Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4 5   Do dołu

Autor Wątek: jak bawic sie z krolikiem? cz sa dla niego do kupienia jkaies zabawki???  (Przeczytany 73243 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fsamras

  • *
  • Wiadomości: 51
bardzo mi przykro ale zanudzę Was pytaniami, bo mam ich jakieś czterysta tysięcy, inną sprawą jest czy zechcecie mi na nie odpowiedzieć
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Najlepszy jest Cuni Complete Versele Lagi. A twój piesek zapoznał się już z Frankiem?
Podgryza mu sierść?
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
granulat vitapol jest lepszy od mieszanek (np. megan) ale do najlepszych jest mu daleko. w sumie mialabym opory nawet przed nazwaniem go dobrym.

Lepsze karmy produkuje firma prestige (cuni duo), burgess (tego raczej nigdzie nie znajdziesz) deli nature (o niebo lepsze od vitapolu - i bardziej oplacalne) i sporo innych.

kolejna sprawa - NIE PISZ POSTA POD POSTEM! - istnieje opcja "edytuj"

Cytuj
jakoś sobie poradzimy, przecież to tylko mały króliczek, prawda ?

tak wlasnie mysi masa osob, ktore kupuja sobie "sliczne, male kroliczki" - potem kroliczek zaczyna dojrzewac - i przestaje byc milusi, no i wielkie zdziwienie, ze krolik miniatura jest 4 -5 razy wiekszy od swinki morskiej... i stad masa krolikow trafia do schronisk, na ulice, jako karma dla wezy itp. itd. jak maja szczescie to trafia na strone adopcyjna, jak go nie maja zazwyczaj oznacza to dla nich nader paskudny koniec....
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

fsamras

  • *
  • Wiadomości: 51
nie no nie, nie przesadzaj, nie miałam na myśli jego rozmiarów, bo wbrew temu co myslisz i wbrew obiegowej opinii ja chciałam jak największego, mozliweggo do trzymania w domu króla i dlatego wybór padł na baranka, nie ma się co dziwić że wszyscy się zachwycają malutkimi słodkimi króliczkami, bo one wlasnie takie są, a jak ktoś ma trochę oleju w glowie to chyba się domyśli że wszystko co malutkie kiedyś urośnie, i dla mnie niezależnie od wieku i wiekości Franek zawsze będzie milusi, bo on po prostu taki jest :), przepraszam za niepoprawną formę wypowiedzi ale to moje początki na forum i mam nadzieję że mi wszyscy wybaczą, co do karm to widziałam na allegro cuni duo, więc go nabędę, dzięki za poradę,
ppx piesa niestety już nie ma z nami... :( ale mam nadzieję że tam gdzie jest, jest mu dobrze
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Współczuje :(
Myślałam, że chodzi Ci o to, że piesek będzie szczypał królika jak twoje ręce.
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
ja nie mowie, ze taki los czeka krolika u ciebie - stwierdzam po prostu fakty. Nietstety malo kto ma na tyle oleju w glowie by pomyslec, ze krolik potrafi sporo urosnac - i nie tylko krolik - jakis miesiac - dwa po swietach bedzie wysyp wywalanych psow, kotow i innych zwierzat - bo sie okaze, ze szczeniaczek sika, bo urosl za duzy, bo koteczek drapie, albo "nageel" sie okaze ze krolikowi, czy swince morskiej trzeba sprzatac i trzeba je karmic...

Co do krolika "jak najwiekszego" - z pytan wnioskuje, ze to twoj pierwszy krolik - ale moze jako nastepnego wezmiesz sobie olbrzyma belgijskiego, albo barana francuskiego? :] Od miniaturek roznia sie tylko wielkoscia - a oswajaja sie i przywiazuja sie tak samo... - tym bardzej, ze krolik ma byc "wolnobiegajacy" :] No i uchronisz takowego przed paskudna smiercia...

Sama planowalam jakis czas temu, ze moj nastepny krolik bedzie wlasnie taki normalny - hodowlany... dwa z moich maja juz po 8 lat - wiec staruszkami zwac je juz mozna, ale los llubi platac mi figle - w zeszlym roku przygarnelam krolice, ktora wlasciciel chcial "wypuscic na wolnosc" (warszawski park, listopad... bez komentarza) a niedlugo dojdzie mi prawdopodobnie jeszcze jeden krolik, ktory aktualnie trzymany jest... na dworzu...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

fsamras

  • *
  • Wiadomości: 51
czytasz w moich myślach Iras, ale jak powiedziałam o moim pomyśle mężowi bardzo stanowczo zaoponował, Franka też za bardzo nie chciał ( wiesz to taki bardzi zwolennik psów, " z którymi to sie przynajmniej porozumiec można" ), ale jak zobaczył Franka to się pierwszy na niego "rzucił" , teraz do niego gada i ciągle go smyra i cały czas nawija do wszystkich że króle powinny być na wolności a nie w klatkach, ale DRUGI TO JUŻ ABSOLUTNIE NIE !!!! jeśli chodzi i ogół ludzki to niestety podzielam opinię że ludzie działają pod wpływem impulsu, nie starają się zrozumieć swoich towarzyszy, myślą że zwierzątka myślą wyłącznie po człowieczemu i takie też maja potrzeby, i szlag mnie trafia jak widzę na ulicach zapasione psy wyprowadzane tylko na tzw. kupę, albo te które maja "lepiej"  bo mają dom z ogródkiem i mieszkają 24 h na dobę w metalowej klatce zwanej kojcem brrrrrrrrrr
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Króliki hodowlane też są fajne. :D
Hodowlane robią Nesquika, a miniaturki pieprz. xD
Ja właśnie chciałam mieć królika, bo mój dzidek miał hodowlane.
A co do ludzi chcących mieć małe zwierzątko, to głupota, jak chcą małe mogli sobie chomika kupić, a nie królika...
Na necie jest parę zdjęć takich olbrzymów królików:

http://kicior99.blox.pl/resource/krolik_niemiecki.jpg
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/li/mf/rkoj/3pBuhOWBvsgPlEbpfB.jpg

Kiedyś w gazecie było też o takim dużym króliku. :P
Zapisane
Podpis bez przekazu.

fsamras

  • *
  • Wiadomości: 51
taki jak utnie to ręki nie ma .... jak wlezie do łóżka to nie ma gdzie spać ,ale  za to te puchate łapska CUDNEEEE i te pomarszczone pychole, całe mnóstwo futrzaka do kochania :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
9quote0jak wlezie do łóżka to nie ma gdzie spać [/quote]

oj nie przesadzaj :P - to wazy co najwyzej kilkanascie kg - a ja w lozku miewam psy po 80....

No i z takim mikrusem to mozna nawet na spacer wyjsc bez strachu, ze jakis york czy cos podobnej postury podleci :lol:
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

fsamras

  • *
  • Wiadomości: 51
Szczęściara :)) ja też zawsze chciałam mieć wieeeeelgachne łóżko.....
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
No i z takim mikrusem to mozna nawet na spacer wyjsc bez strachu, ze jakis york czy cos podobnej postury podleci :lol:
Dokładnie, jak york (młody) ledwo co przerasta królika miniaturkę, a co dopiero hodowlanego. xD
Ale jak taki duży by wziął się za obgryzanie tapety...
Zapisane
Podpis bez przekazu.

fsamras

  • *
  • Wiadomości: 51
to proste... jak się weżmie za ściany, nie masz połowy domu  :shock: , słuchajcie do kiedy podawać Frankowi karmę dla dzieci ?
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
hmmm... powiedzmy, ze do poczatku okresu dojrzewania. Nie jest to do konca powiedziane jak dlugo - ale w tm przypadku - logicznie rzecz biorac - przestaje byc dzieckiem gdy zacznie zachowywac sie jak facet :P
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

fsamras

  • *
  • Wiadomości: 51
ok, jak zacznie obsikiwać i obkupkiwać wszystko co sie da, zaczynamy do traktować jak "dorosłego " :rock:
planujemy też szczepienia na wiosnę, chcemy żeby się teraz troche przyzwyczaił żeby nie miał tylu stresów naraz, nie wiem czy dobrze wydedukowaliśmy ? :hmn:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
w sumie raczej dobrze :] - szczepienia na wiosne - najlepiej zanim zaczna sie pojawiac komary (przenosza one myksomatoze)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

fsamras

  • *
  • Wiadomości: 51
jestem wystraszona, Franek siedzi osowiały w kuwecie wychodzi tylko żeby się napić wody i kapie mu z nochala, co robic ? czy on jest chory ?
Zapisane

ShreQ

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 15
No chyba tak Skocz z nim do weterynarza a nie czekaj
Zapisane

fsamras

  • *
  • Wiadomości: 51
tak własnie zrobię, zaraz lecimy ...
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
leccie, leccie - przeziebienie nielezone moze sieprzerodzic w zapaleie pluc - a to z kolei zazwyczaj konczy sie tragicznie. Tylko jedna uwaga - jesli wet bedzie chcial dac antybiotyk - to enrofloksacyne. Na najszesciej stosowany - amoksycyline kroliki czesto reaguja alergicznie. I dodatkowo - przy antybiotyku koniecznie trzeba sie zaopatrzyc w lakcid, albo trilac (odbudowa flory bakteryjnej w przewodzie pokarmowym, bez ktorej krolik nnie jest w stanie zyc - pare groszy kosztuje - w aptece bez recepty)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

fsamras

  • *
  • Wiadomości: 51
byliśmy, wet dał antybiotyk ( nie wiem jaki) ale Franek jest jak nowy :) , jak mu podawac lakcid ? i w jakiej dawce ? w Wigilię wizyta kontrolna, wkurzyłam sie tylko bo pani wet złapała Franka za skórę na grzbiecie i tak go nosila po gabinecie a ten oszalał z przerażenia, my tu z nim pitu pitu smyranki głaskanki, nawet go nie bierzemy na ręce bo nie bardzo lubi, a tu takie COŚ , głupia jestem bo sie prawie poryczałam jak zobaczylam taką małą wiszącą, trzepiącą się skórkę, więc oczywiście powiedziałam co o tym myslę ale pani mnie zapewniała że tak właśnie nosi się króliki, A JA NIE BĘDĘ !!!!!!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Cytuj
pani mnie zapewniała że tak właśnie nosi się króliki

jedna reka za kark, drug pod tylek (choc czasami sie nie da jesli krolik za bardzo sie szamocze)

Cytuj
A JA NIE BĘDĘ !!!!!!!

a ja tak nosze :P rzadko, bo rzadko (tzn. rzadko kiedy odnosze kroliki) ale jednak :P

Cytuj
my tu z nim pitu pitu smyranki głaskanki

smyrankami i glaskankami nie da se krolikowi przetlumaczyc, ze cos co sie mu wybitnie nie podoba trzeba zrobic... innym zwierzetom zreszta tez nie... najlepszym przykladem na to sa niektore psy - wlasciciel pitu,pitu do pieska, piesek nie chce spokojnie usiedziec, a wystarczyloby sie na niego wydrzec..

lakcid - pol ampulki zmieszac z woda - strzykawka bez igly d pysia - 2 x dziennie.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

fsamras

  • *
  • Wiadomości: 51
no to ja się nie nadawam na wizyty u lekara, z psem bylo innaczej, pies sie słuchał i nie było kłopotu, a To TO wisiało jak mała sierota, aż się serce w plasterki kroiło, jutro ja go wyjmuje na stół,
dzieki Iras za to co robisz :) ,
wesołych świąt dla wszystkich miłosników zwierzyny
Zapisane

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
ja mam o tyle szczescie,ze moj krolik jak siadze na stół to z nim można wszystko robić i nie trzeba sie szarpać ;P tzn jezeli ma czyszczone ropnie to juz teraz ją przytrzym uej bo maleńka ma dosyć, ale nie dziwię się kobicie
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

fsamras

  • *
  • Wiadomości: 51
witam wszystkich ponownie :) , mam problem, od jakiegoś tygodnia Franek ma ciągle morką śnupę, całe podgardle i przednie łapki, wygląda jakby sie porządnie zamoczył w wodzie, ciągle sie liże po łapkach, zaniepokoił nas fakt że zaczął strasznie śmierdzieć, odkryłam to, gdy po raz pierwszy wycierałam go z tej "wody",
zachowuje sie normalnie i je również normalnie, nawet taki się śmielszy do nas zrobił, o co chodzi? czy to jakaś choroba? czy to okres dojrzewania ? ( ma ok.4 miesięcy),
bardzo proszę o pomoc
jeszcze jedno, ostatnio bardzo dużo pije
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
okres dojrzewania na pewno nie. Nie jest to rowniez normalne - wyglada to na nadmiar slinienia sie. Bez weterynrza sie nie obedzie.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

fsamras

  • *
  • Wiadomości: 51
a nadmiar ślinienia się od czego ? dlaczego tak smierdzi ?
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Od czego slinienie sie - nie jestem w stanie stwierdzic przez net. Przyczyn jest zbyt wiele. Podobnie z tym skad smrod trudno jest stwierdzic - jesli zwierze nagminnie cos sobie wylizuje, czy ma ciagle mokra siersc od sliny - zawsze smierdzi bez wzgledu na przyczyne - jednak nie jestem w stanie stwierdzic, czy przypadkiem nie ma w tym jakiegos zapachu ropy czy czegos - ogolnie - charakterystycznego.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

fsamras

  • *
  • Wiadomości: 51
wet powiedziała : BOTRIOMYKOZA i raczej zalecała uspienie, podjelismy decyzje o leczeniu, napisz mi Iras prosze czy to dobra decyzja, czy Franek będzie skazany na cierpienie bo my chcemy mu przedłuzyć zycie, nie wiem co robić łzy same mi napływają do oczu , czekam
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Pytanie za 100 pkt...

krolik jest mokry - to juz wiem. Czy poza slinieniem sie dzieje sie z nim COKOLWIEK innego? nie wiem - zaczerwieniona skora czy cos?

i opisz co doklanie zrobil wet by postawic diagnoze...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.091 sekund z 28 zapytaniami.