła za mąż itp.

Cytuj
1. Ja sądzę, że do koscioła nie chodzi się dla księży, tylko dla Boga.

dla Boga pomodlę się w domu. Chyba nie jest aż tak wybredny żeby taka modlitwa się "nie liczyła".

Cytuj
ale jeżeli przyjdziesz do kościoła, to rzeczywiście się módl, a nie rozglądaj po bokach, kto gada kto się śmieje, a kto chwali się ubraniem

oczywiście, że jak już tam idę, to się nie śmieję, nie rozglądam po bokach itp. Ale to nie zmienia faktu że wiele, wiele osób to robi.

Cytuj
3. zdaje się, że Jezus powiedział, że za pośrednicwem księdza będzie spowiadał ludzi... Albo niektórzy twierdzą, że wyspowiadają się przed sobą i będzie git

jakoś nie mam ochoty spowiadać się przed kimś kto po wyspowiadaniu pójdzie np. się upić... zdaje się, że Jezus nie mówił, że księża mają tacy być.

to tylko moja opinia, nie narzucam jej nikomu, ale mojego zdania nie zmienicie...
Zapisane

Naomi151

  • Gość
Wierzycie?
« Odpowiedź #62 : 2004-04-27, 16:46 »
Ja wierzę w Boga ale nie chodzę do kościoła, nie wierzę w tą instytucję i wogóle księża wykładają te swoje kazania a sami się do nich nie stosują... ile księży po mszy idzie sobie pić, tyle się słyszy o duchownych wykorzystujących seksualnie kogoś itp. A jeśli chodzi o spowiedź to nie mam zamiaru opowiadać komuś o swoich grzechach, nie czuję takiej potrzeby, bo spowiadać się powinno przed Bogiem a nie jakimś człowiekiem, który powie stałą regułkę, posłucha co masz do powiedzenia zada pokute i odprawi. A skąd mamy pewność żę wiara katolicka jest najlepsza?? Przecież na świecie jest pełno innych religii, islamiści sądzą że to ich  religia jest najlepsza i prawdziwa, chrześcijanie że ich, a jeszcze inni ze ich. Wydaje mi się że to człowiek sobie wymyślił coś w co trzeba wierzyć, bo tak mu się łatwiej żyje ze świadomością, że po śmierci będzie nowe życie.
A najbardziej denerwuje mnie to, że Bóg podobno jest miłosierny, dobry itp.... to po co stworzył choroby, cierpienie, nakazał zabijać aby żyć (przez co giną zwierzęta w rzeźniach- ich losem się nie zainteresował???) a już  niedorzeczne jest to że Bogu składano ofiary ze zwierząt, jeżeli jest taki dobry to po co domagał się krwawych ofiar???
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wierzycie?
« Odpowiedz #62 : 2004-04-27, 16:46 »

Ax

  • Gość
Wierzycie?
« Odpowiedź #63 : 2004-04-27, 17:03 »
Naomi, słuchaj, Bóg nie nakazał, żeby zabijać itp, tylko dał człowiekowi wolną ręke-chcesz to wierz i-nie to nie wierz, bądź posłusznym Bogu-nie bądź. Co do krwawych ofiar-Bóg z czasem przekonał ludzi, że nie krwawa ofiara , tylko miłość itp są najlepszymi darami dla niego...
Zapisane

pola

  • Gość
Wierzycie?
« Odpowiedź #64 : 2004-04-27, 20:10 »
Norrisq zgadzam sie z tobą całkowicie :)
 :wink:
Zapisane

Naomi151

  • Gość
Wierzycie?
« Odpowiedź #65 : 2004-04-27, 22:29 »
Ale ja nie napisałam że nie wierze w Boga, bo wiem że Bóg istniejektoś musiał dać początek światu.... tylko denerwuje mnie kościół, bo i tak przecież skąd wiadomo, że nasz areligia jest tą prawdziwą?? i wkurzają mnie niektóre tradycje religijne i święta które wymagają zabijania zwierząt.... nie będę tu wymieniać tych obrzędów bo kto się tym interesuje to wie.
Zapisane

Aszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3553
  • klient w krawacie jest mniej awanturujacy sie.. :P
Wierzycie?
« Odpowiedź #66 : 2004-04-28, 16:51 »
Wierzyc wierze,ale do Kosciola nie chodze.Byl okres w moim zyciu kiedy chodzilam dosc regularnie,ale odkad zmienil nam sie proboszcz-przestalam.Nie lubie jak mi ktos kit wciska i probuje pouczac,a sam nie wzbudza (mojego) zaufania i szacunku.Pomodlic sie moge w domu,w koncu Bog jest wszedzie,a do ksiedza modlic sie nie bede,bo jest takim samym grzesznikiem jak ja.
Zapisane
w przeciwienstwie do Megi ( Szlachetnej Cholery) pozdrawiam...tylko nie wiem kogo...tzn. wiem, ze pozdrawiam Szlachetna Stara Karton i Szlachetna Kluche oraz Szlachetnego Milczacego z Wilkami. Podpisano: Szlachetna Jedza

Ireth

  • Gość
Wierzycie?
« Odpowiedź #67 : 2004-04-30, 19:53 »
Ja nie chodze,nie chce mi sie :roll:
Zapisane

iwa

  • Gość
Wierzycie?
« Odpowiedź #68 : 2004-04-30, 21:42 »
iwa chodzi do kościoła :D
moja parafia jest trochę :? ale bardzo lubię kościół tam gdzie mieszka moja babcia.fajny taki drewniany kościółek,zawsze można sobie wejść,nad małym bajorkiem-jeziorkiem z kaczuszkami :wink:
a kościół,który właśnie należy do mojej parafii jest uwaga!!!!!!!!! OBIEKTEM CHRONIONYM. można wejść tylko,jak jest msza.spoko!mnie coś takiego wnerwia!poza tym w zimę,jak się ślizgałam samochodem po parkingu przy kościele-zaraz pod domem proboszcza,to księża tylko popatrzyli i poszli :?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wierzycie?
« Odpowiedz #68 : 2004-04-30, 21:42 »

Essey

  • Gość
Wierzycie?
« Odpowiedź #69 : 2004-05-01, 12:40 »
Ostatnio coraz żadziej...
Zapisane

Ellen

  • Gość
Wierzycie?
« Odpowiedź #70 : 2004-05-01, 14:11 »
Nie wierze, nigdy nie wierzylam (no coz, jestem wyjatkiem w rodzinie). W kosciele nie bylam od dobrych kilku lat... ale na religie chodze, bo ksiadz nawet madrze gada i ciekawe problemy porusza.
Zapisane

Andziek

  • *
  • Wiadomości: 362
Wierzycie?
« Odpowiedź #71 : 2004-05-09, 18:53 »
"[...]Jezus rzekł: Królestwo Boże jest w was i wokół was, nie w domach z drewna i kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam, podnieś głaz... a znajdziesz mnie[...]"
Znacie to?? Jak nie to obejzyjcie - "Stygmaty".
Nie ma znaczenia czy chodzisz do kosciaola czy nie, wierzyc mozna i bez tego.
Zapisane
Lepiej być w kropce niż w martwym punkcie...

yashima00

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2702
Wierzycie?
« Odpowiedź #72 : 2004-05-10, 17:08 »
Cytat: Olka_eS
Nie ma znaczenia czy chodzisz do kosciaola czy nie, wierzyc mozna i bez tego.

Dokładnie... :D to nie ma znaczenia... :roll:
pozdro :mrgreen:
Zapisane
-

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Wierzycie?
« Odpowiedź #73 : 2004-05-10, 17:32 »
Cytat: Mlody
norris a ze tak zapytam - przystepujesz do bierzmowania ?... (i cala reszta nie chodzacych do kosciola a na religie tak ;P )



Nie. Ale nie dlatego,ze nie chodze do kosciola to z zupelnie innych powodow o ktorych pisac nie bede ;)
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Andziek

  • *
  • Wiadomości: 362
Wierzycie?
« Odpowiedź #74 : 2004-05-10, 18:27 »
ja to mialam takich ksiezy w szkole ze szkoda gadac. chodzilo sie bo sie chodzilo, chociaz nie musialo, hehe. ale przynajmniej niezly ubaw mialysmy dziewczynami jak sie z nami ksiadz klocil w sprawach wspozycia, co jakby nie bylo, nie ma o tym zielonego pojecia  :P
Zapisane
Lepiej być w kropce niż w martwym punkcie...

Forum Zwierzaki

Wierzycie?
« Odpowiedz #74 : 2004-05-10, 18:27 »

whiper

  • Gość
Wierzycie?
« Odpowiedź #75 : 2004-05-10, 22:54 »
Ja raz w miesiący przechodze przez parafie kościoła.. jak ide do ortodonty to robie sobie takie skróty  :wink: . A tak w Kościele dawno nie byłam... chociaż w Boga wierze  ;) .
Zapisane

Andziek

  • *
  • Wiadomości: 362
Wierzycie?
« Odpowiedź #76 : 2004-05-11, 08:37 »
niezle whiper :wink:  dobre
Zapisane
Lepiej być w kropce niż w martwym punkcie...

NaNcY

  • Gość
Wierzycie?
« Odpowiedź #77 : 2004-05-11, 12:12 »
ja chodze :wink:  cio niedziele :D  eh nawet mamy swój dalniarski zespolik i gramy na takiej mszy dla przedszkolaków :wink:  tzn. ja spiewam a raczej jeszcze scislej falszuje wypas poprostu :wink:  nie no nie jest zle... :lol:
Zapisane

kasja

  • Gość
Wierzycie?
« Odpowiedź #78 : 2004-05-11, 13:47 »
Ja tak normalnie nie chodzę, ale za to potrafię być na kilku mszach w ciągu dnia, bo nagłaśniamy zespoły religijne. :)
Zapisane

Yzalbe

  • Gość
Wierzycie?
« Odpowiedź #79 : 2004-05-16, 21:57 »
Kiedyś chodziłam, ale przestałam po tym jak dostałam od życia w dupę. Nie lubię dużych skupisk ludzi. Ale w Boga wierzę i się do Niego modlę. Właściwie to chodze tylko w Święta i 2 razy w roku do spowiedzi i Komunii.
Zapisane

k_lap

  • Gość
Wierzycie?
« Odpowiedź #80 : 2005-01-03, 16:43 »
Chodze do kosciola i jest mi z tym latwiej. Moze nie zgadzam sie z pewnymi pogladami i zachowaniami duchowienstwa, ale ja tam nie chodze dla ksiezy i dla ludzi. Chodze do kosciola dla Boga i dla siebie.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wierzycie?
« Odpowiedz #80 : 2005-01-03, 16:43 »

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Wierzycie?
« Odpowiedź #81 : 2009-01-05, 19:47 »
Dziś dziewczyna z mej klasy opowiadała (nie wiem czy to do końca prawda), że poszła na spowiedź i mówi o kłamstwie, że kłamała. Pokuta: "Nie kłam przez dwa lata".
:lol:
Zapisane
Podpis bez przekazu.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Wierzycie?
« Odpowiedź #82 : 2009-01-07, 23:23 »
gdyby tak powiedział powinien raczej nakazac 'nie kłam nigdy wiecej' a nie przez dwa lata, ale ja watpie zeby przy spowiedzi tak ksiadz powiedział, chociaz kiedys stwierdził po tym jak powiedziałam ze nie chodziłam do koscioła ze grzech mnie przytłoczy i popełnie samobójstwo, ciekawe, ciekawe :P
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Kira

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 18
  • Kira = P3symistka -----> 0 gryzoni i dwie kotki
Odp: Wierzycie?
« Odpowiedź #83 : 2009-04-24, 13:58 »
 ja wierze w Boga(nie wiem czy ma i jakie imie ), ale nie wierze w "instytucje kościoła"
chszest mam, komunie-mam, bierzmowanie-mam,jak miłam 15lat przeszłam bierzmowanie i to na tyle.
Jak byłamw liceum raz byłam swiadkowa na bierzmowaniu Kolezanki z klasy.
w 2001 roku w styczniu byłam na pogrzebie przyjaciela rodziny który osierocił swoja smiercią nagłą 2 dzieci
wtedy zwatpiłam.... dlaczego pon umarł anie taki pijak stojacy pod sklepem

Ostatni raz na spowiedzi byłam 2004 roku na pogrzebie mojej prababci ("bo tak wypadało") i mi sie oberwało za stwierdzenie
"ostatni raz u spowiedzi byłam 3 lata temu..."
Ksiądz na to - Dziecko to ty ile masz lat?! moja odp.17lat

Od 5 lat do kościoła nawet nie zajrzałam... a moje problemy z depresja i leczeniem psychiatrycznym potwierdziły tylko że "umiesz liczyc licz na siebie -twoje szczeście innych je...e" z pomoca leków psychotropowych i terapi udało mi sie wyciszyć depresje.Wiara mi tu nie pomogła, i nie była potrzebna
Zapisane
Kira -----> 0 gryzoni i dwie kotki Krysia i Micia
Strony: 1 2 [3]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.101 sekund z 27 zapytaniami.