Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3   Do dołu

Autor Wątek: Psom nie wolno dawać czekolady!  (Przeczytany 43187 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Psom nie wolno dawać czekolady!
« Odpowiedź #30 : 2007-10-15, 14:11 »
A właśnie - ja kupowałem w zoologu,takie specjalne czekoladki,dla psa - poprzedni Mikuś je uwielbiał....

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: Psom nie wolno dawać czekolady!
« Odpowiedź #31 : 2007-10-15, 14:36 »
Czekoladki i ja widziałam, one nie zawierają teobrominy. O piwie nie słyszałam, ale kiedyś moja mama mi opowiadała, że słuchała jakieś audycji radiowej o zwierzętach i tam m.in. weterynarz mówiła, że psy jedza sfermentowane owoce nie po to by np. uzupełnić florę bakteryjną, a po to by się "upić", że psy tez maja taki 'fajny stan' i go odczuwają, ale na ile to prawda to nie wiem, dla mnie brzmi to jak absurd, ale nie chcę się sprzeczać, bo pierwszy raz o tym słyszę... :P Gadałam też kiedyś z właścicielami pewnego psa i powiedzieli, ze ich psa ciągnie do piwa i wódki, kiedyś na imprezie pies chlupnął cały kieliszek.... :P Jak to jest  z tym alkoholem? Zapewne szkodliwy w dużych dawkach jak dla każdej istoty... :P Ale cos wiecej? Czy ktoś słyszał o przypadkach w/w weterynarz? A konie po sondach? Ja słyszałam, że polega to na wlaniu przez rurkę do zoladka parafiny (tzn. widziałam coś takiego, taki 'zabieg' jak kon miał kolkę) lub podobno wódki, przy czym po wódce koń chodzi niby spity - tak słyszałam, ale nie widziałam, więc pytam z ciekawości, czy pewne "stany", ze to tak nazwę występują u zwierząt? :lol:

A mam takie pytanie, trochę nie na temat, ale chodzi mi o to czy pies od człowieka może zarazić się sepsą? Bo wiem, że psy chorują na tę chorobę, ale czy mogą ją mieć od ludzi? Jakie psy mają objawy?
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Psom nie wolno dawać czekolady!
« Odpowiedź #32 : 2007-10-15, 15:10 »
Mojego dawnego pieska kiedyś koledzy siostry upili .... wypił jedno piwko......chyba mu smakowało O_o :D
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Forum Zwierzaki

Odp: Psom nie wolno dawać czekolady!
« Odpowiedz #32 : 2007-10-15, 15:10 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Psom nie wolno dawać czekolady!
« Odpowiedź #33 : 2007-10-15, 17:16 »
W dzieciństwie miałam psa-piwosza :roll: Raz tak się upił, że na rękach niosłam go do domu, łeb mu zwisał i przelewał mi się przez ręce :roll: Czekoladę też uwielbiał, musiałam pilnować, bo kradł i zjadał nawet w sreberku :o Zresztą jadł wszystko i w dużych ilościach...
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Psom nie wolno dawać czekolady!
« Odpowiedź #34 : 2007-10-15, 17:25 »
Cytuj
Zresztą jadł wszystko i w dużych ilościach...

To podobnie,jak mój poprzedni - ale,czekolady nie jadł.
Piesek sąsiadek,który jadł słodycze,nabawił się cukrzycy...

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Psom nie wolno dawać czekolady!
« Odpowiedź #35 : 2007-10-15, 17:42 »
IBDG, niezły ten psiak piwosz :P mój tata jak kiedyś troche sobie popił wlał mojemu psu do miski piwo, no ale Bianka raz spróbowała i stwierdziła ze jest to niedobre. Moj psiak od czasu do czasu też zje kawałek czekoladki, ale zeby jej nie zaszkodzić kupujemy zazwyczaj tą psią czekoladke, bo i tak łatwo sie nabawić może robaków, trzeba ją wypróżniać co 1-2 miesiące. Więc wolimy nie ryzykować.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Psom nie wolno dawać czekolady!
« Odpowiedź #36 : 2007-10-15, 17:53 »
Ficzek (to nie ten piwosz ;p) nie chciał jeść psiej czekolady. Tylko ludzka mu smakowała... Też kradł, i też potrafił połknąć czekoladowego stwora w sreberku i w dodatku z łapami z tektury :roll: Kiedy Tomek wychodził z Ficzkiem na spacer, odwijałam sobie cukierki z papierków, żeby nie szeleścić przy piesku :lol: Ale on i tak wyczuwał z pokoju, że ja w kuchni opycham się łakociami... Stawał przede mną i patrzył, a mi czekoladka stawała w gardle... Dzięki Ficzkowi jadłam mniej słodyczy, bo wiedziałam przecież, że mu szkodzą, a jak jeść i nie poczęstować pieska, ktory wlepia w człowieka oczęta? Dopiero przy Toffiku mogę sobie pofolgować... :D Czekolada dla niego nie istnieje :)
Nie wiem, czy to prawda, słyszałam, że ludzka czekolada niszczy psi wzrok...
Zapisane
IBDG Wrocław

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Psom nie wolno dawać czekolady!
« Odpowiedź #37 : 2007-10-15, 18:26 »
Króliki też nie moga jeść czekolady ;p
Tylko pies Mysy sie nie upił xP
Cieakwe czy ma to coś do właścicieli xD
Zapisane
Podpis bez przekazu.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Psom nie wolno dawać czekolady!
« Odpowiedź #38 : 2007-10-15, 19:04 »
Cieakwe czy ma to coś do właścicieli xD
PPX, bo Cię prądem porażę za takie aluzje :P
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Psom nie wolno dawać czekolady!
« Odpowiedz #38 : 2007-10-15, 19:04 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Psom nie wolno dawać czekolady!
« Odpowiedź #39 : 2007-10-15, 19:25 »
Cytuj
jakie objawy daje uszkodzona watroba? po jakims czasie? cos widac? co sie dzieje z organizmem?

po jakim czasie cos widac zalezy od predkosci uzkadzania, stopnia i przyczyny. Jesli chodzi o objawy -= to jedne z pierwzych to ciemny mocz (duza zawartosc bilirubiny) i jasny kal, wymioty, biegunka, brak apertytu, wzmozone pragnienie, odwodnienie itp. w poznijszych etapach - zazolcenie blon sluzowych (zoltaczka) Diagnoza na podstawie badan krwi (alat, aspat, ap, bilirubina) A co sie dzieje z organizmem? powoli jest zatryuwany - przez sama bilirubine, przez produkty przemiany materii itp. itd. W bardzo ciezkich stanach pojawiajha sie rowniez - wlasnie przez zatrucie, objawy nerwowe typu drgawki. Na skkutek uposledzenia czynnosci watroby dochodzi do zaburzen w przemianie cukrow - czyli moze dosc do hipoglikemii, czy cukrzycy. Zatrucie czesto powoduje slepote...

Cytuj
Iras zniszczona wątroba? to hyba pies mojej cioci miał, znaczy ona miałą wodobrzusze,

wodobrzusze to tylko i wylacznie objaw - a nie choroba, wiecej - jest to objaw BARDZO wielu dolegliwosci - od chorob serca po nowotwory. Watroby jednak to nie dotyczy.

jesli chodzi o alkohol - alkohol (pirytus najcxzesciej, ostatecznie wodka, albo wytrawne wino)  jest uzywany w sytuacjach gdy zwierze dostaje wzdecia, czy skretu zoladka - celem jest zatrzymanie procesu fermentacji w zoladku, ktory powoduje zbieranie sie gazow. U psow dodatkowo sprzyja pozbywaniu sie owych gazow powodujac bekanie.

a czy zwierze moze byc pijane? Jasne ze moze... alkohol tak samo dziala na organizm zwierzecia jak na ludzki. Czy to jest "fajny stan?" trudno powiedziec jak zwierze postrzega zawrtociki itp.

Cytuj
A mam takie pytanie, trochę nie na temat, ale chodzi mi o to czy pies od człowieka może zarazić się sepsą? Bo wiem, że psy chorują na tę chorobę, ale czy mogą ją mieć od ludzi? Jakie psy mają objawy?

zacznijmy od tego ze "sepsa" to okreslenie ogolne - a dokladniej - KAZDA choriba majaca podloze bakteryjne moze przerodzic sie w sepse - bowiem jest to ogokne zakazenie organizmu (bakterie dostaja sie do krwi i osiedlaja sie we wszystkich tkankach) a odpowiadajac na pytanie - to zalezy co spowodowalo sepse, jakie bylo jej podloze a w razie czego - ile drobnoustrojow dostanie pies. Czyli - Tak, moze sie zarazic, ale zaleznie od wielu czynnikow - moze po prostu wystapic standartowa choroba i moze nie dojsc do sepsy.

Cytuj
Nie wiem, czy to prawda, słyszałam, że ludzka czekolada niszczy psi wzrok...

patrz wywod na temat watrobki - tak, moze przyczynic sie do slepoty, po tym jak wykonczy watrobe.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: Psom nie wolno dawać czekolady!
« Odpowiedź #40 : 2007-10-15, 19:30 »
Dzieki Iras, pytam bo u nas juz kilka osob w miesce pozarazanych... i sie ciut boje o psy (chyba bardziej niz o siebie :;p: ). Zwlaszcza, ze ostatnio uslyszalam o psie znajomych, ktory mial wlasnie te chorobe...
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Psom nie wolno dawać czekolady!
« Odpowiedź #41 : 2007-10-15, 19:48 »
Iras, Ty nas nigdy nie zostawisz, prawda? :)
Zapisane
IBDG Wrocław

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Psom nie wolno dawać czekolady!
« Odpowiedź #42 : 2007-10-16, 18:53 »
PPX, bo Cię prądem porażę za takie aluzje :P
xD

Sorry za offtop, ale królikom co sie dzieje od czekolady?
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Psom nie wolno dawać czekolady!
« Odpowiedź #43 : 2007-10-16, 19:00 »
to samo co psom, tyle ze szybciej + pare innych rownie "przyjemnych" rzeczy (biegunki, wzdecia, zaczopowanie jelit itp.)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Psom nie wolno dawać czekolady!
« Odpowiedź #44 : 2007-10-16, 19:02 »
A od alkoholu?
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Forum Zwierzaki

Odp: Psom nie wolno dawać czekolady!
« Odpowiedz #44 : 2007-10-16, 19:02 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Psom nie wolno dawać czekolady!
« Odpowiedź #45 : 2007-10-16, 22:53 »
a co z białą czekoladą? czy ona tez ejst szkodliwa oprócz tego ze tuczy
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Psom nie wolno dawać czekolady!
« Odpowiedź #46 : 2007-10-17, 00:39 »
Cytuj
A od alkoholu?

biorac pod uwage co napisalam o alkoholu u innych zwierzat - latwo mozna sobie wydedukowac co sie stanie gdy poda sie go krolikowi czy jakiemus gryzoniowi - albo zafunduje sie  mu fermentacje w zoladku w tempie blyskawicznym (czyt:wzdecie ze skutkiem smiertelnym - jaka smierc mozesz sobie poczytac w chorobach psow - taka jak przy skrecie zoladka) albo totalne wyjalowienie przewodu pokarmowego (czyt: calkowite ustanie funkcji trawiennych- smierc tez bardzo bolesna i nieprzyjemna) ewentualnie zabije go zatrucie organizmu(alkohol to trucizna - nie wolno o tym zapominac... czlowiek potrafi sie zapic na smierc - a krolik? tez - tyle ze zwroc uwage na to ze przecietny krolik miniatura wazy jakies 2 kg - wiec ile tego potrzeba? kropla? 10 kropel?)  A nawet jesli jakims cudem przezyje to wszystko to tak czy inaczej - bedzie bye bye watrobko.

czekolada - biala, gorzka, mleczna, z nadzieniem, bez nadzienia, wszelkie ciasta, cukierki, wafelki batoniki i wszystko co nazywa sie slodyczami jest szkodliwe.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Psom nie wolno dawać czekolady!
« Odpowiedź #47 : 2007-10-17, 17:15 »
A co oprócz kości może jeść pies, a człowiek nie?
Jakos mnie to ciekawi, bo zwierzęta niektóre to tylko pare rzeczy mogą jeść, a ludzie to prawie wszystko co się da ;p
Zapisane
Podpis bez przekazu.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Psom nie wolno dawać czekolady!
« Odpowiedź #48 : 2007-10-17, 21:21 »
wszelkie ciasta, cukierki, wafelki batoniki i wszystko co nazywa sie slodyczami jest szkodliwe.
Ale kawałek ciasta biszkoptowego czy zwykłego herbatnika chyba można dać od czasu do czasu? Kiedyś pani Sumińska w "Zwierzowcu" tak stwierdziła i mam nadzieję, że słusznie, bo Toffik lubi czasem skubnąć...
Zapisane
IBDG Wrocław

Kamyczek87

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2088
Odp: Psom nie wolno dawać czekolady!
« Odpowiedź #49 : 2007-10-17, 21:24 »
Mój pies przepada za tic-tacami. :roll:
Zapisane
''moim sąsiadem jest anioł
on strzeże ludzkich snów
dlatego wraca późno do domu
na schodach słyszę dyskretne kroki
i szelest
zwijanych skrzydeł
on rano staje w moich drzwiach
otwartych na oścież
i mówi:
twoje okno znowu
świeciło długo
w noc...''

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Psom nie wolno dawać czekolady!
« Odpowiedź #50 : 2007-10-17, 21:30 »
To tak, jak Ficzek, natychmiast się odświeżał "upadłym" tic-takiem :D
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Psom nie wolno dawać czekolady!
« Odpowiedz #50 : 2007-10-17, 21:30 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Psom nie wolno dawać czekolady!
« Odpowiedź #51 : 2007-10-17, 21:32 »
nie no - od czasu do czasu, jasne ze mozna - psu tez nalezy sie odrobina przyjemnosci :]
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Psom nie wolno dawać czekolady!
« Odpowiedź #52 : 2007-10-18, 19:45 »
A co oprócz kości może jeść pies, a człowiek nie?
Jakos mnie to ciekawi, bo zwierzęta niektóre to tylko pare rzeczy mogą jeść, a ludzie to prawie wszystko co się da ;p

no pewnie, a krolik czy krowa moze jesc tez tak malo, a my ludzie rozne dziwne rzeczy jak chipsy czy piwo ;)
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

kiki123

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 85
  • Pies nigdy niewygada twojej tajemnicy
Odp: Psom nie wolno dawać czekolady!
« Odpowiedź #53 : 2008-07-26, 17:06 »
Czekolada zawiera szkodliwe bakterie nie dobre dla psa więc dlaczego psy nie trawią ziemniaków? bo porostu ich organizm nie odbiera tego pokarmu dobrze.Pozatym nie radze dawać czekolady bo potem ona się przykleja do zębów psa i trzeba iść i je czyścić co wychodzi ok.20 zł a za 20 złmożemy kupić pełno innych smakołyków.
Zapisane
:):):)

zwierzyniec

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Psom nie wolno dawać czekolady!
« Odpowiedź #54 : 2010-09-09, 11:36 »
Mi się niestety zdarzyło dać kawałeczek czekolady mojemu pupilowi :/ malutko, bo malutko, ale jednak. Trudno czasami się oprzeć kiedy psina siedzi i wlepia w Ciebie te swoje oczy :D Do tik-taków mój nie podchodzi :d kiedyś wziął jednego do pyszczka i szybko wypluł :D
Zapisane

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: Psom nie wolno dawać czekolady!
« Odpowiedź #55 : 2010-09-09, 17:32 »
Mój pies przepada za tic-tacami. :roll:
moj tez jak tylko uslyszy pudelko i odglos cukierkow juz jest przy mnie
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "

wetsklep_pl

  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Psom nie wolno dawać czekolady!
« Odpowiedź #56 : 2011-08-17, 19:15 »
No to ja mam czyste sumienie,ponieważ cukierków nie daje psu,czasem tylko kawałek brzoskwini lub wcześniej truskawkę,którą zjada raz dwa:)
Zapisane

marek13131

  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Psom nie wolno dawać czekolady!
« Odpowiedź #57 : 2011-08-17, 23:18 »
Moje kundle często jabłka wcinają w sadzie.
_______
Sprawdź najnowszy ranking karm.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Psom nie wolno dawać czekolady!
« Odpowiedz #57 : 2011-08-17, 23:18 »

aha

  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Psom nie wolno dawać czekolady!
« Odpowiedź #58 : 2011-11-04, 11:05 »
ja też słyszałam, że psiakom nie można podawać czekolady, bo źle na niego wpływa i w ogóle słodycze nie są wskazane , są słodycze specjalne dla psiaka, ale jestem pewna, że te ludzkie bardziej im smakują, ale trzeba tego pilnować  żeby psa nie przyzwyczaić, ja tam czasami ciasteczko dam jak tak patrzy na mnie tymi oczami
Zapisane

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: Psom nie wolno dawać czekolady!
« Odpowiedź #59 : 2011-11-18, 21:15 »
ale czekolady nie dawaj nigdy
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "
Strony: 1 [2] 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.092 sekund z 28 zapytaniami.