Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: moja papuga wyrywa sobie piórka:(  (Przeczytany 16152 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

paulinawis

  • Gość
moja papuga wyrywa sobie piórka:(
« : 2004-12-30, 22:00 »
moja Klarunia musi miec doczynienia z ludzmi . Niestety moi rodzice są bardzo zapracowani,a ja ciagle w szkole. :( Ona tego nieznosi w wyrywa sobie piorka:(bardzo bym chciala zebyscie mi pomogli rozwiazac ten problem . ona zamiast byc zielona(taki kolor maja jej piorka) to jest siwo zielona:(:(:(:(Prosze pomocy!!!!!!!
Zapisane

cut

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 341
moja papuga wyrywa sobie piórka:(
« Odpowiedź #1 : 2004-12-30, 22:23 »
Paulina, wyrywanie piór u papug może mieć różne przyczyny - zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Jeśli wiesz, że przyczyną takiego zachowania papużki jest tęsnkota, to wydaje mi się, że jedynym rozwiązaniem jest zapewnienie jej towarzysza... :?:  Może namówiłabyś Rodziców na drugiego ptaszka?
Zapisane
'Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.'
(Ustawa o Ochronie Zwierząt)

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
moja papuga wyrywa sobie piórka:(
« Odpowiedź #2 : 2004-12-30, 22:56 »
Może to ze stresu
Masz w domu kota lub psa który by jej dokuczał ?

Całkiem możliwe, że to z tęsknoty.
Osoby decydujące się na zakup papugi powinny wiedzieć, że należy jej poświęcać dużo czasu.

Najlepiej by było jakbyś postarała się o towarzystwo dla ptaszka  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

moja papuga wyrywa sobie piórka:(
« Odpowiedz #2 : 2004-12-30, 22:56 »

Joanna

  • Gość
moja papuga wyrywa sobie piórka:(
« Odpowiedź #3 : 2004-12-31, 13:45 »
http://www.papugi.resnet.pl/artykuly/WyrywaniePior.htm - przeczytaj artykuł ze dwa razy. Potem dokładnie przeanalizuj to co się dzieje z papużka pod kątem tego artykułu.

Jak będziesz później jeszcze miała jakieś pytania to najlepiej na priva lub na moim forum (bo tutaj zagladam rzadko).

Pozdrawiam,
Joanna
Zapisane

paulinawis

  • Gość
Piszcie
« Odpowiedź #4 : 2005-01-01, 21:33 »
dziekuje wam wszystkim za rady zaraz przeczytam artukol od joanny.Piszcie dalej bo nadal sie nia przejmuje :idea:
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
moja papuga wyrywa sobie piórka:(
« Odpowiedź #5 : 2005-01-05, 21:16 »
Stanowczo zgadzam się z cut! Ale wydaje mi się że u tego ptaka lezy to na podłożu psychicznym... Najleprzym wyjściem było by kupienie drugiego ptaszka ( nie koniecznie tego samego gatunku, ale najlepiej o podobnych rozmiarach ). Możesz też jakieś" "zabawki" skombinowć... mogą być z zoologicznego, ale te plastykowe to tkie G; doradzam kilka zmyślnych zabawek interaktywnych, które są wykorzystywane w ptaszarni Gdańskiego zoo:
- można zawiesić na sznurku nieduży ( najlepiej okrągły > wiklinowy czy plastykowy ) pojemniczek i zrobić w nim dziurki w które można wrzucać orzechy czy nasiona słonecznika, żeby ptak musiał sobie pomyśleć i zapracować na smakołyki ( nie będzie mu się nudzić i przestanie obgryzać pióra ), albo poprostu może się tym pojemniczkiem bawić.
- możesz umieścić nowe żerdki, np.: z czarnego bzu, żeby mogła je obgryzać albo poprostu > jakaś zmiana w życiu  ;)
- polecam bardzo urozmaicona karmę
no i sama wymyśl coś ciekawego > wiesz co twój pierzaty przyjaciel lubi najbarzdiej  :wink:
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

kasia8989

  • Gość
moja papuga wyrywa sobie piórka:(
« Odpowiedź #6 : 2005-01-06, 17:13 »
najlepiej drugie stworzonko bo zabawki to rozwiązanie na krótki czas bo w końcu się znudzą.mi jak umarła jedna nierozłączka to młody miał taką deprechę że szok a nie mogłam kupić nowej popóżki bo wiedziłam że niedługo będe wyjeźdżać więc oddałam ją do wujka a tam papuga ma towarzycho nie z tej dziemi i spokojnie dożywa starości i młody nawet ojcem jest :P  :P
Zapisane

paulinawis

  • Gość
moja papuga wyrywa sobie piórka:(
« Odpowiedź #7 : 2005-01-08, 13:58 »
dzieki wam za rady :) ale czy moze jeszce znacie jakis sposob?
Zapisane

kasia8989

  • Gość
moja papuga wyrywa sobie piórka:(
« Odpowiedź #8 : 2005-01-08, 16:32 »
może spróbój jej systematycznie dawać jakieś "nowości" do klatki.Moje papugi godzinami siedziały w klatce i obgryzały zdjęcia, kartki i wogóle wszystko co papierowe.
Zapisane

Forum Zwierzaki

moja papuga wyrywa sobie piórka:(
« Odpowiedz #8 : 2005-01-08, 16:32 »

paulinawis

  • Gość
moja papuga wyrywa sobie piórka:(
« Odpowiedź #9 : 2005-01-11, 15:56 »
Cytat: kasia8989
Moje papugi godzinami siedziały w klatce i obgryzały zdjęcia, kartki i wogóle wszystko co papierowe.


zdjecia? o co chodzi dawalas swoje wspomnienia , zdjecia papudze? i co ona to jadla czytam jadly? papier=drewno!! one jadly drewo jesli mowisz o tym ze jadly!!!
Zapisane

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
moja papuga wyrywa sobie piórka:(
« Odpowiedź #10 : 2005-01-11, 16:51 »
Kiedyś jak miałam papuge problem miała taki sam
po pierwsze papugą powinnaś isc do weta
Wet mi wtedy powiedział ż epapuga jest bardzo nerwowa czy jakoś tam ;)
ale gdy o niej mysle plakac mi się cche bo mi dawno zdechłą :cry:

Kamil

  • Gość
moja papuga wyrywa sobie piórka:(
« Odpowiedź #11 : 2005-01-12, 21:02 »
Oczywiscie sposoby sa rozne najlepiej dokupic drugiego ptaszka (sam to zrobie bo mam papuge i dokupuje partnerke)jezeli nie masz dosc kasy to kup lusterko albo jakies bajery
Zapisane

paulinawis

  • Gość
moja papuga wyrywa sobie piórka:(
« Odpowiedź #12 : 2005-01-14, 08:19 »
milego kupowania i postowania Kamil!!! Zrobilam 1 rzecz kupilam nie wiem co i sie cieszy i toche przeslala :)
Zapisane

MrOcZnA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 251
  • GrEeN DaY
Odp: moja papuga wyrywa sobie piórka:(
« Odpowiedź #13 : 2005-05-11, 08:13 »
wiesz juak na moje oko to ona sie nudzi a najlebszy sposób jaki znam to właśnie towarzystwo albo jej poprostu małe lusterko wsadź do klatki.... ewentualnie slyszalam ze takie sztuczne plastkikowe papugi tesz są dobre. albo postaw ją gdzieś przy oknie...... może wpatrująć się w to co sie bedzie dzialo za oknem zapomni o nudzie. u mnie to działało:)
Zapisane

Raffy

  • Gość
Odp: moja papuga wyrywa sobie piórka:(
« Odpowiedź #14 : 2005-05-11, 15:57 »
LUSTERKA w ogóle nie wkładaj do klatki !
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: moja papuga wyrywa sobie piórka:(
« Odpowiedz #14 : 2005-05-11, 15:57 »

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Odp: moja papuga wyrywa sobie piórka:(
« Odpowiedź #15 : 2005-05-11, 16:52 »
Raffy czemu nie może wstawiac do kaltki??

Raffy

  • Gość
Odp: moja papuga wyrywa sobie piórka:(
« Odpowiedź #16 : 2005-05-11, 17:35 »
Raffy czemu nie może wstawiac do kaltki??

lusterko powoduje argesję u papug, i wielka samotnośc. Wyobraż sobie, jesteś sama i siedzisz w wielkim pomieszczeniu, oprócz ciebie sa tylko jakies istoty o 50x większe od siebie. Nie masz towarzysza, masz tylko ich. Dostajesz lusterko, od razu się zakochujesz i myślisz że to druga papuga. Siedzisz i się gapisz, spiewasz przy lusterku ale jej dotknac nie możesz i jak byś się czuła ?
Zapisane

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Odp: moja papuga wyrywa sobie piórka:(
« Odpowiedź #17 : 2005-05-12, 06:59 »
Oj kiepsko ale moja papuga zawsze miala lusterko

AyA

  • Gość
Odp: moja papuga wyrywa sobie piórka:(
« Odpowiedź #18 : 2005-05-13, 10:59 »
Hej! Mam 2 papuzki Faliste samiczke i samca lecz przedtem mialam 2 samce jeden z nich zdechl z nieznanej przyczyny. Moze ktoras z was miala taki przypadek ze swoim ptaszkiem. Biedak meczyl sie trzy dni. Nie mogl utrzymac rownowagi na drazku, nic nie jadl, a co gorsze takie wydawal dzwieki jakby plakal. Dzwonilismy po wszystkich w Bydgoszczy weterynariach ale nikt nam nic nie powiedzial. Dzwonilismy do sklepow zoologicznych i do hodowcow tez nic. Bylam tak wsciekla na ludzi ze zaden nie wymyslil jakiegos lekarstwa na te wlasnie ptaki. :(
Zapisane

iw!

  • Gość
Odp: moja papuga wyrywa sobie piórka:(
« Odpowiedź #19 : 2005-05-13, 17:05 »
Wczoraj mój tata mi powiedzial, że jego papugi wyrywają sobie wzajemnie piórka :(
Zapisane

Naomi151

  • Gość
Odp: moja papuga wyrywa sobie piórka:(
« Odpowiedź #20 : 2005-05-21, 09:38 »
Wiesz jeśli chcesz zadbać o zdrowie papugi, a pisałaś że nie macie czasu na spędzanie z nią dużo czasu to dokup drugą papugę, jak wiadomo papugi są zwierzętami stadnymi i źle znoszą samotność. Więc trzeba było się zastanowić przed jej kupnem czy masz na tyle czasu żeby przebywać z papugą ,a bawić się z nia, a jak nie to kup drugą, papuga potzrebuje kontaktu i wspólnych zabaw.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: moja papuga wyrywa sobie piórka:(
« Odpowiedz #20 : 2005-05-21, 09:38 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.109 sekund z 27 zapytaniami.