Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: problem z chomikiem  (Przeczytany 16718 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rafal2shae

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 73
  • Moje akwarium
problem z chomikiem
« : 2007-12-26, 11:11 »
ja mam takie pytanie co dac zrobic chomikowi by mnie w nocy nie budzil :-/ tzn mam klatke wiadomo metalowa ma w niej domek plastikowy ktory obgryza kolko do biegania wode miske na jedzenie taka sprezynke z gory na dol i drewienko by sobie gryzla a mimo to w srodku nocy obgryza metalowe szczebelki lub probuje jakby kopac tak skrobie plastik (podstawke klatki) i to strasznie glosno caly dzien spi a w nocy "szaleje" spac nie moge :-/ Ratujcie
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: problem z chomikiem
« Odpowiedź #1 : 2007-12-26, 11:33 »
wyniesc klatke z chomikiem do innego pomieszczenia. chomik jest gryzoniem - wiec obgryzac wszystko bedzie. Dodatkowo chomiki prowadza nocny tryb zycia. wiec rady na to nie ma...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

rafal2shae

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 73
  • Moje akwarium
Odp: problem z chomikiem
« Odpowiedź #2 : 2007-12-26, 11:43 »
tylko nie mam go gdzie wyniesc :( i tu jest problem a to normalne ze w dzien jak juz wyjdzie to jest strasznie zimny???
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: problem z chomikiem
« Odpowiedz #2 : 2007-12-26, 11:43 »

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: problem z chomikiem
« Odpowiedź #3 : 2007-12-26, 13:14 »
Kup sobie stopery do uszu. W aptece za niecałe 2 złote. Skuteczne, wiem bo od kilku dni sypiam tylko z nimi... 9 szczurów w pokoju też potrafi sie tłuc... Bo 2 nieprzespanych nocach miałam ochote wyrzucić je przez okno...
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

rafal2shae

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 73
  • Moje akwarium
Odp: problem z chomikiem
« Odpowiedź #4 : 2007-12-26, 22:24 »
to widze ze nie tylko ja mam ochote na noc wystawic ja za okno :D :P no pewnie zakupie wyjscia nie ma innego
Zapisane

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: problem z chomikiem
« Odpowiedź #5 : 2007-12-26, 22:44 »
..to też kwestia przyzwyczajenia, mnie mój chomik już nie denerwuje(nie budzi mnie) a mam go od 3 lat  :)
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: problem z chomikiem
« Odpowiedź #6 : 2007-12-27, 20:53 »
rafal, miałam ten sam problem ze śp. Franczescą
Najpierw wynosiłam ją z pokoju na noc do kibla, ale mamuśka się wnerwiała.
Potem przykrywałam głowę poduszką
Potem wypuszczałam ją na tak długo, że była zbyt zmęczona by gryźć, aczkolwiek nie zawsze to skutkowało.
Czasem gdy już nie mogłam wytrzymać, wsadzałam ją na noc do akwa którego używałam podczas sprzątania jej klatki, jednak nie na dłuższą metę.
Z czasem po prostu "utwardziłam" sobie sen, aczkolwiek przyszło to dopiero po pół roku ;)
A potem była zbyt stara i gryzła bardzo żadko. Hasała tylko jak się ją wypuszczało na większą przestrzeń, a tak to żarła i spała.
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

rafal2shae

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 73
  • Moje akwarium
Odp: problem z chomikiem
« Odpowiedź #7 : 2008-05-13, 10:31 »
ja juz nie mam tego problemu :D byla jakis okres w kuchni a tam wiadomo cos sie robi i chyba ja to budzilo i sie PRZESTAWILA i teraz znow mam ja w pokoju i w dzien sie tlucze i pod wieczor a max 22 idzie spac i tak do poludnia mniej wiecej :) klatke tez zmienilem na mniejsza i z grubszymi precikami i mniej je gryzie prawie wcale :) takze spie spokojnie :D
Zapisane

Rooger20

  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: problem z chomikiem
« Odpowiedź #8 : 2008-12-28, 14:23 »
Kupilem chomika 2 dni temu

niechce wyjsc ze swojego domku wychodzi tylko w nocy alby sie najesc i napic

i mam 2 pietrowa klatke i nieche wejsc na gore

wie ktos moze czy to normalne a moze ktos wie kiedy sie oswoi i czy wogle sie oswoi
Prosze o pomoc!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: problem z chomikiem
« Odpowiedz #8 : 2008-12-28, 14:23 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: problem z chomikiem
« Odpowiedź #9 : 2008-12-28, 16:05 »
oswoi sie - ale daj mu czas.2 dni to bardzo malo - przede wszystkim, musi sie przyzwyczaic do nowego miejsca -  Przez minimum tydzien ograniczaj sie do karmienia i pojenia, sprzatanie nie wczesniej niz za 2 dni.  a ogolnie co do oswajania - byly takie tematy, wystarczy poszukac.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Rooger20

  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: problem z chomikiem
« Odpowiedź #10 : 2008-12-29, 10:18 »
mam jeszcze jedno pytanie

jak ja wyjme z tego domku i wystawie poza klatke to ona robi dziury w trocinach czy to normalne a gdy raz weszla na gore to nie umiala chodzic nozki miala pomiedzy drucikach co jest zdudowana klatka prosze o pomoc i przepraszam ze znowu pisze
Zapisane

Rooger20

  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: problem z chomikiem
« Odpowiedź #11 : 2009-01-07, 19:14 »
mam chomika tydzien i z cztery dni hjak postawie mu domek to siedzi tam dzien i noc i neiwychodzi dlaczego ??
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: problem z chomikiem
« Odpowiedź #12 : 2009-01-07, 23:03 »
Bo się boi? Bo chomiki śpią w dzień?
Sam sobie odpowiedz...
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Rooger20

  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: problem z chomikiem
« Odpowiedź #13 : 2009-01-08, 10:09 »
dzieki kar

a zacznie kiedys wychodzic??
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: problem z chomikiem
« Odpowiedź #14 : 2009-01-08, 13:06 »
Kiedyś na pewno, ... na pewno wyjdzie jak będziesz mu wsadzał i wyciągał domek, i jak go będziesz ciągle tykał... -.-
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Forum Zwierzaki

Odp: problem z chomikiem
« Odpowiedz #14 : 2009-01-08, 13:06 »

Rooger20

  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: problem z chomikiem
« Odpowiedź #15 : 2009-01-08, 17:15 »
mam znowu pytanie dlaczego chomik obgryza klatke??
Zapisane

ola_koniara96

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: problem z chomikiem
« Odpowiedź #16 : 2009-01-23, 18:59 »

[/quote]
mam znowu pytanie dlaczego chomik obgryza klatke??
  mam ten sam problem (mój chomiś Ferdek ma jakieś 4 miesiące) on też nie daje mi spać ale mam sposób poprostu czekam aż mu się znudzi albo wcześniej (jak się obudzi)wypuszczam go żeby się wybiegał
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: problem z chomikiem
« Odpowiedź #17 : 2009-01-23, 22:36 »
Gryzie klatkę bo chce się wydostać... albo jak me myszoskoczki (niby nie chomik ale zachowania podobne..) obgryzają klatkę jak są głodne.. :P
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

bartusss_21

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 8
Odp: problem z chomikiem
« Odpowiedź #19 : 2010-04-01, 20:11 »
..to też kwestia przyzwyczajenia, mnie mój chomik już nie denerwuje(nie budzi mnie) a mam go od 3 lat  :)
myślałem że chomiki żyja 2 lata (chyba rzę tylko te roborowskiego)
Zapisane

Kamil

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 40
  • Technik weterynarii w toku nauczania-2 rok ;)
Odp: problem z chomikiem
« Odpowiedź #20 : 2010-05-09, 16:03 »
Chomik jak wiele gryzoni jest aktywny nocą. Albo do innego pomieszczenia klatkę albo stopery w uszy. Innego wyjścia nie ma  :D

P.S. Mam dżungarka w wieku ok. 3,5 lat. Są wyjątki w żywotności chomików. Niestety biedaczek ma nowotwór  :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: problem z chomikiem
« Odpowiedz #20 : 2010-05-09, 16:03 »

kruszek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 30
    • WWW
Odp: problem z chomikiem
« Odpowiedź #21 : 2010-05-11, 09:38 »
Kurcze, a ja myślałam że tylko freciaki są takie głośne w nocy.
Zapisane

LFree

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2360
Odp: problem z chomikiem
« Odpowiedź #22 : 2010-06-06, 11:16 »
nawet maleńkie chomiczki dzungarki w nocy potrafia niezle rozrabiac... ledwo go widac ale za to slychac strasznie
Zapisane
Tylko dwie trwałe rzeczy możemy przekazać w spadku swym dzieciom. Jedna z nich to korzenie, druga to skrzydła.

LFree - Lifeform Fabricated for Repair and Efficient Exploration

dominika716

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: problem z chomikiem
« Odpowiedź #23 : 2010-10-30, 22:12 »
Ja mam teraz Dżungarkę Alfredę ;p 17 listopada będzie miała roczek od kiedy ją kupiłam ;p To jest mój 7 chomik już ;p Uwielbiam ją za to że po prostu jest,że mam do kogo mówić jak siedzę sama, że moja Funia ma na kogo szczekać ;p A co do tego że w nocy hałasują to ja przedtem przy 2 chomiku wypróbowałam pewien sposób ;p A więc w dzień zakrywałam klatkę ręcznikiem i chowałam do ciemnego pomieszczenia czyli łazienki ;p a w nocy brałam ją do pokoju i odkrywałam i mój kochany chomiczek(szczerze mówiąc nie pamiętam już ich imion,mała byłam wtedy ;p) przestawił się powoli że tak powiem na ''tryb ludzki'' w nocy spał a w dzień buszował ;p Teraz tego nie stosuje bo  Fredziuchna uwielbia gryźć a mamie ręcznika szkoda xDD
Zapisane

animanispecter

  • *
  • Wiadomości: 6
@Rooger20
« Odpowiedź #24 : 2011-02-22, 16:09 »
klatkę zawsze jak największą wybieraj. Zwierzaki powinny mieć dużo miejsca.
Zapisane

anita909

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6
Odp: problem z chomikiem
« Odpowiedź #25 : 2013-08-17, 11:40 »
ja tez mam 2 chomiki  ;p i jak chałasują a szczególnie wnocyn :jupi2: to je kłade do innego pomieszczenia  ;p ;p :jupi2: :jupi2: :jupi2:
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: problem z chomikiem
« Odpowiedź #26 : 2013-08-20, 15:05 »
Chomiki to stworzenia nocne, więc nic dziwnego,ze ozywiaja się o tej porze. W dodatku samotniki , więc nie powinno się ich trzymac parami. Moze to być niebezpieczne dla słabszego z nich.
Rzeczywiscie sa 2 wyjscia jesli chomik przeszkadza spac- relegowanie go do innego pomieszczenia lub przemyslenie decyzji przed zakupem zwierzatka.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: problem z chomikiem
« Odpowiedź #27 : 2013-08-20, 19:08 »
Jest jeszcze trzecie wyjście: harcowanie razem z chomikiem :jupi2:
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: problem z chomikiem
« Odpowiedz #27 : 2013-08-20, 19:08 »

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: problem z chomikiem
« Odpowiedź #28 : 2013-08-20, 22:23 »
A to właśnie powinien byc argument za kupieniem chomika  ;p
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

joasinek

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: problem z chomikiem
« Odpowiedź #29 : 2016-03-05, 16:12 »
Od trzech lat zajmuję się chomikaminsyryjskimi, niby to krótko, ale w takim czasie można już się wiele dowiedzieć. Moją Baśkę na noc dajemy do innego pokoju,a oprócz tego dajemy jej się wieczorem wylatać, czyli puszczamy ją po zabezpieczonym pokoju, wtedy po powrocie do klatki jest zmęczona i tak nie ''rozrabia''. Czy twój chomik ma kołowrotek? Jeśli nie to koniecznie mu go zakup (o ile gryzoń ma już ponad miesiąc), tylko musi być odpowiednio zamontowany, żeby jeszcze bardziej nie hałasował :). Powinien on zająć chomika,więc ten nie będzie gryzł prętów, domku itp. Mam nadzieję, że dajesz swojemu przyjacielowi jakieś gałązki do gryzienia, bo jego zachowanie może wynikać też po prostu z potrzeby spiłowywania wciąż rosnących ząbków.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.103 sekund z 29 zapytaniami.