Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Badania  (Przeczytany 4506 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kamelia

  • Gość
Badania
« : 2004-10-16, 17:59 »
to pytanie głównie do k_cian ale jak ktoś wie to niech pisze
---
jakie podstawowe badania robi się koniom albo jakie niepodstawowe ale przydatne i ile takie coś kosztuje ?? - stwierdziłam że zmieniam weta a dla pewności Gigi dostanie komplet badań. Wet pewnie bedzie wiedzial co i jak (trudno żeby nie wiedział :P) ale chce być ja zorientowana. a jak macie jakieś stronki na ten temat to bardzo chętnie poczytam :)
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Badania
« Odpowiedź #1 : 2004-10-16, 22:25 »
co ja na ten temat ci mogę powiedzieć....jejku...do nas jak przyjeżdża wet z okazji np szczepień to tak z deka ogląda każdego konia, w jakiej jest kondycji i do czego mamy wątpliwości to pytamy a wtedy on dokładniej się przygląda.... a takie zwykłe badanie napewno będzie osłuchanie konia, taka perystaltyka i serducho, obejrzenie konia w ruchu - po wysiłku też można zbadać konia, tętno i takie tam...napewno co jakiś czas stan zębów....wypełnienie naczyń, spojówka.....ściągna i ruchliwość stawów...myślę że to takie podstawowe rzeczy... bo badanie krwi czy kału to już jak ktoś naprawdę cośpodejrzewa a tak to raczej nie sądzę żeby każdy to robił....i czasochłonne i kosztowne

Kamelia

  • Gość
Badania
« Odpowiedź #2 : 2004-10-17, 11:39 »
a ty mówiłaś że badłaś Rudemu serducho do czego to i kiedy takie coś potrzebne ??
Zapisane

Forum Zwierzaki

Badania
« Odpowiedz #2 : 2004-10-17, 11:39 »

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Badania
« Odpowiedź #3 : 2004-10-17, 11:53 »
badałam go bo miał wtórne poty czasami, kilka razy mu się zdarzyło...one mogą być z różnych przyczyn ale przy okazji jak wet był poprosiłam by go dokładnie przebadał, powiedziałam co się dzieje, odpowiedziałąm na kilka pytań weta....i  w tej chwili sama w statoskopie jestem w stanie wyłapać ten dwutakt, wcześnieniej tego nie zauważałam, możlliwe że i wet który go wcześniej badał nie zwrócił na to uwagi, kazano mi zrobić ekg zdaje się serducha nie pamiętam już konkretnie które to z badań serca ale musiałabym konia wieźć do olsztyna lub wawy na te badanie a to co mu dolega to nie jest coś z czym nie może żyć lub pracować...choć rzeczywiście już w tym momencie wyklucza go z jakiegoś extremalnego wysiłku, ale tak jak mówię, ja konia nie kupiłam specjalnie po to żeby na nim startować coś bo w tej chwili jeżeli koń pójdzie na zawody to nie pode mną, głównie z troski o jego zdrowie i o to co z nim się dzieje wezwany został wet, te badanie nie bylo konkretnie do czegoś mi potrzebne

Kamelia

  • Gość
Badania
« Odpowiedź #4 : 2004-10-17, 11:58 »
aha to już wiem już podjęłam decyzję żeym miałą  MUSZĘ byc jak będzie wet nawet jak bym miała zwiać z lekcji i opowiem mu o Gigim i najwyżej powie co trzeba zrobić bo jest problem bo teraz Ginger ma coś takiego że jak się go tylko dotknie średnio mocno za łękiem tylnym to się strasznie wkurza i wali z zadu i boimy się że to coś z nerkami. chyba sobie zrobie liste pytań do weta :)
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Badania
« Odpowiedź #5 : 2004-10-17, 12:17 »
powiedz co się dzieje a jeszcze lepiej zademonstruj to wetowi, pewnie będzie trzeba mocz na badanie wysłać, albo uraz kręgosłupa jakiś...nie wiem...

Kamelia

  • Gość
Badania
« Odpowiedź #6 : 2004-10-17, 17:23 »
w boksie jak mu się tam naciśnie to tak fajnie łypie na ciebie wkurzonym wzrokiem i lekko zad podbija a pod siodłem tak podbija mocno zad albo strzela z niego. Właśnie ta sprawa znajduje się na liście pytań :) jako jedna z pierwszych :)
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Badania
« Odpowiedź #7 : 2004-10-17, 18:22 »
u nas dziewczyny w stajni się śmialy, jak koelżzance nie chciał ruszyć konik, to wołały cś w stylu "naciśmij  ręką zaraz za siodłem " ... :? ale ja chyba też bym się urwała z lekcji gdyby chodziło o zdrowie mojego konisia...
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.053 sekund z 24 zapytaniami.